Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 21.09.2011, 10:34

wymiana itemów i zwojów - czy mozliwa ??

przykładowo - mozliwośc wymiany np pierscienia (3) za Błekitna Wieża Bogów (zwoj) - cena rynkowa ta sama mniej wiecej
czy mozna to zrobić ???
dwa okienka
1. "towar oferowany na wymiane "
2. propozycja wymiany - gracz moze zaproponowac "towar" - wystawiający akcepuje bądź nie

2

Wednesday, 21.09.2011, 12:49

Mozesz wystawic jedno i drugie i licytowac...
Jezeli masz pierscionek (3) na t2 do wystawienia to gwarantuje Ci ze pozniej nikt ( max 2 osoby ale one tez beda licytowac pierscionek ;) ) nie przebije Cie jak bedziesz chcial kupic wieze bogow ;)

Moze lepiej zrobic ze raz na miesiac pojawia sie 10 losowych super przedmiotow i ludzie moga licytowac ( oczywiscie GM ustalali by cene minimalna na kazdy przedmiot bedacy np podwojeniem sredniej ceny dotychczasowej za przedmiot z wolnego rynku) w ten sposob szybko znikaly by z gry potezne ilosci PH a zwykly rynek baardzo by sie ozywil ;)

3

Wednesday, 21.09.2011, 13:25

problemem jest brak PH u kupujacego i sprzedającego
za to towar jest i dobrze by było gdyby trafił w odpowiednie ręce

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 21.09.2011, 14:28

Popieram przedmówcę. Nie wszyscy mają ph za to mają itemki zwoje runy. Które się trzyma bo coś do pary może się trafi.

I ph nie da się na boha włożyć więc wymiana powinna być dopuszczalna. Ja osobiście biżu bym nie sprzedał (jak bym miał:D) ale wymienić na potrzebną rzecz jak najbardziej:)


I dlaczego nie mogę wesprzeć kolegi? Jest itemka którą wydropiłem dlaczego nie mogę jej nikomu przekazać? Ja mam czegoś za dużo kolega/koleżanka za mało (ale bidny w ph jest). Pompowanie w kogoś ph jest karalne. Ale dlaczego nie mogę zarządzać uczciwie zdobytymi przedmiotami?
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

5

Wednesday, 21.09.2011, 15:21

Żarty sobie robicie z taka opcją nie dość że teraz i tak nikt nie moderuje aukcji i można pushowac do woli to wasza opcja zupełnie wypaczyłaby rynek, i ten co niema kolegów to nigdy by nic ciekawego nie kupił chociaż ph by nazbierał.

Edit:
W sumie to róbcie co chcecie, przepchajcie to co wam pasuje, bo mnie to już nie interesuje co się będzie działo z tą grą.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Tomus-Gaw" (21.09.2011, 20:40)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 21.09.2011, 15:40

Moze lepiej zrobic ze raz na miesiac pojawia sie 10 losowych super przedmiotow i ludzie moga licytowac ( oczywiscie GM ustalali by cene minimalna na kazdy przedmiot bedacy np podwojeniem sredniej ceny dotychczasowej za przedmiot z wolnego rynku) w ten sposob szybko znikaly by z gry potezne ilosci PH a zwykly rynek baardzo by sie ozywil ;)
Osobiście ten pomysł bardzo mi się podoba.

Tak jak jest napisane, nadmiar PH (niepotrzebnego) znikałby z servera, a ludzi mieliby dostęp do NOWYCH przedmiotów, których np jeszcze nie wydropiono lub wydropiono w sztukach dosc nielicznych.
Wiadomo wszystko trzeba jakoś zdrowo przemyśleć co do dokładnych zasad pojawiania sie owych przedmiotów/run/zwojów.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 21.09.2011, 20:07

W jaki sposób pomysł wypacza rynek?? Konkrety!!!

Ja kisze parę itemek bo ph mi nie są tak naprawdę potrzebne tego co chce kupić i tak nikt nie wystawi, a jak wystawi to zawsze ktoś ma więcej. Wymienie na konkretnie potrzebną mi rzecz. A takiej opcji nie ma.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

8

Wednesday, 21.09.2011, 20:29

Wymiana

Panowie Popieram Roberta i Olego

Pomysł jest bardzo dobry. Nie będę się rozpisywał każdy ma swoje zdanie ale jestem jak najbardziej za wprowadzeniem takiej opcji, nawet można by na jakiś czas wprowadzić - gracze szybko przetestują nowe możliwości.

9

Wednesday, 21.09.2011, 22:12

Rynek jest rynek. Kto ma co sprzedać to sprzedaje, problem w tym ze nas jest tu zbyt malo i jak mam coś ciekawego to oferuje dla swoich, jak nikt nie chce to stawia na aukcje. Podtrzymałbym funkcje jak "trade" np. mam zwój awatar ognia, a szukam awatar światła, stawiam na trade i ktos wymienia, byłoby coś podobnego do rynku surki :). Poco ma stawic go na aukcje kiedy mozna by było wymienić 1 do 1?

10

Thursday, 22.09.2011, 08:24

Po to zeby Ci ktorzy nie sa w klanie z top 5 ( 10 ) mieli szanse cos wyhandlowac.
Opcja wymiany wedle Was mogla by dzialac na zasadzie ze wystawiasz zamiane pierscien (3) na maczuga, gdzie powinno byc ze zwojami dalo by sie zrobic awatar swiatla na awatar ognia powiedzmy ze sa rowne.. Awatar swiatla na kobalda kto powiedzial ze sa tyle samo warte ? A jak porownamy inne przedmioty ? Przykladowo jak dla mnie NIC nie jest rownie wartosciowe jak pierscien (3) tak wiec moglbys wymienic tylko pierscien (3) na sygnet (3) bo inaczej mialbys typowy przyklad PUSHingu.Taka opcja jest wam potrzebna ?
Naprawde zastanowcie sie czasem nad rzeczami z obiektywnego punktu widzenia a nie chwilowej waszej potrzeby zamiany z kolega. Nie macie PH to sprzedajcie cos. Obecny rynek jest wmiare dobrze pomyslany.
Jesli zas trafialy by na rynek od "zamorskiego handlarza" przedmioty nastapil by szybki i zauwazalny odplyw PH dzieki czemu nie bylo by moze propozycji na T1 100k PH za pierscien(3) a na T2 30k PH ( choc tu zapewne jak by sie pojawil cena doszla by wyzszej wartosci ) to samo fajne bronie czy zwoje o ktorych istnieniu nikt nie ma pojecia poza programistami.

Pozdrawiam

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 22.09.2011, 08:50

Ale po to jest kontrola rynku.

Można miej więcej oszacować wartość itemki tak samo jak teraz ma to miejsce. I znam osoby (ja między innymi) która nie wystawi pewnych rzeczy na rynek, zwoje będę trzymał licząc na to że wydropie kiedyś zaje... itemkę do niego. Runki trzymam dla ewentualnego zwoju itd. itp. Przez to zwiększa się tylko moja zbrojownia! Natomiast z chęcią wymienił bym się na rzecz która jest mi potrzebna. I to nie będzie żaden PUSH.
Ja od 3 prawie lat nie wydropiłem pierścionka (3) który sporadycznie pojawia się na rynku osiągając astronomiczne ceny. A nawet posiadanie takowej liczby ph nie gwarantuje zakupu (wystarczy zła godzina zakończenia) więc nawet posiadanie astronomicznej liczby ph nic nie gwarantuje.
I przestańmy myśleć w kategoriach ja nie mam więc dlaczego inni mają mieć.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

12

Saturday, 01.10.2011, 21:19

Po to zeby Ci ktorzy nie sa w klanie z top 5 ( 10 ) mieli szanse cos wyhandlowac.
Opcja wymiany wedle Was mogla by dzialac na zasadzie ze wystawiasz zamiane pierscien (3) na maczuga, gdzie powinno byc ze zwojami dalo by sie zrobic awatar swiatla na awatar ognia powiedzmy ze sa rowne.. Awatar swiatla na kobalda kto powiedzial ze sa tyle samo warte ? A jak porownamy inne przedmioty ? Przykladowo jak dla mnie NIC nie jest rownie wartosciowe jak pierscien (3) tak wiec moglbys wymienic tylko pierscien (3) na sygnet (3) bo inaczej mialbys typowy przyklad PUSHingu.Taka opcja jest wam potrzebna ?
Naprawde zastanowcie sie czasem nad rzeczami z obiektywnego punktu widzenia a nie chwilowej waszej potrzeby zamiany z kolega. Nie macie PH to sprzedajcie cos. Obecny rynek jest wmiare dobrze pomyslany.
Jesli zas trafialy by na rynek od "zamorskiego handlarza" przedmioty nastapil by szybki i zauwazalny odplyw PH dzieki czemu nie bylo by moze propozycji na T1 100k PH za pierscien(3) a na T2 30k PH ( choc tu zapewne jak by sie pojawil cena doszla by wyzszej wartosci ) to samo fajne bronie czy zwoje o ktorych istnieniu nikt nie ma pojecia poza programistami.

Pozdrawiam

miałem na myśli wymianę 1 do 1, np. mam awatar światła a szukam awatar śmierci, poco ma sprzedawać swój kiedy można wymienić. jest sporo zwojów które są dla każdego rodzaju hero choć maja inna nazwę. a wymiana rzeczy musiałaby być troszkę inna, ale choć tez podobna, np. jam mam pierścionek na 2 dziury a szukam sygnet na 2. Przetopienie aitemow było odrzucone, wiec co w wymianie jest zlego?