Nie jesteś zalogowany.

PROPOZYCJA Lokacje dla EPOK

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Thursday, 06.10.2011, 23:05

myślałem że napiszecie coś bardziej konstruktywnego żebym wiedział jak w temacie pierwszego posta ale się myliłem..
za to mam kolejne pytania...

1. kiedyś było pisane że drop zależy od ilości ludzi która chodzi na daną lokacje.
ale.. czy to znaczy że wystarczy że chodzi się na jaskinie p3 czy np. jak na mapie jaskiń jest np.50 to każda daje inaczej?
(czy tylko dana lokacja..)

2. uważam że lepsza jest lokacja stricte pod daną epokę nawet 100x podchodząc by mieć dropa niż setki tysięcy i nic.

3. zaczęliście temat resetowania bohaterów... tak powinno to być bo przez tyle lat grania okazało się wiele rzeczy w graniu które
i my się nauczyliśmy jak i zostało zmienione (np. człowiek) więc odpłatnie czy za free 1x można być dać bo to dość krzywdzące dla wielu
z nas - aktywnych graczy. od 40 lvl juz tak prosto nie rozwija się umiejętności więc warto dać możliwość zrobienia pewnych zmian.

4. lokacje szwankują sam mam ok. 5.000 ph i nie mogę kupić ani avatara ani bizu bo już to za mało. prefiksowane rzeczy słabo lecą
a jak już lecą to potem widzę jak na aukcji to co ja wydropiłem ktoś też daje na sprzedaż. czy to zbieg okoliczności?
trafiam np. zbroje z dodatkami - taka sama dzień później jest na aukcji i tak już parę rzeczy widziałem na sprzedaż.... dziwne.

42

Monday, 10.10.2011, 16:36

1. chyba coś pomyliłeś. Nie ma znaczenia ile osób chodzi na daną lokację. Jednocześnie jak sam pójdziesz 10 razy nawet na najlepszą lokację to statystycznie równie dobrze możesz mieć giga-pecha i nic nie wydropić.

3. raczej nie my zaczęliśmy.

4. a tutaj to już o krok do wywoływania duchów i chodzenia do wróżki.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

43

Monday, 10.10.2011, 20:05

4. Super:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

44

Wednesday, 12.10.2011, 09:59

Sushi:
Daimonowi chodzi o to ze jak cos leci to leci duzym strumieniem u wszystkich a jak nie to susza na calego i u kazdego... Po klanie widzimy jak np 1 dnia przy podobnych godzinach nagle ktos sie chwali dropem potem drugi i trzeci ( wyprawy z mniej wiecej tej samej pory tego samego dnia ). Tak jak by system nie do konca byl w pelni losowy a mial raczej falowe losowanie... np mam dwie wyprawy na samuelu ze nic nie przynosze ( badz 4 FEHy ) to w ciagu kolejnych 3 moge spodziewac sie czegos (2),(3) sloty badz zwoj z 3 epoki.

Czestotliwosc bialych, palnych i miotanych - > Kazda bron ma inny drop rate ale jezeli biala ma od 1 do xxxx a palna od 100 do xxxx i miotana od 150 do xxxx to efekt jest taki ze jednak szansa wydropienia palnych/miotanych jest duzo nizsza niz bialych.

Choc do konca nie rozumiem jak zrobiony jest ten system losowania - kazda rzecz ma jakas wartosc ( przedzial wartosci ), kazda lokacja ma random z iloscia przedmiotow/zwojow/run/biz ( np 0,1,2,3,4- uproszczone bo zakladam ze random jest np z 1001 i potem dzielimy np w przypadku bizu przez 1000 i bierzemy czesc calkowia, dzieki temu wiemy ile calych przedmiotow mamy 0,1% szansy na biz) oraz okreslony max random ( z ktorego losowana jest wartosc drop rate - zapewne inny dla kazdej z 4 przegrodek) to majac takie zalozenia czy moglo sie zdarzyc ze ktos w ktorejs lokacji zapomnial zwiekszyc ten drop rate np po dodawaniu nowych nazw zwojow czego efektem jest ze naprawde w 5 epoce nie widzialem jeszcze zadnego zwoju z 5 epoki a tylko pare z 4? :)

45

Wednesday, 12.10.2011, 16:55

Nie mogło się tak zdarzyć, gdyż algorytm jest trochę inaczej zbudowany. Nie trzeba dodawać ręcznie nowych wpisów.

To co opisujesz jest oczywiste. Inaczej rzucając monetą zawsze jak wypadnie orzeł to leciała by potem reszka.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

46

Wednesday, 12.10.2011, 19:32

ja jestem ciekaw jak sa losowane zwoje z 4-5 epoki

chodze na ogrod wiecznosci od roku i jednego dnia dostalem na 6 wypraw 3 zwoje z 4 epoki

a tak to caly rok nic

47

Wednesday, 12.10.2011, 23:23

To akurat normalne. Popablistyka sie klania.
Faktem jest natomiast, ze zbrojownie puchna od zlomu wszelakiego a wartosciowych itemkow niet. A juz Azazel rzucajacy tonami maczugi i FEHow to dla mnie najogledniej rzecz ujmujac nieporozumienie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

48

Wednesday, 12.10.2011, 23:38

Popablistyka nie ma takiego słowa:D

Ale jeśli rozmawiamy o teorii prawdopodobieństwa to i tak w tej grze ma się ona nijak:D
Bo skoro pisze z tobą to prawdopodobnie jesteś Azjatą jak co 2 człowiek na globie:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

49

Thursday, 13.10.2011, 12:37

Ale rownie dobrze moge byc mieszkancem Papui Nowej Gwinei. I na tym to wlasnie polega. Zakladasz, ze jestem Azjata, bo takie jest najwieksze prawdopodobienstwo, co niekoniecznie musi byc prawda. To juz logika :) Co wiecej, moze sie okazac, ze wszyscy z wylaczeniem ciebie mieszkajmy w Papui Nowej Gwinei. Prawdopodobienstwo bliskie zeru, ale nie zerowe, wiec trzeba zalozyc istnienie takiej mozliwosci. Tym miedzy innymi rozni sie propablistyka od statystyki. Bo zdaje sie, ze mylisz te pojecia.
Poza tym nie czepiaj sie literowek.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

50

Thursday, 13.10.2011, 13:42

To był żart oczywiście:)

Ale chodzi mi o to że prawdopodobieństwo ma się nijak do tej gry. Oczywiście wszystko można sobie wyliczyć. Niestety 1% szansy nie oznacza że co 100 rzecz będzie ta wyczekiwana:(
Już tyle razy to wałkowaliśmy że aż szkoda gadać:(
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D