Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

oracze

Początkujący

  • "oracze" started this thread

Postów: 3

Skąd: Świętokrzyskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Wednesday, 19.10.2011, 17:08

Gdzie kupujecie warzywa ?

Na użytek badań przeprowadzonych przeze mnie chciałem prosić Was o opinię na temat tego w jakim stopniu dokonujecie zakupów warzyw, owoców, mleka czy innych płodów ziemi i pracy rolniczej w sklepach supermarketach a w jakim bezpośrednio od rolników.

Ja np jeśli chodzi o mleko to tylko i wyłącznie szukam kogoś kto hoduje krowy i kupuje bezpośrednio ze źródła, a Wy?

Był okres że pomimo że mieszkam na wsi znalazłem pyszne mleko prosto od krowy ... z miasta. :) (chodź peryferii ale zawsze miasta)

Ciekawy jestem jakie są wasze doświadczenia ? Brak czas wymusza na nas poszukiwanie najszybszych dróg. Niejednokrotnie nawet w dziedzinie odżywiania.

Ciekawi mnie czy jeśli znalazło by się coś co pokazało by że w Twojej okolicy okoliczni farmerzy mają świeże mleko, działkowcy świeże warzywa, a pszczelarze zdrowy miód bylibyście zainteresowani takimi informacjami.

Wiadomo mleko prosto od krowy ma całkowicie inny smak i inną też cenę stąd moje pytanie czy informacja o dostępnych punktach ze zdrowymi płodami ziemi i nie tylko w Twojej okolicy była by dla Ciebie pomocna?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 19.10.2011, 21:42

Przy obecnej chciwości nic nie jest pewne, produkty spożywcze są tak samo podrabiane jak markowe torebki.

No i tak mleka od krowy nie kupuje bo ma specyficzny smak i zapach, dobre jest na biwaku poza domem nie w codziennych warunkach.

A warzywa w Lidlu, najlepsze są w mojej okolicy, aczkolwiek wolałbym z działki mojej mamy.

Co do informacji to z pewnoscią tak, ale te produkty są zawsze droższe i to je dyskfalifikuje.

Pozdrowienia.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rozwo" (04.01.2012, 21:54)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 19.10.2011, 21:47

Kurcze patrz w Polsce nie ma farmerów.

Nim zaczniesz przeprowadzać sondaż postaraj się a nie przekopiować tylko z neta.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 19.10.2011, 21:59

Ale dociekliwy jesteś Oleś ale Polska to nie cały świat.

I na pewno nie jest jego pępkiem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rozwo" (04.01.2012, 21:56)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 19.10.2011, 22:19

No dobra:D

Ja np jeśli chodzi o mleko to tylko i wyłącznie szukam kogoś kto hoduje krowy i kupuje bezpośrednio ze źródła, a Wy?

Jeśli nakryją kolesia zabiorą mu limit na dostarczanie mleka. Więc najprędzej kupisz mleko bliżej nieokreślonego pochodzenia, bo niestety w dzisiejszych czasach na wszystko trzeba mieć papier:(

Ciekawi mnie czy jeśli znalazło by się coś co pokazało by że w Twojej
okolicy okoliczni farmerzy mają świeże mleko, działkowcy świeże warzywa,
a pszczelarze zdrowy miód bylibyście zainteresowani takimi
informacjami.


Gdzie masz takie okolice?? Od razu mogę powiedzieć ci... nigdzie!! Fabryki budują coraz wyższe kominy i pod coraz wyższym ciśnieniem są wyrzucane do atmosfery żeby miejscowe mierniki (w związku z coraz większymi restrykcjami) wykazały coraz mniejszą ich szkodliwość. W związku z tym opad najbardziej szkodliwych substancji następuje 200 km i dalej. Więc teoretycznie petra z Płocka i Azoty z Włocławka "obsługują" większość kraju. Do tego dookoła mamy sąsiadów Więc jeśli myślisz o czystych mazurach nie zapominaj o Kaliningradzie. Czyli wszystko jest zanieczyszczone w większym lub mniejszym stopniu.

a warzywa w lidlu, najlepsze sa w mojej okolicy aczkolwiek wolałbym z dzałki mojej mamy

Lidl = wielkopowierzchniowe gospodarstwa gdzie jest więcej chemii niż w proszku do prania. Prędzej z działki:D

Jednym słowem tak naprawdę wsio ryba:D

Bo czy to z powietrza czy ziemi:D Swoją porcję chemii przyjmujemy co dnia:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 19.10.2011, 22:30

No niestety tak ale, to było pytanie gdzie kupujemy, a nie ile i czego dostaniemy z chemii.

Zaściankowosć, zadufanie i zazdrość widać pełną gębą, a i małomiasteczkowość.

Kurde znowu nie na temat tylko ogólniki i zmyłka.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rozwo" (04.01.2012, 21:58)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 19.10.2011, 22:39

zaściankowosć ,zadufanie i zazdrosc widac pełna gebą a i małomiasteczkowosc ??????

O mnie?

Wsio rozumiem ale "zazdrosc widac pełna gebą" tego już nie.


Odpowiedź jest jasna po przedostatnim zdaniu!!!

Jednym słowem tak naprawdę wsio ryba - czyli wszędzie gdzie akurat jestem. Na ryneczku, lidlu tesco w osiedlowym itd itp....
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 19.10.2011, 22:50

Zazdrość; No bo kto takiego [tego od mleka jak pisałeś] sprzeda jak nie sąsiad.

Widać to na obczyźnie, tutaj nasze cechy się nieźle wyostrzają.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rozwo" (04.01.2012, 21:59)


Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Wednesday, 19.10.2011, 22:55

Przecież ja nie pisze o sąsiedzie tylko o "szukaczu".

Proszę cię przeczytaj nim skrytykujesz!!
Ty jako sąsiad dostaniesz mleko od krowy, ja jako szukacz:D dostanę pół na pół z wodą albo i inne choróbstwo jeśli nie było odpowiednio przechowywane.


Oczywiście przerysowane to jest:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 19.10.2011, 23:04

Nie no, wszystko sie zgadza, tylko ludzie teraz strasznie chorowici [no bo wszystkie choroby można teraz w internecie zdiagnozować],dajmy się innym wypowiedzieć. Walę spać, nara.

A z tym szukaniem, kto szuka to znajdzie, trzeba chcieć,a nie pierdzieć w stołek i się unosić.

Dobrej nocy, do jutra.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rozwo" (04.01.2012, 21:52)


11

Thursday, 20.10.2011, 20:52

na Farmie mozna wszystko kupic
na farmie na fejsbuku :D
zdrowe i tanio ...

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 20.10.2011, 22:14

hahaha

NK też ma:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

13

Tuesday, 25.10.2011, 11:31

Oracze, zrobil temat a Wy zasmiecacie. W mojej okolicy sa takie produkty i to prawda smak zupelnie inny ale cena nie jest wygorowana. Choc na dzien dzisiejszy dziecku wole dawac laciate niz prosto d krowy bo nie wiemy co ona moze jesc ;) kiedy czlowiek o to sie nie bal.

Podobne wątki