Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 19.06.2008, 14:25

druga armia przy ataku na wioske

Wiem ze temat łączenia dwóch armii był już poruszany.Skoro nie można połączyć tych armii to proponuje tez zrobienie blokady dla atakowanego.

Niemożliwość przyłączenia armii z drugiej wioski gdy atak na wioskę został rozpoczęty.

Wydaje mi się ze pozwoliło by to skuteczniej atakować i wyrównać szansy.Teraz spokojnie można sobie ściągnąć armie z drugiej wioski jak tylko zobaczymy info o ataku i tylko czekać na swoje zwycięstwo.To tylko taka propozycja.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 19.06.2008, 14:35

A dlaczego miało by się zabronić takiej możliwości? Skoro widzisz, że do Twojej wioski zmierza wroga armia to chyba oczywiste jest, że ściągasz posiłki które pomogą Ci się obronić. W tej grze trzeba myśleć taktycznie, spodziewać się, że ktoś może albo uciec albo wezwać wsparcie. Tu nie wystarczy puszczać ataków na ślepo. A co na przykład z armią z innej wioski która stacjonuje w wiosce atakowanej bo ma bliżej na wyprawy i właśnie z jednej wraca? Też ma zostać zablokowana i czekać przed murami aż wróg łaskawie skończy łupić?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

3

Thursday, 19.06.2008, 14:59

A co do tego ma taktyczne myślenie...Wybacz ale ja nie widzę tu żadnej
taktyki.Mogla by ona występować jeśli była by możliwość muliataku albo
decydowaniu która jednostka atakuje i kogo.A w takiej sytuacj nie ma żadnej taktyki .Wyruszasz na atak i tyle.Nawet nie pomoże Ci
szpiegowanie tej wiochy przed atakiem.Zostaje tylko liczyć ze gościa
nie ma online.Nawet jeśli przygotujesz swój atak pod dana jednostek
stacjonującą we wiosce to zostanie ściągnięta druga armia gdzie są
całkiem inne jednostki.W takiej sytuacji nie warto atakować równego
sobie przeciwnika tylko łupić słabszych ,którzy nie maja drugiej wiochy.

4

Thursday, 19.06.2008, 15:26

Blokowanie możliwości wspierania kiedy jest atak to pomysł głupi i nic nie rozwiązujący. Ja sobie w stolicy trzymam cały czas dwie armie i niech ktoś mnie pokona. Wątpie żeby taki się znalazł. Ale bardziej sie zastanawiam co będzie w następnych erach gdzie w miejscowości każdy będzie trzymał po 3 bohaterów z trzema armiami;p Powinny być wprowadzone łączone ataki;p

5

Thursday, 19.06.2008, 15:33

A po co ktoś miał by Ci wtedy atakować.Wystarczy ze złupi twoja wioskę :rotfl:

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 25.06.2008, 13:15

Przecież jak koleś ma 2 wioski to równocześnie możesz je zaatakować i niech wybiera gdzie armię posłąć.
Wtedy albo ją rozbije albo będzię bronił tylko 1 wioski :)
Pomyślcie taktycznie a od razu świat będzie łatwiejszy a co średniowiecza to w strarożytności możesz już mieć 3 wioski :) i z każdej atakować ale wtedy przydałby się limit 3 ataków na dobę na jednego gracza :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 25.06.2008, 13:21

A czy to nie jest przypadkiem limit 2 ataków na wioskę, a nie na gracza?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

8

Wednesday, 25.06.2008, 13:24

Jest limit dwóch ataków na gracza. Sam sie zdziwilem, ale moim zdaniem to lepiej.

-_-<

Nierejestrowany

9

Wednesday, 25.06.2008, 21:24

no niestety limity atakow sa bardzo dotkliwe :S bo zadnego lepszego gracza teoretycznie nie da sie zezlomowac jak ktos ma 10pktowego bohatera i pelna armie + armie nr2 chocby w polowie mniejsza [oczywiscie mowie o pierwszej epoce bo tam nadal tkwie :P] to zadne mastodonty WT dzikie szamany ani wilki nie pomoga no chyba ze ma sie te kosmiczne 30 poziomow kopaln... i mozna sobie postawic mega ekpie remnontowa ;] no ale badzmy realistami lepszego gracza nic nie rusza.. nawet jak sie w klanie ustawi akcje zlomowania to gracz co sprytniejszy przy kolejnych atakach po prostu da noge armia i pochowa surowce .... mozna sie modlic zeby tylko byl offline.. wg mnie nie powino byc az takich duzych limitow ataku zeby chociaz 3 ataki na gracza na dobe bylo to mozna bylo by cos kombinowac.. a tak.. ale dwa na wioske to tez by bylo syto :] w kazdym razie zlomowanie graczy na podobnym poziomie to zadanie naprawde trudne :S ja bym sie nie pogniewal laczenia armii bo zalozmy ze potezny i jakze zly farmer poslal swoja armade do jakiejs tam wioski by dobrodusznie zebrac "dary i datki" na dalsza budowe swojego oltarza :P a druga armia siedzi sobie w miescie w ktorym akurat gromadza sie owe srodki na oltarz no i pytanie : co moze zrobic gracz ktory ma dwie wioski ale slabsze armie ? odpowiedz: moze kau :P ale gdyby mogl oboma armiami napasc zlego zbuja i zezlomowac jedna armie to moglby pozniej probowac konkurowac z pozostala armia jakze zUego farmera :P pomysl laczenia armi w kazdym razie jest na + mozna by ciekawe bitwy toczyc jendak obawiam sie ze takie opcje na pewno utrudnily by zycie teamowi :P wiec pewnie sie nie doczekamy opcji laczenia armii przy atakowaniu lub wspolnego atakowania dwoma lub wiecej armiami jednego celu ;<

10

Wednesday, 25.06.2008, 21:45

Alez wlasnie to jest dobry pomysl. Sprawia ze nie trzeba poswiecac az tyle czasu grze. Dajesz w stolicy maks armii, przerzucasz do drugiej wioski gdzie dajesz armie mniejsza (dzieki czemu masz produkcje) i tylko od czasu do czasu oddzialy tragarzy przerzucaja surowke by mozna cos bylo wybudowac.

I nie trzeba robic flitsejwa :P

W przypadku 3 i wiecej wiosek bedzie trudniej, trzeba bedzie operowac armiami w celu obrony przed oblegami. No coz... Zobaczymy.

-_-<

Nierejestrowany

11

Wednesday, 25.06.2008, 22:42

no tak jak masz prdukcje to masz mniej woja jak nie masz dwoch armii to nie tak trudno cie zezlomowac ;] ja mam obecnie dwie armie 20 dzikich 10 wilkow 6 WT i 30 dzikich 10 DM i jestem raczej spokojny jak obie armie sa w jednym miescie bo zezlomowac to by mnie ciezko bylo ;] ale jak masz tylko jedna armie to dwoch graczy spokojnie da tobie rade albo jeden dobry, dwa ataki przed polnaca dwa ataki po polnocy i nie masz nic ;p niespodzianki ;] no masz przyrost surki xD FSy trzeba robic dpoki nie dochrapiesz sie jako takiej gorznej armii albo do czasu utworzenia drugiej armii z dzikich bo mieso armatnie tez niezle zapiera i tanie jest w kosztach ;]

12

Thursday, 26.06.2008, 13:41

Heh ja tam w stolicy trzymam 21 dzikich, 10 wilków i bohater człowiek oraz 11 dzikich, 10 wilków i mój główny bohater;p Jakoś jeszcze nikt sobie nie poradził;p Nie rozbudowywuje dalej kopalni chociaż mógłbym hohoho, raczej to mi starcza i biore się już na drugą ere. Tylko żal że niedługo będą 3 armie w jednej wiosce i już zupełnie nie widze możliwości podbicia tego

13

Thursday, 26.06.2008, 13:54

Heh ja tam w stolicy trzymam 21 dzikich, 10 wilków i bohater człowiek oraz 11 dzikich, 10 wilków i mój główny bohater;p Jakoś jeszcze nikt sobie nie poradził;p Nie rozbudowywuje dalej kopalni chociaż mógłbym hohoho, raczej to mi starcza i biore się już na drugą ere. Tylko żal że niedługo będą 3 armie w jednej wiosce i już zupełnie nie widze możliwości podbicia tego
Można w tym czasie podbijać dwie pozostałe, puste wioski :)
Albo założyć na nie oblężenie 8)

A zezłomować się da nawet takie 3 armie stojące w jednej wiosce.
Dogadujesz się z kolegą, robisz odpowiednie jednostki, 4 wjazdy pod rząd co godzinę i armia zezłomowana :)
Tylko trzeba wyczaić, w których godzinach nie ma przeciwnika przy kompie 8)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

-_-<

Nierejestrowany

14

Thursday, 26.06.2008, 14:46

no tak kiedy opa nie ma przy kompie ;] ale to tez nie jest takie latwe ;] ja i tak wole robic FSy zeby jakies farmy masowo sie nie poumawialy ;] cale szczescie wioska dzikiej baby jest po drugiej stronie globu ^^ wiec nic mi nie grozi ;p;p;p

15

Thursday, 26.06.2008, 15:40

Kiedy przeciwnika nie ma na kompie? Przecież wtedy to nie jest normalna gra o_o Tylko wykorzystywanie np. że ktoś może nie mieć internetu, że jest chory, że gdzieś pojechał na pogrzeb itd. Atak w zmowie to tez niezbyt fair. Powinny być jakieś uczciwe kulturalne metody

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Thursday, 26.06.2008, 15:47

Zawsze możesz kulturalnie poprosić na przykład w ten sposób: "Drogi przyjacielu. Właśnie wybieram się do Ciebie moimi 10 legionistami i hordą procarzy. Jakbyś był tak miły i nie odsyłał armii wraz z surowcami ze swojej wioski (a mojego celu) oraz nie chował zasobów do spichlerza tudzież w inny sposób nie utrudniał mi zezłomowania Twojej armii oraz zgrabienia z trudem zdobytych surowców, to byłbym Ci szczerze wdzięczny."
Ładnie, kulturalnie, z użyciem mądrych słów i w ogóle cacy. Szkoda tylko, że przy okazji całkiem nieskutecznie. W wyższych epokach jedyną szansą na lepszy łup i zdobycie doświadczenia jest złapać kogoś kiedy akurat nie siedzi przy kompie i nie zbunkrował surki.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

17

Thursday, 26.06.2008, 15:51

Kiedy przeciwnika nie ma na kompie? Przecież wtedy to nie jest normalna gra o_o Tylko wykorzystywanie np. że ktoś może nie mieć internetu, że jest chory, że gdzieś pojechał na pogrzeb itd. Atak w zmowie to tez niezbyt fair. Powinny być jakieś uczciwe kulturalne metody
Istnieje opcja "Urlop" na wypadek takich sytuacji.
Co złego jest w nawiązywaniu współpracy pomiędzy graczami w celu pokonania innego gracza?
W realnym świecie też tworzone są na potrzeby wojen pakty, sojusze i strategie.

A jak chcesz kulturalnie i zgodnie z kodeksami rycerskimi to rzuć mu rękawicę, zapowiedz kiedy i z jakim wojskiem przyjdziesz i napisz, że liczysz na to, że będzie czekał :P

Acha i niech nie chowa surówki 8)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny