Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 05.07.2012, 12:50

Dosyć rozbudowoany pomysł co do przyszłości TE

Także tego, wpadłem na pomysł jak w dosyc znaczny sposob urozmaicic rozgrywke, ruszyc graczy z niskich epok wyżej, pozwolic graczom jeszcze raz pobawic się w innych epokach i wilele innych.
Wiec przejdźmy do konkretów:

pierwsze założenie jakie przyszło mi do głowy to po 6 epoce po zbudowaniu ołtarza, zbadaniu wszystkich techów i zaliczeniu bossów jest przycisk awans. Było by to cos w stylu boomu w planete uderza kometa lub nastepnuje błąd w jakimś tajnym eksperymencie, mniejsza o opisy to można wymyśleć potem. Więc po kliknięciu tego awansu cofamy sie do 1 epoki.
Ale, ale to nie bedzie taka sama pierwsza epoka, wedłóg mojego pomysłu sugueruje dac polepszoną technologię jako pozostalości po 6 epoce, w której była dosyc rozwinięta.

Przykładów dodatkowych bonusów do jednostek nie bede dawała bo jakie kolwiek podam będą one nie zbalansowane chodzi o samą idee, ale napewno taki gracz powinienm miec +2/+3 wioski wiecej względem takiej normalnej epoki i z czasem awansu porponuje dac mozliwośc ustawienia sobie konkretnych bonusów pod wioske (stolica ma 2x) więc u niej sie nie da nic zrobic.
Np sugeruje bonusy -50% czasu budowy, +20% wydobycia +10 def jednostke i ataku tej wioski etc... oczywiscie do balansu wszystko
proponuje wprowadzic w stolicy lub także w innych wioskach więcej pól do budowy budynków mam na myśle w środku miasta nie kopalnie to pozostawiam do dyskusji.

Nastepnie u takiego gracza limity expa zostaja zniesione i ma otwarte wszystkie lokacje moze chodzic tam gdzie chce ale jednostki sa tylko epokowe czy może tez ten budynek gildi czy cos takiego ktos rzucil pomysł?

Kolejnym moim pomysłem jest budynek który zaleznie od lvlu zostawial zawsze kilka jakichs jednostek latajacych w wybranej wiosce (w domysle stolica) i tutaj tez dyskusja czy budynek zwiększał by ilość tych jednostek czy tylko ich statyski. Uwaga tych jednostek nie da sie wykorzystac ani nic z nimi zrobic poprostu są na obornie i np respią sie wszystkie co 12h czy cos takiego, bo wiadomo że np w 3 czy 4 epoce tacy gracze co by przeszli skok z 6 mieli by cięzko.

I na koniec po przjściu awansu z 6 do 1 potem znowu po kolei do 6 ma możliwośc do awansu do nowej 7 epoki :thumbsup: "Dalekiej Przyszłości"

Tak więc mój pomysł jesli ktoś ma siłe zapewni rozgrywke na na dosyc spory czas, ruszy osoby z niskich spok żeby dążyli do wyższej epoki bo taki jest cel tej gry.

Jedynym minusem jaki widze to dosyc poważny problem dla nowych graczy któży by chcieli dogonic innych ale czy w tej chwili tez nie ma takiego problemu?

Zapraszam do dyskusji czy pomysł sie wogóle podoba i czy w taki pomysł ma jakiekolwiek realne szanse na wejście? a może mneij wiecej tak mial wygladac projek manhatan:P?

2

Thursday, 05.07.2012, 14:03

Raczej project manhatan powinien wygladac ze jak 10 graczy bedzie mialo odpowiedni budynek /tech to WSZYSCY gracze cofaja sie do 1 epoki ;)
A tak powazniej osoba ktora jest w 6 epoce szybko moze przejsc spowrotem do 6 wiec krecenie sie w kolko jest tylko nabiciem "bonusow" danemu graczowi raczej nie chyba ze pojawia sie inne "bonusy" ;)

3

Thursday, 05.07.2012, 14:16

Po pierwsze ten pomysł nr. 1 nie jest twój, był on już poruszany wielokrotnie w różnego typu dyskusjach o przyszłości tej gry. Zapewniam również, że został on lepiej też zaplanowany.

Trochę nie potrafię zrozumieć idei pomysłu z budynkiem umożliwiającym latające jednostki... Fizycznie rozumiem założenia ale po co takie rzeczy w niskich epokach - i co to miałoby być - jakiś "kapiszon na pterodaktylu" ???

Wszystkie inne ulepszenia znacznie usprawnią grę w niskich epokach i utrudnią grę ludziom, którzy już tam dosyć długo siedzą - a więc mamy plusy i minusy - zadowolonych i nie zadowolonych.

A co z limitem expa w niższej epoce oraz awansem do kolejnych???

Osobiście wole poczekać na twórców gry i ich projekt Manhatan...

Jeśli już miałbym się przenosić do przeszłości to fajnie by było mieć nowe jednostki i budynki - generalnie całkowicie nowe grafiki i statystyki.

A co do pomysłu na 7 epokę to chyba nikt do niej nie przejdzie :D Ja skończyłem z T1 właśnie przez to, że awansowałem i się znudziłem patrzeniem jak tykają sekundy...

4

Thursday, 05.07.2012, 14:19

Albo może po prostu cofamy się do 1 epoki bez jakichkolwiek zmian ale nasz bohater dostaje jakąś super zdolność... Albo super artefakt do wyboru :D

5

Thursday, 05.07.2012, 14:34

mój pomysł brałem pod kontem chocby sytuacji na t2 gdzie sie podzieliło jedni siedza w 5-6 reszta 3-4 a tutaj 6 moze przjsc do 3 ale musi miec jakies bonusy zeby nawiazac walke z wioskami mutantami albo poprstu zmusic graczy zeby jednak szli dalej

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 05.07.2012, 17:18

6 moze przjsc do 3 ale musi miec jakies bonusy zeby nawiazac walke z wioskami mutantami albo poprstu zmusic graczy zeby jednak szli dalej

Ale właśnie te mutanty tylko na to czekają aż paru większych skoczyłoby dalej, bo w obecnym przypadku wrogowie których sobie narobili ich zniszczą gdyby awansowali epokę wyżej. Dla mnie chybiony pomysł już lepszy byłby z kolonizacją planet ;)

7

Thursday, 05.07.2012, 17:34

to może w 7 epoce jeszcze rasy dodamy i jak w starcrafcie będą ludzie zergi i protosi hehe pomysł nie byłby zły i to byłby ostateczna epoka gdzie techy pojawiają się stopniowo nawet po wybudowaniu budynków na 30 poziomie , gdzie można tworzyć jednostki poprzez jakieś laboratorium badawcze , wymyślać technologie itp
i byłyby uaktualnienia wraz z postępem gry i żeby ten postęp szedł dalej to nowe lokacje coś jak ilość expa i jakość przeciwnika zależy od "dziesiątki poziomu tj 61-70
tylko to musiałoby być tak że te pierwsze epoki dosyć szybko przechodzimy (rok max) lub nową grę w ogóle tworzymy
to jest malutki zarys za dużo musiałbym pisać ale bw ma teraz pomysł na kolejną grę

8

Thursday, 05.07.2012, 21:43

mój pomysł brałem pod kontem chocby sytuacji na t2 gdzie sie podzieliło jedni siedza w 5-6 reszta 3-4 a tutaj 6 moze przjsc do 3 ale musi miec jakies bonusy zeby nawiazac walke z wioskami mutantami albo poprstu zmusic graczy zeby jednak szli dalej

jak ktos siedzi w jednej epoce kilka lat i juz sie czegos dorobil to go nie zmusisz zeby szedl dalej ;)

najlepsze rozwiazanie na obecna nude to dac mozliwosc atakowania wszystkich epok.
jedynie naloty zostaly by niezmienione zeby syfu nie narobic.

9

Friday, 06.07.2012, 07:59

to może w 7 epoce jeszcze rasy dodamy i jak w starcrafcie będą ludzie zergi i protosi hehe ...
i jeszcze smoki, orki, trolle, krasnoludki i sierotke marysie
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Niech najpierw BWteam wprowadzi cokolwiek, bo jeśli będzie to robione w tempie jak na BW (a zakładam ze raczej wolniej) to patch pojawiał sie będzie częściami w dosyć długim czasie plus poprawki poprawek :P

10

Friday, 06.07.2012, 09:26

no fakt że tu zmiany to długo wprowadzają ale później można zrobić tak że po jednej zmianie w krótszym czasie powiedzmy co miesiąc

11

Friday, 06.07.2012, 10:12

Faktycznie najpoważniejszym problemem jest to, że gracze nie są w stanie ze sobą konkurować we wszystkich epokach. Tylko pytanie jak to rozwiązać przy takich koksiarskich wioskach 3 i 4 ery. Może zamiast niemożliwości ataku dodajcie jakiś ujemny współczynnik - czyli np. podczas ataku 3 epoki na 5 jednostki 3 dostają - 20% ataku inki i defa, jednostki 5 ery zaś +20%. Przy ataku 3 ery na 6 ere może niech ten bonus wyniesie odpowiednio o 10% więcej.

Jeżeli natomiast będzie możliwość przeniesienia się do niższej epoki to niech to będzie jednorazowo no i z możliwością posiadania przynajmniej 2 osad i stolicy na podobnym poziomie rozbudowy - odpowiednie armie dla danej epoki.

Ciężka sprawa generalnie ale myślę, że jak siądą do niej ze 3 tęgie głowy i wypiją flaszeczke to ta gra jeszcze ma szansę się podnieść do rangi BW.

12

Friday, 06.07.2012, 10:24

no już lepiej by było

13

Friday, 06.07.2012, 10:31

@HighContrast 4 z 5 nie ma szans a niby 4 pokonuje 3 tak wiec robienie dodatkowych "bonusow" dla wyzszych epok jest zle i bledne - zreszta zalozenie ze 5 czy 6 przegra z 3 uwazam za bledne. Wystawienie do defensywy 100 helikopterkow zapewni Tobie przetrwanie tych atakow a 3 epoka z czasem bedzie coraz slabsza wobec tych wyzszych... 500 jednostek szybciej sie odbudowywuje niz 5000 ;)

14

Friday, 06.07.2012, 10:37

to 3 epoka ma bonus dostać by jakoś z 5 mogła sobie poradzić bo czołgi w dupe nigdy nie dostaną przy 100 defa to już czary obniżające obrone
pomnóżcie przez 3
http://t2.czaswojny.interia.pl/?a=bSimulator

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Cocroach" (06.07.2012, 10:43)


facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Friday, 06.07.2012, 10:56

chory pomysł z tymi atakami
bo jeśli ataki, to i nalot powinny być
a wtedy chłopcom mutanty zmieniły by się w mutanciki

16

Friday, 06.07.2012, 11:04

i 5 byłaby murem nie do przebycia dzięki facio za chory pomysł

17

Friday, 06.07.2012, 11:05

No to dodac AA jednostek 3 epoki. Np procarze 10 aa - wystarczy.

18

Friday, 06.07.2012, 11:08

no tak wystarczy tyle że nalot się puści na noc i będzie bomba lub kiedy gościa nie ma i miecha w plecy

19

Friday, 06.07.2012, 11:24

Facio nalotow nigdy bys nie mogl miec na nizsze epoki. Teraz 4 nie jest w stanie zatrzymac bombek z 5 a uwierz na slowo ze w 6 jest pare osob ktore sa w stanie wytworzyc podobne ilosci super bombek co te w 5 i na 100% nie masz szans straci w ciagu 2 tur dobrze przygotowanego nalotu. HP 300 Def 70 to podstawowe staty super bombowca stracisz ? Musial bys miec min 30 AA aby szarza cos dala ( pod warunkiem ze bombardujacy nie podniesie defa ) a i tak bedzie to muskanie - min 30 jednostek na kazda wykonujaca nalot ( i tu tez pod warunkiem ze to nie aniol badz nie boh z duzym bonusem do HP ) Czyli 1000 jednostek przeciwlotniczych w KAZDEJ wiosce by myslec o bronieniu sie przed nalotem... Dlatego naloty NIGDY nie mogly by dotyczyc nizszych epok.

HighContrast - aa prockom dalo by tylko to ze moglbys ubijac latwo bohaterow z 1 epoki. uzasadnienie jak wyzej.

Cocroach - masz armie ok 10000 jednostek kontra armie 500-1000 jednostek wypada 10 na 1 sadzisz ze 100 defa to problem hmm nekros, demon i odpowiednie jednostki a nawet nie bedziesz potrzebowal szarzy by bic mocniej niz te 100 :P Popatrz po starych raportach z oblegow jak czolgi dostaja od 3 epoki ( zanim zostalo to wszystko tak "zmutowane" jak obecnie ;) ) I to co piszesz czary zaczely by wkoncu byc wykorzystywane takze dla jednostek nie tylko dla bohaterow ( awki i szarze do lamusa ) Wazna byla by w koncu taktyka - 5 i 6 musialy by sie bunkrowac dobrze a nie tylko stacjonowanie sil stabilizacyjnych w postaci "paru" bombek na szybka odpowiedz na kazdy atak ;)

20

Friday, 06.07.2012, 11:30

No to chyba po to jest właśnie serwer testowy żeby sobie wszystko posprawdzać... Niech pogłówkują i coś wymyslą, a na koniec przetestują po 100 razy. Najgorzej wymysleć chyba bo realizacja to pół bidy