Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 20.08.2012, 12:04

Propozycja zmiany expa za lokacje

Witam.
Jako że obecnie na forum trwa ostra dyskusja na temat ustrojów pomyślałem że łatwiej będzie przepchnąć dobry pomysł dotyczący zmiany przydzielanego expa w lokacjach.
Obecnie wzór na przyznawanego expa jest mniej więcej taki :

EXP=HPs*0,02

Gdzie
EXP - Otrzymane punkty doświadczenia
HPs - Suma punktów życia wszystkich poległych jednostek przeciwnika.

Jak widać system ten bierze pod uwagę jedynie punkty życia poległych jednostek.
I tu zaczyna się problem .
Suma punktów życia nie jest obiektywną statystyką ponieważ jednostki z lokacji dla 1 epoki i dla 2 nie różnią się za bardzo tymi statystykami a nawet różnią się na korzyść 1 epoki. Na siłę jednostek wpływa także ich obrona, inicjatywa, atak czy umiejętność latania.
Skoro przy wymyślaniu gry ktoś natrudził się tyle żeby poukładać lokacje wg poziomów trudności dlaczego teraz by z tego nie skorzystać ?

Nasuwa się pytanie jak ?

Można dodawać do zdobywanego EXPA poziom lokacji jako liczba pkt doświadczenia co wyglądało by niej więcej tak :

EXP=HPs*0,02+PT



Gdzie

EXP - Otrzymane punkty doświadczenia
HPs - Suma punktów życia wszystkich poległych jednostek przeciwnika.
PT - poziom trudności.

Ten system wydaje się najprostszy nie jest to mój pomysł tylko kiedyś widziałem taki pomysł na forum.

Żeby nie było że podaje tylko cudze pomysły posiadam też własny bardziej rozbudowany pomysł.

Gotowi na troszkę dziwnych ( ale myślę że ciekawych ) pomysłów?
A więc zaczynamy.
Po pierwsze mój pomysł zakłada że poziom trudności będzie procentem.
Ale zaraz że jak ? Procentem ?
A no tak dajmy na to poziom trudności 20 to daje nam 20 %.
Teraz pewnie zastanawiacie się ( o ile dotrwaliście aż tak długo ) co dał by nam ten procent ?
Proste o tyle podnosił by się exp. Oto jak by to wyglądało w praktyce :

EXP=(HPs*0,02)*PT/100



Gdzie

EXP - Otrzymane punkty doświadczenia
HPs - Suma punktów życia wszystkich poległych jednostek przeciwnika.
PT - Poziom trudności.

O ile dla danego systemu profity dla graczy niższych epok będą niskie o tyle jak sie już pójdzie na lokacje poziomu 50 to będzie już coś.
No tak ale to nadal nie jest to.
Pewnie ktoś spyta dlaczego ?
A to dla tego że w lokacjach występują bosy i dla lokacji wieża kości 3 bossa nie ma a poziom trudności jest 29 ( co daje 29 % bonusu ) a dla poziomu 4 jest boss a poziom trudności tylko o 1 wyższy ( czyli tylko 1 % mimo występowania bosa ).
Można więc do naszego wzoru dodać fakt występowania bossa np jeśli występuje dostajemy gratisowe 10 pkt exp.
Jak by to wyglądało?
Mniej więcej tak :

EXP=((HPs*0,02)*PT/100)+B*WL

Gdzie
EXP - Otrzymane punkty doświadczenia
HPs - Suma punktów życia wszystkich poległych jednostek przeciwnika.
PT - Poziom trudności.
B- Bonus 10 exp za bossa
WL - Wartość logiczna która przyjmuje wartości O ( nie ma bosa ) 1 ( był boss )

No dobra już prawie mamy nasz idealny wzór ( przynajmniej wg mnie )

Ale teraz ktoś powie nie no ja się nie zgadzam!!!
Bossy w 6 epoce są silniejsze niż w 1 dlaczego mam zatem dostawać za bosa tyle co ktoś z 1 epoki ?
No dobra a wieć na mojego wzoru dodam jeden prosty zapis i wszyscy będą szczęśliwi :)

Oto on :

EXP=((HPs*0,02)*PT/100)+E*B*WL

Gdzie
EXP - Otrzymane punkty doświadczenia
HPs - Suma punktów życia wszystkich poległych jednostek przeciwnika.
PT - Poziom trudności.
B- Bonus 10 exp za bossa
E- Epoka do której przypisany jest boss.
WL - Wartość logiczna która przyjmuje wartości O ( nie ma bosa ) 1 ( był boss )

Tak więc teraz za bosa w 6 epoce będzie dodawać aż 60 pkt exp to chyba uczciwe.

Tak wiem trochę się rozpisałem więc proszę skoro dotarłeś do końca to napisz co o tym myślisz.
Zadowalać mnie będą nawet komentarze w stylu nie znasz się więc sie nie wypowiadaj :)
Zawsze coś.

A więc proszę o wypowiedzi co o tym myślicie :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Osadniczek" (20.08.2012, 12:20)


2

Monday, 20.08.2012, 12:17

przeczytałem tylko kawełek pomysłu ten gdzie poziom trudności to % expa który dodatkowo dostaniemy
wydaje się być sensowne :)

3

Monday, 20.08.2012, 12:27

No niestety pomysł jest możliwy do zrealizowania tylko wtedy jeśli informacje o poziomie trudności są gdzieś przechowywane ( jakaś zmienna, stał, tablica wszystko jedno co ) a nie są po prostu napisane.

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 20.08.2012, 23:19

spoko 0.5 miecha siedziałem nad lepszym algorytmem i admini jak zawsze olali zmiany w lokacjach :P życzę powodzenia :thumbsup:

5

Monday, 20.08.2012, 23:21

nie wszystko na raz

6

Tuesday, 21.08.2012, 10:04

A ja powiem tak.
Wam stan obecny nie przeszkadza ponieważ jesteście w wysokich epokach i nie expicie na lokacjach tylko na ustawkach.
Nikt jednak nie myśli o nowych graczach którzy nawet jeśli już przyjdą to po zobaczeniu ile trzeba w 2 epoce expić aby z przeskoczyć do 3 i mieć tam szanse. ( o ile nie wnerwią się na ten system już w 1 epoce i nie zrezygnują )
Ja nie twierdze że mój system jest idealny. Ale przedstawiłem ten pomysł w nadziei że rozpocznie to dyskusja na temat zmian.
Mówicie że sie nie da ale jakoś z ustrojami udało się i to wmiare szybko.
Ale widać pomyliłem się i obecny system wam odpowiada.
Nie wiem czy nie nadszedł już czas kończyć te rozgrywkę.

7

Tuesday, 21.08.2012, 10:33

nie mów tego do mnie gdzie ja to tylko expedycje robie i fenka na którm po 130 dostaje właśnie w takiej 2 i 3 epoce najwięcej expa powinno się zdobywać a ja expiłem w najsłabszej 4 epoce tylko

8

Tuesday, 21.08.2012, 10:54

No tak i jak pomysle że żęby rozwinąć o 10 aa potrzebuje 19 k pkt ciekawe jak mam to zdobyć dostając 100 expa ?
Ja nie mówie żę moja propozycja jest idealna ale mówie że jeśli wszyscy domagali by sie zmian ( tak jak z ustrojami dla 5-6 e ) to by cos to dało

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 21.08.2012, 11:43

Algorytm fajny , prawidłowy , tak to powinno wyglądać , że gracz dostaje profit za chodzenie na wyższe levele ekspedycji , że stara się szybko skakać po epokach a nie siedzi na E1 przez 4 lata .
Znam takich co będąc w E5 chodzili na Goliata .

Dobrze byłoby ten temat ruszyć , dzisiaj lepiej skupić się na ustawkach albo ekspedycjach klanowych z gen.Custlerem w roli głównej niż klepać lokacje , chyba że dla itemków .

10

Sunday, 09.09.2012, 10:57

Szkoda że pomysł nie przypadł Wam do gustu.
Ale jeszcze wspomnicie moje słowa bo jeśli zrobią t3 to nie będziecie tam mieli bohaterów na 50 lvl tak jak teraz i będzie trzeba gdzieś ten lvl zdobywać.
A skoro na Ołtarzu Krwi ( poziom trudności 53 ) dobywa się 3x mniej expa niż na Jaskini 3 ( poziom trudności 5 ) to coś jest tu nie tak.

Podobne wątki