Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

121

Wednesday, 22.08.2012, 21:17

Sushi

oczywiscie ze dalem i ja nie placze :rotfl:



caly czas pisze o ustroju posrednim dla 6ep, ktory byl obiecany, a nadal go nie ma.
i musi to byc utroj militalny, ktory rowniez bedzie dawal podobne korzysci jak technokracja.
a jak zule placza, ze nie bo bedziemy robic naloty to wprowadzic podobna opcje jak przy ONZ, 24h - brak ochronki przy nalotach
jak to pisze MW12345,

na ta chwile zule zrobia wszystko, aby uniknac równorzędnej walki.

ustroje promuja tylko jedna koalicje. technokracje nikt z BC nie walczy bo nie ma szans na rozwoj, DG to kompletna klapa, przeciwienstwo tej gry.
jesli juz ktos wlaczyl to musi sie liczyc z tym, ze do konca gry bedzie gral na stolicy.

to co mamy grac tylko na stolicach? przy takim ukladzie nie ma szans na oblegi, klan dostanie 2 oblegi i po temacie.
kolejna sprawa; juz dawno byl poruszany temat 5ep - jednostek

oczywiscie zaraz ktos powie, ze co nas to obchodzi, ze to ich zasluga gdzie teraz sa itd,
gra musi byc tak zrobiona, aby zawsze byla mozliwosc dojscia przeciwnika i nawiazania walki.

przy ustroju posrednim i mozliwosci rozwoju jednej dodatkowej wioski szanse na nawiazanie walki sa na pewno wieksze :)
w innym przypadku ludzie przestana grac, bo nie bedzie nawet światelka w tunelu. :)

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

122

Wednesday, 22.08.2012, 21:21

Cytat

Poza tym na mój apel o wpisywanie się chętnych z 5E na zamianę ustrojów (ONZ dla 6E, technokracja + rebalans jednostek w 5E) nie odpowiedział praktycznie nikt


Ja będę miał takie armie jak Wy to nie ma problemu. Załatw wszystko z adminami.

Jestem daleki od idealizowania ONZ, ale zmiany, które chcecie wprowadzić pozbawiają ten ustrój jakiegokolwiek sensu o czym piałem wyżej i nie będe się powtarzał.

Co zaś się tyczy niszczycielskich narzędzi to na tą chwilę wszystkie znajdują się w 6 ep tylko tutaj pojawia się problem z moralnścią Kalego.

Byłbym też wdzięczny jakbyś nie uskuteczniał sztuczek rodem z tandetnych szmatławców.

Owszem będziesz miał jak po ponad roku (tak jak w moim przypadku) wybudujesz je sobie.
Nie pozbawią sensu, gracz który będzie chciał miec ochronke przed nalotami bedzie ją miał samemu nie latając. Dosteje bonusa, a Ty widzisz jedynie sens w bezkarnym lataniu po wrogach....to ci dopiero moralność Kalego.
Niszczycielskie narzędzia....podaj konkrety a nie piszesz samymi ogólnikami. Oficjalnie nikt nikomu nie zabrania mieć dostępu do nich. Macie krótką pamięć, bo to własnie MY MUSIELIŚMY przymusowo (tak własnie PRZYMUSOWO bo nie wszyscy mieli na to ochotę) skakać do 6E po drodze nie przekazując jeszcze świetnych wioch swoim kolegom (tak jak robiliście to wy nagminnie). A dlaczego własnie było tak a nie ineczej? Bo dzieki przerośniętej 4E każdy obleg konczył sie porażką. Więc na litość nie wiń nikogo że jest kim jest obecnie w 6E i tylko dlatego ma zostać karany nalotami!

Sztuczek? O czym ty ludziku bredzisz? Skoros taki mądry że zabierasz głos w tym temacie to proszę odpowiedz na moje pytanie (chyba jasne i zrozumiałe) a nie sączysz jakieś niedorzeczności. Prosze napisz jak się bronić a będę wdzięczny i odpuszczę temat.

123

Wednesday, 22.08.2012, 22:17

przepis na nawiazanie walki z 6 ep ???
prosze bardzo
Pytanie
jaka jest najlepsza wioska w ep 6 ??? - stolica
ile moze bys osob w kalnie BC - 18 ?? no niech bedzie te 18 czyli napewno macie mozliwosc obstawienia 1 obla i ew obrony w razie zalozenia
skaczcie do ep 6 stawiajcie na stolice
jakbyscie to zrobili tak jak Sergio ( chwała mu za to i szacunek) tracilibysmy teraz wioski zabierane przez stoliczne armie z 6 ej epoki

124

Wednesday, 22.08.2012, 22:19

Cytat

Macie krótką pamięć, bo to własnie MY MUSIELIŚMY przymusowo (tak własnie PRZYMUSOWO bo nie wszyscy mieli na to ochotę) skakać do 6E po drodze nie przekazując jeszcze świetnych wioch swoim kolegom (tak jak robiliście to wy nagminnie). A dlaczego własnie było tak a nie ineczej? Bo dzieki przerośniętej 4E każdy obleg konczył sie porażką. Więc na litość nie wiń nikogo że jest kim jest obecnie w 6E i tylko dlatego ma zostać karany nalotami!


Róznica jest spora. Mianowicie BC walczyło o dobre wioski, a Wy walczycie o to aby BC nie mogło walczyć.

Cytat

Sztuczek? O czym ty ludziku bredzisz


Chodzi mi o wyrywanie fragmentów zdań z kontekstu.

Co zaś się tyczy bezkarnego latania to nie może być tak że gracz ma skrępowane ręce. To tak jakby w Dzieciach Gai też wyłączać ochronę w przypadku dokonania przez gracza nalotu czy obleżenia.

W kwestii zaś ochrony przed nalotami - w przypadku wprowadzenia dodatkowego ustroju ie musisz się martwić o 2 (może 3) wioski i automtycznie armie z nich możesz przesłac do ochrony innych wsi. Zabierać wioski bombowe, zakładać ochronki, admini mogą ograniczyć ilość nalotów wykonywanych przez ONZ-towców (o czym pisałem wyżej) itp.

125

Wednesday, 22.08.2012, 22:22

Ludzie:
Dzieci Gai dają dokładnie to o co wam chodzi, czyli ochrona na stolicę i 1 wioskę przed nalotami, oblegami - jak boisz się że inni z 6e i 5e będą cię równać nim postawisz coś co nawiąże z nimi walkę to wybierz ten ustrój. Potem MOŻESZ go zmienić!!!
ONZ - w obecnej postaci nie może istnieć bo jest to ustrój mający za cel niszczenie gry i innych graczy. 24h na odwet pozwala wszystkim którzy nie chcą niszczyć zabawy a chcą rozwinąć się i powalczyć, że nie będą mieć nalotów - ich stolica będzie bezpieczna, tak będą mieć mniejszą armię ale nie będą musieli bać się o stolicę czy naloty na inne wioski a to naprawdę dużo, zaś jak ktoś chce bombardowaniem "dogonić" innych a samemu bezpiecznie siedzieć to raczej powinien poprosić jeszcze o opcję "save" przed każdą expedycją.
Na T2 każdą armię da się zniszczyć, a najgroźniejszą obecnie ma 5 epoka a nie 6 to tak dla tych że 5 nie ma szans z 6.

I tak uważam ze administracja specjalnie przedłuża swoją "reakcję" na ewidentne fo pa by wielu mogło "powalczyć swoimi bombowcami"/zmniejszyć przewagę tych co są już zbunkrowani w 6 epoce :>

Sushi - miały być bany za wypowiedzi niezgodne z tematem.

126

Wednesday, 22.08.2012, 22:23

Cytat



przepis na nawiazanie walki z 6 ep ???
prosze bardzo
Pytanie
jaka jest najlepsza wioska w ep 6 ??? - stolica
ile moze bys osob w kalnie BC - 18 ?? no niech bedzie te 18 czyli napewno macie mozliwosc obstawienia 1 obla i ew obrony w razie zalozenia
skaczcie do ep 6 stawiajcie na stolice
jakbyscie to zrobili tak jak Sergio ( chwała mu za to i szacunek) tracilibysmy teraz wioski zabierane przez stoliczne armie z 6 ej epoki


Taa, bo Wasze stolice leżą odłogiem zaorane i żadnych innych wiosek nie macie. Pogląd jakoby nie było lepszej wioski od stolicy jest również chybiony.

Co więcej skakanie rok temu do 6 ep 'na siłę' i bujanie się na samej stolicy byłoby samobójstwem.

Rozmawiajmy z sensem, a nie na zasadzie argumentów rodem z przedszkola.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

127

Wednesday, 22.08.2012, 22:35

Dobra ja już innych argumentów nie mam...a sądząc po kontekście rozmowy oponenci również.

W tym temacie wyczerpałem już to co miałem do napisania, czekam na decyzję administracji. Mam nadzieję że sprawiedliwą.

128

Wednesday, 22.08.2012, 22:44

Jak na razie to większość chce dopasować ustroje do swojej sytuacji, często przecząc swoim własnym słowo.
Ogarnijcie się ludzie! Albo chcecie zmian dla DOBRA gry albo chociaż przestańcie pieprzyć głupoty (przepraszam za zwrot) i mydlić oczy.

Administracja zapewne się śmieje z "konkretnego" podejścia do tematu...

129

Wednesday, 22.08.2012, 23:42

dlaczego zajmujemy sie tylko ONZ z 5ep??????????

zule placza bo maja naloty :?: tylko dlatego :(

powtarzam niech wlacza sobie Dzieci Gai i po tamacie placzki

znow zmianimy gre tylko pod jedna koalicje. a co z reszta :?:

oczywiscie czekamy na ustroj posredni dla 6ep, ktory rowniez bedzie dawal jakiegos "kopa" jak technokracja
jesli bedzie to kolejny ustroj ktory wydluzy koszty i czasy *5 to lepiej go nie robic

kolejne pytanie czy mozna zmienic ustroj dzieci gai bo jest nieuzyteczny :?:
A dałeś jakąś propozycję, bo widzę tylko płacz?


Propozycje:

1.Ochrona przed oblężeniem jednej wybranej wioski i zdobywanie procentowo większego doświadczenia

2. Ochrona przed oblężeniem wybranych dwóch wiosek i skrócenie czasu ataku.

3. Technokracja

Ustrój Onz najlepiej zmienić zgodnie z 1 propozycją. Kto robi naloty ten i dostaje naloty.
W systemie widzicie ile osób jest w 6 epoce i ile wybrało Dzieci Gai. Zamiast tworzyć niepotrzebne ustroje które nie zachęcają do wybrania, dajcie różnorodność. Niby jest to końcowa epoka wiec wybór jakiś powinien być.

130

Wednesday, 22.08.2012, 23:50

MW na Twój apel (ONZ dla 6E, technokracja + rebalans jednostek w 5E) nie odpowiedział praktycznie nikt, bo pomysł jest poroniony... Wiele razy był wałkowany rebalans i co? Jajeczko z tego wyszło więc po co się pod tym ktoś ma podpisywać skoro wiadomo że nic z tego nie wyjdzie?

MW - Twój post odnośnie tego, że ustrój pośredni dla 6e, że jedna wieś chroniona itd .itp. jest zły, bo coś tam, coś tam popiera tylko jedna osoba... Gracz MW. Gratuluję. Zwroć uwagę, ile osób było odmiennego zdania... Administracja też zwróci na to uwagę - wierzę w to głęboko... A właściwie chcę wierzyć.

MW piszesz, żę ktoś niszczy Twoją pracę - a co zrobisz jak będę latal niszcząc Ci 14 chatek na dobę i wieś będę mial pod ochronką >30h? Będziesz latał na stolicę? A no tak - Wy nie latacie, bo to, jak to ująłeś, się NIE OPŁACA. Ja wobec tego pytam - pozwolisz bym bezkarnie niszczył Twoją wielomiesięczną pracę, klikania w budynki by się budowały, tak bezkarnie? Czy Może zaczniesz żalić się na forum i prosić o zmiany (np. zakaz nalotów 5e na 6e - bo praca idzie na marne). Może już zacznij o nie prosić...


Cytat

Celem
balansu E4/E5/E6 ma być stworzenie alternatywy i możliwości zarówno
rozwoju i przechodzenia do kolejnych epok jak i danie szansy na
wyrównaną walkę z przeciwnikiem przy poniesieniu pewnych wyrzeczeń albo
ryzyka.


Ponawiam pytanie - jakie wyrzeczenie ponosi 6e w przypadku wyboru technokracji?

Spieszę z odpowiedzią na ewentualne zarzuty - ONZ ponosi takie, że nie wybiera komunizmu - z racji tego że pojawiają się zarzuty iż to ustrój hm... słaby ja piszę, że mi by sporo pomógł bo miałem w wiosce rope/zloto/saletrę a nie miałem żelaza - mógl bym mieć wiele zmechów więcej.

Cytat

Jakiś
czas temu na t2 była taka sytuacja, że część graczy siedziała w 5 ep, a
reszta w 3, a każdy kto skoczył do 4 dostawał z miejsca dywanowe
naloty. Problem był zgłaszany na forum, apelowano, że 4 ep nie ma
fizycznej możliwości obronić się przed nalotami. W odpowiedzi druga
strona pisała, że trzeba było szybciej skakać. Admini oczywiście problem
olali.

Dokładnie tak. Niepierwszy nieostatni problem nalotów... (Który by się sam z czasem rozwiązał tak jak dotychczasowe)

No cóż - pies szczeka, żyd biadoli, karawana jedzie dalej...

131

Thursday, 23.08.2012, 09:32

Ustrój Onz najlepiej zmienić zgodnie z 1 propozycją. Kto robi naloty ten i dostaje naloty.

W systemie widzicie ile osób jest w 6 epoce i ile wybrało Dzieci Gai. Zamiast tworzyć niepotrzebne ustroje które nie zachęcają do wybrania, dajcie różnorodność. Niby jest to końcowa epoka wiec wybór jakiś powinien być.

A ja proponuje zmiany też w technokracji kto zaatakuje ,zbombarduje lub weźmie udział w oblegu na innego gracza,jego koszt budowy budynków wzrośnie i czas budowania o 33% budynków które są w trakcie budowy bez możliwości anulowania .
Dlaczego to technokraci mają być bezkarni.ONZ chcecie zabrać za nalot to co dostaje wraz z wyborem ustroju, zabrać i technokratom to co dostają.

132

Thursday, 23.08.2012, 22:31

Glosy ucichly wiec chyba czas na decyzje:D

133

Thursday, 23.08.2012, 23:11

dokladnie teraz czekamy na decyzje i odpowiedz kiedy ewentualne zmiany wejda w zycie :)

134

Friday, 24.08.2012, 09:14

Lista rozważanych zmian na chwilę obecną:



1. ONZ - przez 24 godziny od wykonania nalotu, gracz może zostać zbombardowany. (W tym czasie nie można samemu wziąć urlopu itp)



2. Dzieci Gai - +100% expa dla bohaterów, ok. +20% lepszy drop.

3. Ustrój pośredni (nazwa do wymyślenia). Dający ochronę dla stolicy +1 wioska.

Założenia:
1. ONZ chcąc grać agresywnie ponosi konsekwencje swego wyboru.
2. DG - skierowany jest do osób chcących rozwijać pacyfistycznie bohatera i stolicę.
3. UP - pozwala skutecznie awansować do E6 i zapewnia możliwość rozbudowy stolicy oraz 1 wioski, dla nowych graczy w E6.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

135

Friday, 24.08.2012, 09:28

No i już to wygląda zachęcająco :) Pytanie jakie mi się nasuwa to czy muszę kasować pozostałe wioski żeby mieć pośredni ustrój?

136

Friday, 24.08.2012, 13:07


No i już to wygląda zachęcająco :) Pytanie jakie mi się nasuwa to czy muszę kasować pozostałe wioski żeby mieć pośredni ustrój?

No chyba nie, po prostu będą poza ochroną. Ale ochroną no właśnie przed czym? Oblami, oblami i nalotami?

Ale skoro ustroje zostaną zmienione to będzie możliwość zmiany ustroju bez poznoszenia kosztów tych 90 dni premium? Bo to by było logiczne i sprawiedliwe...

Ponawiam pytanie - jakie wyrzeczenie ponosi 6e w przypadku wyboru technokracji?

Szkoda tylko, że nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Sushi, jak twórca tego ustroju, domyślam się że znasz "wadę" lub "wyrzeczenie" jakie ponosi się przy wyborze technokracji. Czy możesz mi odpowiedzieć?

137

Friday, 24.08.2012, 13:24

Nie musi byc wyrzeczen poniewaz w komunizmie takze nie masz wyzeczen tylko same plusy

138

Friday, 24.08.2012, 13:32

Dark - trze nie pisac 10 razy ten sam tekst tylko przeczytac to co bylo juz napisane, ale wiem ze ciezko znalezc a wiec:
Technokracja tak jak i komunizm nie posiada zadnych dodatkowych ochronek przed nalotami czy tez oblegami. Analogiczna strata jak wspomniana przez Ciebie ONZ wobec komunizmu.

Sushi najlepiej to wporwadzic 1 i 2 opcje na raz z jedna poprawka - jezeli DG wykonaja nalot tez powinny tak jak ONZ stracic na 24h mozliwosc ucieczki na urlop oraz ochronke przed nalotami. - jestes pacyfista miej super bonusy, przeginasz musisz liczyc sie z reakcja innych graczy.
Po tych zmianach opcja 3 nie bedzie potrzebna bo bedzie powielac DG - albo bedzie przegieciem jak obecnie ONZ

Moze w 4 epoce tez jakas poprawa ustrojów - czyli dodanie 1 chroniacego choc czesciowo przed nalotami. - dodanie aa nie zawsze rozwiazuje sprawe.

139

Friday, 24.08.2012, 13:46

a ja chce żeby NOMADYZM w 2 epoce był prawdziwym ustrojem jak jego nazwa.

z możliwością przenoszenia wioski w dowolne miejsce po mapce jak to robili nomadzi -> cena posiadanie tylko jednej wioski

140

Friday, 24.08.2012, 13:46

chyba nie rozwiązuje bo zrobiłem gościowi nalot który się o to prosił
wjechałem 10 ppanców i 5 bombek na aniołku a on nie mógł ich strącić mając 500 rajek i biedaczek z tartakiem się pożegnał ale nalot za nalot