Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 28.12.2012, 14:12

losowość szarż - coś tu nie tak

pisze bo coś mnie tu uderzyło apropo losowości w TE zawsze miałem wątpliwość co to tego ale to to już przegięcie

podam małą kalkulacię

3 biżu z szarżą ma max tp 3x+31% szansy na szarże bohatera. = 93% (tu zakładam coś co jeszcze pogarsza naszą sytuacje czyli że szansa szarży to max 90% a wiec 3% ucinamy) - pozostaje 90%

i teraz clue - szansa na to że w 3 rundach pod rząd (czyli w całej walce) nie wejdzie ŻADNA szarża to 10% x 10% x 10% - czyli 0.1% co oznacza że taki przypadek powinien zdarzać się raz na OKOŁO 1000 wypraw. TO JAKIM CUDEM nie robiąc nawet nie 16 wypraw (bo nie zawsze mam czas) mam taki układ co najmniej 1 razy a czasem nawet 2 razy dziennie.
(na wyprawach nie ma to znaczenia na wynik za bardzo czy ta szarża wejdzie czy nie ale sam fakt ze nie wchodzi 3 razy z rzędu tak często jest dowodem na błędy w obliczaniu szansy)

i sorry bardzo ale nie mydlcie mi tu oczy krótką próbką bo to jest niemożliwe, możecie takie gadki wciskać przy dropie gdzie tak na prawdę nadal nie wiemy jaka powinna być rzeczywista szansa ale nie przy kalkulacji szarży gdzie wszytko jest pokazane czarno na białym .

od dzisiaj zamierzam zbierać linki i po datach będzie widać jak to prawdopodobieństwo jest zje...e

pS

dodam jeszcze tylko to że aby przy w 16 próbach wypadała 1 taka akcja z 3 nieudanymi szarżami to szansa nieudania szarży powinna wynosić około 40% a nie 10% (czy nawet 7% jesli ie ucinać)
różnica jest tak kolosalna że nie ma co tu ględzić o małych próbkach. Gdyby prawdopodobieństwo było liczne porwanie to w nie powinniśmy prawie w ogóle pamietać o takich przypadkach a juz tym bardziej nie powinny sie one rzucać w oczy

2

Friday, 28.12.2012, 14:14

Szansa na szarze zostala obcieta... i max to to co z jednego bizu.. kilka podnosi tylko dmg a szansy juz nie ;)

3

Friday, 28.12.2012, 14:33

A nie było tak, że jest 50% max?
Chociaż w sumie w tej grze i tak wszystko jest zmieniane, więc sam nie wiem.

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 28.12.2012, 14:36

z tego co wiem to jest max 50%
aaa no i dmg się sumuje

Podobne wątki