Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

81

Tuesday, 19.02.2013, 11:45

4. Bonus z totemu 2% na poziom zamiast 5% - zrobienie 50 poziomu totemu to absurdalne wyzwanie, szczególnie w E5/6.
Doprowadziło by to do ponownego zaniku znaczenia stolicy.

Nie prawda. Na upartego to w jednego boba można się uwinąć.

Czyli zakładasz, że bez Boba nie da się grać na stolicy?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

82

Tuesday, 19.02.2013, 12:02

No tak bez boba przy obniżeniu na 2% z 5% znowu będzie stolica bezużyteczna. No jedynie Ci co sobie postawili w czasie boba skorzystają na tym bo maja rozbudowane :).

Ja już pisałem wcześniej że powinno być tak w bobie ze czym wyższy poziom tym dłuższa budowa żeby była zamiast 1 minuty to dać więcej i koszt tez było można podnieść. teraz by nie było takiego oburzenia.I krótszy bob nie ze dwa dni trwał.

Hobbit

Intermediate

  • "Hobbit" started this thread

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

83

Tuesday, 19.02.2013, 12:08

4. Bonus z totemu 2% na poziom zamiast 5% - zrobienie 50 poziomu totemu to absurdalne wyzwanie, szczególnie w E5/6.
Doprowadziło by to do ponownego zaniku znaczenia stolicy.

Nie prawda. Na upartego to w jednego boba można się uwinąć.

Czyli zakładasz, że bez Boba nie da się grać na stolicy?

W zasadzie tak lepszym pomysłem byłoby ustawienie możliwości atakowania jak w BW :P

84

Tuesday, 19.02.2013, 12:13

moim zdanie stolice powinny być takie jak są nie po to tyle czasu tu siedziałem i inwestowałem w stolice żeby teraz ktoś to zabierał a jak ktoś nie inwestował w stolice to jego sprawa a co do wiosek to każdy woli ich niemieć jak przy 1 bombardowaniu tyle poziomów leci i czasu i surki co się zainwestowało ograniczyć naloty i każdy będzie miał wioski proste i dać jakieś bonusy też do wiosek i może ta gra ruszy pomału

85

Tuesday, 19.02.2013, 13:59

4. Bonus z totemu 2% na poziom zamiast 5% - zrobienie 50 poziomu totemu to absurdalne wyzwanie, szczególnie w E5/6.
Doprowadziło by to do ponownego zaniku znaczenia stolicy.

Nie prawda. Na upartego to w jednego boba można się uwinąć.

Czyli zakładasz, że bez Boba nie da się grać na stolicy?


Bez boba w ogóle nie da się grać. Każdy bob zwiększa przewagę stolicy w wyższych epokach.

86

Tuesday, 19.02.2013, 14:12

Ja bym wolał T3 ale trochę inne. Wyliczone plus minus na 1,5-2 lata. Od początku by było wiadomo o co gramy.
Napierniczamy się jak na t1/t2 ale w trakcie (w każdej epoce) byłyby jakieś indywidualne i klanowe cele do zdobycia.
Takie jakby eventy ale z armiami a nie samymi hero.
W 6 epoce końcowa akcja i reset serwa. Klan czy koalicja w Hall of fame jako zwycięzca serwa, jakiś gracz indywidualnie też.
I zaczynamy od nowa. Liczy się wygrana. Budowa wsi, kolekcjonowanie dropu i expienie miałyby temu służyć a nie być sztuką dla sztuki.
Nikt by zbytnio nie marudził, reguły od początku do końca serwa bez zmian. No chyba, ze jakiś ewidentny babol.
Nie byłoby udupienia, popełniłeś błędy w grze, to skorygujesz na następnym serwie. To dotyczy klanów, graczy ale też twórców gry.
Zresztą gdyby się okazało, że jakiś klan przedwcześnie zdominował serw, to po zmianie reguł można otworzyć następny, poprawiony, nie czekając na zakończenie poprzedniego.
Krótkie serwy dawałyby możliwość wprowadzania sensownych zmian, teraz jest to utrudnione, ponieważ zawsze ktoś jęczy (często słusznie).
Nie wiem też czy nie jest to lepsze rozwiązanie dla utrzymania większego grona graczy przy TE. Nowych i starych.
Bo kto normalnie myślący przystąpi do gry (realnie, nie na próbę) gdzie ma 5 lat w plecy i gdzie ma to kolosalne znaczenie ?
Pomijam tu sytuację gdy ktoś ma wjazd do klanu, opiekę, wsie po wuju i zna tę grę.
A starzy odchodzą albo z nudów albo z braku możliwości skutecznej rywalizacji.
Tylko nie wiem jakie są koszty otwarcia serwa. Może to się nie opłaca ?

A co do balansu to nie wiem czy na T1/T2 jest to w ogóle możliwe. To jest kwadratura koła i jest coraz gorzej z tym "balansem".

87

Tuesday, 19.02.2013, 16:56

Kachu, to co piszesz brzmi bardzo bardzo fajnie :)
I ja bym się pod tym podpisał również :)

Natomiast boję się, że to nie realne, bo Polacy uwielbiają zbierać, wiedzieć, że coś osiągnęli, MIEĆ.
Wielu, jak nie większość szeroko pojętej topki gra dlatego, że ma co ma. Osiągnęli, mogą pokazać, bla bla bla.

88

Tuesday, 19.02.2013, 17:26

W 6 epoce końcowa akcja i reset serwa. Klan czy koalicja w Hall of fame jako zwycięzca serwa, jakiś gracz indywidualnie też.
I zaczynamy od nowa. Liczy się wygrana. Budowa wsi, kolekcjonowanie dropu i expienie miałyby temu służyć a nie być sztuką dla sztuki.

Pomysł uważam za bardzo dobry
Nagrodził bym dodatkowo klan który wygrywa rozgrywkę żeby było o co się bić .Przykładowo klan który wygrywa dostaje losowo +1 do jednej ze statystyk dla jednostek ( atak, obrona ,ini ,aa) Dla wszystkich członków klanu.
Zrobić ranking klanów gdzie będzie wpisany każdy klan który wygra i jaką statystykę otrzymał w nagrodę.

Oczywiście to jest tylko przykład można wymyślić coś innego .
I zaczynamy od nowa .
Bo tkwienie w tym marazmie zniechęca chyba większość i tych co mają wiele i tych co nie mogą osiągnąć już nic.

89

Tuesday, 19.02.2013, 20:03

wcześniej jednak przydało by się jakoś przyśpieszyć tą gre bo rozbudowa czegokolwiek +30 lev trwa w nieskończoność a budowa armi bez premium to już mission imposible bo wczesniej zdążą ci zjechać armie którą wybudowałeś już

90

Tuesday, 19.02.2013, 20:50

Jeszcze można by było pomyśleć co zrobić z nadmiarem punktów reputacji , są gracze którzy zgromadzili po 20-30k i nie bardzo jest co z tym zrobić . Można by było np zamieniać na PH lub surowce , lub jak gdzieś kiedyś czytałem , wykupić dodatkowe ekspedycje lub lokacje .
Moja propozycja :

Żeby wykupić dodatkową lokację 1-2 epoka 10 pkt reputacji , 3-4 epoka 20 pkt , 5 epoka 30 , a 6 epoka 40 zgodnie z tym co się zdobywa (Punkty reputacji zdobyte na wyprawie zależą od epoki, której dane piętro lokacji wymaga. Za zabicie bossa z I bądź II epoki zyskamy 1 punkt reputacji, III i IV epoka - 2 pkty reputacji, V epoka - 3 pkty reputacji, VI epoka - 4 pkty reputacji. )
Ograniczyć tylko ilość możliwych dodatkowych do 10- 20 tygodniowo .

91

Wednesday, 20.02.2013, 07:39

Którego byśmy rozwiązania nie wybrali... (a w zasadzie, którego bym nam nie wybrano :P) to według mnie jedyny sensowny byłby nowy serwer.
Te co są to umierają i dotychczasowe zabiegi administracji tego nie zatrzymują, a czasem nawet przyspieszają.

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

92

Wednesday, 20.02.2013, 09:08

no niestety boby zepsuły całą zabawę i tego juz nie cofniemy

nowy serwer jak najbardziej ale bez resetu starych

93

Wednesday, 20.02.2013, 09:37

nie wiem czy tak boby zepsuły jak by nie boby to większość z nas by grała na stolicach bo zabierali wszystko co było a tak to wojem stolicznym można powalczyć naloty zepsuły całą zabawę po co nowy serwer wystarczy tu porobić konkretne zmiany i każdy będzie grał ograniczyć zabieranie wiosek od jakiegoś poziomu zamka i to samo z nalotami i każdy bedzie miał wioski i woja do obrony moje zdanie

wizawi

Początkujący

Postów: 4

Skąd: Gdzies tu

  • Wyślij prywatną wiadomość

94

Wednesday, 20.02.2013, 09:56

Popieram pomysł kachu200, bo tak gra jest bez celu, a tak byłoby już ciekawiej, myślę ze każdy chciałby widzieć swoje imię w HALL OF FAME :) Klan osiągnął cel, trafia w HALL OF FAME i reset serva. Żeby tak gra trwała 1,5-2 lata, robimy nowe acc, klany, i kto kiedyś był wrogiem może stać się sojusznikiem :)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

95

Wednesday, 20.02.2013, 11:27

Jeszcze by można było troszkę zwiększyć zasięg wiosek bo teraz to jest ciężkie i mozolne poszukiwanie terenu na tych mapach.

Te punkty reputacji tez można by było wymieniać na lokacje jak to przedmówca napisał lub stolice przenieść w inne miejsce za jakąś tam ich cenę .

96

Wednesday, 20.02.2013, 16:11

Oczywiście, ale repka czy zasięg wiosek to kwestia kosmetyczna.
Najważniejsze problemy przy potencjalnym nowym serwerze to byłoby:
- czy stolice podwójne czy niet?
- czy robić boby?
- naloty

Osobiście uważam, że bez nalotów gra nie straci. Natomiast traci z bobami i podwójnym wydobyciem stolic. Prowadzą one do braku myślenia, jesli idzie o szukanie wiosek. Bo i szukać ich nie trzeba.

97

Wednesday, 20.02.2013, 16:53

Naloty nie są obowiązkowe i grać bez nich można. Są osoby co je wykorzystują, są osoby, które z nich nie korzystają z im wiadomych powodów. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z tej opcji toteż ci co nie chcą - z niej nie korzystają, a ci co chcą - mogą korzystać - po to są naloty, by ktoś kto chce mógł z nich skorzystać.

98

Wednesday, 20.02.2013, 17:00

Porponuje jeszcze zrobic jakis użytek z PH poniewaz z dnia na dzien za 1 ph ma mozemy kupic coraz mniej,
tylko bron boze nie dac mozliwosci wymiany na zlom
moja propozycja jest dodawanie expa w zamian za ph,
tylko dobrac odpowiedni przelicznik zeby np 1 lvl za taka sama ilosc ph nie dostawal tyle samo expa co 30 lvl a ten z kolei co 50

spowoduje to tez w miare z czasem mniejsze ceny,
propozycja tylko pod nowy server, na obecnych by wywolalo za duze zamieszanie na rynku

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

99

Wednesday, 20.02.2013, 17:27

Takie boby jak te ostatnie to na pewno zniszczą grę znowu ale takie co od poziomu będzie zależało jaki czas będzie trwać budowa i jaki koszt to co innego.Oczywiście nie tak jak ostatnio ze dwa dni trwały góra godzina lub dwie i co 2 lub 3 miesiące tak ze każdy będzie mógł sobie rozbudowywać na równi z innymi .

No niestety ale stolice bez podwójnego wydobycia nie będą znowu nic warte ale można by było zrobić balans jednostek żeby były troszkę tańsze wówczas boby nie będą potrzebne . Bo i nie będzie takich mutantów a wojska troszkę lepsze będą żeby normalnie powalczyć .




100

Wednesday, 20.02.2013, 17:54

Spiryt, ale po co tańsze jednostki?
Będą tańsze to będą walki 1000 na 1000. Będą droższe to będzie 300 na 300.
Przypomnij sobie jak armie w 3ej miały po 700 jednostek w 4ej po 300. I było super, naprawdę super :)
Teraz poszliśmy w ilość i walki o ta ilość końca nie widać.
Postawmy (niech admini postawią) na jakość rozgrywki, na sens oblegów itd.

Dark Elf: Niektórzy chcą korzystać z nalotów, to korzystają.
A co z tymi, co nie chcą by na nich korzystać? :P
Ta opcja gry była i będzie ogniwem zapalnym durnych problemów.