Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 25.02.2013, 15:29

5 lat TE - podsumowanie - plusy i minusy zmian wprowadzanych przez kolejne lata

tylko prosze nie obrzucajcie sie błotem jak kto chce pisac to na temat i krótko :P

gra przez te 5 lat od wersji alfa zmieniła sie bardzo - z samego założenia miła byc grą na 2-3 lata ( słowa Thorgi)
a czesc z nas gra w nia od samego początku i skończyc nie może :)
ale do rzeczy :)


system papier - nożyce - kamień i zróżnicowane jednostki - plus
bonusy od bohaterów - plus
zbroje i zaklecia niezaleznie od epoki - każdy hero w kazdej epoce może używac wszystkich zaklęć , broni i zbroi - minus - cześć systemu wg mnie do zmodyfikowania
walenie w trupa - realistyczne ( do przyjecia ) - plus
armie mutanty - problem rodzi problem - mała ilość jednostek to szybka odbudowa , problem dogonienia graczy którzy przeskoczyli wczesniej do epoki wyższej - minus
( małe armie = szybka gra = mozliwośc szybkiej odbudowy armi i wykonania kolejnej akcji )
lokacje specjalne - poziom trudności zwiększany z epoki na epoke i lepsze itemy - plus
mały przyrost exp na wysoko poziomowych lokacjach - minus
naloty - ok tylko nie ma mozliwości obrony przed nalotem tak jak i odwetu jesli gracz lata ze stolicy - minus ( kwestia równowagi ??? )
rozbudowane stolice - inne wykorzystanie stoilic niż tylko do robia lokacji - plus
rozbudowane stolice - nie ma walki o kwadraty - najlepsze kwadraty to stolice - minus
nie ma możliwości pozbycia się wiosek przed przejściem do DG - czas palenia np około miesiąca a oddac nie ma komu - moze zablokowac wioski na DG a odblokować tylko jedną - analogicznie jak ochrona w BIO ??? dodatkowo gracz przechodzac na DG nie może przyjac wiecej wiosek niz ma w chwili przejscia ???

kontynujcie
jak mi cos jeszcze przyjdzie do głowy

2

Monday, 25.02.2013, 17:07

Ja się generalnie z większością zgadzam :)
Gra ujęła mnie szczerze wieloma rzeczami, głównie zgrabnym połączeniem umiejętności herosa, a bonusów do jednostek.
Do momentu rozrostu armii do mutantów gra była super, potem już gorzej.

Abstrahując od rzeczy o których już się pisało...
Ustroje PLUS. Pewne rzeczy jednak w nich sa przesadzone, jak np.
NAJWIĘKSZY MINUS: ustrój w 4ej dający AA jednostkom. W założeniu miał pomóc przy nalotach, ale niewiele to zmienia. Natomiast ustrój ten zabija całkowity urok 5ej epoki, która byłą przełomowa ze względu na bronienie oblegów śmigłami. Dla mnie wielka wielka strata.

3

Tuesday, 26.02.2013, 15:09

Naloty - zasadniczo jest to w miarę łatwe do naprawienia o ile chodzi o możliwość odwetu. Czyli np czasowe zdjęcie ochrony ze stolicy po wykonaniu nalotu (może dostać w cymbał tak jak każda inna wioska, ew słabiej ale jednak boleśnie).

zbroje i zaklecia niezaleznie od epoki - nie do końca zrozumiałem co jest nie tak, proszę o rozwinięcie. Może z jakimiś przykładami.

armie mutanty - co proponujecie?

mały przyrost exp na wysoko poziomowych lokacjach - to mam zapisane do poprawienia w kolejnym patchu (pewnie w wakacje ale niczego nie obiecuję, zależy jak pójdzie praca przy obecnych patchach do BW)

rozbudowane stolice - tutaj to ew kwestia balansu stolica - wioska tak by stolica jednak była faworyzowana ale by nie odstawała lata świetlne od wiosek może nawet by perfekcyjne wioski były równe stolicy.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

4

Tuesday, 26.02.2013, 15:53

Sushi, perfekcyjnych wiosek jest kilka na serwer.
Stolica powinna być słabsza (niekoniecznie dużo słabsza) od naprawdę dobrych wsi. Aby jednak opłacało się stawianie/zdobywanie tych wsi.

5

Tuesday, 26.02.2013, 20:12

lepiej zeby juz niczego nie zmieniali :D

6

Tuesday, 26.02.2013, 20:24

zbroje i zaklecia niezaleznie od epoki - każdy hero w kazdej epoce może używac wszystkich zaklęć , broni i zbroi - minus
chodzi o to ze w eo 1 ej hero moze używać wszystkich zaklęć - było na forum wczeniej opisywane na przkładzie BWB -
1. hero w 1 ej epoce moze mieć komplet szarzy
2. hero w 1 ej epoce rozwiniety na max może uzywac zaklęć i czarów z ep 6 ej - tu propozycja wprowadzenia technologii odblokowujących czary w poszczególnych epokoach analogicznie do bonusów jednostek

jednostki - ograniczenie ilościowe jednostek w armi która może poruszac się po mapie i brać udział w oblach do np 300 ?? ( to tylko przykład )
reszta wojska mozliwa do zbudowania w rozbudowanej wiosce stacjonuje w garnizonie
daje to szanse na szybsze dogonienie czołówki jesli chodzi o oble i lepsze mozliwości obrony - wojsko w garnizonie nieaktywne w czasie napadu ( spi ??? ;)
armie max 300 jednostek - zacznie sie ustawianie zróznicowanych jenostek w oblezeniach - "papier nozyce kamien" ??? , zaczną tez bardziej się liczyć czary i poziom hero

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Tuesday, 26.02.2013, 21:02

W zasadzie ze wszystkim się zgadzam. Ale:D

Walenie w trupa czysto losowa sprawa plus losowa szarża to masakryczne połączenie moim zdaniem. I w grze stricto strategicznej wprowadzający nie możliwy do wyliczenia i przewidzenia schemat walki. Coś można by z tym zrobić.

Naloty Sushi to pilna sprawa powinna być załatwiona jak najszybciej. Problemem nie są naloty jako takie, tylko nie możliwość obrony i odpowiedzenia na nie. Skasowanie ochrony stolicy jak w BIO 24h załatwi problem.

Wprowadzenie limitu jednostek mogących brać udział w jakiejś akcji bardzo dobry. Z jednej strony najsilniejsi mogą iść w jakość, ale słabsi też dadzą radę:) Również i znaczenie wiosek wzrośnie, można będzie wyszukiwać pole pod dany typ jednostek, wiedząć że złapie je ograniczenie ilościowe trzeba będzie inaczej kombinować:) inawet nie trzeba by było obcinać stolicy. Zapas wojska zostawiony w wiosce zdynamizowało by grę.
Ciut to trwało ale ja sam znalazłem 2 pola równie dobre jak stolice:)

DG i systemy podobne ciut nie przemyślane. Możliwość ataku ale limit jednostek, bez sensu absolutnie, lepiej odwrócić możliwości (brak limitu, bez możliwości ataku) i fakt LC zwrócił uwagę na problem z wioskami. Opcja wydaje mi się taka: wioski zabieramy wszystkie posiadane ale - zaznaczamy 1 aktywną reszta to tylko ikonki nie dające wydobycia jednostek itd. jeśli na tym wam zależy.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

8

Tuesday, 26.02.2013, 21:39

rezygnacje

witam

Jak wejdą zmiany to niech Administrator odda mi 100pln za przeniesienie Hero do stolicy

Kombinacje , kombinacje, zmiany to napewno na dobre nie wyjdzie ,wielu zrezygnuje i bedziecie mieli wtedy grę w załozeniu na 1 rok

samo to ze buduje sie juz po pare dni to juz jest ograniczeniem wiec slabsi moga doganiac , ja przez 3 lata tak robilem i wkoncu dogonilem i macie gre w zalozemniu na 10 lat i kasa
na konto leci .

podkreslam ze ja gram 3 lata i teraz dopiero mi sie tu podoba czekam az beda znowu budynki po 1 min kazdy moze sie przygotowac

Nawet nie chce mi sie pisac i przemyslec na to co wymyslacie za bzdury i tyle



Pozdrawiam

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "luk" (26.02.2013, 21:55)


9

Tuesday, 26.02.2013, 23:07

Sushi znowu dajesz się manewrować Zulom . Kręcą Tobą swoim lamentowaniem ,jak baranimi rogami . Zule i im podobni dużo narzekają na Boba , a tak naprawdę to najbardziej na tym skorzystali , gdyż mając oprócz Stolicy po 6 rozbudowanych wioch , można było i co zresztą uczynili ukrywać surkę w zakolejkowanych budowach we wioskach . Fakt przy pierwszym Bobie przysłowiowo dali dupy , nie wiedząc o przyszłym patchu na podwojenie wydobycia w Stolicy , pchali surkę w swoje najlepsze wiochy . Gracze BC nie mając wioch , notabene zabieranych nagminnie przez tą mocniejszą stronę serwa inwestowali siłą rzeczy w Stolicę , co zaowocowało po patchu na podwojenie wydobycia w Stolicach . Drugi Bob jednak pozwolił Zulom nadrobić to co stracili przy pierwszym Bobie i przy wykorzystaniu surki z wszystkich wioch będących w ich posiadaniu rozwinęli Stolicę na wyższy poziom niż to zrobili gracze BC cierpiący na brak surki , bo ile można ukryć surki w jedynej Stolicy jaką posiadają . Nieliczni gracze BC posiadają poza Stolicą jakąkolwiek jedną wiochę , więc drugi Bob wypadł zdecydowanie na korzyść Zulencji i PSD . Popatrz choćby na Stolice Wacka , Rafixa , Hose . Musielibyście chyba wprowadzić szczególnego Boba tylko dla graczy BC , dając im przy okazji niemałego bonusa surowcowego , aby byli w stanie dogonić powyższych graczy i innych . Teraz proponują limit woja do 300 sztuk , tyle tylko , że wspomniany Wacek , Rafix , Hose i inni , przy tak rozbudowanych Stolicach są zapewne w stanie wystawić 300 sztuk woja , ale tego Lokacyjnego :rotfl: , cóż wtedy zdziała armijka gracza BC składająca się powiedzmy z 300 Servo ??? . Niestety dysproporcja w rozbudowie Stolic rzędu 10 poziomów , to na tym etapie gry przepaść , o czym wiedzą Zule , stąd ich płacz i próba wprowadzenia zmian korzystnych dla nich . Uwzględniając fakt , że na dokładkę grając w 6e średnio po dwa lata dłużej , od graczy BC , a co się z tym wiąże , robienie przez te średnio dwa lata dłużej Lokacji 6 - epokowych i dropienie na nich najlepszych fantów dla swoich HERO , powoduje to kolejną przepaść w rozwoju Hero , nie z racji wyszkolenia , ale z racji sprzętu , zwojów , run , co przekłada się na czary itp. Co do nalotów , to niech nie płaczą , bo póki mogli latać bezkarnie po graczach BC , to wtedy nie było płaczu , jakie to naloty są złe , tylko bez pardonu latali , czego jestem dowodem . Na moje monity u Wacka , Krowy i Rafixa , czyli szefostwa wrogiej dla BC koalicji , jedynie odpisał mi Wacek , że no ... , ale niestety nic nie może zrobić , bo taka jest wola większości ich graczy . Płacz zaczął się , jak dzięki pierwszemu Bobowi gracze BC trochę podgonili rozwój własnych Stolic i zaczęli odpowiadać nalotami . Nieprawdą jest też to , że latają ze Stolic , bo ja latam z wiochy , Gdzie sam Wacek zastanawia się jakim cudem udało mi się ją postawić :P . Gwoli ścisłości jest to wiocha , a przynajmniej była w założeniu pod Servo , ale naloty wrogiej koalicji na mnie zaraz po moim skoku do 6 e spowodowały we mnie zacięcie , aby wykorzystać tą wiochę do odwdzięczania się nalocikami , co wydaje się robię skutecznie . Biorąc wszystkie podane okoliczności niech Administracja dokładnie przeanaizuje sytuacje na serwie dotyczącą stanu posiadania , jak też możliwości gry przez wrogie sobie strony , nim zdecyduje się na jakiekolwiek zmiany zwiększające i tak już niewyobrażalną przepaść w rozwoju obu stron konfliktu na serwie . Wystarczy popatrzeć , kto i ile posiada wioch i na jakich poziomach . To nie sztuka zabić kruka , tylko jeża gołą du.ą . a tylko gracze BC nieustannie próbują zabić tego JEŻA

10

Tuesday, 26.02.2013, 23:24

Sushi , a może wprowadzić rankingi na rozbudowane 1. Stolice i 2 . wiochy ??? , gdzie wystarczyłoby wziąć pod uwagę aktualne wydobycie surowców , bo to tak naprawdę pokaże jaka przepaść jest pomiędzy graczami wrogich koalicji . :) Też Zulencja płacze , że obecne rankingi są do niczego , bo nie pokazują faktycznej siły danego gracza :P , z czym się zgadzam , bo swego czasu byłem na 8 miejscu w rankingu graczy , a po skoku do 6 e , nie mając możliwości rozwijania 6 wioch z wiadomych przyczyn , spadłem w rankingu już na 43 pozycję :P

11

Tuesday, 26.02.2013, 23:28

rozbudowane stolice - inne wykorzystanie stoilic niż tylko do robia lokacji - plus
rozbudowane stolice - nie ma walki o kwadraty - najlepsze kwadraty to stolice - minus
a dlaczego stolice sa najlepsze :?: bo kazdy ma pewnosc ze tego nie straci :!: dlatego tez duza część graczy inwestowala tylko w to.
jak dla mnie stolice powinny zostac bez zmian, za duzo pracy kazdy w to wlozyl. dzieki temu gra stala sie troche wyrownana.
fakt tylko jest taki ze armie mutanty troche przeszkadzaja. moze zwiekszyc koszty budowy jednostek?
dodam jeszcze, ze po zmianie stolic gra znow stanie sie jednostronna :!:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "w0laj" (26.02.2013, 23:43)


12

Wednesday, 27.02.2013, 07:22

BORGHI, chyba nie czytasz uważnie, nie śledzisz tematów :P
W wielu miejscach pisaliśmy, że zmiany NA NOWYM SERWERZE. Na aktualnych robienie jakichkolwiek zmian to już tylko gwóźdź do trumny. A tu i tak graja bardzo aktywnie już tylko nieliczni, najbardziej zacietrzewieni.
My od jakiegoś czasu rozważamy wszelkie zmiany pod potencjalny nowy serwer, tak aby gra dawała przyjemność i miała sens.
Nie przeinaczaj proszę naszych słów i nie rozpatruj ich, jakbyśmy chcieli coś zmieniać na T1 by mieć większą przewagę. Co po?

13

Wednesday, 27.02.2013, 08:34

BORGHI ty jak cos napiszesz to zal czytać :/
gdzie ja napisałem ze sa to propozycje zmian na tym servie
piszemy o tym co BYŁO wprowadzane i wyszło na dobre lub nie grze , pisałem też zeby nie wylewac w tym temacie pomyj ale tez sie nie potrafisz powstrzymać
skoro jak piszesz "Zule i im podobni dużo narzekają na Boba , a tak naprawdę to najbardziej na tym skorzystali" to dlaczego narzekamy ???
Piszcie proszę z sensem i bez wylewania wzajmnych zali i oskarżeń , ja gram w TE cztery lata , gra mi się podoba ale widze na czym traci a na czym może zyskac grywalność TE
nowy serwer z przeniesieniem kont i premki - w tym momencie jestem za nawet jesli miałby ruszyć za kilka miesiecy ale z uwzględnieneim poprawek wynikających z WIELOLETNIEGO DOSWIADCZENIA GRACZY i ADMINISTRACJI
gra ma byc dla nas i mamy z niej wynieśc jak najwiecej zabawy dlatego w podsumowaniu napiszmy co było błędem w grze co mozna zmienic a co zostawić
Administracja wileokrotnie uwzględniała juz poprawki zgłaszane przez graczy przeszliśmy przez wszystkie epoki i wiemy - nie tylko Żule ale i BC co może być dobre dla TE wiec to napiszmy
jednostki w armiach mutantach - bądźmy elastyczni powiedzmy ze moze byc tez załozone ograniczenie na ilośc jednostek elitarnych np 100 ?? koniec placzu ????
sam chętnie zobaczyłbym starcie 100 pelotek czy 50 smigieł ppanc w 5 ej przeciwko np 300 tankom :D , taki układ da takie mozliwości - wiecej kombinacji - wiecej zabawy :D

14

Wednesday, 27.02.2013, 11:14

UWAGA! Wielokrotnie o tym mówiłem, WSZELKIE zmiany będą wprowadzone na WSZYSTKIE serwery TE!
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

15

Wednesday, 27.02.2013, 12:38

nie wtrącam się ale za dużo czasu tu poświęciłem i kasy żeby stolice doprowadzić do jakieś walki tu i na t2 jak coś się zmieni stolicami to spadam już z tej gry nie bede inwestował już kasy jak by nie te stolice to byśmy grali na samych ich na t2 bo wszystko nam zabierali a tak role się odmieniły gre zepsuły naloty a nie boby

16

Wednesday, 27.02.2013, 15:18

Sushi, zmienienie czegokolwiek na T1 czy T2 ma mniejszy sens niż zamknięcie serwerów. Tu już niewiele się może zmienić, niewiele pomoże.
A zmiany na bank przysporzą tylko wrogów.

Z punktu widzenia gracza, który chce grac dalej, jedynym rozwiązaniem jest nowy serwer, z prowadzonymi poprawkami.
Nie mówimy, że dziś/jutro. Lepiej poczekać kilka miesięcy by nowy serwer na bank był super.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Wednesday, 27.02.2013, 19:26

Tez jestem za nowym serwerem i żeby tam zostało wszystko wprowadzone a te pozostawić tak jak jest bo jak zaczniecie zmieniać na starych serwerach coś to na pewno dużo graczy odejdzie a i tak ich już mało zostało .

18

Wednesday, 27.02.2013, 20:37

JAKI LIMIT JEDNOSTEK ???
ja się pytam co to zmieni - tylko tyle że żadne oblegi nie będą wygrane bo każdy poleci armią 300 tanka
nie widziałem nigdy by 300 piechty wygralo przeciwko 300 tanka bo w jednym chodzi o ilość a w drugim o jakość
te boby po prostu zniszczyły grę i tyle bo pare osób naprawdę stało się super mocnych , ze 20 ma spoko wiochy a reszta siedzi i boli i ch że w tym czasie
a - zabrano im wiochę w której mieli wszystkie zapasy
b - grali na stolicach czyli surki nie mieli
c - zmienili epokę czyli nic nie mieli '
d - byli na urlopie
e - ostatnio dużo zainwestowali i pozostali bez surki
dlatego JEDNA osoba ustawia całego obla i nic się z tym nie zrobi już teraz

2 - a kto używa w 3 epoce czarów z 4 ? nikt bo forsy nie mają na to g****
5 i 6 epoka to jest tak że w 5 to ma się co najwyżej bwb a zwoi z 6 się u siebie nie widziało w zbrojowni więc nie wiem o co chodzi
kolejna sprawa - runy - ten drop jest śmieszny - na eventach wpadają yrdy graczom z 4 epoki a normalnie najwyższa runa to ber

naloty - ja się pytam po co one ?
ale skoro już to skoro stolica kiedyś była najsłabsza to był zamysł by jej nie zniszczyć nigdy do końca tak jak innych wioch ale w obecnym stanie stolice są gigantyczne i pare nalotów tylko je zmniejszy troszke

inne epoki - są opustoszałe - na t2 widzę jak gracze w niższych epokach wogóle nie pną się wyżej paru z 4 ostatnio skoczyo do 5 co mnie zdziwiło ale żaden z 3 do 4 już niegdy nie skoczy - powód ma się dobrze bo jest to 4000 rycerzy pewnego gracza

ja nie wiem czemu jeszcze w to gram - fajnie się pobudować ale jak każdy wie czitowanie kiedyś się nudzi tj gracz se robi gre rozwija se nadmiernie postać później chwilę się pobawi i gra do kosza bo mu się ZNUDZIŁA nie miał godnego przeciwnika itp

kiedyś dobrze się bawiłem tą grą ale ostatnio wchodzę tylko walę te 10 lokacji i czekam aż ktoś mnie zaatakuje - ostatni atak data nawet nie pamiętam więm że był to ktosik jakoś po evencie od razu

jeśli ktoś to przeczytał podziwiam za wytrwałość :)

i uruchomcie t4 i się zapytam od czego macie t3 - musicie nowego admina powołać chyba - tylko od spraw te

19

Wednesday, 27.02.2013, 20:52

Grę popsuły naloty, tzn brak możliwości odpowiedzi na nie i dlatego cześć graczy się kasuje. Bob wyrównał grę ale z drugiej strony teraz sprytni gracze nic nie budują tylko zbierają surkę i czekają na kolejnego być może świątecznego boba. Bob w tej postaci przyspiesza serwery o lata.

20

Wednesday, 27.02.2013, 20:54

Generalnie: POMYSŁÓW JEST WIELE.
Najważniejsza kwestia, to przekonać administrację, by nowy serwer miał inne zasady od aktualnych. Więcej roboty, ale nie straca tylu graczy z T1 i T2.

Rahl, naloty że popsuły to raz. Ale moim zdaniem większym gwoździem do trumny był patch na stolice i boby.
Mówię tak, mimo że mam drugą stolicę T1.

Podobne wątki