Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Wednesday, 27.02.2013, 21:12

Nie będę odnosił się do uwag poczynionych względem mojej wypowiedzi przez Wacka i LC , myślę że doskonale ujął to Sushi przypominając , że poczynione zmiany dotyczyć będą wszystkich serwerów TE . Natomiast mam propozycję , aby o ile powstanie Nowy Serwer TE , uniemożliwić naloty i akcje oblowe na wiochy poniżej 20 lvla . Umożliwi to każdemu graczowi w miarę normalną grę i rozwój . Zaletą takiej zmiany jest walka o już naprawdę godne cele , a nie o przysłowiową pietruszkę ( wiochy 1 levelowe ) uniemożliwiającą grę słabiej rozwiniętym w grze graczom , co miało miejsce na T1 . O T2 się nie wypowiadam , bo tam nie gram i nie znam sytuacji . Niech na Nowym Serwie mocny leje mocnego , niech zabierają sobie nawzajem wiochy powyżej 20 lvlu , niech lecą też wtedy Bomby , bo taka jest intencja i założenie tej gry :)

22

Wednesday, 27.02.2013, 21:46

Jak sam powiedziałeś cytując Sushiego, musiałoby to także dotyczyć T1 i T2.
To jest i tak detal, to o czym piszesz.
Ważniejsze jest zrównoważenie stolic, żeby wioski miały większy sens.

23

Wednesday, 27.02.2013, 22:54

C.D.

Ja mysle ze powinni uprzedzic wczesniej mozliwosc zrobienia boba o 2 miesiace niech ludzidziska sie przygotuja i faktycznie slabsi skocza wyzej, gracze z wysokim poziomem budynkow moze dobuduja z 5 bo i tak kosztuje duzo a dla slabiej rozwinietych graczy mozliwosci zebrania surki sa duze np. skup zlomu , run , przeczymanie w najdrozszych budynkach w magazynach itp kazdy ma na to sposob, wtedy pkt handlu by byly cos wazne po pierwsze znalazlo by sie kupe ciekawych run i dropow na aukcji kazdy by wystawial co ma najlepsze zeby zamienic na ilosc i pozniejsza zamiana na surke oj dzialo by sie dzialo
Wedlug mnie frajdą w grze jest oczekiwanie na wieksze lvl hero i rozbudowa jego walorow wedlug wlasnych strategi a jeszcze wieksza frajda jest miec coraz wiecej woja ja musze czekac 9 dni zeby z laserakow przerobic na servo 12 chlopa to troche zadlugo a Ci na nizszym poziomie chyba rozbudowują sie szybciej
wprowadzil bym dla hero cos na nogi (uda) i mozliwosc nowych czarow na bron i tarcze
a stolice sa ok wszyscy mamy takie same i dla kazdego ustroju sprawiedliwe

Zaproponowal bym tez zeby klany mogly miec przykladowo 10 uczestnikow bez znaczenia od poziomu lvl hero tak jak obecnie jest to zastosowane

wyrownalo by szanse dla wiekszosci graczy oblegi nabraly by innego znaczenia

POZDRAWIAM

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "luk" (27.02.2013, 23:19)


24

Wednesday, 27.02.2013, 23:25

Informacja 2 miesiące wcześniej o bobie wcale nie da większych szans maluchom. Przykładowo nowi w 6ej epoce ze wszystkich wiosek nie wyciągną takiej produkcji surowców jak niektórzy mają w samej stolicy. Dysproporcja rośnie zamiast maleć.
Było juz o tym mówione. Boby to jedna z nieudanych zmian.

25

Wednesday, 27.02.2013, 23:56

ale co to za problem odpalić serwer na nowych zasadach xD gracze i tak uciekną

26

Thursday, 28.02.2013, 00:20

c.d.

ale teraz zeby wyrownac szanse trzeba boba co jakis czas wprowadzic

bo inaczej tez innych nie dogonie moze za jakies 2 lata a chcialbym ich pogonic i sie odwdzieczyc

mysle ze trzeba czymac sie tego co juz bylo wprowadzane chodz blednie a starac sie wymyslac cos dodatkowego tak jak do tej pory , by wrownac

szanse przez bledne decyzje wczesniejsze nieprzemyslane przez zarzadzajacych, oczywiscie nie krzywdzac graczy przykladowo takich jak ja

ktorzy graja w gre od paru lat i zasady ktore byly zakceptowali poprzez wiernosc do gry, smo mowi przez siebie czas uczestnictwa

jezeli wprowdza nowe zmiany i nie uwzglednią starych zasad, to moja strategia w grze nie miala senu krotko piszac strata czasu i pieniedzy

Jezeli tak bedzie to ja odejde napewno a takich jak ja bedzie wiecej szkoda by bylo tak mysle ja jeszcze bym pogral pare lat



Pozdrawiam

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "luk" (28.02.2013, 00:27)


27

Thursday, 28.02.2013, 07:04

Nie jesteś jedyny.
Wielu graczy odeszło właśnie dlatego, że zmiany były kosztem "ich pracy".
Nie w tym rzecz.
Ale w tym, by nowy serwer był pod tymi względami dopracowany.

28

Thursday, 28.02.2013, 13:15

Pozwole sobie i ja cos napisac, jestem absolutnie przeciwny robieniu czegokolwiek ze stolica pod wzgledem redukcji wydobycia!!! Szanowno administracjo przypomnij sobie czemu wprowadzone bylo podwojne wydobycie? Zawsze na jakims serwie znajdzie sie klan ktory nie da grac innym ( tak jak to bylo zarowno na T1 jak i na T2) na nowym serwie będzie zapewne to samo, zgrani ludzie z klanów z wczesniejszych serwerów sie zbiorom do kupy i będzie gnębienie:) co za tym idzie ponownie pojawi się lament ze grają na stolicach i nie mają jak grać. Niewiem czemu Wacek pisze ze nikt nie szuka wiosek moze jego ludzie tak robia? Na T2 co chwile ktos szuka wiosek czy to eco czy bojowych najlepszym przykładem jest tutaj stawro:) Wiele ludzi poinwestowało surowce w stolice bo tylko na niej mogło grać a teraz ma im to zostac zabrane? to już naprawde by były jaja panowie.

29

Thursday, 28.02.2013, 18:09

Nikt nie mówi o zbieraniu tego co jest!
Ja mówię czysto hipotetycznie o nowym, czysto hipotetycznym serwerze. Czytaj uważnie, ciągle powtarzam, żeby aktualnych już nie ruszać.
Ale nowy serwer z podwojonymi stolicami na dzień dobry byłby do bani od samego początku.

30

Thursday, 28.02.2013, 18:41

Przeciez grałeś na obydwu serwerach i wiesz jak było:) zawsze ktos musi grać na stolicy, Pisze o zmianach na T1 i T2 poniewaz suszi napisał że zmiany bedą takie same wszędzie, niewiem zobaczymy jak to bedzie

31

Thursday, 28.02.2013, 19:00

Właśnie cały czas nie pojmuję czemu muszą być na wszystkich serwerach. To dla mnie nie jest argument.
Ruszenie starych serwerów przyspieszy ich rozkład. Skolei zrobienie nowego na takich zasadach mija się z celem według mnie.

32

Thursday, 28.02.2013, 22:24

Dlatego w temacie " co w 2013" zapytałem, czy nowy serwer może mieć inne zasady niż t1/t2, bo wydaje mi się, że trzeba by go podłączyć do osobnego "silnika". Z tego co tu sushi napisał, wynika, że nie opracują czegoś osobnego dla nowego serwera, dlatego zmiany będą dotyczyły wszystkich serwerów, co dyskusję czyni jałową ponieważ, co dobre dla nowego, będzie nie do zaakceptowania na starych serwach.

33

Friday, 01.03.2013, 00:13

Tego się właśnie boję :/
Mam jednak przeczucie, że stare serwery zdążą umrzeć do pojawienia się nowego, a potencjalne pojawienie się go na innych zasadach przyspieszy ich koniec i gracze się przeniosą na nowy.

Nie mniej nie rozumiem argumentu Sushiego, czemu nowy serwer nie może mieć innych zasad.

34

Friday, 01.03.2013, 08:33

Też sądzę że tylko nowy serwer ze zmienionymi zasadami ma sens - niech on nawet się nazywa "Testowy", kto będzie chciał ten będzie grał ale podejrzewam że 90% aktywnych graczy z obu serwerów będzie tam grało od samego początku i kupią premium żeby mieć dobry start...
Koniecznie ZERO BOBÓW!

35

Friday, 01.03.2013, 12:05

Stowrzenie TE v 2.0 spowodowało by, że NIGDY, ŻADNE zmiany nie będą wprowadzone na TE 1 i 2.

Za 6 miesięcy zacząłby się forumowy płacz, że nic nie robimy by podtrzymać grywalność v1.0 i tym sposobem trzeba by rozwijać równocześnie 2 wersje TE.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

36

Saturday, 02.03.2013, 13:46

Ten argument do mnie dociera ;)

Ni mniej sytuacja jest do bani, jak na nią nie spojrzeć.
Wprowadzenie wszędzie zmian byłoby nie fair dla graczy T1 i T2 i pewnie by zabiło te serwery do reszty. Zaś ich nie wprowadzenie powoduje, że nowy serwer od samego początku byłby do bani :/

37

Saturday, 02.03.2013, 14:08

Po prostu trzeba podjąć męska decyzję i wybrać jedną opcję. Trzeba zaryzykować, TE nie jest głównym produktem, więc gdyby nawet coś nie wypaliło to BW nadal trzymałoby firmę.

38

Saturday, 02.03.2013, 17:19

Jak dla mnie zmiany i nowy serwer.
Na starych cokolwiek by nie pozmieniać to gra niewiele się zmieni.

39

Saturday, 02.03.2013, 18:32

Po prostu trzeba podjąć męska decyzję i wybrać jedną opcję. Trzeba zaryzykować, TE nie jest głównym produktem, więc gdyby nawet coś nie wypaliło to BW nadal trzymałoby firmę.

Duzo nie ryzykuja bo niewielu graczy zostalo przy tej grze ;)

40

Saturday, 02.03.2013, 19:11

Szkoda, że wszystkie serwery muszą mieć identyczne reguły. Myślałem, że uda się odpalić speeda turniejowego, który niestety musiałby mieć nieco inne zasady.
Jak rozumiem tu raczej nie chodzi o techniczną niemożliwość prowadzenia serwów na różnych zasadach, bo takie coś widziałem w innych grach, tylko o rachunek ilość pracy/ilość kasy.

Albo ostatni raz nieco zmodyfikujemy (w wakacje) T1/t2 i na tym zakończy się rozwój tych serwerów, po czym (kiedy ? za rok ?) nowy serwer z nowymi zasadami, albo olewamy t1/t2 i nowy, poprawiony, zbalansowany itd. serwer "od razu",
albo zmieniamy wszystko od razu (i cały czas t1/t2 "będą w grze"). No ale to ostanie będzie trudne, bo z jednej strony chcemy zmian ale "mojego nie rusz !".
Dla własnego ego wolimy grać na umierającym i coraz bardziej niegrywalnym serwie niż dla dobra ogółu poświęcić nieco (lub czasem więcej) z własnych osiągnięć.
Często powtarzają się teksty typu "jak zmienicie cokolwiek, oddajcie kasę za zmianę ustroju".
Gdyby doszło do jakichś naprawdę radykalnych upgradów, być może admini pozwolą na jednorazową zmianę ustroju za free w jakimś wyznaczonym czasie, jeśli się by okazało, że po zmianach jakieś ustroje są sporo mniej zajebiste niż były.
Oczywiście, straconego czasu nikt nam nie zwróci ale nie wiem, czy nie warto zaryzykować i mimo wszystko opracować takie zmiany, które tę grę ożywią dla starych graczy i umożliwią sensowną grę nowym.
Niestety, w przypadku próby reanimacji t1/t2, będzie to oznaczało dla wielu graczy, że im ubędzie a innym przybędzie.
Czy to jakieś nowum w TE ? Nie. Było tak już kilkakrotnie.
Chodzi o to aby wreszcie zrobić to przemyślanie i radykalnie, raz a dobrze.
Zwłaszcza, że nie możemy, z wiadomych względów, liczyć na częste poprawki TE.

Podobne wątki