Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

121

Friday, 22.02.2013, 20:26

Nie rozumiem potrzeby ponownego rebalansu jednostek... Jak jest jest dobrze.
To przerost wiosek/stolic przez boba spowodował, że walki nie są wyrównane.
Przed bobami 4ta spokojnie lała 3cią... a teraz właśnie ta 4ta płacze, że 3cia ich leje. Bez bobów by tego problemu nie było i to właśnie w owych bobach bym się dopatrywał źródła tego co się dzieje...

Nowy serwer wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Tylko administracja musiałaby poważnie przeanalizować jakie tam wprowadzić zasady, jakie bonusy dla stolic (oby nie takie jak teraz), by gra miała sens i nie trzeba było nic zmieniać.
My tu gadu gadu może kolejne 2 lata :P

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

122

Friday, 22.02.2013, 21:43

Heh widzę Bagi że inne wątki też czytasz:)
Teraz zrobią tak jak przy pogaduszce o waleniu w trupa. My z tydzień pogadamy i odpuścimy. A oni za 2 lata napiszą że przecież kiedyś nam tłumaczyli że jest dobrze:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

123

Friday, 22.02.2013, 22:23

Ja jakoś wierzę, że się obudzą jak coraz mniej będą zarabiać na grze... bo ludzie masowo rezygnują.
Tylko dziś się skasowało dwóch graczy z 6ej epoki, którzy grali pewnie po 4 lata.

Najsmutniejsze jest to, że ta gra naprawdę ma potencjał.

124

Saturday, 23.02.2013, 07:31

No niestety na t2 juz nie ma gry chyba zeby wywołac wojne ale to juz za duze układy i układziki brawo cos mi to przypomina a jedno polaczki :rotfl:

125

Sunday, 24.02.2013, 22:08

ja tu płaczę po diabełkach wypijmy za nich bo dzielnie żeśmy się prali przez kawał czasu
ale teraz nie mam kogo lać bo 6 epcia to se ustrój wybierze a ci z 5 uciekną do tej 6
jak nie uciekną to będą spać
4 epoki to ja dawno nie widziałem żebym taką znalazł do lania no ale co ja gadam admini to wszytko widzą
widzą że zaraz naprawdę będzie nuda na t2

126

Thursday, 28.02.2013, 13:10

Na początek troszeczkę żalów:
Największym błędem administracji był event budowlany a drugi raz popełniony ten sam błąd po pierwszym zabił grę całkowicie.
Miałem trochę zajęć więc włączyłem sobie urlop na kilka dni ale po tych dniach jakoś nie bardzo mi się chciało wracać bo znowu nuda: kilka ataków na T1 (6ep), cały dzień uciekania przed 3ep na T2
Sprawdziłem sobie ile wydałem kasy na premium na obu serwerach 462,00 PLN. Przez te wszystkie lata gra zamiast coraz bardziej wciągać to stała się koszmarnie nudna - a na początku mnie tak wciągała że nie mogłem sobie odpuścić dnia bez zalogowania się i powalczenia.

A teraz na temat rozwoju serwera:
Na początek łatwe do wykonania przy starcie serwera
1. Nowy serwer najchętniej w wersji speed i tu wcale nie było by dużo roboty tylko np. wszystkie czasy budowy zmniejszyć np. 5x, czas marszu 2x, ilość potrzebnych surowców i przyrost kosztów zostawić na tym samym poziomie
2. Jeśli chodzi o stolicę to widzę 2 alternatywne rozwiązania które myślę że wszystkim by pasowały:
- Stolica powinna być troszeczkę podrasowana ale nie ale tak jak jest teraz bo to jest przegięcie myślę że 2% byłby OK
- Możliwość uczynienia z dowolnej wioski stolicy 1 raz na epoke ale nie tylko lokalizację ale również pola
Ewentualnie połączenie tych 2 rozwiązań: po przejściu do nowej epoki stolica była by z bonusem procentowym ale przeniesienie stolicy do innej wioski bonus by usuwało - korzystała by tylko z bonusów za pól jakie by tam były bez żadnych dodatków.
3. ABSOLUTNIE ŻADNYCH EVENTÓW W STYLU BOBA = rozwój gracza powinien być przewidywalny
4. Wyłączenie nalotów
5. Statystyka graczy w rozbiciu na epoki przedstawiające aktualną siłę gracza przynajmniej 2 kryteriach:
- siła ekonomiczna (aktualna wartość wszystkich budynków w wioskach)
- siła militarna (odpowiednio dobrany dla epoki współczynnik bazujący na sumie jednostek aktualnie żywych oraz poziomach gołych bohaterów w tych wioskach)
np. x*INI*współczynnik_INI+x*DEF*współczynnik_DEF+x*AA*współczynnik_AA+x*ATK*współczynnik_ATK, gdzie x to ilosc jednostek a INI,DEF,AA,ATK to odpowiednie indywidualnych parametry jednostki powiększone przez bonusy gołego bohatera
6. Statystyki klanowe bazujące na statystykach
7. Uporządkowanie zbrojowni: przynajmniej podział na kategorie takie jak w handlu: zbroje/amulety/pierścienie/bronie itd


Trudniejsze do wykonania, które według mnie dobrze by zrobiły dla rozgrywki
1. Całkowite wyłączenie ograniczeń ataku pomiędzy epokami + dużo pracy trzeba byłoby włożyć w odpowiedni rebalans wszystkich jednostek
2. Eventy klanowe
3. Większa ilość przedmiotów, czarów (np. komplementarnych) żeby można z czego wybierać idąc na misję/wojnę

Gra ma naprawdę duży potencjał a wiem co piszę bo gram w bardzo dużo innych gier tylko trzeba w nią jeszcze trochę zainwestować czasu aby doprowadzić przynajmniej do takie popularności/zyskowności jak BW

Ale się rozpisałem;) dziękuję za uwagę tym co doczytali do końca.

127

Saturday, 02.03.2013, 08:38

Po co nowy serwer- nie lepiej opcje w starych zeby przenoslo do 1 epoki ? dzieki temu bedziemy mieli swoj stary sprze i lvle bohaterow

128

Saturday, 02.03.2013, 10:01

Fajny pomysł sam chciałem to już dawno zrobić.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

129

Saturday, 02.03.2013, 15:06

no nie wiem czy dobry pomysł w 1 epoce 60 poziom bohatera i cały ekwipunek .

Po to się gra od 1 epoki żeby zdobywać wszystko a nie od razu mieć dla mnie by bezsens grania był.

130

Saturday, 02.03.2013, 16:03

w tym sek zeby przejsc do kolejnej epoki potrzeba lvla i ekipunku
tutaj mamy wszystko na starcie po miesiacu kazdy by byl w 6 spowrotem bo bossowie nie stanowili by wiekszego problemu

dalej proponuje zalozyc jakis cel gry, albo cos o co mozna walczyc, w tej chwili w 6ep pozostaje powolne simowanie wzbogacone o potyczki i oblegi po gorsze wioski od stolicy.

proponowalbym jakis budynek, punkt na mapie a ktory klany ze wszystkich epok mogly walczyc, a osoba/klan okupujaca ten punkt mogla by ustalac jakies globalne bonusy serverowowe, po uzyskaniu odpowiedniej ilosci czegos? (tutaj mam na mysli jakies punkty np za czas okupowania tego punktu, lub np ilosc expa zdobytego/straconego w obronie tego punktu)
moze troche to chaotyczne i wymaga dopracownia/rozwiniecia, ale podajcie mi w tej chwili sens tej gry, rownie dobrze mozna wlaczyc dzieci gai powyprawkowac na evencie bo po za nim nic nie leci, poczekac na boba z tona zmagazynowanej surki za ten czas, potem pobawic sie tydzien nowa armia i znowu nudy...

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

131

Sunday, 03.03.2013, 16:58

Jak będzie planowany nowy serwer to nie zapomnijcie zrobić większego zasięgu wiosek chodź by o 10 pól :)

I tak myślę czy nie było by lepiej jak by od 1 do 3 epoki było można mieć po 3 wioski
a od 4 do 6 epoki można było mieć po 6 wiosek.

No i ataki między epokami zwiększyć o dwie epoki będzie lepsza gra i więcej wrażeń niż o jedna epokę co jest teraz.

132

Sunday, 03.03.2013, 19:21

a my tu gadu gadu a admini jak zwykle nic się nie odzywają SirManiek spoko pomysł tylko mógł byś jeszcze dodać ograniczenia przedmiotów do epoki i rebalans expa na boosach bo co epoke z bossów dostajesz aby 10 , 20 expa więcej a to bardzo mało

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

133

Sunday, 03.03.2013, 19:27

wiesz weekend jest i każdy chce sobie odpocząć od pracy :)

134

Monday, 04.03.2013, 09:54

To co SirMankowi wydaje się "łatwe" to minimum 6 miesięcy kodowania i wprowadzania różnych zmian.

Nic nie jest tak łatwe jak się wydaje, niezależnie czy to jest programowanie czy złożenie szafy.

To, że nie odpisujemy to nie znaczy, że nie czytamy. Po prostu częściowa odpowiedź jest już w podobnym temacie.
Dodatkowo nie chcę pisać, że nie będzie, bo nie ma sensu podcinać skrzydeł.
Nawet najbardziej kosmiczny pomysł można czasem zaadaptować w innej postaci.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

135

Monday, 04.03.2013, 10:02

Więc przynajmniej odpowiedz czy na szybko coś z bombkami zrobicie?
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

136

Monday, 04.03.2013, 11:55

To co SirMankowi wydaje się "łatwe" to minimum 6 miesięcy kodowania i wprowadzania różnych zmian.

Nic nie jest tak łatwe jak się wydaje, niezależnie czy to jest programowanie czy złożenie szafy.
Nie wiem jaka część kodu gry jest po stronie bazy danych a jaka po stronie php dlatego może trochę na wyrost niektóre tematy zaliczyłem do "łatwych" ale patrzyłem ze swojego doświadczenia: jak moje php-owe aplikacje użytkowe są skonstruowane i jak działają. Zaoferowałbym nawet swoją pomoc w kodowaniu jakbym mógł jakoś pomóc grze ale pewnie to nie jest możliwe.

137

Tuesday, 05.03.2013, 12:00

To co SirMankowi wydaje się "łatwe" to minimum 6 miesięcy kodowania i wprowadzania różnych zmian.

Nic nie jest tak łatwe jak się wydaje, niezależnie czy to jest programowanie czy złożenie szafy.
Nie wiem jaka część kodu gry jest po stronie bazy danych a jaka po stronie php dlatego może trochę na wyrost niektóre tematy zaliczyłem do "łatwych" ale patrzyłem ze swojego doświadczenia: jak moje php-owe aplikacje użytkowe są skonstruowane i jak działają. Zaoferowałbym nawet swoją pomoc w kodowaniu jakbym mógł jakoś pomóc grze ale pewnie to nie jest możliwe.

Mechanika o PhP ale praktycznie wszystko co wymieniasz w mniejszym lub większym stopniu to ingerencja w bazę danych.

O ile w mniejszych app to nie jest problem to w tak rozbudowanych każda zmiana wiąże się ze sprawdzaniem powiązań w innych miejscach kodu i bazy.
Ot chociażby stolice.
Stolica w kodzie nie jest = wiosce. Kilka razy podchodziliśmy do tego i wiązało się to z taką liczbą zmian, że nie miało sensu nawet jak byśmy dodali taką usługę premium.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

138

Tuesday, 05.03.2013, 12:06

Więc przynajmniej odpowiedz czy na szybko coś z bombkami zrobicie?

Na razie musimy ustalić DOKŁADNIE co zrobić. Nie chcemy wykastrować tej opcji, a jedynie zrobić ją symetryczną.

Osoba bombardująca będzie ponosić jakieś zwiększone ryzyko ale nadal będzie to skuteczny rodzaj nękania silniejszych graczy.

Jednak do póki nie mamy tego przemyślanego do końca i nie jesteśmy na 100% pewni, że powinno to wyglądać w taki sposób nic nie będzie zmienione.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

139

Tuesday, 05.03.2013, 14:35

Co do bombek, nalatywania stolic itd.
Urodził mi się taki pomysł że jak ktoś nie wykonuje nalotów to jest jak jest niczemu winna stolica ma te max. 25% na zburzenie, jak gracz wykona nalot to stolica ma szanse na zburzenie jak normalna wioska tylko dzielona przez 2 albo 3.
Powiedzmy mam 40 bombowców z atakiem 190 do tego atak herosa 600 i bonus do ataku jednostek 125, wychodzi 1266% zburzenia budynków, jak komuś nalecę stolicę która nie jest chroniona to 1266/2 = 633 albo 1266/3 = 422. Daje to szanse osobie która została zbombardowana odgryzienia się na stolicy.
Aktualnie stolica która byłaby przez 24h co 1h była bombardowana to statystycznie spadnie 6 budynków co nie daje praktycznie możliwości odgryzienia się.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

140

Saturday, 09.03.2013, 19:55

No to jeszcze by się zdało przenoszenie stolicy nie raz a przynajmniej dwa razy było by super jak by to weszło nawet za premium :)