You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, March 16th 2013, 6:52pm

Szarże człowieka 50lvl

Czy ktoś mógłby mi policzyć jakie jest prawdopodobieństwo, że w pięciu kolejnych expedycjach człowieka 50lvl wyposażonego w trzy zaklęcia "Pogromca" ani razu przez 15 rund nie wyszła szarża ? Pisałam do administratorów w tej sprawie ale oni nie raczą odpowiedzieć niestety.

2

Saturday, March 16th 2013, 7:48pm

0,00000000009257
przyjmując 51% szans na szarżę

3

Saturday, March 16th 2013, 8:26pm

dzięki, jutro kupuję Totolotka : "

4

Sunday, April 21st 2013, 9:30pm

Będę zamieszczała linki z kolejnych expów

I niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nie wychodzą szarże na głównym?
tu expa się udała, ale szarża na głównym ani razu nie weszła:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=6a171cb423
no to teraz tak:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=3f540f89f6

Ole

Professional

• Send private message

5

Monday, April 22nd 2013, 1:39pm

Masz max 50% szansy czyli tak naprawdę nigdy może ci nie wejść.
Nawet mając 99% przy wyjątkowym pechu możesz nigdy szarży nie zobaczyć.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Konrad

Administrator

• Send private message

6

Tuesday, April 23rd 2013, 4:30pm

Nie wiem czemu się tak dziwisz. Spróbuj wyrzucić 5 orłów albo 5 reszek pod rząd. Nie powinno Ci to zająć więcej niż godzinę. A szansa pojedynczego rzutu też wynosi 50%.
Polecam też lekturę dość dobrego merytorycznie artykułu na ten temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.

Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Wednesday, April 24th 2013, 2:54pm

Konradzie, jesli w 5 ekspedycjach nie wypadła żadna szarża to trzeba porównywac do 15 rzutów monetą.
Wypadniecie orła lub reszki 15 razy pod rząd to 1:2^15 czyli okolo 1 na 32 000 razy(nie che mie sie dokladnie liczyc ale prawdopodobieństo jest jeszcze mniejsze)
Podejrzewam ze godzina rzucania moneta to malo na wyrzucenie 15 O/ 15 R
Dla ścisłości szansa na to ze szarża NIE PADNIE w jednej ekspedycji to 1 do 8(12.5%) anie 1 do 2 (50%). Przynajmniej jedna szarza powina pasc w 7 na 8 (87.5%)przypadków.
Tak wynika przynajmniej z teorii prawdopodobieństwa, ale jak wy macie w kodzie tego juz nie wiem. Mam tylko nadzieje ze tak samo jak to opisalem.
Mnie wkurza że chodząc na sama człowiekiem i 10 apache przy szansie na szarze jednostek 25% przez 10 rund nie wchodzi żadna szarza i to wiele, wiele razy mi sie przytrafilo
Pozdrawiam

8

Wednesday, April 24th 2013, 3:13pm

nie zapominjamy o tak zwanym syndromie hazardzisty, wczesniejsze losowanie nie wplywa na kolejne poprostu nie weszlo na kolejne tez jest 50% wejdzie albo nie wejdzie

9

Thursday, April 25th 2013, 9:53am

Syndrom nie syndrom, szansa ze zadna szarza nie wejdzie w jednej ekspedycji to 12,5% a nie 50%!!!!!

Konrad

Administrator

• Send private message

10

Friday, April 26th 2013, 9:56am

Quoted

Przynajmniej jedna szarza powina pasc w 7 na 8 (87.5%)przypadków.
Tak wynika przynajmniej z teorii prawdopodobieństwa, ale jak wy macie w kodzie tego juz nie wiem.

Aha, czyli w przypadku rzutu monetą z teorii prawdopodobieństwa wynika, że powinieneś rzucać na przemian orła i reszkę albo na 10 rzutów mieć dokładnie 5 orłów?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.

11

Sunday, April 28th 2013, 5:03pm

To Konradzie akurat wynika z krzywej Gaussa, ale gracz pisal o 5 ekspedycjach z rzędu i zadna szarza w tych 5 mu nie padla , czyli w 15 rundach!!! rzuc 15 razy moneta i zobaczymy czy wypadnie ci 14 orlow i 1 reszka czy mniej wiecej pol na pol!

12

Sunday, April 28th 2013, 8:23pm

To jest tak jak ktoś się zna i jak ktoś myśli, że się zna...prawda Konradzie?

Hobbit

Intermediate

• Send private message

13

Thursday, May 2nd 2013, 11:28pm

To Konradzie akurat wynika z krzywej Gaussa, ale gracz pisal o 5 ekspedycjach z rzędu i zadna szarza w tych 5 mu nie padla , czyli w 15 rundach!!! rzuc 15 razy moneta i zobaczymy czy wypadnie ci 14 orlow i 1 reszka czy mniej wiecej pol na pol!

Rozkładu normalnego używa się przy dużej liczbie stopni swobody ;) tutaj poradziłbym rozkład studenta zrobić i zobaczysz co Ci wyjdzie :P

14

Friday, May 10th 2013, 3:54pm

oczywiście to jak zwykle przypadek że szarże nie wyszły. Tylko że mi jeszcze nigdy nie wyszły :D
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=53236c1fbc

16

Sunday, May 19th 2013, 9:53am

No właśnie, i jaka tu sprawiedliwość ? :P

17

Monday, May 20th 2013, 10:22am

jannet:

1. Wchodzi Ci w ogóle czasem szarża?
2. Nie masz jakiegoś sprzętu z karą do szarży?

Pozdrawiam
SM

18

Thursday, May 23rd 2013, 10:31pm

Nie, no teraz wydaje się, że wszystko jest w porządku. Po prostu, jak ktoś ma pecha, to nawet w drewnianym kościele, cegła mu na głowę spadnie :P