Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 06.07.2008, 22:40

Masakra....

Jak niektorym wiadomo jestem w sredniowieczu i pozwolilam komus wpasc i zwinac mi konie, ktore (tu sie nic nie zmienilo od starozytnosci:) )nie sa kompletnie do niczego potrzebne a robia sie w straszliwych ilosciach...i...co zobaczylam?

http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=badb94c65a

I moja opinia na ten temat:
Jesli ja o kazda grudke zlota i metalu teraz musze sie szarpac dniami i nocami bo nie ma nikogo do farmienia, a przyrost jest naprawde zalosny w stosunku do kosztu kopalni i wojska, to niezly prezent daliscie starozytnym - odkryta farme ktora nie ma zadnych jednostek za friko (nie ma juz wojsk za drewno ktore sie farmi wszedzie dookola)i ktora oddaje klejnoty bez zadnego problemu. Niektorzy pewnie na taki przyrost klejnotow musza czekac caly dzien.
Wg mnie to bug, bo konie powinny dalej byc konmi, nie widze zadnego powodu dla ktorego mialo by byc to zamienione.
A ten 'bug' powoduje, ze po miesiacu intensywnego grania i ciaglego pilnowania surowcow jutro kasuje konto. Nie zamierzam wydawac drogocennego zlota przyrastajacego jeszcze slabiej niz klejnoty w starozytnosci na kazdego podstawowego piechura, ktorego za godzine ochrony znowu mi ktos zajezdzi.

Jesli to jest zgodne z zalozeniami gry to wspolczuje kolejnym osobom w Sredniowieczu, bawcie sie dobrze.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 06.07.2008, 22:48

To akurat było wiadomo od dawna, że atak na epokę niżej daje najtańszy surowiec a wyżej najcenniejszy, ale jeżeli nawet najsłabsza jednostka kosztuje coś więcej niż drewno, to rzeczywiście jest spory problem bo nie ma czym się bronić :( Ale może jest jakiś sposób? Sam nie wiem, na przykład 1 poziomowa stodoła (a raczej jej odpowiednik) znacznie zwiększa pojemność spichlerza? Wiadomo było, że będzie ciężko, al aż tak? :(
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Sunday, 06.07.2008, 22:56

to nie jest bug. Tak jak ktoś z kamienia złupi starożytnego to wszystko idzie w krzemień, analogicznie jest z kolejnymi epokami. Z tego co się orientuję podobną sytuację miał Khaine jak przeszedł do staro -też był sam i jakoś z tego wylazł ;). Mi się właśnie wydaje, że to że już teraz jesteś w sedniowieczu daje ci sporą przewagę, bo następni dużo lepiej nie będą mieli, a ty będziesz już rozwinięta i po za tym przez fakt, że mogą z ciebie łoić kryształki to ludzi szybciej pchnie do przodu - taka reakcja łańcuchowa ;)
U mnie tak zaczyna się ze staro robić, w pierwsze kilka dni byłem ja i 2 osoby. Obecnie jest w moim zasięgu 7 osób. W związku z tym, że zwolniliśmy w dużym stopniu farmy kolejni gracze zaczynają przechodzić, mają łatwiej się doczłapać, ale ja już czekam na grabienie ^^ . Patrząc na to, że dookoła mnie grają średnio 4 osoby na 9x9 pól to jest to całkiem sporo.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

4

Sunday, 06.07.2008, 22:57

To akurat było wiadomo od dawna, że atak na epokę niżej daje najtańszy surowiec a wyżej najcenniejszy, ale jeżeli nawet najsłabsza jednostka kosztuje coś więcej niż drewno, to rzeczywiście jest spory problem bo nie ma czym się bronić :( Ale może jest jakiś sposób? Sam nie wiem, na przykład 1 poziomowa stodoła (a raczej jej odpowiednik) znacznie zwiększa pojemność spichlerza? Wiadomo było, że będzie ciężko, al aż tak? :(


Jesli to bylo wiadome, to przegapilam, dla mnie to nie ma sensu.
To byl atak na moja pusta wioche, natomiast moge juz powiedziec bez sekretow, ze zbednych koni w stolicy mam w tej chwili 3k, a najtansze wojsko czyli piechur kosztuje 120 drewna i 20 zlota. A zlota mam w tej chwili (2 kopalnie na 2 lvlu) przyrost 15/h + 2x 3/h w dwoch wioskach z korupcja. Czyli jesli poswiece godzine zlota (a potrzebne jest do prawie kazdej budowy) to dostane jednego piechura ktory nie nadaje sie ani do farmienia rozwinietych juz w okolicy Starozytnych ani nawet do 1 levelu Jaskini a juz na pewno nie do obrony.
Kolejny jest Halabardzista, ktory kosztuje 40 zlota i nie jest o wiele lepszy...Zaraz skoncze screeny i powrzucam do innego watku.

Edit: i juz sie KXN podjaral i idzie do mnie 1,5h, jaka szkoda ze nic nie dostanie...:) Jednak skasuje sie wczesniej:)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrWho" (06.07.2008, 23:03)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 06.07.2008, 23:09

pokaż chociaż drzewko technologiczne i jednostki :( No i jakie pola co dają ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Sunday, 06.07.2008, 23:25

pokaż chociaż drzewko technologiczne i jednostki :( No i jakie pola co dają ;)


Wlasnie robie wyklejanki. A co do problemu Khaina to wklejalam linki z wojskami tydzien przed jego przejsciem do Starozytnosci...raczej tez bylam pierwsza, tak jak teraz.

I jesli mowisz, ze to ten sam problem to przedstawie jasniej - w Starozytnosci procarze sa za darmo, wystarczy farmic dziesiatki niegrajacych wiosek dookola. A teraz moge atakowac TYLKO Starozytnosc ktorej tez jest niewiele, a kazdy moj zolnierz kosztuje wiecej niz godzinne wydobycie. Do tego moje surowce daja im klejnoty, wiec teraz bede farmiona co godzine i zadne wojsko mi sie nie utrzyma, nie wspominajac o surowcach na jakakolwiek rozbudowe. Widzisz roznice?:) Drewno bylo wszedzie i za darmo, a klejnoty nie. Teraz nie ma szans na rozwoj.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Sunday, 06.07.2008, 23:35

Zobaczę jednostki to coś więcej powiem ;). Tak na szybko : jeżeli są jednostki oparte o 1 najtańszy surowiec to nie jest tak tragicznie ;). Większość ludzi w staro ma nadmiar drewna (ja bynajmniej mam) jako zabezpieczenie i możliwość szybkiej odbudowy procarzy i na budynki. Wystarczy wyczaić moment nieuwagi i podkradać partiami świeżych graczy w staro. Armię trzymać za hero latającym (bo prawie nikt na początku nie inwestuje w AA, dopiero na bossy w staro). Wybudować wiochę np. 4h od stolicy i wysłać armię na automata i masz armię hronioną przed atakami na 8h tada ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

8

Sunday, 06.07.2008, 23:48

Zobaczę jednostki to coś więcej powiem ;). Tak na szybko : jeżeli są jednostki oparte o 1 najtańszy surowiec to nie jest tak tragicznie ;). Większość ludzi w staro ma nadmiar drewna (ja bynajmniej mam) jako zabezpieczenie i możliwość szybkiej odbudowy procarzy i na budynki. Wystarczy wyczaić moment nieuwagi i podkradać partiami świeżych graczy w staro. Armię trzymać za hero latającym (bo prawie nikt na początku nie inwestuje w AA, dopiero na bossy w staro). Wybudować wiochę np. 4h od stolicy i wysłać armię na automata i masz armię hronioną przed atakami na 8h tada ;)


napisalam dwa posty wyzej ze podstawowa jednostka kosztuje zloto, ktore jest subsytutem klejnotow, tylko z o wiele gorszym przyrostem. Wojsko jest tu na wage zlota, doslownie. Nie ma juz miesa armatniego.
Co do drewna - nie dziwne ze masz za darmo, bo mozesz farmic niegrajacych, obserwowalam najblizszego mi gracza w starozytnosci od momentu jego przejscia, przez 4 pierwsze dni klejnoty ani razu nie przekroczyly progu spichlerza...zupelnie nie bylo po co wpadac dopoki sie nie rozwinal porzadnie. A ludzie w starozytnosci juz maja sporo AA, bossy sa juz znane (sama wkleilam linki jak sobie poradzic z Naja i Setehem) i na przyklad moj bohater w 99% zabijal przygodnych hero.
I da sie wszystko, ale teraz bede farmiona co godzine (albo i czesciej, bo KNX idzie 1,5h :) )
Po prostu szkoda mi czasu, bo nie widze tu zadnych plusow, rozbudowa technologii mi tez za bardzo nie pomoze, przejrzyj moj watek:

Sredniowiecze

9

Monday, 07.07.2008, 00:54

Popiera zalozycielke tematu.
Jesli sa konie w obu epokach to zabierajac konie otrzymujemy konie (Logiczne nie).
I teraz rzeczywiscie powstaje paradoks. Bowiem jesli produkcja koni (podobnie jak w starozytnosci) nie da sie ograniczyc (chodz by sprzedawanie na rynku albo ich kasowanie bo niby co, moje konie to jak chcem to je zabije) to poprostu sredniowiecze bedzie jedna wielka farma Starozytnosci. (swoja droga ja mam w wiochach w starozytnosci po 2-3k koni z 1 pola w jednej a druga bez stajni, a w jednej wiosce mam 4 stepy i 1 z bonusem wiec to jakis bezsens jest z taka produkcja to juz wolal bym nie meic wogle produkcji i na rynku kupowac jak konie mi mialby by w kamyczki zamieniac jak mnie pokonaja. Wprowadzic opcje "NISZCZENIE Surowcow" co tez bedzie stanowilo strategie. ZNiszcz albo zostaw i strac.)
Byle by udziwgnac i 3k kamyczkow za jednym razem. Bez sens. Ktos kto przejdzie do sredniowiecza teraz jest frajer. Bo staje sie farma a na jego plecach ludzie wybuduja 30 poziom oltarza.
Wogle istnienie surowca ktory na nic sie nie przydaje jest ebz sensowne. Lepiej juz zwiekszyc wymogi budynkow o niebotyczne sumy tego (i tylko budynkow np.)

DrWho nie dawaj screenow z armiami i nie podawaj jakie pola jaka produkcje daja. pokaz drzewko technologiczne i screen z rynku zeby bylo widac jakie surowce sa. Niech madrzy kombinuja i przechodza do sredniowiecza i zobacza czy sprawe rozwiaze zbudowanie stodoly na 4 lev.

10

Monday, 07.07.2008, 08:37

Rotfl, nie ma sensu się nastawiać, średniowiecze niedługo przejdzie POWAŻNE zmiany ;)
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

11

Monday, 07.07.2008, 08:40

(swoja droga ja mam w wiochach w starozytnosci po 2-3k koni z 1 pola w jednej a druga bez stajni,

ja bez zadnej stajni po jednym dniu mialam 2k koni w Sredniowieczu (zostaly jeszcze po przejsciu jako bonus z surowcow i sobie spokojnie przyrastaly), a juz do 3 jednostki wojskowej wymagana jest 5 stajnia. Czyli sami sie podkladamy budujac ja..:) a nie da sie budowac i niszczyc przy kazdej potrzebie produkcji Rycerzy.


DrWho nie dawaj screenow z armiami i nie podawaj jakie pola jaka produkcje daja. pokaz drzewko technologiczne i screen z rynku zeby bylo widac jakie surowce sa. Niech madrzy kombinuja i przechodza do sredniowiecza i zobacza czy sprawe rozwiaze zbudowanie stodoly na 4 lev.


niestety screeny poszly wczoraj i sa juz na forum, ale ja sie zgadzam, ze to alfa i lepiej sobie pomagac niz kilka miesiecy gnic w starozytnosci. ale nawet moje screeny im za bardzo nie pomoga, godziny symulacji bossow Sredniowiecza daly oplakany rezultat...niestety. tak samo proby znalezienia dobrego miejsca do expienia bohatera..:)
poza tym tym watkiem przysporzylam paru forumowiczom bezsenna noc, od wieczora do tej chwili ciagle szly na mnie ataki na zmiane na wszystkie wioski, nawet sie nie dadza skasowac:) a chyba nie o to chodzi w grze zeby nie spac, nie jesc, nie wychodzic z domu tylko farmic...
i ciekawe ze wszyscy wiedzieli o tym ze dostana od Sredniowiecza klejnoty a jakos nikt mnie nie atakowal dopoki nie napisalam tego watku:)

btw do bugow mozna tez dorzucic - juz po ataku na moja wioske mam komunikat 'Nie możesz tego zrobić, gdyż z jedną z Twoich wiosek związana jest akcja armii innego gracza!' oni ciagle atakuja i wracaja, jak do cholery mam sie skasowac?:) jak juz wraca armia to chyba moja kasacja nic nie zmieni, dajcie troche luzu:) tak samo nie powinnam cierpiec za to, ze ktos mnie szpieguje i blokuje mi akcje.

12

Monday, 07.07.2008, 08:49

A pozatym, czego ty się spodziewałeś awansując z 10 poz ołtarza?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Monday, 07.07.2008, 09:00

Spójrz na to z innej strony - złoto będzie się farmić z następnej epoki :D
I już nie będzie go tak brak :)

Przy przechodzeniu do starożytności również były płacze, że jednostki są słabe, że brak kamieni, że cała starożytność będzie farmą dla pierwszej epoki itp...
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

14

Monday, 07.07.2008, 09:35

A pozatym, czego ty się spodziewałeś awansując z 10 poz ołtarza?


co za roznica jaki oltarz? to tylko na start, a ja mowie ogolnie o grze - koni i tak nie schowam, bo nie ma takich spichlerzy:)

PS. ciagle sie nie moge skasowac, nie mozna tego zrobic jak w BW? Jak zaatakowany sie skasowal to po dotarciu na miejsce dostalam informacje 'Wampir nie mieszka juz na tym terytorium' i nie mial problemow ze skasowaniem sie, bo ktos robil cos, co jego dotyczy.
W tej chwili siedze i odswiezam 'Usun konto' bo kto wie, kiedy obca armia po ataku dojdzie do domu i da mi spokoj?:)


Spójrz na to z innej strony - złoto będzie się farmić z następnej epoki
I już nie będzie go tak brak


tu wlasnie nie ma innej strony, nie jestem w stanie zrobic armii, bo ataki sa bez przerwy, musialabym przesylac bohaterow miedzy atakowanymi wioskami i co chwile dorzucac do nich nowo utworzone wojsko, zeby przypadkiem ktos go nie zabil...a niezle armie chodza teraz do mnie, Zeruel dorobil nawet 11 miecznikow zeby wiecej uniesc i dzieki mnie zrobil nowa technologie:)
Wiem, ze teraz sama sprowokowalam te ataki, ale w zwyklej grze ludzie beda wiedziec o klejnotach i ciagle ataki beda czyms normalnym.


Przy przechodzeniu do starożytności również były płacze, że jednostki są słabe, że brak kamieni, że cała starożytność będzie farmą dla pierwszej epoki itp...


e, w starozytnosci tez bylam pierwsza i zlego slowa nie powiedzialam, bo widzialam potencjal w drewnie i procarzach, a tutaj jedyna szansa ktora widze zeby ochronic surowce i sie wyspac w nocy jest wlaczenie urlopu!:)) (ktory tez jest blokowany przez akcje obcych armii;)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Monday, 07.07.2008, 10:11

Przenoszę do Systemu gry.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

16

Monday, 07.07.2008, 11:26

I wlasnie dlatego w mojej opini zle zrobilas. Ja rozumiem ze alfa, ze trzeba sobie pomagac. Ale na ten moment przyszlosc wyglada tak, ze nikt sie do Starozytnosci nie przeniesie bo poprostu podpisuje na siebie wyrok.
Pozatym ludzie sa smieszni z twierdzeniami typu: 30 halabardzistrow pokona 100 prockow.
Pewnie, ze pokona 1-2-3 mzoe 4 razy, ale jak beda szly ataki (a z pewnoscia beda szly non stop) to padnie 2-3 pozniej znowu i znowu i wkoncu jakis sie przebije. A przeciez prockow to mzona setki wystawiac i setki odbudowywac.

17

Monday, 07.07.2008, 11:33

I wlasnie dlatego w mojej opini zle zrobilas. Ja rozumiem ze alfa, ze trzeba sobie pomagac. Ale na ten moment przyszlosc wyglada tak, ze nikt sie do Starozytnosci nie przeniesie bo poprostu podpisuje na siebie wyrok.
Pozatym ludzie sa smieszni z twierdzeniami typu: 30 halabardzistrow pokona 100 prockow.
Pewnie, ze pokona 1-2-3 mzoe 4 razy, ale jak beda szly ataki (a z pewnoscia beda szly non stop) to padnie 2-3 pozniej znowu i znowu i wkoncu jakis sie przebije. A przeciez prockow to mzona setki wystawiac i setki odbudowywac.


akurat z tymi Halabardzistami to jest racja, ale wystawienie armii ktora obroni surowce przed dyvidem (a on juz tez oczywiscie u mnie byl, jak wszyscy forumowicze:) ) to jest praca w tych warunkach co najmniej 2 tygodni a do tego KOMPLETNE pozbawienie sie upkeepu, bo taka armia zzera duzo drewna i cale zelazo. A do tego nie nadaje sie do lokacji specjalnych. Czyli brak mi tego swiatelka w tunelu, czyli sposobu na rozsadna gre i celu w tej grze. Albo expisz bohatera i zaliczasz bossy i farmia cie az milo, albo pilnujesz chaty i nic wiecej nie robisz przez miesiac.
PS. Strasznie mnie smieszy, ze nikt z waszych wypasionych hero nie dal rady mojemu i ciagle bidacy remisuja i wynosza tylko polowe;)

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Monday, 07.07.2008, 11:36

ze nikt sie do Starozytnosci nie przeniesie bo poprostu podpisuje na siebie wyrok.
chwila, ja do starożytności się przeniosłem w sobotę i nie narzekam,
jakoś w świetle ostatnich rewelacji zdania nie zmieniłem, a do
średniowiecza też pójdę, ale będzie się trzeba zdrowo przygotować, bo
ołtarze i po 17 to kropla w morzu potrzeb, no i mam nadzieję, że
zbilansują do tego czasu trochę jednostki

ciekawe kto w średniowieczu wydawał złoto żeby armię z chłopów wystawić, oni powinni być za drewno (na te widły)
oczywiscie u mnie byl, jak wszyscy forumowicze:) )
przepraszam, ale jeszcze nie byłem

PS. Strasznie mnie smieszy, ze nikt z waszych wypasionych hero nie dal rady mojemu i ciagle bidacy remisuja i wynosza tylko polowe;)
i w zasadzie nie zamierzałem, ale teraz może się wybiorę i zobaczę co trzeba dopracować


EDIT: to się chyba nie wybiorę, życzę szczęścia 8)
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.