Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 19.02.2014, 11:43

Ta gra potrzebuje całkowitych zmian od podstawy

Tak patrze na to co piszą i co wam da ten śmieszny restart jak i tak bd aby ci co chcą restartu a jak ktoś nowy przyjdzie to nie bd miał szans bo oni wcześniej zaczęli i tak czy tak bd się pluł że nie ma szans itd.... bo np ktoś zostanie w starożytności i zacznie mutować bo jak przejdzie do nast. epoki to 0 szans itd....

Tak sobie myślałem i coś tam wymyśliłem jak macie ochotę to czytajcie
Zmiany są nastawione na wyrównanie i "custom game" czyli każde coś od siebie doda.

To tak po pierwsze Armia cóż według mnie nie powinno być ustalonych jednostek każdy mógłby tworzyć własne na zasadzie dodawania przedmiotów do samo stworzonej jednostki były by przedmioty podstawowe odblokowane z technologi zdobyczne czyli z ekspedycji i premium które są wyrównane lecz dają nowe możliwości np Eksperymentalna broń palna w Średniowieczu,co prawda technologie bd także ulepszały max danej statystyki na daną epokę.
Ilość jednostek customowych to 6 +1 na epokę a z premium 6 +2 na epokę oczywiście bd. można kasować daną jednostkę i zmieniać przedmioty lecz ograniczenie to to że trzeba bd skasować wszystkie te jednostki zanim to zmienisz.
Tworzenie takie jednostki zaczynając od nazwy i obrazka, obrazki bd można własne bądź te już dostępne w grze.
Po kolei teraz:

Podstawa- czyli po czym on jest mam na myśli np Trenowanych w koszarach , Członek Zakonu,Milicja Miejska czy może podstawa katapulty czy czołgu itd każdy taki typ będzie nadawał max statów oraz obciążenie jakie może założyć w kg. tak że taki wieśniak nie udźwignie pełnej zbroi płytowej i miecz dwuręcznego itd.Każda podstawa ma także swoją specjalną umiejętność np. Najemnicy są o 10% tańsi w szkoleniu Milicja Miejska szkoli się szybciej o 20% itd.

Uzbrojenie- Wiadomo broń zbroja etc. broń bd. miała określony typ ataku np broń palna przebijający miecz sieczny pancerz też bd. miał określone oczywiście jak np założysz lekki pancerz to jego max w obronie bd. o wiele mniejszy od takiego ciężkiego pancerza oczywiście uzbrojenie to jednostek nie bd. można w żaden sposób ulepszyć zwojem runą itd. Oczywiście każde uzbrojenie bd. miało unikalną umiejętność i słabość np włócznia +50% vs konnicy
broń palną itp. bd. miała szanse na trafienie bo np takim mieczem w stojący cel trafisz tak czy tak a bronią palną już nie koniecznie

Umiejętność- Czyli jakaś specjalna czynność np. Magia plemienia daje umiejętność leczenie itd.

Każda rasa będzie miała dwie specjalne technologie do odblokowania z czego normalnie można odblokować 1 na epokę a z premium 2 na epokę gdy mamy premium zawsze wpierw pyta czy wybrać tą technologie jako odblokowaną przez podstawę czy premium a gdy skończy się czas i jednostka bd. miała rzecz odblokowaną przez premium to wtedy jest ona zablokowana do czasu ponownego zdobycia premium.Oczywiście przez taką technologie bd. można odblokować Umiejętność podstawę Uzbrojenie itd.


Utrzymanie jako że to jest unikalna rzecz w tej grze to każda dodana rzecz bd dodawać do utrzymania ileś pkt. do danego surowca np lekkie bd. używać tych surowców które najłatwiej się wydobywa a z kolei ciężkie te które trudniej się wydobywa itd.
Także na samym końcu bd. podsumowanie.

Po co? Bo jeden zrobi sobie Jednostkę z wysoką inicjatywą i atakiem drugi z wysoką obroną i hp a trzeci jednostki szybkie w poruszaniu po prostu każdy woli coś innego jak i też każdy chce coś swojego stworzyć kreatywność to jest to.

Technologie

Bd. jak już wspomniałem odblokowywać Podstawowe bronie umiejętności podstawy oraz powiększą max statów dla danego uzbrojenie podstawy itd.


Budynki

Bez większych zmian tylko czasy trzeba zmienić bo powyżej 30 lev budynku głównego już są kosmiczne czasy!
Trzeba także dodać budynki kulturowe,Cuda Narodowe i Cuda Światowe opisze je w dalszej części

Bohaterowie

bez większych zmian tylko trzeba będzie zmienić ich bonusy na bardziej przemyślane oraz Uzbrojenie runy itd. a żeby nie było to takie monotonne bo i tak większość użyje tylko tych najlepszych nie ma po prostu wyrównania

Atak Oblężenie etc.

Jedyna zmiana jaką chce dodać to formacje sensie np. wojownicy z włóczniami i tarczami bd mogli stworzyć formacje krąg włóczni zwiększająca obronę no i lekko atak lecz zmniejszając szybkość poruszania się i inicjatywę itd. oczywiście to daje ten + że nawet gość z średniowiecza może w taki sposób załatwić gościa z współczesności poprzez odpowiednią strategie


Szkolenie

Aktualnie głupota bo premium daje za dużo jak dla mnie podstawowo max 100 jednostek na raz szkolić +1 na epokę z premium +10 na epokę oraz 50% szybsze szkolenie.

Sojusz

Tworzenie sojuszu za kasę najgorszy pomysł świata powinno być darmowe

Sam Koniec

Gdy ktoś dojdzie do 6 epoki od razu na mapie pojawią się specjalne pola ich ilość=ilości sojuszy na serwerze z co najmniej 4 członkami
Na tych polach bd. się budowało Budynek który wygra grę lub da bonus danej gildii rozpoczynając okres Wielkiego Ka bum i teraz jak się go buduje:
Dając surowce(Grabież/Przejmowanie wiosek/Ekonomia)
Dając pkt. Kultury(Obrona/Budowa)
Dając Utalentowanych Budowniczych etc.(Budowa/Kultura)

Pkt Kultury
Czyli pkt które dostajesz za ilość budynków zwykłych kulturowych oraz Cudów Narodowych i ich levli co 24h/Cuda Światowe dadzą określoną ilość co 24h

Cuda Narodowe to takie które każdy może zbudować lecz tylko określona ilość na turę premium oczywiście zwiększa tą ilość a gdy nie ma premium budynek ten się nie wlicza

Cuda Światowe czyli takie które może mieć tylko jeden gracz na cały serwer buduje się je też dając surowce pkt kultury bądź utalentowanych Budowniczych etc.

Utalentowanych Budowniczych etc.


Zdobywa się ich poprzez budynki w sensie np masz 0/600 pkt. do zdobycia Budowniczego a budynki dają +1 pkt. co 24h


Ustroje

podzielił bym je na Ekonomia Polityka Religia Kultura(Wolność słowa etc.)

Wiadomo dana epoka odblokowuje dany ustrój można go zmienić do woli lecz po zmianie przez 24h nic nie możesz budować.


Koniec

Oceńcie dopiszcie swoje zmiany etc. ale wątpię żeby administracja coś takiego zrobiła. :thumbsup:

2

Wednesday, 19.02.2014, 16:22

Każdy dorosły inteligenty człowiek wie że gry nie biorą się z kosmosu , abyś Ty i My mogli grać ktoś musiał zainwestować tysiące złotych i nie po to byś Ty był szczęśliwy ale po to by zarobić pieniążki .
Skoro gra nie przynosi dochodu a środki na jej rozwój się skończyły to jest tak jak właśnie jest , chcesz grać to graj ale nikt na siłe Ci nie karze .
Dziękować właścielowi trzeba za to że jeszcze ta gra w ogóle istnieje i że mamy możliwość zabawy .
Dal mnie to najlepsza gra tego typu na rynku , szkoda że mało ludzi w nią gra ale zapewne zawinił brak reklamy oraz brak serwerów na inne kraje .
Pzdr
"Mam wiele odwagi, lecz boję się jej użyć."

3

Wednesday, 19.02.2014, 16:41

Jak tam sobie chcesz może tank np nikt nie gra bo dogonić was bd. mogli dopiero za paręnaście lat jak się uda a wtedy to tej gry pewnie już nie bd. więc się pytam po co? cóż oczywiście jak chcecie sobie z paroma osobami grać na serwie to spoko

4

Wednesday, 19.02.2014, 19:26

Ja gram od Listopada 2013 i nie narzekam :)
"Mam wiele odwagi, lecz boję się jej użyć."

5

Thursday, 20.02.2014, 07:06

Mi tam już nie zależy ale lubię rzucać pomysłami :)

6

Thursday, 20.02.2014, 15:06

Jest już podobna gra, nazywa się Civ5.

Poza tym to co proponujesz to zrobienie nowej gry od początku.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Thursday, 20.02.2014, 20:27

tak jak mówię walem aby pomysł :) a tak przy okazji civ5 to w ogóle co innego wyjścia niż Granie na serwie aż ktoś nie wygra i reset nie ma moim zdaniem ale jak tam chcecie mi już nie zależy od dawna :thumbsup:

Podobne wątki