Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Tuesday, 21.10.2014, 14:22

jak bedzie bob do 40 lvl to nie bedziesz nic budował ??
wszystkie Twoje budynki, we wszystkich wsiach są na 40+ ??


dużo osób ma 40+ i one nic by nie zyskały, nawet jak pobuduje się wszystkie wioski do 40 poziomu to w ciągu miesiąca bombardowań można je wyzerować a bob jest raz i tyle

Jeżeli już ograniczać to napewno wyzej lub wcale bo za kilka lat wszyscy by mieli taki sam sprzęt, taka samą rozbudowe i tylko poziom bohatera będzie się wyróżniał i zacznie się pisanie ze jest nudno i żeby bob był normalny.

22

Tuesday, 21.10.2014, 19:28



jak bedzie bob do 40 lvl to nie bedziesz nic budował ??
wszystkie Twoje budynki, we wszystkich wsiach są na 40+ ??

na takim bobie do 40 lvl NAJBARDZIEJ skorzysta czolowka
podniesie sobie WSZYSTKIE budynki we wszystkich wsiach (ze spichlerzami) na 40 poziom
stać ich na to

zaklad ?


No muszę cię zmartwić bo mam 40+ :S

Chyba że policzymy fletchera alchemika klasztor i kuźnie, czyli totalnie bezsensowne i niepotrzebne budynki to masz rację. Nabuduję się jak głupi na tym bobie.

Najbardziej skorzystają ci którzy wytrwale farmili surowce, a nie czołówka. A to że akurat tak się (przypadkowo) składa, że czołówka to właśnie ci którym jeszcze się chce farmić to co ja ci poradzę. Nadal chcesz się zakładać? 8)

Są gracze którzy myślą sobie "kurde jak będzie bob to spinam poślady i zaczynam od dzisiaj instensywnie farmić, jak ktoś będzie chciał mi podwędzić surkę, to przykombinuję jakąś ochronkę na tą wioskę, albo się z nim jakoś dogadam... nazbieram surki i się ładnie pobuduje"

Są też tacy jak Ty... "zmieńcie zasady bo są bez sensu... nie mogę dogonić czołówki ograniczcie boba tak do 40 akurat tyle bym se zbudował... nie chce mi się farmić a też bym se chciał pobiegać mutantami" Będziesz truł na forum żeby przeorać kod gry i wprowadzać radykalne zmiany, będziesz mi wmawiał co jest dla mnie lepsze i na czym lepiej skorzystam, zamiast po prostu się ogarnąć i pofarmić? Masz dwa ataki dziennie i cała masa nieaktywnych kont. Biegaj po te surowce bo leżą za darmo, a podczas boba zamienisz je w budynki tak jak "czołówka".

Napisz mi ile potrzebujesz surowców na podniesienie centrum wsi na kolejny poziom... potem porównaj to do mojej wartości i powiedz mi ilekrotnie więcej muszę nazbierać surowców żeby podnieść budynek o ten jeden poziom więcej. Proste zadanie mam nadzieję że ogarniesz i będziemy mogli pogadać o konkretach.

23

Wednesday, 22.10.2014, 09:16

to ustalmy ze bob kończy sie na 50 lvl

powyżej 50 jest tylko szybkie budowanie niech słabsi podciągną stolice i będzie sie z kim bawić może wtedy nie będzie chowania surki cały rok w ambonkach

24

Wednesday, 22.10.2014, 09:29

to ustalmy ze bob kończy sie na 70 lvl

powyżej 70 jest tylko szybkie budowanie niech słabsi podciągną stolice i będzie sie z kim bawić może wtedy nie będzie chowania surki cały rok w ambonkach

25

Wednesday, 22.10.2014, 11:57

bob do 70 lvl jestem za.jak będzie nawet do 30 to zawsze będzie ktoś niezadowolony i płaczący na forum.kiedyś myślałem że ta gra będzie rozrywką a tu jest tylko marudzenie temu dać temu nie ten ma za mało ten za dużo temu zabrali wiochę a temu wynieśli surkę.Ci z którymi gram nie płaczą i dają sobie radę.za to SZACUN !!! :thumbup:

26

Wednesday, 22.10.2014, 12:12

I co teraz dziewczynki? Chcecie ograniczonego boba do 70? Tak bym se akurat zbudował do 70 i przyblokował czołówkę która ma 70+

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Wednesday, 22.10.2014, 12:20

nie ma co sie przegadywac i tak bob bedzie normalny jak w tamtym roku :)

to samo było rok temu ale wiekszość graczy chciała normalnego i taki był :)

jerzys

Nierejestrowany

28

Wednesday, 22.10.2014, 21:35

Ja mam dość silną armie
Ale ona ma udźwig 600k

Jak mam konkurować z czołówką, która ma armie o udźwigu 3m i więcej?
Jedna wizyta i mam pusta stolicę
Nie tylko zero uranu tytanu i złota
Również zero żelaza i krzemu
A czołówka ma po miliardzie żelaza
Nawet jakby był nieaktywny ile miesięcy to będę wynosił?

Bob nieograniczony spowoduje ze czołówka jeszcze bardziej ucieknie
To co to za gra?

Mam lotkę, chowam tam surowce, ale jak ja mogę konkurować przy takiej różnicy?
Ile mogę schować, jak musze chować tez żelazo i krzem?
Ile mogę chować jak nosze po 600k i jeszcze mi lotkę blokują?
Tym bardziej ze mam tylko stolice "porządną", reszta to śmieci
Jak jest wieś inna niż stolica "nie śmieć" to czołówka zabiera i ma ubaw?
Wiec jak konkurować?
A inni są duzo słabsi ...

Ktoś u góry płakał ile kosztuje go kolejny poziom
Owszem mnie takie żelazo 34 kosztuje "tylko" 200k tytanu
Ale po zbudowaniu ono mi da +46 żelaza (x2)
A Twój poziom ile daje? +500? +1500?
Odnoś to do zysku a nie tylko płacz nad kosztem

BOB powinien mięć ograniczenie lvlowe
Takie same dla wszystkich
Nikt nie zabrania budowania wyżej
Buduj
Ale za normalną cenę

Droga czołówko
Nie bądź takim egoistą
Daj innym szanse trochę przyspieszyć
Tu nie chodzi o to żeby ktoś miał armie tak silną jak wy
Chodzi o to żeby Wasza armia kontra 100 średnich armii straciła chociaż z 10 % stanu...

I tak będziesz czołówka najlepsza jeszcze przez 2-3 boby (lata) i to nic nie budując...
Ile CI gracze <40 dadzą rade zbudować? Oni nie mają zwyczajnie za co...
Kogo mają farmic? Czołówkę? Samobójstwo. Słabszych? Tam nic nie ma...
Czołówka patrząc na czasy (a nie surowce) wyprzedza średnią w budowie o LATA
Bob z ograniczeniem pozwoli to skrócić o kilka miesięcy
Taka jest prawda, admini to widzą, bo oni widza, kto ma jaki poziom, kto ma jaki zapas surowców w kolejkach i we wsiach...

Moim zdaniem bob powinien, np.:
- epoki 1-5 ograniczenie do 30 lvl
- epoka 6 ograniczenie do 40 lvl
- surowce w ustroju DG (6e) po 48 h nieaktywności powinny przestawać sie wydobywać
żeby nie było ze ktoś ma DG, od 4 lat sie nie logował, wraca na boba i buduje na Maksa
bo to chore
- bob powinien być regularnie, co miesiąc przez jeden dzień: zachęta do awansu do 5e a nie kiszenia się w 3/4/5 e

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (22.10.2014, 21:56)


Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Thursday, 23.10.2014, 07:11

No i teraz już chcę normalnego boba dla wszystkich.

Jerzys co to za wyróżnianie 6 epoki dlaczego miała by mieć lepiej i do 40 poziomu boba.

Dlaczego w niższych epokach to kiszenie się w nich może nie każdy chce się kisić w 6 epoce jak to teraz Ty robisz i ciężko Ci się rozbudować i dogonić czołówkę .

Mi tam nikt surki nie wynosi i cały czas jej przybywa chodź nośność mam nie dużą :)

jerzys

Nierejestrowany

30

Thursday, 23.10.2014, 08:37

zeby była szansa sciagac nowych graczy
inaczej ten serwer umrze i go zamkną...

epoki 1-5 z definicji są przejsciowe

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Thursday, 23.10.2014, 12:19

nie powiedział bym ze są przejściowe jak by ta gra polegała na tym aby szybko przejść wszystkie epoki i siedziec w 6 epoce to by było bez sensu.

W kazdej epoce powinny sie rozgrywac potyczki i na tym to polega aby w danej epoce byc w czołówceWiec ta gra ma przyciagac graczy a nie 6 epoka .

Jak dla mnie to moge juz nawet teraz zresetowac te serwery i było by ciekawiej ni z teraz :)

jerzys

Nierejestrowany

32

Thursday, 23.10.2014, 14:21

reset serwerow jest bez sensu
serwer powinien sie konczyc jak ostatnia osoba nie zaloguje sie przez miesiac ...
IMO


po to sa epoki żeby je przechodzić
ja siedze w 6e i wszystko ponizej 4 jest dla mnie bez sensu :-)
im wieksze centrum tym mniejsza ochota do awansu

chyba ze admini uruchomia arene, gdzie bedą sie mogly spotkac armie z dowolnych epok
super pomysl :-)

33

Thursday, 23.10.2014, 20:02

... dalsza dyskusja nie ma sensu jak widzę ;]

płaczcie dalej, bob w normalnej formie pójdzie jak co roku. Ci którzy farmią będą mieli profit, a płaczki z forum zostaną w czarnej dupie. Takie życie 8)

jerzys

Nierejestrowany

34

Thursday, 23.10.2014, 21:09

a ktora ty epoka jestes?
i ktory serwer?

specjalista od farmienia :-)
komandos w przedszkolu :-)

nie sztuka farmic jak polykasz kumulacje farmionego bez strat


EDIT
niemniej na pewno lepiej jak pojdzie BOB normalny niz wcale ...
tu nie mam watpliwosci

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (23.10.2014, 21:23)


35

Friday, 24.10.2014, 20:30

Oprócz tego co dodał Jerzys warto zauważyć że dzięki takim ograniczeniom gracze którzy siedzą w niższych epokach także mają jakiś bodziec aby skakać wyżej - bo teraz po co skakać - dla ściany o którą się obiją? dzięki temu systemowi że im wyższy lvl tym bob mniej efektywny będzie łatwiej dogonić (oczywiście nie panikujcie giganty - tego nie dokona się w jeden dzień boba) zmutowane armie. szanse się wyrównają dla słabszych gracy

Prawda taka że bob przyniósł więcej złego niż dobrego - wypaczył rozgrywkę - nie dał szansy graczom którzy zaczęli zabawę później i stworzył potwory z którymi nie da się po prostu grać

oczywiście można powiedzieć - skoczyłem szybciej to mi się należy - mam prawo mieć mutanta któremu nikt nie dorówna - i też jest w tym prawda

ale ta gra to niekończąca sie historia - i nie może być tak że gracz który dopiero co skoczy do epoki nawet nie ma realnych możliwości przybliżenia się do reszty (szczególnie jeśli gra kończy się na 6 epokach)

dlatego uważam że im wyższy lvl tym większe ograniczenie - przynajmniej w jakimś stopniu naprawiło by to patologię jaka było wprowadzenie boba

36

Sunday, 26.10.2014, 10:33

polakom nigdy nic nie pasuje zawsze mało

dajcie tym słabszym się rozbudować a czołówka niech ma tylko szybkie budowanie 50 lvl jak dla mnie powinno być max chodzi tu o budowę woja ok 3 tygodnie budowy komu sie będzie chciało siedzieć i budować ,ta gra się już kończy własnie przez boba :( :( :(

jerzys

Nierejestrowany

37

Sunday, 26.10.2014, 12:39

Poniżej moja propozycja - kieruje ja do adminow.
Wy wiecie jak gra DG. jak czesto zaglada. co robi. ile ma surowcow.
to bez sensu ze ktos zapuszcza DG , ma swiety spokoj, gromadzi i ma towar na boba
niektorzy maja po 20 mln uranu i tytanu
a przez wiele miesiecy nie musieli tego chronic, farmic, bic sie ...
nie mieli watpliwości bedzie bob czy nie bedzie ?
wydac 2 mln uranu czy chronic to z lotki do lotki w oczekiwaniu na boba?

Dlatego moim zdaniem powinno być tak:

- bob regularnie co miesiac. np. ostatni dzien miesiaca. np. przez 3 godziny. zawsze komus nie bedzie pasowac - trudno. przypasuje za miesiac.
- bob z definicji dzialający tak:
-- budynki do 20 poziomu 90% ulgi w surowcach
-- budynki do 25 poziomu 80% ulgi w surowcach
-- budynki do 30 poziomu 70% ulgi w surowcach
-- budynki do 35 poziomu 60% ulgi w surowcach
-- budynki do 40 poziomu 50% ulgi w surowcach
-- budynki do 45 poziomu 40% ulgi w surowcach
-- budynki do 50 poziomu 30% ulgi w surowcach
-- budynki do 55 poziomu 20% ulgi w surowcach
-- budynki do 60 poziomu 10% ulgi w surowcach

powyższy system ma same zalety ale ma jedną wadę: trudno to oprogramować. i adminom moze sie nie chciec


a marudom z czolowki: pamietajcie ze jedna wasza kopalnia na 55 lvl pchnie Was do przodu bardziej niz komplet kopalni do poziomu 35. albo i wyzej

gdyby tak zrobic:
- oplaci sie rozwijac poboczne wsie
- jest sens skakac wyzej (=> 3 miesiące = 3 boby i juz da sie cos zdzialac)
- nie oplaci sie byc nieaktywnym na DG
- nie blokuje to aktywności graczy ("nie moge atakowac bo jak strace stoliczną to surki nie przeniose !)

same plusy ...
pomyślcie o tym
chyba ze podoba się Wam obraz stolic z kumulacjami z 7 wsi , siedzących na górze surwców i z graczem nieaktywnym od 48 godzin...

38

Sunday, 26.10.2014, 13:11

Przydało by się też szybsze szkolenie jednostek bo teraz trzeba trochę przesiedzieć by wybudować

jerzys

Nierejestrowany

39

Sunday, 26.10.2014, 14:02

w jednostkach bym nic nie zmieniał

bo to by tylko pomoglo najsilniejszym - tym u ktorych odbudowa trwa powyzej doby

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

40

Sunday, 26.10.2014, 14:19

no jednostki moga zostac ja tylko potrzebuje 9 dni na odbudowe całej armii :)

Niby mutant po jednym bobie ale w 4 epoce wiec tak mówiąc miniaturka która nie ma szans z 5 epoka a tym bardziej z 3 epoka która została wzmocniona czterokrotnie w stolicy :)

jak juz cos to boba normalnego nie ma co teraz kombinowac z tym upustem % na budowe bo nawet słabsi nie podbuduja sie ,

dlaczego bo jak kazdy wie teraz zamki sa juz ponad 50 poziom a nawet juz maja niektóre 60 poziom wiec słabsi by nie dogonili nikogo i róznica bedzie taka sama

Podobne wątki