Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

61

Wednesday, 03.12.2014, 10:14

przejrzyj forum, wpisy z ostatnich 2 tygodni, było naprawdę dużo fajnych pomysłów :-)

pomysł z walkami między epokami (a także między serwerami) był = w formie rzucanych wyzwań, można je przyjąć lub nie

uwalić DG niestety trzeba, ele to uwalenie będzie (dla gracza niekombinującego) bardzo niewielkie, w zasadzie bez znaczenia


EDIT:
pomysł z walkami "niemożliwymi normalnie" rozpisanie:
"niemożliwymi normalnie":
- walki między serwerami
- walki z epoką większą mniejszą o 2 lub więcej

Gracz tworzyłby armie, ubierał herosa i "zgłaszał ją" do rozgrywki.
Potrzebne by były kategorie. Na początek pomiędzy tymi samymi epokami z różnych serwerów.

Zgłoszona armia by była zapisywana i pamiętana w systemie rozgrywek aż do rozegrania przez gracza.
Armia nie byłaby blokowana w normalnej grze, straty w rozgrywce nie byłyby widoczne (czyli nie tracimy jednostek). Za taką rozgrywkę dostawalibyśmy tylko 1/100 normalnego expa.
Ale by się opłaciło bo nie tracimy ani nie blokujemy armii.
Walki mogłaby być raz na tydzień np.
Admini by musieli pewnie nowy serwer do tego postawić. :-)

Propozycja kategorii:
1
cała epoka z t1 kontra cała epoka z t2, oczywiście tylko Ci gracze co zgłoszą armie.
Rozgrywane jak obleg ale np. bez limitu rund.

2
CAŁY serwer T1 na cały serwet T2, oczywiście tylko Ci gracze co zgłoszą armie.
Rozgrywane jak obleg ale np. bez limitu rund.
ALe by była masakra ;-)
A jaki nacisk na nieaktywnych, w dupie mających, !! zbuduj armie i zgłoś, przegralismy ostatnio !!

3
gracze z danej epoki (oba serwery) zgłaszają swoje armie. po tygodniu serwer sortuje zgłoszone armie według jakiegoś kryterium (np. zlicza sume dla wszystkich jednostek z armii: atak + aa + ini + obrona + zycie) i najlepszy walcz z numerem 2, 3 z 4, itd.

na początek można zrobić limit że zgłasza się armie z maks 100 jednostek, żeby serwer dał rade.
Takie walki moga się robić całą niedziele, ubaw by był po pachy.

Jeśli to nie rozkręci serwerów to nic nie rozkręci :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (03.12.2014, 10:34)


62

Wednesday, 03.12.2014, 10:24

Z DG bardzo mało osób wróci jeżeli nie będzie czegoś zachęcającego w innych ustrojach. Ty wróciłeś z DG na normalne granie wiec trochę hipokryzji jest w Twoim pomyśle uwalenia DG gdy Ciebie to już nie dotyczy.

jerzys

Nierejestrowany

63

Wednesday, 03.12.2014, 10:43

ja chce uwalić DG nie dlatego że mnie to już nie dotyczy

DG rozwala gre
DG stał się urlopem, nie trzeba zaglądać, starać się, jest budowa, surowce sie wydobywają, jest spokoj, czekamy na boba

normalny urlop:
nie ma budowy, nie ma wydobycia, kończy się po miesiącu
DG - urlop :
jest budowa, jest wydobycie, nigdy sie nie kończy, gwaracja spokoju
i jeszcze exp x2 i lepsze dropy

osoba na DG niechce wrócić do normalnej gry
boi się o zachomikowane surowce
bo zabiorą
wróci jak będzie bob
ale boba może nie być

do tego po roku "nie zaglądania" na DG już się nie chce wracać
gra sięw już inne gry i ma się TE w dupie...

i to niszczy troche TE

zobacz ile osob dało DG i już nie wróciło do gry ?
może niektórzy pojawią sie na boba
ale czy to są nadal te same osoby?

dla DG, zgodnie ze zgłoszonym pomysłem działać by miało "zakończenie budowy w minute za +100% surowców":
I takie DG co ma zachomikowane surowce może je wydać w ciągu godziny i
podbić budynki.
Drogo ? drogo , bo razy 4 w stosunku do BIO

Ale jak przypomne sobie ile kursów robiły moje dwie armie na DG, nosząc surowce między stolicą a wioską, załadunek po kilka tysięcy, żeby przed zmiana z DG wszystko schować we wsi... (i zamknąć oblegiem)
Wolałbym wydać z kosztem razy 4.

64

Wednesday, 03.12.2014, 11:04

ale to nie DG niszczy serwery tylko naloty. W ciągu tygodnia możesz stracić wioskę po oblegu ale możesz ją bronic lub rozbijać oblężenie, natomiast po tygodniu nalotów możesz mieć wyzerowane wszystkie wioski. Nalotów z ambonki nie obronisz bo armia nie zdąży obronić wioski. Przez naloty ludzie pokasowali konta lub poszli na DG.

jerzys

Nierejestrowany

65

Wednesday, 03.12.2014, 11:54

Ja swego czasu byłem prymusem nalotów. :-)
Zrobiłem ich kilkaset ...

Wiesz kto robi naloty ?
Gracze zostawieni na stolicach.
Nikomu innemu naloty się nie opłacają.

Owszem można nalotami w tydzień wyzerować wieś.
Ale oblegiem można ją stracić w 18 godzin.
W tydzień można stracić wszystkie wsie.

Ale na tym ta gra polega.
Na atakach, nalotach, oblegach.


jakbym miał poza stolicą fajna czy średnio fajną wieś nie zaryzykowałbym nalotów.
a jak ktoś ma 7 cennych wsi to naturalne, że wszystkich nie obroni a nawet jeśli, to podzieli siły i stanie się podatny na atak.

i o to chodziło. i dlatego naloty są potrzebne i nie powinny być zakazywane.
jedynie powinna być większa szansa na stolice niż teraz.


Mam nadzieje, że rozumiesz moje stanowisko.

A jesli nie rozumiesz, to wyobraź sobie że to moj klan jest silnieszy, zabiera Wam wszystkie wsie, spycha na DG i BIO i naloty to jedyne co Wam pozostaje...

66

Wednesday, 03.12.2014, 12:27

No właśnie nie rozumiem, zabranie 6 wiosek to 6 tygodni bo nie ma możliwości dawać kolejnego oblegu przez 7 dni oczywiście jeżeli ktoś nie broni nie rozbija i oddaje bez walki, naloty to w miesiąc zostajesz ze stolica nawet jak próbujesz coś zrobić a Ty piszesz ze jeszcze dobrze żeby stolice się dało bardziej bombardować. To powoduje odpływ graczy czy przejście na DG. Jaki sens wykańczać serwer przecież bez graczy projekt będzie zamknięty.

jerzys

Nierejestrowany

67

Wednesday, 03.12.2014, 12:50

zabranie 6 wiosek to 6 tygodni?
nie

obleg i po oblegu minimum godzin się czeka i stawia kolejnego na tą samą osobę.

Pamiętaj że po pierwszym oblegu już nie ma komu bronić
wtedy jedna duża armia wystarczy, nie trzeba iść całym klanem ..


EDIT
ALE UWAGA
ja w tych propozycjach nic nie pisałem o nalotach
więc nie kontynuujmy rozmowy o nich, nie ma sensu
z nalotami niech będzie jak jest

68

Wednesday, 03.12.2014, 13:00

Ty -Prymus nalotów :huh: Ty to jesteś widzę ogólnie prymus we wszystkim, tylko chyba nie w tej grze.Zamiast sypać tymi pomysłami to zacznij ogarniać grę bo widzę że to forum to Twój żywioł.Każdy gra jak mu się podoba to ma być przyjemność a ni bieg do mety.Ja jestem w 3e i chętnie bym się zmierzył z 6e.moja stolica buduje się ok 3miesięcy i nie płaczę ;) Zasady były ustalone więc dawajcie boba i koniec.
Poza bobem:
-szybsza budowa za podwójną stawkę
-szybsza budowa jednostek /za ile tam chcecie/
To wszystko.
Płaczki będą zawsze i wszędzie :D

jerzys

Nierejestrowany

69

Wednesday, 03.12.2014, 13:07

Sizar, oceniaj moje pomysły, na ocenianie mojej osoby zgody nie masz.

NIE BYŁO ustalonej zasady, że będzie BOB.
Więc możliwe że te Twoje 3 miesiące nie ulegną zwiększeniu ...

70

Wednesday, 03.12.2014, 15:15

jest ich za dużo.jak przejdą 2 to i tak się gra rozrusza :)

71

Wednesday, 03.12.2014, 17:09

Puki Admini nic nie napiszą nie ma co gdybać co będzie czego nie będzie niech się oni wypowiedzą potem można dalej dyskutować

Dla mnie też naloty powinny być osunięte bo przed bobami bombek było mało teraz można sporo ich wybudować powinien być jakiś limit lub wgl nie powinno ich być znam wiele osób co skończyło z gra przez bombki


A co do DG to ty mogłeś sobie siedzieć i nikt się nie czepiał a ty masz problem że ktoś wybrał sobie taki ustrój może po prostu nie jest w stanie walczyć jak ma centrum na np. w moim przypadku 23 poziom na T2 z kimś kto ma centrum i kopalnie na 50 lub wyżej ?
Może ktoś jest nastawiony tylko na rozwoju hero po przez expienie na lokacjach

jerzys

Nierejestrowany

72

Wednesday, 03.12.2014, 17:21

ja nie jestem przeciwko DG
chcialbym zeby exp zostal, spokoj został itp.

ale jak DG jest nieaktywny to powinna się włączyc opcja ataku
a gracz na DG nie powinien móc oblegać , atakować, i robić nalotów
itd.

bo się z DG zrobił ustroj "urlopowy"



a ogolnie za nalotami jestem całym sercem :-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

73

Wednesday, 03.12.2014, 17:57

Co do nalotów to powinien być ogranicznik bombowców aby graczy jeszcze więcej nie ubywało.
a co do stolic masz racje jerzys aby można było je niszczyć tak jak wioski, ale tylko wtedy gdy gracz zrobi nalot na innego gracza i to nie przez 24 godziny tylko np. 3 dni lub więcej.A żeby nikt nie uniknął kary uciekając na urlop to licznik tylko powinien działać jak jest aktywny.Wtedy by naloty zmniejszyły się i to bardzo.

I jeszcze powinny być zniesione na 4 epokę bo tam to już jest przesadzone z tym.Naloty powinny się odbywać miedzy 5 a 6 epoka, bo tam tylko można zrobić bombowce.

74

Wednesday, 03.12.2014, 18:43

w skróce naloty są dpowiedzią słabszych na oblegi i nie ma co zmieniac, silniejsi zabieraja wioski, słabsi kontruja nalotami, ciągłe zabieranie wioch doprowadziło do tego ze ci co stracii ich po kilka (np ja) nic nowego oprócz stolicy nie budują bo i po co a jak moga to robią naloty niech ci silniejsi tez coś poczują, naloty doprowadziły do opuszczenia gry przez pewna ilośc graczy ale notoryczne oblegi tez to zrobiły
co do boba to nigdy nie było jasno ustalone że po świętach zawsze bedzie bob to decyzja adminów i graczy, ostatnio podobno większośc była za normalnym bobem więc bob byl
teraz może tez będą słuchać co chca gracze ja jestem przeciw, można wprowadzic coś innego jerzys jest kopalnią pomysłów :)

75

Wednesday, 03.12.2014, 18:57

naloty nie wiele dają w stosunku do kont z wypasionymi stolicami...
trzeba zróżnicować potyczki wprowadzając duuuużą ilość znaczących w walce przedmiotów i zwojów co da różne rezultaty walki ekip np. 800 jednostek na 100
po tylu bobach, które zniszczyły walkę trzeba dać temu kres a to można chyba tylko w ten sposób rozwiązać aby w miarę dla wszystkich było sprawiedliwie
bo co dadzą kolejne boby?? będą wsie w 6 epoce na 3000-5000 jednostek i kto będzie z nimi walczył?? na oblegi tylko a nikt już nie inwestuje w poboczne bo łatwo je stracić :/ bezsens

jerzys

Nierejestrowany

76

Wednesday, 03.12.2014, 19:11

w pełni się zgadzam

dlatego powinien być bob "progresywny" (co jakiś czas) oraz możliwość natychmiastowego kończenia budowy za +100 % surowców (na stałe)


progresywny - czyli zniżka maleje wraz ze wzrostem poziomu centrum

77

Wednesday, 03.12.2014, 20:13

dokładnie, tylko w tym wszystkim najgorsze jest to że nic nie wprowadzają i nie wiadomo na co tu czekać, ja po raz ostatni opłaciłem premkę
bo ciągle pianę w gębie robią i cieszą się za plecami że gówno zrobili a co niektórzy i tak zapłacą więc to był ostatni raz ....

czas na zmiany albo spadówa z TE..

a swoją drogą po co tak żałują tych runek, klawych przedmiotów i zwojów?? są takie których nigdy nie wydropiłem np. boski majestat a gram od Data dołączenia 2010-01-14 17:39:12 więc chore to jest już

powinni wdrożyć i to szybko część dobrych pomysłów + poprawek bo czeka tą grę zagłada a są duuuże szanse na powrót rozgrywki ale trzeba coś zrobić wreszcie

i niech nie pieprzą tu ściemy że wprowadzenie co niektórych rzeczy to taki problem !!!! nawet ciężko zafajdany guzik powrót na górę strony zrobić to o czym my tu sobie pitolimy... żenada na maksa..... takie poprawki powinny wpadać z dnia na dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cursing:

78

Wednesday, 03.12.2014, 20:31

progresywny - czyli zniżka maleje wraz ze wzrostem poziomu centrum


a w tym bym się nie zgodził do końca bo powinno liczyć nie od poziomu centrum a od poziomu danej kopalni, którą chcemy rozbudować bo co ma centrum do reszty?
ja np. mam centrum na 44 ale kopalnie są niżej bo nie chciałem surki stracić więc popchnąłem centrum po punkty w rankingu bo miałem oddać surkę jakiemuś spasionemu wizytorowi przy pierwszych odwiedzinach??? :/

tak więc tym samym pewnie nie stanowię odrębności w tym temacie, więc byłbym za liczeniem progresywnym od poziomu budowanego budynku czy kopalni nie od centrum

79

Thursday, 04.12.2014, 13:40

Nie widzę problemu z bobem otwartym na 100% dla wsi do np 45 poziomu.

Pozwoliłoby to wyrównać szansę dla nowych graczy, a w top stawce wyścig by wrócił do tego co było przed bobami.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

80

Thursday, 04.12.2014, 13:44

a kiedy taki bob mógłby ruszyć i czy jest możliwość wprowadzenia budowy za 100 % więcej surowców ?