Nie jesteś zalogowany.

DYSKUSJA Bob 2014

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

61

Saturday, 06.12.2014, 14:23

jerzys jak pokazujesz ile kto ma surki to powinieneś jeszcze podać normalne ceny kopalni aby wszystko było jasne.
dokładnie... zadałem sobie trudu i policzyłem jego wydobycie uranu a koszt kopalni i wyszło mi żeby postawić jedną kopalnie krzemu na 50 lvl potrzeba około 35 mln uranu, a z wydobycia postawi po 9 miesiącach zbierania uranu, te 50mln co ma to na 2 kopalnie krzemu przez rok zbierania starczy, także żadne halo ta ilość surki...

dlatego bob nr. 1 nadal jest najlepszy ja też chcę dogonić, a limit poziomu mi nie pozwoli.. kij z takim bobem.

62

Saturday, 06.12.2014, 14:32

Wprowadzanie nowych zasad w ostatniej chwili nie jest w porządku...niestety :( Dlatego ten bob powinien być na starych zasadach a następne na nowych np.raz na kwartał.Niektórzy nie mogą zrozumieć że czołówka włożyła dużo czasu i energii w uzbieranie surki a teraz mają być traktowani gorzej bo są lepsi.Jest tutaj widzę Główny Dyrygent co chce wszystkim nawinąć makaron na uszy ale tylko w ulubionym jego kolorze.Wszyscy muszą iść do 6e ,bob musi być taki żeby jego objął,lepszych już nie i wtedy miałby kogo atakować do pierwszego łomotu a potem urlop i po powrocie biadolenie że znowu jest żle.Żenada.Kolejkowanie budowli itp nie wszyscy tak robili.Po pierwszym bobie z miejsca ok 200 wskoczyłem do pierwszej 30ki i nikt mi tego nie dał.To ciągłe biadolenie,wyrównywanie szans i za jakiś czas od nowa :(

63

Saturday, 06.12.2014, 14:40

Pitolenie i tyle . Każdy patrzy pod siebie . Skrócić czas budowy o 60% . Jednostki stawiane automatycznie .Nie rozdzielać i nie przeliczać . Żadnych bobów , tylko normalna gra . Niech zyskają ci co grają . Nie mutanty co niczym nie muszą się przejmować

jerzys

Nierejestrowany

64

Saturday, 06.12.2014, 17:36

a tak przy okazji to Jerzys wszystkich poucza i mówi by skakali do 6 epoki a sam grając już 5 lat i jak twierdzi jest taki aktywny to dla czego ma centrum dopiero na 38 lev i niech nie wciska farmazonów że inaczej nie idzie bo jestem w 6 tej około roku i jestem trochę dalej i bez żadnych przekrętów i tyle w temacie



wywołany do tablicy:
na przełomie 4/5 epoki jak admini uwalili szarze dla czlowieka skonczylem grac w TE
wrocilem jak juz konto bylo w 6 epoce.
i jeszcze jak wrocilem (chyba ze 2 lata temu) to jeszcze mialem pol roku niegrania
dodatkowo zaczalem grac jak juz niektorzy byli w 3e z tego o pamietam.
no i nie jestem blyskotliwym graczem tylko przecietnym, potrzebuje wiecej czasu.


Z mojego punktu widzenia wszystko jedno jaki bedzie bob byle byl.
na bobie opcja 1 skorzystam bardziej ale z punktu widzenia slabych graczy lepszy jest bob opcja 2 co np. 3 miesiace.

NIE BYLO zapowiedzi ze pod koniec tego roku w ogole będzie bob.
boby zniszczyle te gre - ktos pisal ze armie ze stolicy buduje 3 miesiace.
przeciez tak sie nie da grac, kto zaryzykuje strate takiej armii?
kto sie jej przeciwstawi?

Dlatego Admini zdecydowali ze boba już w ogole nie bedzie (tak przypuszczam z wypowiedzi adminow na forum).
i ja z kilkoma innymi od tygodni staramy sie przekonac Adminow, zeby jednak zrobili jakas namiastke boba, do 45 lvl albo progresywnego
Nie chodzi o to żeby tym pomoc a tamtym zaszkodzić tylko o to żeby na serwer wrocilo życie !!!!

i ta ankieta to pierwszy sukces w tym przekonywaniu

Moze i gram tu "pierwsze skrzypce" bo gram w TE i chce grac nadal, i zalezy mi na tym zeby gra zmieniala sie w dobrym kierunku.
Powiecam swoj czas na wymyslanie lepszych i gorszych pomyslow ale przynajniej cos robię.


A co do niektorych "graczy ze scisłej czołówki": nie każdy jak oni ma "przyjaciół" na DG, którzy specjalnie dla nich zmieniają ustrój z DG na inny na godzine (-110 dni premium), żeby "gracz ze scisłej czołówki" mogl im stolice zaatakowac i zabrac zgromadzone surowce a potem ponownie właczają DG (znowu -110 dni premium), żeby się dla "gracza ze scisłej czołówki" surowce dalej się kolejny rok zbieraly. I wcale nie jest to jedno DG...
Mam skany, które to dokumentują, mam listę "zaprzyjaźnionych" DG z takim "graczam ze scisłej czołówki".

Jak normalny gracz ma taki "kombinat" dogonić? I jeszcze jak wskoczy bob opcja 1?
Jeżeli bedzie bob opcja 2 to bardzo aktywny gracz ma szanse.
Dlatego jestem za bobem opcja 2 a nie np. na donosem na "gracza ze scisłej czołówki".

sie rozpisałem ale mam nadzieję że wszyscy zrozumieją moje intencje, nie są złe :-)

Chce, żeby na serwerze znowu zagościła normalna wyrównana gra, taka jaka była zanim wszedł pierwszy bob.

jerzys

Nierejestrowany

65

Saturday, 06.12.2014, 18:48

dokładnie... zadałem sobie trudu i policzyłem jego wydobycie uranu a koszt kopalni i wyszło mi żeby postawić jedną kopalnie krzemu na 50 lvl potrzeba około 35 mln uranu, a z wydobycia postawi po 9 miesiącach zbierania uranu, te 50mln co ma to na 2 kopalnie krzemu przez rok zbierania starczy, także żadne halo ta ilość surki...

dlatego bob nr. 1 nadal jest najlepszy ja też chcę dogonić, a limit poziomu mi nie pozwoli.. kij z takim bobem.




dla kopalni krzemu (analiza zrobiona na Rafixie):

48 poziom kosztuje (na techno) około 10,5 miliona uranu

jezeli Rafix ma 4 kopalnie uranu na poziomie 54
czyli wydobycie na godzine około 6200 uranu
czyli na dobe około 150 tysiecy uranu
czyli na miesiąc jakieś 4,5 miliona uranu
na miesiąc
z samej stolicy

jezeli dzieki "bobowi opcja 2" rozbuduje we wszystkich wsiach kopalnie uranu do 45 poziomu (stać go na to)
to ma z jednej kopalni (z bonusem) ma jakieś 670 uranu
na godzine
ile można miec kopalni uranu w 6 wsiach ?
powiedzmy 15 (licząc bonusy)
daje to 5000 uranu na godzine
na miesiąc 3,6 miliona uranu z wsi
w sumie z SAMEGO WYDOBYCIA ma na miesiąc jakieś 8 milionow uranu
mało ?

a z taką armią może farmić ile wlezie
a nie wszystkie kopalnie potrzebują uran

a krzem 48 poziom buduje się 8 dni ? +- (na techno)

i przede wszystkim taki krzem lvl 48 daje 882 krzemu ....
więc proszę nie biadolić nad losem graczy z czołówki

jesli są mądrzy to też skorzystają na "bobie opcja 2"

:-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

66

Saturday, 06.12.2014, 19:14

I co z tego że ma duże wydobycie.

jedni podczas bobów budowali kopalnie potrzebne na wojo, czyli większość graczy servo i pl które nie potrzebuje uranu jak mechy a Ci co pomyśleli wybudowali sobie uran jak najwyżej i tytan wiedząc że przyniesie korzyć za jakiś czas i proszę efekt jest.

67

Saturday, 06.12.2014, 19:46

Taaa już widzę jak ci powyżej 45lvl z ep 5 i 6 na obu serwerach rozbudowują poboczne wioski, po to aby tacy jak jerzys rozwalili wioski w kilka dni... góra tydzień, póki bombowce sieją takie spustoszenie poza stolicą i wioską na ustroju nie warto nic budować - wydane surowce w błoto.

W ogóle skończcie już te lamety, temat jest o wyborze opcji 1-3.

jerzys

Nierejestrowany

68

Saturday, 06.12.2014, 20:25

Taaa już widzę jak ci powyżej 45lvl z ep 5 i 6 na obu serwerach rozbudowują poboczne wioski, po to aby tacy jak jerzys rozwalili wioski w kilka dni... góra tydzień, póki bombowce sieją takie spustoszenie poza stolicą i wioską na ustroju nie warto nic budować - wydane surowce w błoto.



kto mając nawet średnią wieś poza stolica zaryzykuje bombardowanie ?
wiadomo jaka by byla odpowiedź

a z regularnym bobem "opcja 2" np. co kwartał, odbudowa wsi nie będzie az takim problemem...

69

Saturday, 06.12.2014, 20:35

Czekam na jakieś wieści od admina

70

Saturday, 06.12.2014, 22:52

Żadna z opcji 1-3 tylko 2,bo kto z wami będzie grał.Chyba że gra polega na zbieraniu surki.

71

Sunday, 07.12.2014, 06:26

Ględzenia tyle ilu posłów w sejmie . Nie było baba i nikt nie miał pretensji . Bob się pojawił i oczywiście zyskali najwięcej Ci co wiedzieli że będzie . Nie będę wymieniał klanu który zyskał w tamtym czasie . Skrócić czas budowania o 60% . Jednostki stawiane automatycznie . Nie byłoby fajnie dla nikogo jakby chciał klan zwołać na ataki w jednego gracza . Może by tak zrobić graficznie lepiej . Spodnie dla boha by się przydały , nie z wackiem :P na wierzchu lata :) Ględzenie i ględzenie . Opcja pierwsza , opcja druga . I tak jest już skopane . Kombinatorzy dalej zastanawiają się coby tu jeszcze spaprać aby postawić tony woja i nie grać .

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

72

Sunday, 07.12.2014, 10:31

One man jak miał być pierwszy bob to wiedzieli wszyscy, więc nie przesadzaj tylko dlatego że zaspałeś go i nie umiałeś wykorzystać jak należy, oczywiście jak grałeś wtedy, bo nie wiadomo czy grasz w ogóle.

73

Sunday, 07.12.2014, 10:45

To pisze bot . A Ty zmieniłeś nick i myślisz żeś taki mądrala . Spotkaliśmy się nie raz . Pisanina na temat boba jest bezcelowa . Ponawiam swój wpis . Skrócić czas budowy i to bez względu na ep. do max. stolicy 35 . Dać szansę nowym . Nie tłuc pustych zdań . Nazbierali surki ci co w większości mają wojo w ok. 2k . Teraz trąbią żeby był po raz ostatni . Tylko czemu ma to służyć ?

jerzys

Nierejestrowany

74

Sunday, 07.12.2014, 10:58

limit 45 wydaje się słuszny

co do przyspieszenia budowy jednostek:
wyobraźcie sobie budynek który ZNACZNIE skraca czas budowy pierwszych 500 jednostek we wiosce



EDIT:
W sumie, aby uszczesliwić większą ilość graczy można by rozważyć coś takiego:
limit 45 dla budynku
limit 50 dla wsi z każdym budynkiem <50

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (07.12.2014, 11:58)


Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

75

Sunday, 07.12.2014, 11:24

naprawdę spotkaliśmy się nie raz, oświeć mnie bo nie pamiętam, ale jak można pamiętać jak nadal nie wiem o kogo chodzi :)

Podaj swój nick, to ja Ci podam mój nick :)

76

Sunday, 07.12.2014, 12:28

limit 45 wydaje się słuszny

co do przyspieszenia budowy jednostek:
wyobraźcie sobie budynek który ZNACZNIE skraca czas budowy pierwszych 500 jednostek we wiosce



EDIT:
W sumie, aby uszczesliwić większą ilość graczy można by rozważyć coś takiego:
limit 45 dla budynku
limit 50 dla wsi z każdym budynkiem <50
To juz nawet nie jest śmieszne tylko żałosne
Uszczęśliwić wiekszą ilość graczy? Do 45 lub 50 lvl? A co z tymi powyżej? A może do 55 poziomu i zostanie kilku najwyższych poza nawiasem ale co tam oni juz maja za dużo.. Mają bo sami do tego doszli
Mają dużo surowców? A wiesz jakie ogromne mln są potrzebne na tym poziomie?
Nie wyobrażam sobie żadnego limitowania zbyt dużo graczy powiedziało temu pomysłowi veto.
A jeśli tak bedzie to zapewne cześć z nich podziękuje za grę. Nagle stali sie zmora tej gry bo tacy jak pan jerzys nie mogą ich dogonić bo zrobili sobie przerwę w grze.
Limit 45lvl? Nie ,limit 38 lvl ze specjalną dedykacją dla wiadomego pana.

Dla mnie to koniec dyskusji
Pozdrawiam

77

Sunday, 07.12.2014, 12:59

to może rzeczywiście jeżeli mutanty mają sie czuć pokrzywdzone opcją nr 2 to nie robić wogóle boba bo to lepsze wyjście niż opcja nr 1
za to w ramach zmian w grze skrócić znacząco czas budowy budynków
aczkolwiek ja jestem za opcją nr 2 a jak sie nie da to opcja 3

78

Sunday, 07.12.2014, 13:05

Szczyty ludzkiej głupoty sięgają wyżej niż najwyższe góry . Tak dajmy tym co zarabiają więcej , wyższą podwyżkę bo im się należy . Inni oczywiście to takie małe dodatki i nie warto nimi się przejmować . Temat stał się bez sensowny . Zero boba i koniec z tematem . Dać palec to .... .

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

79

Sunday, 07.12.2014, 14:10

Boże jak czytam niektóre posty to aż głowa boli, nikt nikomu nie daje a maja więcej bo zapracowali na to nie siedzieli i nie czekali aż im się samo wybuduje tylko grali.
A teraz niektórzy co grają kilka lat nie maja nic bo im się nie chciało troszkę czasu poświecić tylko czekają aż im poda się na tacy, a silniejszych udupić bo są bardziej rozbudowani,
Z tego co wiem stolicy nie da się przejąć tylko samemu trzeba wybudować.
Założę się że większa część graczy co są za nr2 lub w ogóle nie są za bobem mają słabo rozwinięta stolice chodź grają już długi czas w danej epoce, a dlaczego bo im się nie chciało.
Więc lepiej krzyczeć aby nie dawać bardziej rozwiniętym niczego bo tylko słabsi zasługują na to i tu się mylą to jest gra w której każdy ma takie samo prawo do wszystkiego jak i silniejszy tak i słabszy gracz.

Jestem za opcją numer 1

Już mam dużo surki bo gram i farmie nieaktywnych graczy i jestem pewien że dogonię niektórych graczy co są już nawet po trzech bobach a rozwinięci jak by żadnego nie mieli.

Mam trzy armie po 100pl a wioski są na 10 poziomie sam wybudowałem i już coś surki nimi przyniosę.

Więc nie piszcie że się nie da, jak co niektórzy nie budują armii więc co sie dziwić że nie maja nic a inny chcą to odebrać .
I tyle w temacie

Bob nr. 1

jerzys

Nierejestrowany

80

Sunday, 07.12.2014, 15:18

Limit 45lvl? Nie ,limit 38 lvl ze specjalną dedykacją dla wiadomego pana.




jeśli to Ciebie uszcześliwi : zgoda. niech bedzie bob opcja 2 limit 38.

jest to lepsze dla serwera niz bob opcja 1