Nie jesteś zalogowany.

DYSKUSJA Bob 2014

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

82

Monday, 08.12.2014, 09:25

nie rozumiem dlaczego ma być do 45 poziomu bob a nie do 50 lub 38? Dlaczego równanie w dół a nie w górę czyli powyżej tych co już rozbudowali wioski. Dla mnie jak kopalnie mam 43-45 to dobuduje do 45 i koniec. Ci co mają wyżej niż 45 poziom to nawet jakby budowa trwała minutę to i tak zbudują kilka kopalń i koniec.

jerzys

Nierejestrowany

83

Monday, 08.12.2014, 10:25

nie rozumiem dlaczego ma być do 45 poziomu bob a nie do 50 lub 38? Dlaczego równanie w dół a nie w górę czyli powyżej tych co już rozbudowali wioski.



Wyjaśnienie, tak jak ja to rozumiem.

Boba miało już nie być. Boby zniszczyły serwery t1 i t2 (z tym się zgadzają wszyscy, prawda?).
niektórzy, przez boby, armie ze stolicy budują 3 miesiace....

ponieważ z takimi graczami nie da się grać (w sensie np. ludzie którzy zmienili epokę, zaczeli grę, itp.) jest pomysł żeby nadal na t1 i t2 był bob w wersji ograniczonej do 45 poziomu (odnośnie budynków)

spowoduje to że "nowi" i "słabi" gracze będą mieli łatwiej a "silni" będą mieli powód żeby np. rozwijać nowe wsie (jeśli chcą).

Oczywiście taki "bob 45" nie spowoduje że słabi dogonią silnych, na to nie ma szans.
Silni pozostaną niezagrożeni...

Był jeszcze pomysł aby wszystkie kopalnie większe niż 45 zostały "cofnięte" do 45, ale to raczej nie przejdzie.
Więc silni gracze (np. budynki pod 60) zachowają swój stan.
Czyli NIE BĘDZIE raczej równania w dół. :-)

Celem tego "boba 45" nie jest danie nagrody dla niektórych graczy a ukaranie reszty.
Celem jest tylko i wyłącznie "odblokowanie" normalnej gry na T1 i T2.

Dodatkowo: Boba miało w ogole nie być. Nigdy, od czasu poprzedniego Boba, nie było jakichkolwiek zapowiedzi, że Bob będzie.
Nie jest winą administracji, że "top gracze" na serwerach, byli tak pewni, że bob będzie, że przez cały rok nie budowali tylko oszczędzali surowce aby w czasie boba pobudować ze zniżką.
Reszta słabszych graczy budować musiała, bo surowców nie była w stanie upilnować.

Kolejny nieograniczony bob (opcja 1) spowodowałby kolejne "odskoczenie" czołówki od peletonu przez co normalna gra na T1 / T2 zamarła by jeszcze bardziej....


Wszystko powyższe to moja opinia a nie oficjalnie czy jakiekolwiek inne stanowisko Administracji, proszę o tym pamiętać...

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (08.12.2014, 11:02)


84

Monday, 08.12.2014, 11:46

No dobra - minął tydzień od ogłoszenia głosowania- i co dalej? Administracjo- jaki werdykt zatem?

jerzys

Nierejestrowany

85

Monday, 08.12.2014, 11:59

tydzień minie za kilka dni, we czwartek ...

86

Monday, 08.12.2014, 16:03

To teraz ostatni wpis bo mam dość pitolenia . Kto ma surkę w nadmiarze , kto tak gra zasrano że pewnie brak mu czasu na pracę . Wszyscy co skomlą o boba pewnie są tak zryci że nic nie robią tylko w TE tuczą . Komu te tysiące woja potrzebne jak nie będzie z kim walczyć . Jesteście popaprańcami i tyle , żal mi was ,tych co tylko krzyczą . Gdzie wasze życie prywatne . Jerzysa znam , nie osobiście . Nie jest tym jak go widzicie . Odeszło wielu dobrych strategów TE . Zostały ryczące lwy , co robią kogucie kupy . Żegnam .

87

Monday, 08.12.2014, 18:03

Odeszło wielu dobrych strategów TE . Cyt One .. Mana , albo zostali zbanowani , jak JA :rotfl: . Szkoda , że Administracja myśli o kolejnym BOBIE , który doprowadził do śmierci tej gry i wszystkich przekrętów z LEWYMI KONTAMI , MARTWYMI KONTAMI DG , byle tylko naklepać jak najwięcej surki na potencjalnego kolejnego BOBA , prowadzącego jedynie do niesamowitych dysproporcji w grze . Najmocniejsi znowu wygrają , bo jeszcze bardziej się zbunkrują i będą klepać surkę , nie z ataków , tylko z własnego wydobycia na kolejnego BOBA , a mali jak byli mali , tacy pozostaną , łudząc się jedynie tym , że może kiedyś dojdą czołówkę :rotfl: . Powodzenia . Ja cierpliwie , nie mogąc u Administracji doprosić się zdjęcia BANA z mojego konta , czekam na NOWY SERWER , może kiedyś ruszy bez żadnych patologicznych reguł w grze . POZDRO . BORGHI

88

Monday, 08.12.2014, 19:40

A jak wszyscy postrzegamy Jerzysa? :)

(PS - wcześniej pisałem z komórki i coś mi słownik pokręcił :)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Bodex" (08.12.2014, 21:13)


89

Monday, 08.12.2014, 21:16

tak czy siak - temat już wypalony - już tu raczej nikt więcej mądrego nie napisze - Ci co chcieli już się wypowiedzieli (swoją drogą nie za dużo ludzi) - zatem jaka decyzja Administracjo? Mam tylko nadzieję że liczenie głosów nie zajmie tak dużo czasu ile zajęło naszemu PKW :)

90

Tuesday, 09.12.2014, 08:44

Bob nieźle przyspiesza rozwój, jednak żeby miał sens to tylko jako progresywny, silni dostaną mniej, słabi więcej. Np koszt i czas budowy to X% (Poziom budynku) danego levelu. Czyli na z 10 na 11 poziom zapłacimy tylko 10% sur, a na 50poziomie już 50% podstawowej ilości sur.
Inny pomysł, to np, redukcja czasu budowy, ale nie kosztów.

jerzys

Nierejestrowany

91

Tuesday, 09.12.2014, 09:00

Fajny pomysł, pojawił się zresztą kilkanaście dni temu.

Ponieważ ktoś to musi "zaprogramować" a wiadomo admini / informatycy są leniwi, możnaby to pogrupować (do 20 lvl, 20-30. itd.) i zrobić granicę gdzieś tam, żeby nie było że na poziomie 99 jest 1% zniżki ...

Jeszcze łatwiejsza opcja to po prostu opcja 2 :-)
wyraźna granica, itd. łatwe do zaprogramowania ...
i moze mogłoby działać już w tym tygodniu .... ? :-)

92

Tuesday, 09.12.2014, 13:57

Tak niedlugo do tych pomyslow bedzie potrzebny kalkulator .... jerzys skoncz z tym prosze jak bys nie latal bombami tylko gral jak czlowiek to bys nie plakal z levelami

Zwykly bob a najlepiej wogole bez boba ... Bardziej wolall bym cos na exp bo jak gra ma ograniczenie w zdobywaniu doswiadczenia dla e 1-5 to rozumiem ale przy 6 skoro nie ma nic wyzej....

93

Tuesday, 09.12.2014, 13:58

Witam,

na chwilę obecną skłaniam się ku bobowi ograniczonemu do 45 poziomu. Natomiast w miarę możliwości chciałbym by razem z nim pojawiła się możliwość "szybkiego" budowania tak by gracze wysokopoziomowi też mogli się rozbudowywać, a nie kisili się z surowcami.

Cały czas czytam Wasze uwagi i argumenty.

Niezależnie, który bob ostatecznie zostanie udostępniony chcę by trwał na tyle długo by każdy mógł skorzystać.

Pozdrawiam
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

94

Tuesday, 09.12.2014, 14:01

Pomysl 1:
dla mnie najfajniejszym elementem byla by wymiana surowcow w grze u NPC za dni premium - na t2 mam cos okolo miliard metalu - nikt mi go nie wyniesie ja go nigdy nie wydam.... po co nie wiem wymienil bym go na uran czy tytan placac dniami premium a stosunek wymiany hmm 1:100 albo 1:1000 (w ogame maksymalnie jest 1:5 w zaleznosci od serwera bodajrze ale TE to nie ogame... - ich kurs jest pewnie tak niski zeby zachecac do zakupu premium...)

Pomysl 2:
Exploracja mapy Gwiezdnej (dla 5 epoki w zwyz) - budowanie sond i exploracja kosmosu - moze jakies walki z Obca rasa ....

Pomysl 3:
Juz kiedys odrzuciliscie go - ale nadal uwazam ze aplikacja IOs czy Androida - to dobry kierunek rozwwoju gry - o ile ma sie rozwijac - ze 2 lata temu admiini napisali ze nieplanuja takiego rozwiazania - patrzac na konkurencje to byl to dobry pomysl - farge empire i inne takie sa juz na IOs ....

Pomysl 3:
Ergonomia gry - stakowanie run jest - czemu nie chcecie stakowac innych przedniotow - przeciez sprzedanie np 10000 tysiecy trzewikow w grupach po 8 sztuk - jest poprostu nudne - i nie buduje community w grze - jak by sie stakowaly latwiej bylo by je sprzedac i nie bolala by tak reka od klikania... - od razu mozna bylo by cala zbrojownie przebudowac bo ilosc bledow generowanych przez ajax....



pomysł 1 - wtedy to będzie P4W a tego nie chcemy

pomysł 2 - super pomysł na nowe lokacje !
moze cała klasa nowych lokacji ?
moze admini zrobią jakiś konkurs?
lokacje gdzie tylko latawce mogą chodzić, duzo mozna wymyslec !

pomysł 3 - nie da sie zrobić stackowania itemów. to wynika z "fundamentów" gry. każdy przedmiot ma swoj numer (według tych numerów są sortowane)

ALE był pomysł (moj wspomne nieskromnie) żeby dla gracz mogl zadeklarować co go w lokacjach interesuje:
- zwoje
- itemy (gorsze, złom)
- itemy (lepsze (prefiks, 5-6 epoka))
- runy
- ZŁOM (nowa klasa przedmiotów, rzadkie do wydropienia, ale jak już wpadnie to kupa surowców)
(wybieramy 1)

i po takim wyborze, wybrana kategoria dropi 3x czesciej a reszta 10 x rzadziej (na przykład)

:-)

jerzys

Nierejestrowany

95

Tuesday, 09.12.2014, 14:05

jerzys skoncz z tym prosze jak bys nie latal bombami tylko gral jak czlowiek to bys nie plakal z levelami



grał jak człowiek? Czyli DG przez rok a potem bob?
to ja już wole bomby :-)

Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie zgadzają się ze mną, bez Was życie byłoby nudne :-)


EDIT
Właśnie Pendzel, skąd masz na T2 miliard żelaza we wsi?
W ramach normalnej gry ciężko by to było "nastukać"

każdy gra jak chce
ja na przykład kocham bomby... te krzyki, smród paliwa, krew, dużo krwii...
;-)

96

Tuesday, 09.12.2014, 14:24

a ja mam gdzieś boba

wolę aby doszły kolejne światy / poziomy / aby dalej grać niż magazynować surowce dla śmiechu wartego boba
stoimy teraz w miejscu magazynując surowce chodząc na ekspedycje i lokacje na 65 % herosów i po co to wszystko ?
lepiej skasować konto pójść grać gdzieś indziej i tam kupować premium bo tu szkoda już kasy
Klakier

97

Tuesday, 09.12.2014, 14:37

A ja się zastanawiam jak 6 epoka jest ostatnią puki co to może znieść by tą utratę doświadczenia bo i tak niema nic dalej to moim zdaniem w 6 epce nie powinno być ograniczonego lvl hero

98

Tuesday, 09.12.2014, 15:43

Witam,

na chwilę obecną skłaniam się ku bobowi ograniczonemu do 45 poziomu. Natomiast w miarę możliwości chciałbym by razem z nim pojawiła się możliwość "szybkiego" budowania tak by gracze wysokopoziomowi też mogli się rozbudowywać, a nie kisili się z surowcami.

Cały czas czytam Wasze uwagi i argumenty.

A jednak jeszcze raz napisze ;)
Tylko po co te wszystkie uwagi i argumenty skoro decyzja została juz na początku podjęta a zdania przeciwne to tylko bezproduktywne nasze bazgranie.
Nawet progresywny nie wchodzi w grę.
Do 45 lvl 80% zniżki Powyżej 45 lvl 100% zwyżki za szybsze skończenie budowy tak?
To nawet tej wspomnianej zakiszonej góry surowców nie starczy na jeden poziom w górę ;).
Wielki piewca tego pomysłu jest na pewno usatysfakcjonowany ;)

99

Tuesday, 09.12.2014, 15:53

Koniec boba . Wprowadzany ewentualnie enigmatycznie . Jesteście wszyscy zryci .

100

Tuesday, 09.12.2014, 15:53

Witam,

na chwilę obecną skłaniam się ku bobowi ograniczonemu do 45 poziomu. Natomiast w miarę możliwości chciałbym by razem z nim pojawiła się możliwość "szybkiego" budowania tak by gracze wysokopoziomowi też mogli się rozbudowywać, a nie kisili się z surowcami.

Cały czas czytam Wasze uwagi i argumenty.

Niezależnie, który bob ostatecznie zostanie udostępniony chcę by trwał na tyle długo by każdy mógł skorzystać.

Pozdrawiam
SM
Paraolimpiadę czas zacząć..... :rotfl: