You are not logged in.

DYSKUSJA Bob 2014

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

161

Tuesday, December 16th 2014, 3:42pm

mnie też przeszkadza ciągłe czytanie tego co masz do powiedzenia w sprawie boba P. jerzys
chodzi Ci o grywalność serwera ?
mam wrażenie że cel Twój jest inny ale prawdę mówiąc lotto mi to
co do cukrowania Administracji to przekroczyłeś wszelkie granice włażenia do d....
mam wrażenie że tu tez masz cel inny ale także mi to lotto

przypominam wszystkim że premium nie jest obowiązkowe ale jak podano służy do
-utrzymania serwera
-pomocy w rozwoju gry
co do utrzymania serwera to wpływy z premium utrzymują go z pewnością
co do rozwoju gry 3 lata zero wkładu ze strony Administracji
wniosek jest jeden za naszą kasę powstały inne gry i dobrze się żyje właścicielom

teraz sprawa wyrównywania szans to chyba jedyna gra na świecie która to chce robić
to gra gdzie chodzi o uzyskanie przewagi a nie o tracenie jej na rzecz nowych graczy
teraz nowy gracz w czasie ok 1-roku może być w 6 ep z herosem na poziomie 60
ja na to straciłem 5 lat dlaczego nie muszę "starym"tego wyjaśniać a nowi mają teraz Meksyk w porównaniu do nas
więc teraz jeszcze tym co przez 6 lat utrzymywali grę trzeba udowodnić że ma się ich w d....
brawo Panowie z Adminstracji brawo jerzys tak trzymać :rotfl:

jerzys

Unregistered

162

Tuesday, December 16th 2014, 4:07pm

Jeżeli nowy gracz miałby przejść taką samą drogę jak starzy to nie byłoby żadnego nowego gracza.

"nowy gracz w czasie ok 1-roku może być w 6 ep z herosem na poziomie 60" ?
Bez pomocy innych graczy ? (dawanie wsi, itp.) nie wierzę. Ale mogę się mylić.

Ale tak czy inaczej taki gracz po roku nie ma żadnych szans w starciu z graczem który siedzi 2-3 lata w grze. I to się nie zmieni.

reszty wpisów nie komentuje.

EDIT
Dawidek, jeszcze jedna rzecz.
Nie chodzi o "przewagę wypracowaną przez 5 lat", gdyby tylko o to chodziło w ogóle nie byłoby tematu
Chodzi o wpływ poprzednich bobów.

Zbudowanie kompletu kopalni na poziom 60 (są na serwerze takie albo by były gdyby był teraz taki BOB jak rok temu) zajeloby bez bobów na bio około 18,5 roku. ciągłego budowania.
+ pozostałe budunki, centrum, technologie, inne wsie, itp.?

to po zsumowaniu nowy gracz w 6 epoce jest za najlepszym ile lat budowania ? 40-50 LAT ?
i to jest nienormalne, i z tym ma walczyć bob opcja 45

cholernie mnie dziwi, że tak mało osób wypowiadających się na forum to rozumie. :-(

This post has been edited 2 times, last edit by "jerzys" (Dec 16th 2014, 4:32pm)


163

Tuesday, December 16th 2014, 4:31pm

i gitara znów zaczną się oble będzie jakiś opór jeśli trafi się na bunkier słabsi zyskają a mocni już im 1 atakiem nie wyczyszczą skórki :rotfl:

164

Tuesday, December 16th 2014, 4:42pm

A moze tak byc ze powyzej 45 lvl podczas boba budynki beda sie budowaly 1 minute ale za 100% surowcow? Bo je nie widze problemu z surowcami tylko z czasami budowy niektorych budynkow np stadnina koni w 3 epoce powyzej 50 lvl buduje sie 3 miesiace ;-)
T2 - Cichy

165

Tuesday, December 16th 2014, 8:57pm

Z tego co pisała Administracja to ma być budowanie "szybkie" za 100 % surowca - więc chyba to wejdzie...

166

Tuesday, December 16th 2014, 11:07pm

bob i koniec gry

Skoro graczy macie w szerokim poważaniu to ode mnie kasy już nie zobaczycie gdyż nagrodą za gre i przelewy na Wasze konto jest ograniczony bob a nie jak większość pełny rozwój. Dziekuje za takie traktowanie bo opcja kończenia budynków natychmiast jest też nie wiadomo dla kogo np.sejm ponad 20milionów złota i 170 milionów żelaza czy to normalne gdzie reszta zrobi sobie stolice za 1/5 ceny. Puknijcie sie w głowy i wkońcu zróbcie coś by utrzymać choć paru grających a nie tylko kombinujecie jak zawsze pomóc jednej stronie.

jerzys

Unregistered

167

Tuesday, December 16th 2014, 11:32pm

A który poziom sejmu tyle kosztuje?
60 ? 61 ?
63, jesli masz odpowiednik techno?

Przecież inni gracze, nawet jak skorzystają z "boba 45", to od 45 poziomu będa musieli budowac za normalną cenę ...
Tak jak Ty teraz.
Nawet jak nic nie zbudujesz, to ich wybudowanie sejmu z 45 na 60 bedzie kosztowalo w sumie:
105 milionow złota
630 milionow żelaza
i trwalo w sumie:
170 dni
wyliczenia +-
sam sejm
a kopalnie?

Wydaje mi się, że przeceniasz trochę wpływ "boba 45" na słabych graczy.


Marku, wiem co czujesz, w 2010 roku jak admini obcieli szarze dla czlowieka zrezygnowałem z gry :-(
Jezeli zrezygnujesz, to mam nadzieje, że podobnie jak ja kiedys wrócisz.

168

Wednesday, December 17th 2014, 7:26am

chyba najgorsze jest to że dla połowy graczy nie będzie nic na święta ale jak paraolimpijczycy dobudują do 45 poziomu wtedy admini dadzą budowanie za +100% (admini pisali coś o przyszłym roku) tylko nie wiem kto z tego skorzysta bo od 45 poziomu potrzeba masakryczną ilość surowców.

169

Wednesday, December 17th 2014, 9:43am

A ja mam tylko 1 prośbę. Chciałbym aby info o bobie było wyświetlone z wyprzedzeniem gdzieś w panelu gry, bo na forum codziennie nie zaglądam z braku czasu i konieczności przeglądania codziennie tych samych płaczów na te same tematy :) Pozdrawiam :)

170

Thursday, December 18th 2014, 4:38pm

Jesli nie ma 7 i 8 ery wprowadzenie ograniczenia w bobie do 45 (czy jakiegos innego levelu) spowoduje ze gracze ktorzy osiagna ten level pozegnaja sie z gra. Po co mam grac skoro za moje oddanie grze i ciezka praca pojdzie na marne nagradzani beda tylko gracze ktorzy delikatnie mowiac nie przylozyli sie do gry lub robili naloty (bo babowcami trudno jest nagrabic surke). To tak jakby ktos wam podczas partii szachow dopisywal karny czas pomimo szybkich ruchow a przed szahowaniem poprzestawial piony... I to Shusi nazywa sie praca nad gra... Ech.. Na czas boba planowalem 4 zmiany ustroju (2 serwery) ale widze ze nie chcecie moich pieniedzy ... No trudno to juz nie moja sprawa... Jesli po tym bobie zachwieje sie delikatna rownowaga pomiedzy moimi klanami na obu serwerach a wrogiem - a wszystko na to wskazuje - to mije oba konta na t1 i t2 zostana skasowane. Z tego co mi wiadomo wielu graczy planuje to samo.

Jesli chcecie zamknac serwer nie czekajcie az ostatni zgasi swiatlo tylko napiszcie ze gra dobiega konca tego lub innego dnia i z bani.


Zegnam ozieble...

171

Thursday, December 18th 2014, 7:07pm

jeszcze parę słów...

Zgadzam się z tym co napisał pendzel, skoro 6 ep jest ostatnią epoką, to co gracze mają teraz robić ? patrzeć jak inni się budują i dogonią? to jest nagroda za dobrą grę i opłacanie premki? to ma być sprawiedliwie? to pierwszy taki przypadek w takich grach który chce teraz wyruchać graczy!!!! by pomóc jedna stronie... 1-5 ep to ja rozumiem, ograniczony bob ok, ale w 6 epocę w której nic dalej nie ma....

Boby co prawda zniszczyły grę, ale teraz próba naprawienia tylko pogorszy - dalszy odpływ.

trochę historii:
Pierwszy bob pojawił się wraz z suszonym makaronem (zgadnijcie kto), by pomoc jednej stronie dogonić czołówkę w 6ep, którzy nagle oprzytomnieli, że nie mają z kim się bić w 4ep i 5ep, i 6 ep zaczynała ich lać którzy masowo awansowali do 6 epoki nie mają zbyt dużych szans, i poprzez sarze ze zwojów dla człowieka powodowała przegięcie człowieka ludzie potracili dobre wioski...
kolejne boby miały też pomoc, ale nadal mało to dawało...
ostatni bob miał być ograniczony ale większość graczy była za normalnym bobem i były duży krzyk gdyby był inny... no i chyba dzięki Konradowi zapadła decyzja sprawiedliwa...

Chciałbym poznać stanowisko admina Konrada odnoście tegorocznego eventu, czy był konsultowany z Sushimaker??

czyżby sushi ma już tak sprany mózg pomysłami i wiadomościami jerzysa? że nie myśli logicznie? a może to znajomek jednej strony tak wynika z 3 letniej obserwacji.

normalny bob ma same plusy bo:
- odchudzenie bazy danych - zbrojownia,
- duży napływ premki
- sprawiedliwy

ech krew mnie zalewa... kończę tą dyskusję, bo nikt już rozsądny tu nie zagląda, bo po co... admini mają graczy w dupie, garstka tylko się wypowiada.

This post has been edited 1 times, last edit by "snaker" (Dec 18th 2014, 7:15pm)


Spiryt35

Professional

Posts: 833

Location: Libiąż

  • Send private message

172

Thursday, December 18th 2014, 7:54pm

I to prawda lepsi gracze co cały czas grali będą pokrzywdzeni, wiadomo ze niektórzy kombinowali z DG czyli przejmowanie surki z tych kont przed bobami co dało im tak duże armie i teraz z nich się bierze przykład ze bob nie może być normalny.
ja sie pytam dlaczego tylko przykłady są z T1, na T2 wszyscy się budowali bez żadnych wymian wiosek z surką z DG i według mnie tam jest wyrównana rywalizacja. No wiadomo kto się nie przykładał przez dwa czy ileś tam bobów jest słabiej rozwinięty i będzie chciał progresywnego boba aby silniejsi mu dalej nie uciekli. Widziałem dużo graczy co nawet nie zbierała surki a wypowiadała się za ograniczonym bobem bo tylko maja za kolejkowane i tyle więc dużo nie stracą na bobie i duzo czasu na grze tez nie stracili a teraz się smieją.

Więc powinien bob być normalny aby gracze co grają już długo i wznieśli swoje konto na dobra pozycje mieli możliwość wykorzystania jak wszyscy swoich zasobów które zbierali długo.

A jak już tak chcecie aby reszta dogoniła czołówkę, to po bobie zastosujcie boba progresywnego do 45 poziomu ale na stałe :) a nie jak teraz aby tylko korzystnie było dla graczy co się wcale nie wysilali aby coś wybudować, więc nie zbierali surki :)

I własnie w ten sposób nowych graczy się więcej do gry przyłączy, niż jednorazowy bob progresywny i to dla wybranych graczy przez los i pokrzywdzonych, którym się nie chciało wcześniej :)

173

Thursday, December 18th 2014, 8:15pm

miałem już nic nie pisać ale czytam to śmiać mi się chce a co do t2 wymianek wiosek nie było to prawda ale gracze z takimi armiami jak teraz niczym nie zasłużyli siedzieli przez rok na dg a jak był 2 bob to porobili wojo i jaka tu sprawiedliwoś jak ja budowałem cały rok i w dupie jestem to przestancie nawijać jacy oni są pokrzywdzeni ja jestem po 2 bobach i nawet 45 nie mam ale teraz chociaż się z bliże do najlepszych i dobrze że 45 bo tera chociaż na t2 nie rozbije się stoliczną bunkier i to mi się podoba

jerzys

Unregistered

174

Thursday, December 18th 2014, 10:00pm

Dokładnie.

Recepta na najlepsza armie na serwie (6 epoka) ?
Od wprowadzenia ustrojów siedzenie na DG i nic nie budowanie (poza ew. uranem i tytanem)
Jak BOB to zmiana na Techno i Wielkie Budowanie
potem albo straszenie serwera albo znowu DG i czekanie na kolejnego BOBa
lub w opcji "zaprzyjaźnione" kilka kont na DG a gracz czekana techno na BOBa i siedzi na górze surki i czeka ...

jak teraz ma byc koniec takiej "taktyki" to płacz i zgrzytanie zebami ...

Widac niekórzy już się odzwyczaili od normalnej gry i jak się szykuje ze przewage będą mieli miejszą niż 3 do 1 to płacz ...

po prostu żałosne ...

UWAGA, pisze tylko z mojej perspektywy: T1 i 6 epoka
T2 całe a T1 epoki 1-4 - nie znam sie wiec sie nie wypowiadam.

Spiryt35

Professional

Posts: 833

Location: Libiąż

  • Send private message

175

Thursday, December 18th 2014, 11:22pm

jest jedno ale każdy mógł wziąść DG i potem sobie zmienić :) i to nie jest za darmo bo kosztuje premium:)

I mogę powiedzieć tak, jedni wzięli DG i mają Ci co grali bo chcieli miec też mają, a inni albo nic nie robili albo naloty i w ogóle nie przygotowywali się na boba a teraz mają mieć to na tacy podane aby się rozwinąć kosztem rozbudowanych którzy zostają ukarani tym że nie mogą się rozbudować bo sa za bardzo rozbudowani.

Taki bob z tego co wiem miała być pomocna dłoń dla graczy co przechodzi wyżej a nie dla graczy co są po dwóch bobach lub po jednym i są daleko z tyłu bo wiadomo czemu :)

taka prawda i tyle w temacie :)

i nie oceniać wszystkich za jednego co kombinował z kontami DG, było tak dwa lata temu i rok temu a co z tym zostało zrobione chodź się pisało na forum nic.

Tylko teraz admini chcą wyjść z tego jakoś wiec blokują silniejszych i tyle :)

Też mogłes nie budowac tylko zbierac surke i czekac na boba bo wiadomo że jak raz zrobia to może być i drugi raz :) kto tak wybrał to wygrał a kto postanowił sie budowac cały rok to stracił normalne w grze :)

Dobra urlop włączony i mogę jechać jutro na święta do domu :)
Do simka co tak intensywnie mi szpieguje ambonki cały czas, zmarnowałeś osadników ja wpadłem tylko na dwa dni przed zjazdem :thumbsup:

This post has been edited 1 times, last edit by "Spiryt35" (Dec 18th 2014, 11:27pm)


jerzys

Unregistered

176

Thursday, December 18th 2014, 11:27pm

tak jak już pisałem: ja osobiście więcej bym zyskał na normalnym Bobie

Walczyłem o BOBa 45 nie dla siebie tylko, dla słabszych graczy, np. takich których jeszcze nie ma w 6 epoce.

a nawet jak ktos w pelni skorzysta z boba 45 to dobuduje do 45 i SCIANA

jak to sie ma do graczy ktorzy mają poziomy 60+ ?
niewiele to zmieni przecież ...
nikt ich nie rowna w dol do poziomu 45
wiec naprawde nie wiem o co cały ten płacz,,,

177

Friday, December 19th 2014, 12:01am

:rotfl: trzeba być chorym,bardzo chorym żeby coś tak głupiego napisać :rotfl:

Spiryt35

Professional

Posts: 833

Location: Libiąż

  • Send private message

178

Friday, December 19th 2014, 6:50am

jak by był dla słabszych których nie ma jeszcze w 6 epoce to by był zrobiony już wcześniej i na stałe :) a nie jednorazowo teraz :) a potem za pół roku tak na pewno graczy przybedzie :)

A płacz to był cały czas o boba nr.2

jerzys

Unregistered

179

Friday, December 19th 2014, 9:00am

jakby kształt boba i zmian w jakimkolwiek stopniu zalezal odemnie, to:

zapowiedziany zostałby tydzien (lub dwa) w ktorym:
- zablokowane są ataki i oblegi
- dziala bob opcja 2 (bob do 45 lvl)
- budynki >50 lvl zamieniane są na surowce (automatycznie, na początku tego tygodnia) wg kursu 50% ceny techno normalnej (czyli dostajemy połowę kosztu budynku w techno)
- istnieje możliwość "resetu wsi" - zamiana całej wsi (wszystkich budynków) na surowce (wg kursu 50% ceny techno)
- armie zyskują 10x większy udźwig
- działa budowanie w minutę za 100% więcej surowców
- istnieje możliwość losowania (5 razy) pól dla każdej nowo założonej wsi

więc gracz np. 60 lvl dostałłby miliony surowców, mogłby zresetować inne wsie i wydać wszystko według uznania.


po tym okresie wprowadzone by były inne zmiany:
- zakaz atakowania, szpiegowania, oblegania dla DG i odpowiedników
- reset surowców dla DG i BIO (i całej reszty też) przy zmianie ustroju
- reset surowców dla wsi wygranej w oblegu
- zniszczenie jednego poziomu centrum dla WSI obleganej PO wygranym oblegu
- zniszczenie jednego poziomu centrum dla WSI oblegającej w przypadku porażki oblężenia
- reset surowców dla graczy zablokowanych nieodracalnie (jednorazowo)
- możliwość atakowania graczy zablokowanych i na DG po 14 dniach niekatywności licząc od skończenia się dni premium
- gracze niektywni od 14 dni = wydobycie rośnie 10x. jak się uaktywnią = znowu spada do normalnego

Znowu warto by farmić bo surowce by sie nie marnowały na stosach tylko można by je wydawać przyspieszając budowy


Więc cieszcie się co niektórzy, że kształ zmian na serwerach ode mnie nie zależy :-)

180

Friday, December 19th 2014, 11:10am

dla mnie cała gra została sprowadzona do budowania ochronek i przenoszenia surki :(
co wiąze się z przesiadywaniem przy kompie

po zmianie epoki nie podskoczę grającym dłużej w 6e i mutantom
żadnych nowinek dających jakąś grywalność tej grze
wypadałoby po skończeniu premki wybrac DG i logować się okazjonalnie


rozumiem że długie budowanie może ma skłonić do zmiany epoki, ale będąc w 6e staje się którymś momencie przed ścianą i zaczyna brakowac motywacji - może jakieś ekstra misje po spełnieniu określonych warunków?

może czasy budowy na wysokich poziomach nie powinny być tak drastycznie długie ? - czy wprowadzenie opcji "ukończ teraz" poprawi grywalność ?
może jeżeli jest już ta opcja to nie powinno być żadnego boba budowlanego

Similar threads