Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Wednesday, 25.11.2015, 21:35

hoho, 5 lotek blokować to jest coś :) chyba się ktoś na Ciebie zawziął strasznie... hehe
T2 - Cichy

Spiryt35

Professional

  • "Spiryt35" started this thread

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Wednesday, 25.11.2015, 22:26

nikt się nie zawziął, po prostu nikt go nie lubi :)

43

Wednesday, 25.11.2015, 22:34

forumowicze za to uwielbiają Jerzysa :rotfl:

jerzys

Nierejestrowany

44

Thursday, 26.11.2015, 08:05

co fakt to fakt :-)
siła popularnosci zbudowanej na bazie uroku osobistego :-)


T3: oczywiście ze będzie dużo chętnych ...
pamietajcie że najgorsze problemy na t1 i t2 wyszły dopiero jak e6 była tak rok i dluzej

w niższych epokach problem się sam rozwiązywał (gość awansował do e+1 i problem znikał)

45

Thursday, 26.11.2015, 08:14

Jeśli zrobia delikatne zmiany to na t3 będzie mnóstwo graczy,wiele osób z t1 i t2 z którymi pisze gra tylko dlatego ze czekają na t3 ale jeśli większość nie za ciekawych pomysłów jerzysa przejdzie to napewno chetnych za wielu nie będzie. Tu nie chodzi o wywrocenie tej gry do góry nogami,tylko o to zeby nie było bobow,oszustw na ph (limit cenowy złomu ) i najważniejsze brak możliwości nalotów,lub jak zostaną to ten który zacznie naloty w konsekwencji powinno się dac mu latać na stolicę z takim samym efektem jak na zwykłą wieś,i może jeszcze jakieś drobne korekty. Wiem ze boby i bombki zniszczyły dwa serwy,więc jeśli to ma zostać to bez sensu robić t3.
Poza tym jak już powstało by t3 to admini w trakcie gry nie powinni nic zmieniać tak jak to miało miejsce teraz,a jeśli już to powinna pojawić się propozycja zmiany i gracze powinni się wypowiedzieć czy im to pasuje czy nie,bo teraz jerzys napisał ze coś się mu nie podoba i zmiana od razu bez pytania,jeśli tak bardzo go słuchają to niech zrobia też t4 tylko dla niego i po problemie :D

jerzys

Nierejestrowany

46

Thursday, 26.11.2015, 08:39

kurcze, byloby mi milo jakbyscie oceniali moje pomysły a nie mnie

tez jestem przeciwnikiem bobow
ale jestem tez zwolennikiem nalotów

ale jak nalotów nie będzie (lub tak jak proponujesz) to nie ja na tym ucierpie tylko inni

co do innych zmian to jestem nie za tym zeby karac oszustów tylko za tym ZEBY ZLIKWIDOWAC POWODY DO OSZUKIWANIA

dlatego zmiany w dropie zloma (mniej zlomu ale wiecej wart)
dlatego brak handlu
dlatego zmiany w rynku surowców (pełna anonimowosć)

i jestem tez np. za tym żeby:
- HEROS Z UJEMNYM DOSWIADCZENIEM nie mogl bombić. niech najpierw odrobi minus na atakach / lokacjach / ekspach
- z wiosek które mają ochronę przed bombieniem np. stolica i BIO - żeby w ogole nie można było bombić oraz zakładać oblegów
- jesli gracz A zbombi gracza B (B ma ustrój BIO) to B może przez 24 h bombić A bez utraty statusu BIO


te zmiany wprowadzone w kupie sprawią że naloty przestaną być narzędziem bezmyślnej zemsty

a teraz prośba o MORETORYCZNĄ ocene moich pomysłów
bo chęci mam naprawdę dobre

47

Thursday, 26.11.2015, 09:06

Ja nie oceniam ciebie tylko stwierdziłem ze twoje pomysły zepsuly grę bo nikt nie zapytał pozostałych graczy o zdanie,tylko zmiany odbyły się w taki sposób jak byś to Ty był adminem....
Co do twoich pomysłów to nie ma sensu żebym pisał znów to samo co wcześniej odnośnie handlu,że jego brak nie pozwoli się gracza umacniać bo jeśli czegoś nie trafisz to na pewno z twoim pomysłem nie kupisz,a w kwestii nalotów moje zdanie jest niezmienne,ale warto zapytać pozostałych graczy co o tym sądzą bo nie tylko my na t3 będziemy grali....

jerzys

Nierejestrowany

48

Thursday, 26.11.2015, 09:21

Co do twoich pomysłów to nie ma sensu żebym pisał znów to samo co wcześniej odnośnie handlu,że jego brak nie pozwoli się gracza umacniać bo jeśli czegoś nie trafisz to na pewno z twoim pomysłem nie kupisz,a w kwestii nalotów moje zdanie jest niezmienne,ale warto zapytać pozostałych graczy co o tym sądzą bo nie tylko my na t3 będziemy grali....



czyli nie zrozumiales mojej propozycji.

jeszcze raz:

jeżeli NIE MASZ w ekwipunku jakiejś runy (np. YRD) lub zwoju (np. szarza dla czlowieka) lub przedmiotu (w rozumieniu klasy, na glowę) to szansa na wydropienie jest DUZA (powiedzmy 10x większa niż dzisiaj)
do powyższego liczą się tylko NIE UBRANE przedmioty

JEZELI MASZ w ekwpipunku (ubrane się nie liczą) przedmiot (np. na lewą rękę) lub runę (np. DAG) lub zwoj (np. djshfsjdhfjds) to szansa na wydroipienie dokładnie tego runa, zwoju lub klasy przedmiotu będzie np. 100x mniejsza niż dzisiaj

do tego:
- przedmioty warte 2x wiecej zlomu niz teraz
- ograniczenie w paleniu przedmiotow do np. 10 tygodniowo

przy takich założeniach:
- handel juz nie jest taki wazny, jest niepotrzebny, brak okazji do przekretów
- zapobieganie kumulowaniu przedmiotów itp.
- mniej roboty przy paleniu (palisz mniej za wiecej surowcow)


jezeli np. masz 15 herosów, mają ubrane 15 helmów, wpada 16 i lezy nieubrany to szansa na wydrop kolejnego "na glowe" jest maleńka
wiec palisz na surowce najgorszy z tych helmow i znowu masz szanse dużą

ten pomysł naprawde jest fajny, prosba o pochylenie się nad nim

i jeszcze bardzo mała szansa na wydropienie drugiego takiego samego zwoju lub runy: zachęta do wykorzystywania na bieżąco a nie chomikowania

jerzys

Nierejestrowany

49

Thursday, 26.11.2015, 09:23

Ja nie oceniam ciebie tylko stwierdziłem ze twoje pomysły zepsuly grę bo nikt nie zapytał pozostałych graczy o zdanie,tylko zmiany odbyły się w taki sposób jak byś to Ty był adminem....



nieprawda:
bob 45, pomysł przypisywany mi, był szeroko konsultowany

kasowanie surowców przy zmianie wsi / ustroju to nie był moj pomysł - ja po prostu wskazałem na BUG
wybacz ale nikt nigdzie nie konsultuje się z graczami czy poprawic bug czy nie :-)

50

Thursday, 26.11.2015, 10:38

Jeśli się oblega wieś to surka powinna zostać i to nie był żaden BUG
Jak Niemcy napadli na Polskę to pozabierali złoto,obrazy i wszystko co zostało cennego bo to nie znikło.
Myślę ze powinieneś z nimi pogadać zeby wszystko oddali bo to był BUG :D :D :D

jerzys

Nierejestrowany

51

Thursday, 26.11.2015, 10:52

mamy inne zdanie w tej sprawie


ALE ja też wolałbym żeby zamiast kwalifikować to jako bug, admini rozdali kilka, kilkanascie stałych banów
bo dogadane dojenie innego gracza regularnymi oblegami podchodzi pod pull / push

np. sytuacja (opisywana na forum):
gracz A siedzi na DG od roku, stolica + wypasiona wies, obie pelne surowców
gracz A tydzien przed BOBEM ze swojej wsi zaklada na gracza B obleg na zamiane = oddaje mu wies z surowcami
przed samym bobem gracz A zmienia ustroj z DG na BIO zeby gracz B mogl kilkoma atakami oproznic stolice gracza A ze wszystkiego

Gracz B oddaje surowcową wies graczowi A
Gracz B znowu ustawia DG na kolejny rok
Gracz A jest top 3 na serwerze pod względem rozwoju stolicy
Gracz A (pozdrawiam Rafixa z T1) ma więcej graczy B: B1, B2, B3, ... itd.
I ma to mniejsze znaczenie czy to są multi czy "kuzyni" którzy robią co trzeba z innego miasta na telefon.

niestety, admini potraktowali to jako BUG
teraz takie kantowanie jak wyżej jest duzo trudniejsze

52

Thursday, 26.11.2015, 12:20

Cały czas patrzysz pod kontem 6 epoki i ustroju DG.
Inne zdanie mamy dlatego ze jest jeszcze 5 innych epok w których nie ma DG a poza tym to akurat mogli zmienić ale tylko dla DG a reszta obiegów powinna zostać jak była bez znikania surki bo to jest durne....

jerzys

Nierejestrowany

53

Thursday, 26.11.2015, 13:27

jestem przekonany ze podobnie się dzialo w innych epokach / ustrojach
ale akurat w DG łatwo to było odkryć (konta przed bobem były monitorowane)


kazdy ustroj / epoka na to pozwala

to kusi, miec swoje konto i kilka kont od kolegów którzy przestali grac

wsie rozbudowane, duze spichlerze (ochrona najwazniejszych surowców przed atakiem przez kilka dni), wstawia się konto do zaprzyjaznionego klanu i oblega wsie co kilka dni
i spija surowce

dlatego uważam, że decyzja adminów żeby coś z tym zrobić była słuszna
i dziwie się czemu tak bardzo się z tym nie zgadzacie ....

54

Thursday, 26.11.2015, 13:55

oblężenie nie powinno likwidować surki ale zmiana ustroju jak najbardziej

55

Thursday, 26.11.2015, 14:21

Twoje przekonanie to za mało.
W innych epokach nie ma żadnego podobnego ustroju do DG więc wsie można bez przerwy atakować,więc faktyczny BUG był z DG i nigdzie indziej,zgodzę się też z Rahl ze takie rozwiązanie miało by sens.

jerzys

Nierejestrowany

56

Thursday, 26.11.2015, 14:39

ale za mało do czego? :-) dla mnie moje przekonanie wystarczy w zupelnosci :-)


Zgodzę sie z Wami ale tylko pod warunkiem że admini zaczną wlepiac bany za ustawki oblegowe.
Albo jeżeli będzie coś takiego że konto nieaktywne wydobywa surkę tylko do 3 (np.) krotności ochorny w ataku.


bo to psuje gre, że ktoś zaczyna, puszcza obleg na drugi koniec mapy na nieaktywnego od pol roku i nagle ma wypasioną wies + roczne wydobycie....
to tak jakbyśmy grając w szachy co 5 rund losowali który z graczy dostanie dodatkowego hetmana ...

w szachach by to trochę zepsuło grę :-)
moim zdaniem podobnie w TE
no i skłania to do kiszenia się w e1-5 ("uf, jestem ostatni w e3, wszystkie nieaktywne farmy moje !")

57

Thursday, 26.11.2015, 15:03

Twoje przekonanie to za mało aby admini robili co zechcesz,każdy ma swoje przekonanie i nie koniecznie Ty masz rację,a gdyby zmiana ustroju powodowała zniknięcie surki było by wystarczające.
Weź pod uwagę ze "nadal" można oszukiwać z surka będąc na DG i za wiele się nie zmieniło w tej kwestii tyle tylko ze zepsuło zabawę z obelgami

jerzys

Nierejestrowany

58

Thursday, 26.11.2015, 15:11

Twoje przekonanie to za mało aby admini robili co zechcesz


tu się całkowicie zgodzę. Ale to nie jest jakiś wyróżnik dla mnie , chyba dotyczy to każdego gracza w TE ???
Nigdy nie twierdziłem ze admini robią co zechcę (skad w ogóle ten pomysł ?!?)


oczywiście że nadal mozna oszukiwać ale nie jest to już TAK łatwie, wygodne i przyjemne
wtedy wystarczyło się na konto zalogować raz na rok i oddać roczne wydobycie
teraz wymaga to od cholery więcej zachodu.

oki, z mojej strony koniec dyskusji , bo to nigdzie nie prowadzi :-(

EDIT
Arioch, a Ty w sumie masz dużo fajnych uwag i ciekawych pomysłów. A na forum od dwóch tygodni dopiero :-)

jak nie tajemnica to pochwal się gdzie grasz, serwer, epoka ... ?

59

Thursday, 26.11.2015, 15:29

wydaje mi się ze dojenie surki przy oblegu tylko przy DG było bugiem, w innych epokach i ustrojach chyba powinno zostac po staremu, przekrety by pewnie były ale juz nie na taką skalę
uważam natomiast ze naloty niszczyły grę w rownym stopniu co oble, naloty wyeliminowaly częśc graczy z 5e i 6e natomiast notoryczne oble eliminowały graczy z niższych epok bo co mieli lepszą wioske to silniejsze klany ja zabierały, oba te rozwiazania uwazam za potrzebne w tej grze ale troche bym to zmienił np naloty niszczą budynki ale o wiele mniej niz teraz (to jest kwestia dyskusji) a w oblach zwiększyłbym role murów dzięki czemu nawet sporo słabsza obrona miała szanse się wybronić (tak jak to miało miejsce w rzeczywistości)

60

Thursday, 26.11.2015, 15:42

hmm juz widze głosy sprzeciwu co do mojej propozycji w sprawie obli, ze niby klany o mniej więcej równej sile by ze sobą nie powalczyły jak ma to miejsce teraz, więc mam kolejna propozycje obel na przejecie bądż zamianę wioski daje duże bonusy broniacym tak jak proponowałem wcześniej, mozna za to wprowadzic inny rodzaj obla który polega na "paleniu gwałceniu i mordowaniu" tzn przy zwycięstwie dawałby efekty jak przy mocniejszym nalocie natomiast nie odbierałby wioski broniacemu wtedy klany mogły by sie pomocowac tak jak to miało miejsce teraz :)