Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

61

Monday, 16.05.2016, 12:41

Nic nie mieszać z rasami, nie na tych serwerach na t2 gram od ponad roku i gram człowiekiem i jest ok ale na t1 gram kilka ładnych lat i zaczynałem demonem po 28 lev stwierdziłem że umarlak jest lepszy i doszedłem do 56 lev gdzie w 6 tej okazało się że najlepszy jest człowiek no to zmieniłem i mam jednego na 65 i drugiego na 56 i nikt mi nie powie że nie można a jeśli ktoś jest przywiązany do jakiejś rasy to niech nią gra i siedzi cichutko i nie płacze bo czasu było dość żeby zmienić jak się podoba.
Sprawa priorytetowa to zrobić coś z tym dropem co zresztą było obiecywane i po drugie zrobić coś z handlem bo przewały są takie że głowa boli a najlepiej znieść go całkiem jeśli nie można inaczej

62

Monday, 16.05.2016, 13:25

dokladnie :-)


a może:
- likwidacja handlu przedmiotami i zamiast tego zwiększony drop jeśli danego przedmiotu nie ma w ekwipunku (to samo runy lub zwoju)
czyli pierwszy YRD bedzie łatwo wydropić, drugi dużo trudniej (chyba że uzyjemy / sprzedamy / spalimy ten pierwszy, to wtedy znowu łatwo)

- pełna anonimowość handlu surowcami
zamiast wybierania paczek z surowcem niech będą guziki
najpierw Klikamy na potrzebny surowiec (np złoto dla 6e)
i mamy guziki:

kup za zelazo GUZIK: KUP 100 złota za 500 żelaza
kup za krzem GUZIK: KUP 100 złota za 5000 krzemu
kup za uran GUZIK: KUP 100 złota za 100 uranu
kup za tytan GUZIK: KUP 100 złota za 50 tytanu

obok guzika jest podana NAJNIZSZA dostępna cena (jak wyżej)
klikamy kup kup kup i kupujemy (po 100) zawsze po najniższej dostępnej cenie, innych cen nie widzimy dopoki nie "wybierzemy" najniższej, wtedy widać kolejną wyższą
w pewnym momencie cena rośnie (kończą się najtańsze oferty), kupujemy coraz drożej, aż kupimy wszystko co jest dostępne (jeśli chcemy)

do tego:
- zniesienie lub znaczne rozszerzenie widełek (teraz jest zakres +- 20 %), żeby można było wystawić np. 100 złota za 1000 zelaza
- szybsza aktualizacja ofert (losowa ale do 1h a nie 6h)

nadal byśmy wystawiali np. 7 paczek x np. 60600 (zgodnie z poziomem handlu) ale system by to zamieniał na 4242 paczek po 100 surowców (lub po 1000)
ale wtedy trzeba by zbudować taki poziom handlu zeby wystawiac co najmniej 1000


co sądzicie ?

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

63

Monday, 16.05.2016, 17:35

z tego co wiem to te zmiany sa po to aby wiedziec czy beda dobre bo po to sa robione aby na nowym serwerze nic nie było przerabiane...i jak by nie patrzec to te dwa serwery upadły juz dawno :)

i człowieka musza zmienic bo jest przesadnie silny co do reszty ras ...

a co do guziczka do surki to dobry pomysł bo duzo zalega surowców co do niczego nie potrzebne :)

64

Monday, 16.05.2016, 20:24

Te wasze placze na hero-ludzi smiedza rozpacza po kleskach w bitwach.
Zamiast mscic sie na wrogach wymuszaniem zmian w ich preferowanej rasie,
rozwazcie wytrenowanie swojego hero-ludzia do toczenia wojen.
Przeciez nikt wam tego nie zabronil.
Dla mnie czlowieczek to jedyny hero ktorym moge robic wyprawki.
Jesli go strace, to strace rowniez sens grania. Niestety aniolek, choc
mocno sie stara i jest w stanie przezyc, to jednak nie daje rady wygrac.
Truposza zarzucilem dawno temu, gdy dostrzeglem straszliwie biedne
bronie dystansowe.
O! Bron miotana powinna byc powodem do ciskania gromow, a nie
rasa czlowiek!

65

Monday, 16.05.2016, 21:33

i człowieka musza zmienic bo jest przesadnie silny co do reszty ras ...




gdyby w momencie zakladania konta system losowo narzucał nam herosa - OK .
optymalizacja jest potrzebna


ale tak nie jest
każdy może wybrac jakiego herosa chce

tym bardziej jak bedzie t3
kazdy (osiol) wybierze czlowieka a ja wezne innego i bedziecie zrec moj kurz ;-)

nie ma słabego herosa
po prostu kazdy jest do czegos innego :)))

czlowiek nie jest silny, jest LOSOWY
skoro dostaje w dupe 4/5 to te 1/5 MUSI miec 5 razy silniejszą żeby miało to sens !

a losowość jest w grze potrzebna inaczej ludzie straca zainteresowanie

66

Tuesday, 17.05.2016, 06:52

czlowiek nie jest silny, jest LOSOWY

skoro dostaje w dupe 4/5 to te 1/5 MUSI miec 5 razy silniejszą żeby miało to sens !
hahaha :-) czlowiek dostaje w dupe 4/5 - na pewno grasz w TE?
pozdrawiam

67

Tuesday, 17.05.2016, 08:36

to byl matematyczny przyklad. dla czlowieka o szarzy 20%

Aktualnie nie gram w TE
ale dobrze pamietam że tak było
Teraz czekam na T3

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

68

Thursday, 19.05.2016, 18:27

Jerzys czy tam jak teraz nick masz, jak nie grasz w TE to nie powinieneś się udzielać co zmienić a co nie :thumbsup:

69

Thursday, 19.05.2016, 19:46

pierwsze slysze ze tylko osoby grające mogą sie udzielac na forum :-)

zresztą 90% zarejestrowanych forumowiczów to "nie gracze"
a moze i 99 % ...

70

Thursday, 22.12.2016, 20:31

jesli chodzi o rasy to człowiek ma przewagę i to bardzo spora

biorąc pod uwagę ze chcemy dać zdechlakowi 37 % szarż musimy dać w 4 elementy runy i zwoje a człowiekowi w te miejsca dajemy 12 yrdów .


druga sprawa - inne rasy niż człowiek mają określona szarże człowiek nie ma tego ograniczenia.

trzecia sprawa - gram juz 6 lat i nie udało mi się trafić żadnego konkretnego zwoju który daje szarże tylko bwb i kobalt


wiec sprawa jest jasna zmieniłem bohaterów na rasę człowiek bo zdechlakiem na 62 lvl z 14 % szarzy nie da się nic zrobić

71

Tuesday, 27.12.2016, 23:09

dlatego dałbym człowiekowi trochę większa moc na początku,
czym człowiek większy, tym silniejszy, dlatego powinny być mniejsze skoki bonusów po awansie poziomu np. szansa na szarże +0,5% i modyfikator +2%
jak dla mnie Anioł trochę do wzmocnienia bo wypada najgorzej...
chciałbym zobaczyć TE gdzie średnio to: 25% anioł, 25% nieumarły, 25% demon i 25% człowiek

72

Wednesday, 28.12.2016, 13:23

człowiek

anioł faktycznie jest słaby ale i zdechlakiem nie da sie walczyć 2 razy atakowałem człowieka na 65 lvl wojskiem 700 piechoty i 700 servo na 600 servo przeciwnika i zdechlak nie poradził sobie z wojskiem do końca a przy tym przeciwnik zbił 400 piechoty dodam jeszcze ze szarża siadła dopiero w 3 rundzie

73

Thursday, 08.06.2017, 14:37

Mam trochę pomysłów na TE2.0.
Na pewno dzisiaj wszystkich ich nie przedstawię.

Warunki awansu.
1. Trzeba zaliczyć wszystkie lokacje z każdego poziomu.
2. Awans dopiero po osiągnięciu dla I epoki 9 poziom bohatera, dla II epoki po 19 poziomie bohatera itd.
3. Dodałbym nowe lokacje.
4. Dodałbym nowe technologie i jednostki.
5. Dodałbym nowych bohaterów.
6. Nowe czary i nowe klasy czarów.

Bohaterowie - częściowo zbalansowani przy pomocy arkusza kalkulacyjnego :D
1. Anioł 60PŻ; +4PŻ/poz; +1,75R/poz
2. Demon 20A; +2,75A/poz; +1AA/poz
3. Nieumarły 10A; 10D; +0,75A/poz; +0,75D/poz
4. Człowiek 30I; 5%SS; 75%MS; +0,5I/poz; +0,5%SS/poz; 2,5%MS/poz
5. Krasnolud 10PŻ; 15D; 2,5PŻ/poz; 1,25D/poz; zwiększona szansa na drop (broń biała, zbroje, buty, hełmy, tarcze/lewa ręka) +0,5%/poz; Zwiększona efektywność wyposażenia 10% (+0,75%/poz) Magia Ziemi
6. Elf 5A; 10AA; 10I; +0,5A/poz; +1,5AA/poz; +0,75I/poz Magia Lasu/ Dzika Magia
7. Troll 10R; 10A; +3,75R/poz; +0,75A/poz Magia Ziemi
8. Smokowiec 5A; 5%SS; 75%MS; +1A/poz; 0,5%SS/poz; 1,5%MS/poz Magia Ognia
9. Dżin 5R; 10D; 2,25R/poz; 0,75D/poz; zwiększona szansa na drop (pierścień, amulet, artefakt) 1% (+0,75%/poz) Magia Kosmosu/Magia Astralna
10. Awemowiec (Człekokształtny Ptak) 10AA; 10%SS; 75%MS; +1,5AA/poz; 0,5I/poz +0,5%SS/poz; 2,5%MS/poz
11. Duch 10D; 25I; +1,3D/poz; 0,75I/poz Magia Astralna
12. Wampir 5%W; +1,75A/poz; +0,5I/poz; +0,75%W/poz Magia Krwi
13. No name 5PŻ; 1Z; +2,5PŻ/poz; +0,5Z/poz Magia Lasu

Legenda:
PŻ - Punkty Życia
R - Regeneracja
A - Atak
AA - Atak przeciwlotniczy
D - Obrona
I - Inicjatywa
SS - Szansa na szarżę
MS - Modyfikator ataku dla szarży
W - Wampiryzm - procent odnowionych punktów życia w stosunku do zadanych obrażeń
Z - Zatrucie - odwrotność regeneracji - gdy jednostka zaatakuje zatruciem powoduje u niej utratę zdrowia na turę - bohater wyposaża jednostki w umiejętność zatruwania
poz - poziom

Z czasem możliwe, że to wszystko po trochu będę przedstawiał :)

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Metody_2" (08.06.2017, 15:36)


74

Sunday, 25.06.2017, 23:04

Ratunek rasy człowiek.
Gdy wypadnie szarża to obrona szarżujących jednostek ulega zmianie.

Obrona po zmianie = Obrona * [Atak /( Atak * (1 + [(mod.ataku - 50%)/100%]) )]
* warunek mod.ataku>50%

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Metody_2" (26.06.2017, 21:17)


75

Sunday, 25.06.2017, 23:34

Kiedyś wymyśliłem coś takiego:


Wybór 'rasy' herosa determinował by wyłącznie preferowany rodzaj broni i magii, natomiast bonusy
dla wojaków dobierane dowolnie, wedle uznania.
Dwie lustrzane kategorie skilli u każdego z bohaterów. Gracz by decydował które z nich i w jakim stopniu
rozwija swojemu herosowi:
- bonusujące, czyli zwiększające statystyki naszych jednostek
- korumpujące, czyli zmniejszające statystyki jednostek przeciwnika (zapewne losowego w przypadku
gdy jest ich więcej niż jeden)
Uczciwie chyba by było móc korumpować w takim samym stopniu co bonusować (czyli, jeśli możemy 'jednym
trenem' bonusującym podnieść ini wojakom o 2, to równoważny korumpujący zdejmie 2 ini).
Możliwe do wybrania statystyki bonusujące: atak, atak przeciwlotniczy, obrona, inicjatywa, punkty życia,
regen, szansa na szarżę i siła szarży (ogólnie wszystkie te, które są podbijane przez dostępne klasy herosów).
W przypadku szansy na szarżę i jej siły, powinien to być jeden skill i tak samo jeden korumpujący,
żeby nie dopuścić do korupcji dwóch skilli za pomocą jednego.
Każdy sobie ustawi takie bonusy, jakie uzna za ważne u swojego herosa. Jeśli tak bardzo boi się szarży
u przeciwnika, to sobie wytrenuje skilla korumpującego szarżę kosztem innych bonusów.
Herosi już mają ustawiony przyrost bonusów więc nie będzie trzeba się długo zastanawiać ile jakiegoś
skilla ma przybyć po przydzieleniu punktu. Każdy hero bonusuje dwa skille, wiec dwa punkty na poziom
do rozdzielenia (ewentualnie z jakimiś górnymi limitami zależnymi od poziomu w razie ładowania
wszystkiego w jednego skilla).

ALE! Adminów już dawno ta gra przestała interesować :P
Jedyna zmiana jaka może nastąpić w TE to zamkniecie serwerów :P

76

Monday, 26.06.2017, 09:09

jak zacznie sie t3 ja bym zostawil tak jak jest teraz.

nie pamietacie juz ze mnostwo lokacji z epok 1-4 bylo NIE do przejscia czlowiekiem ?

czlowiek jest silny na wysokim poziomie, z top sprzetem
na niższych odstaje w dol ...

77

Monday, 26.06.2017, 12:14

dlatego moim zdaniem przydalby sie rebalans wszystkich herosów, sprzétów w sumie tez i szarzowanie postawic na sprzet + min. 1-5%? takiej jakby podstawy
ale to na t3 jesli juz cos ruszy
btw. wszystkich sie dalo przejsc czlowiekiem tylko jedni robili sobie takiego herosa i nie patrzyli ile ujemnego wpadnie tylko liczenie na szarze, niektóre lokacje z tego co kojarze szlo najlatwiej przejsc czlekiem...

78

Monday, 26.06.2017, 12:57

ale pomyslcie realnie:

jakich nakladów wymagałby taki rebalans ?!
ja nie widze tutak dość graczy (nawet jak pomnozycie istniejących x10) zeby adminom sie chcialo

pomijając tez to ze naprawde nie widze sensu...

79

Tuesday, 27.06.2017, 17:34

A jeśli chodzi o przedmioty dla człowieka.
Niech dają mu 1/4 bonusu dla szarży z przedmiotów.
Przykład sandał heraklesa: 2% szans na szarżę +150%mod. at.
Dla jednostek pod człowiekiem niech będzie: +0,5% szans na szarżę +40% mod. at (zaokrąglamy do 5%)

80

Friday, 08.12.2017, 20:07

jeszcze się łudzę ze będzie T3 :)
nie gram już parę ładnych miesięcy ale z chęcią zawitam na nowym serwerze
jak dla mnie najlepsze time edge bylo na początku bez tych wszystkich zmian, budowanie 1 min...