Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 14.07.2008, 22:09

Jednakowe nazwy wiosek

Daloby rade zrobic cos takiego zeby nie dalo sie wpisac nazwy wioski, ktora juz istnieje ??

poza Wioskowo oczywiscie :)

edit.
no wiem ze nazwa gracza jest zawsze inna, ale nie zawsze mam ochote na taka dluga lekture :P patrze na nazwe i jazda :rotfl:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LordViktor" (14.07.2008, 23:21)


Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 14.07.2008, 22:47

Viktor ale nazwy gracza masz zawsze inną :P więc ja zawsze patrzę na gracza nie na wioskę :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

3

Monday, 12.01.2009, 16:02

Wymóg różnych nazw

Jak przeglądam listę wiadomości, które wioski najechałem i kiedy, widzę tylko nazwę wioski. Nie ma tam nazwy gracza. Jak są dwie takie same, muszę wejść w obie wiadomości, albo domyślać się po lokalizacji. Jak chcę sprawdzić, ile było surki, tracę niepotrzebnie czas.

Z drugiej strony sama estetyka jest argumentem, żeby wszystkie wioski nazywały się inaczej. Nawet z Wioskowem można by coś zrobić. Nazwa mogłaby być losowana z dostępnej puli (stworzonej przez programistów). Ponieważ większość graczy zazwyczaj zmienia tę nazwę, więc można by ją ponownie wykorzystać. Prawdopodobnie nie trzeba by ich wcale tak dużo.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 12.01.2009, 16:58

No ale i tak klikniesz w końcu na obydwa...
A wioskowo po pewnym czasie już tak nie razi jak na początku. Chociaż bardziej egzotycznie by było z kilkoma nazwami wiosek na początek. Znając inwencję twórców przy zwojach ("Tańczący Cesarz Masakry" :D ) mogło by być ciekawie.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 12.01.2009, 18:37

Taka baza musiałaby liczyć przynajmniej z 10k nazw co jest praktycznie awykonalne i moim zdaniem szkoda na to czasu, już lepiej podać w skrzynce przy linku do raportu nazwę użytkownika.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Tuesday, 13.01.2009, 08:06

RE: Wymóg różnych nazw


Z drugiej strony sama estetyka jest argumentem, żeby wszystkie wioski nazywały się inaczej. Nawet z Wioskowem można by coś zrobić. Nazwa mogłaby być losowana z dostępnej puli (stworzonej przez programistów). Ponieważ większość graczy zazwyczaj zmienia tę nazwę, więc można by ją ponownie wykorzystać. Prawdopodobnie nie trzeba by ich wcale tak dużo.


ahahahahaha...
30 tys graczy po średnio 3 wioski, to jakieś 60 tys. nazw lekką ręką :D
chyba że będą to unikatowe nazwy typu Wioska1, Wioska2, ... Wioska56920 :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

7

Tuesday, 13.01.2009, 16:04

Z pewnością nazwa gracza w tytule wiadomości by pomogła.

Różnych nazw spokojnie by wystarczyło. W samej Polsce jest 900 miast. Mnożąc to przez liczbę większych państw na świecie (około 100) daje to 90k nazw samych miast. O wiele więcej jest wiosek. Oczywiście, część z ich nazw się powtarza, ale różnych nazw i tak jest pewnie kilkaset tysięcy. Do tego można wymyślać inne. Ja nie widzę problemu.

Na pewno powstałoby wtedy pełno wioch typu nekropolis1001, nekropolis2121 (nekropolis to jedna z najczęstszych nazw), ale i tak teraz już są takie. Jeden gość koło mnie ma mezopotamia8000 i mezopotamia8001. Ale przynajmniej są różne.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Tuesday, 13.01.2009, 17:54

Z pewnością nazwa gracza w tytule wiadomości by pomogła.

Różnych nazw spokojnie by wystarczyło. W samej Polsce jest 900 miast. Mnożąc to przez liczbę większych państw na świecie (około 100) daje to 90k nazw samych miast. O wiele więcej jest wiosek. Oczywiście, część z ich nazw się powtarza, ale różnych nazw i tak jest pewnie kilkaset tysięcy. Do tego można wymyślać inne. Ja nie widzę problemu.

Na pewno powstałoby wtedy pełno wioch typu nekropolis1001, nekropolis2121 (nekropolis to jedna z najczęstszych nazw), ale i tak teraz już są takie. Jeden gość koło mnie ma mezopotamia8000 i mezopotamia8001. Ale przynajmniej są różne.
Skoro nie widzisz problemu to wypisz tutaj te marne 90 000 nazw miast. Jak ci się w jednym poście nie zmieści to się nie obrażę jak walniesz multiposta :-)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

9

Wednesday, 14.01.2009, 11:11

Równie dobrze mógłbyś poprosić interię, allegro, albo jakikolwiek inny serwis mający kilkaset tysięcy użytkowników, żeby wypisali kilkaset tysięcy loginów. Bo przecież wymagają, żeby były różne. Nie do pomyślenia. TE też wymaga różnych loginów. To tylko dwa razy mniej niż nazw wiosek (bo większość i tak ma tylko jedną). No przecież się nie da. Jak oni mogą...

10

Wednesday, 14.01.2009, 11:31

Równie dobrze mógłbyś poprosić interię, allegro, albo jakikolwiek inny serwis mający kilkaset tysięcy użytkowników, żeby wypisali kilkaset tysięcy loginów. Bo przecież wymagają, żeby były różne. Nie do pomyślenia. TE też wymaga różnych loginów. To tylko dwa razy mniej niż nazw wiosek (bo większość i tak ma tylko jedną). No przecież się nie da. Jak oni mogą...


my tez możemy wypisać 30 tys loginów, bo mamy to w bazie.
ale jak ma się to do wymyślania 90 tys. nazw wiosek, to nie wiem :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Wednesday, 14.01.2009, 11:31

Kiepskie porównanie bo ja nie proszę aby n graczy wypisało n nazw tylko ciebie - osobę która uważa, że jest sens wykonania tego, tak samo jak twórcy w ilości 2-3 osób musieliby ręcznie wypisać nazwy realnych miast wiosek itp.

Po za tym loginy są mało interesujące z tego względu, że faktycznie możesz mieć jeden - tak jak lubisz i do końca nie wiem co mają wspólnego z wymyśleniem 90k nazw ;).

Nazw wiosek na gracza możesz mieć max 7. Jak sobie dziarsko policzysz to się okaże, że masz siedem razy więcej nazw niż loginów. (Jak już zakończysz zabawę w epoce kamienia łupanego to nagle w starożytności okaże się, że możesz mieć 3 wioski ^^)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

12

Wednesday, 14.01.2009, 11:59

Widzę, że chyba trochę przestaliśmy się rozumieć. Zatem reasumując:

1. Wymóg nałożony na graczy, żeby nadawali unikatowe nazwy wiosek. To w tym przypadku mówię, że nie ma problemu z wymyśleniem 90k nazw. Bo każdy gracz musi wymyślić tylko kilka. A nie programiści.

2. Baza nazw dla nowych wiosek. Proponowałem jakąś małą bazę. Najwyżej kilkaset nazw. Każda nowo założona wioska mogłaby dostawać jedną z wolnych nazw. Jeśli by się skonczyły, wtedy wioskowo1, wioskowo2 itd. Nie wiem, ile aktualnie jest na mapie wiosek o nazwie wioskowo, ale odnoszę wrażenie, że nie za dużo. Szybkie szacowanie daje mi właśnie liczbę kilkuset.

Można by też rozwiązać to bez bazy. Po prostu w chwili wysyłania osadnika użytkownik byłby pytany o unikatową nazwę nowej wioski. I programiści nie musieliby już tworzyć żadnej bazy nazw.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Wednesday, 14.01.2009, 14:11

W reddragonie z tego co pamiętam to jest generator nazw wiosek. Nic trudnego do napisania, też możnaby zrobić ;]

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 14.01.2009, 14:42

Cóż generator losowy nazw trzyczyłonowych (każda losowana oddzielnie) miałby sens, chociaż całkowicie nie rozwiąże problemu. Po za tym z tego co widzę to na tą chwilę jest ustawiony limit do 20 znaków na nazwę wiochy co zmniejsza możliwości generacji nazw.
Myślę, że mogłoby coś takiego ewentualnie się pojawić, ale na ten moment myślę, że najlepiej poczekać na decyzję twórców gry, chyba, że ktoś ma coś sensownego do dodania. I jeżeli pomysł przejdzie to nie spodziewałbym się tej opcji w przeciągu kilku miesięcy i raczej nie wpłynie na nazewnictwo powstałych już wiosek tylko na nowo powstałe.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

15

Thursday, 15.01.2009, 08:36

Jak ktoś chce to sobie wpisze unikatową, jak nie chce to nie wpisze.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Thursday, 15.01.2009, 11:35

// No to wsjo jasne ;) zamykam
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych