Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 07.08.2008, 22:06

BRAK ochrony nowych graczy!!!!

Trochę mnie zdziwiło że na drugi dzień od mojej rejestracji zostałem 6 razy ograbiony :evil: , nie mając praktycznie czym się bronić ;( . Grałem już w nie jedną ''przeglądarkową grę'' w necie i w każdej był taki czy inny system ochrony nowych graczy, którzy dopiero co zapoznawają się z regułami gry i nie mają specjalnie pojęcia o co chodzi ?( .

Bez takowego systemu nowi gracze są całkowicie zniechęcani :S , a ich rozwój spada :thumbdown: o jakieś 80 %

Tak więc bez ochrony nowych graczy, gra jest praktycznie wygrana dla tych którzy prędzej zaczęli.

POZDRO ALL

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 07.08.2008, 22:22

kazdy z graczy ma 48 godzin ochrony po odpaleniu nowego konta.
jesli w twoim przypadku tak nie było to jest bug a nie system gry.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

3

Thursday, 07.08.2008, 23:08

Nie będę się teraz domagał jakiś praw od gry czy zakładał nowego konta zeby zacząć jeszcze raz i się przygotować w ciągu tych 48 h bo to jest dalej bezsensowne :thumbdown: . 48 godzin, według mnie ochrona powinna być ustawiona według posiadanych punktów w rankingu a nie czasowo. Nie każdy ma czas żeby cały dzień siedzieć i sprawdzać czy ktoś go nie zamierza zaatakować... Zresztą przygotowanie odpowiednich wojsk zdolnych odeprzeć atak dziesięciokrotnie silniejszego przeciwnika w tak krótkim czasie jest raczej niemożliwy.

Apeluję do administratorów gry, jeśli to nie zostanie zmienione odpędzicie wielu potencjalnych graczy.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 07.08.2008, 23:27

48h jest czasem wystarczającym żeby nie tyle zbudować armię zdolną odeprzeć silniejszego napastnika, ale żeby zainwestować surowce tak, żeby nie było sensu atakować twojej wioski na początku. Zbuduj sobie 4 wędzarnie na 1 poziom. Masz 1600 miejsca w spichlerzu i 252 automatycznej ochrony za grosze. Zrób bohatera latacza za którym będziesz mógł chować wojsko na noc (mało kto ma w tej chwili 40 ataku plot, a nie problem wyciągnąć szybko 240+ PŻ). Zobaczysz że szybko dadzą ci spokój. Wystarczy troszkę pomyśleć a nie budować mniej lub bardziej na ślepo. Potem sam rozbudujesz się na tyle żeby farmić pobliskich nieaktywnych/ mniej aktywnych graczy i szybko będziesz w stanie oprzeć się tym którzy cię atakowali, a przy jeszcze chwili wysiłku umysłowego dobierzesz armię tak, żeby zamiast remisować skopać im tyłki. To nie jest łatwa gra. To nie jest O-game ;)
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

5

Friday, 08.08.2008, 00:37

Generalnei - 48 h to i tak sporo . nowy gracz ma 48 godzin, żeby przeczytać wszystkie fora, tutoriale itp i w tym czasie moze bezkarnie wszystkich farmić i nie zwracać nawet specjalnej uwagi na chowanie zasobów gdziekolwiek. Widziałem, jak obrotni gracze mieli wioski poziomu drugiego ( znaczy totem sporo ponad 5 lvl) zanim w ogole mozna bylo ich atakowac.

Generalnie jestem przeciw zmianom. Ja też grałem w wiele gier przeglądarkowych, takich numerów, jak tutaj, z ochroną wiochy/armi/ herosa to nie pamietam - jak pisali - możesz mieć wiecej niz jedna wedzarnie, ich efekty siie kumuluja - mozesz wystawic surowce na handel - na bank sie sprzedaza - a bedziesz miał "zamrożone" w każdej chwili do podjęcia surowce. Armie mozesz chować albo za latającym bohaterem, albo wysłać na całonocny atak. Latający heros jest praktycznie niesmiertelny - jest niewielu herosów zdolnych takiego skasować.

Jedyne czego nowym graczom trzeba - to widoczniejszy link do działu porad na forum - zeby najpierw je czytali i od początku wiedzieli w co opłaca sie inwestować, a nie później marudzili, że cieżko, bo wszyscy ich jadą.

Generalnie ja też miewam 4-6 ataków dziennie. niezbyt sie nimi przejmuje.

Czy marudze, że mnie sąsiedzi odwiedzają? ja też ich odwiedzam. To nie sim city. Gdyby nie możliwość gnębienia inncyh graczy - chyba bym juz z tą grą skończył, bo niewiele innych ciekawych rzeczy jest tu do robienia :P

6

Friday, 08.08.2008, 01:50

Tak jak napisali przedmówcy, przez 48 godzin można spokojnie się uzbroić tym bardziej teraz gdy można ten czas spokojnie wykorzystać do grabienia nieaktywnych wiosek, ci którzy zaczynali wcześniej mieli o wiele gorzej :), a jeżeli nie masz czasu to w żadnej grze internetowej ci nie będzie szło niestety.

7

Friday, 08.08.2008, 06:29

to bug - potwierdzam fakt , iż po 15 minutach gry nagle ochrona zmniejszyła się o kilka godzin [ choć surowce też przybyły ]------wychodząc z ochronki miałem dobrą armię - 2,5 techa , pełne magazyny i kilka razy zaliczoną jaskinię 1 i 2 poziom---no i kilka dni nikt z okolicy mnie nie atakował :P
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wASabi" (08.08.2008, 06:38)


8

Friday, 08.08.2008, 10:08

Nie będę się teraz domagał jakiś praw od gry czy zakładał nowego konta zeby zacząć jeszcze raz i się przygotować w ciągu tych 48 h bo to jest dalej bezsensowne :thumbdown: . 48 godzin, według mnie ochrona powinna być ustawiona według posiadanych punktów w rankingu a nie czasowo. Nie każdy ma czas żeby cały dzień siedzieć i sprawdzać czy ktoś go nie zamierza zaatakować... Zresztą przygotowanie odpowiednich wojsk zdolnych odeprzeć atak dziesięciokrotnie silniejszego przeciwnika w tak krótkim czasie jest raczej niemożliwy.

Apeluję do administratorów gry, jeśli to nie zostanie zmienione odpędzicie wielu potencjalnych graczy.

Zgadzam się z Drei bo jest to trochę bezsensowna gra w kółko... Człowiek wchodzi na grę a tu znów jakieś ataki ...i nie cale 200 surowców zostało X( jak więc można się rozwinąć i utworzyć jakąkolwiek obronę oby odeprzeć ataki :!:

9

Friday, 08.08.2008, 10:36

no, no zaproponujie jeszcze żeby całkiem zablokować ataki :thumbsup: , albo lepiej żeby tylko na was zablokować ataki wtedy to będzie super gra :rotfl:

Romanos

Początkujący

Postów: 49

Skąd: OPOLSKIE

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Friday, 08.08.2008, 10:45

jak juz ktos wyzej napisal, jak pomyslicie to sie szybko rozwiniecie i nikt was nie bedzie atakowal tylko wy bedziecie robic postrach wokolicy wystarczy tylko trochu czasu zainwestowac i pomyslec
GRAM DLA ZABAWY ALE TAK ZEBY NIE BYC FARMA
NARAZIE TOP 20 JEST
:)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 08.08.2008, 12:28

Zamiast silić się na budowanie armii w początkowej fazie gry może lepiej zainwestować trochę w spichlerze.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

12

Friday, 08.08.2008, 13:53

jak więc można się rozwinąć i utworzyć jakąkolwiek obronę oby odeprzeć ataki


rozwijać - normalnie - grabisz sąsiadów, wydajesz na bieżąco.
Odeprzeć ataki? a po co ty sie chcesz bronić przed silniejszymi. Przed silniejszym z definicji sie nie obronisz. możesz uciec i możesz zniechecać go do atakowania. jak - pisałęm wyzej, masz multum sposobów.
Bronić się armią przed napaścia? żeby wojsko stracić? przeciez to sie po prostu nie opłaca.

Zamiast silić się na budowanie armii w początkowej fazie gry może lepiej zainwestować trochę w spichlerze.


nie zgodze siem. IMHO lepiej zainwestowac w armie i przyfarmić okolice. Lepiej nastawić sie na szybkie zdobywanie niż na ochrone surowców. Spichlerze sie przydają - owszem - jak budujesz budynki po kilk tyś kamieni.

13

Sunday, 10.08.2008, 16:43

@heretic ma racje lepiej na początku zainwestować w armie. Po około 2 godzinach od początku gry już farmiłem okolice.

14

Wednesday, 13.08.2008, 15:59

Dołączyłem do gry dziś o 13 mamy godzinę 16 i mam już 4 poziom totemu i adekwatnie rozwinięte kopalnie. Wiem że do pojutrza do 13 nikt mnie nie zaatakuje. Hero z obstawą 10 dzikusów był w wiosce do tej pory może ze 10-15 min. Jak już będę bez ochronki pozostają mi FS woja i systematyczne wydawanie surki. Jesli dobrze kombinujesz 48h to szmat czasu. Co do innych gier przez przeglądarkę to travian (najbardziej zbliżona gra do tej) ma dokładnie taki sam okres ochronki więc nie pisz mi że gdzie indziej jest lepiej.

Suma sumarum nie jęcz że system jest zły a zacznij poprostu wykożystywać to co oferuje. Ja mogę więc nie wiem co ciebie powstrzymuje 8)

Podobne wątki