Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 10.09.2008, 07:22

LIDERA REFLEKSJI KILKA...

Przede wszystkim rzuciło mi się w oczy nie zrozumienie przez wielu graczy sposobu działania wędzarni. Przyznaję, że sam opis tego budynku jest niejasny i mylący. Sam przez parę pierwszych tygodni gry ( na Alfie ) nie rozumiałem jej działania. Napisane jest "Automatycznie chroni xxx sztuk każdego surowca", a powinno być "Automatycznie chroni xxx sztuk każdego nie schowanego surowca". A więc jest chronione to co mamy na wierzchu. Sporo graczy tego nie załapało stąd wiele zniechęceń do gry i porzuceń kont.

Inna ważka sprawa to balans między epokami w kontekście rankingu. Ja i Cora jak dotąd w rankingu szliśmy na dwóch pierwszych miejscach niejako "łeb w łeb". Zauważcie co się stało gdy Cora przeszedł do drugiej epoki. Moja przewaga wzrosła do ok 23 000 pk. i będzie wzrastać bo ja się do drugiej epoki nie wybieram ( ! )
Wniosek jest prosty, nie opłaca się przechodzić bo jest mało farm w tej epoce. Grają tu aktywni gracze i nie jest łatwo coś uskrobać :rolleyes: . Stąd wynika strata w punktacji do rankingu z mniejszej ilości budowanych budynków. Jest to wersja beta, ale nieuchronnie wkrótce wszyscy to zrozumieją i nie będą zwłaszcza na nowym serwerze przechodzić do następnych epok. Dlatego słuszny był wniosek poruszany na forum aby farmowanie z poziomu drugiej epoki wiosek z epoki pierwszej przynosił też zyski w innych surowcach, a nie tylko w drewnie.
W jaki sposób to rzecz do przemyśleń, ale sensowne byłoby gdyby z krzemienia farmowało się brąz i klejnoty. Jest to logiczne bo przecież krzemień może być "zanieczyszczany" :D rudami potrzebnymi do wyrobu brązu jak i cenniejszymi minerałami ( kamienie szlachetne). W jakiej by to byłoby proporcji np. 40% brązu 20% klejnotów czy inaczej to pozostawiłbym do weryfikacji naszej kochanej administracji. Farmowanie drewna pozostałoby bez zmian. Co do koni to wydaje mi się, że nie są one aż tak bardzo potrzebne w drugiej epoce. Niemniej sensowne byłoby w kontekście tych zmian zwiększyć programowo ich pozyskiwanie ze stajni.
No i pozostają dalsze epoki...
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (10.09.2008, 07:32)


2

Wednesday, 10.09.2008, 07:49

Po prostu dostaje mniej punktów na nowe budowle. dopiero jak dojdzie wyżej w epoce to zacznie dostawać duże ilości punktów za zbudowanie budynku. W starożytności jest o wiele wiele wiele ciekawej niż w nudnym kamieniu.

3

Wednesday, 10.09.2008, 07:57

Dostaje mało punktów, ale i buduje takie początkowe budynki bardzo krótko.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

4

Wednesday, 10.09.2008, 08:14

Commander muszę się z Tobą zgodzić. Będąc w kamieniu w 10 dni dobiłem do top 100. Z własnej nieprzymuszonej głupoty jestem w starożytności (na szczęście podniosłem się i sobie radze) i spadłem na prawie 300 miejsce. Myśle że siedząc w kamieniu dobiłbym szybko do top 10.

Co do surowcow temat nagminnie poruszany także przez moją osobe. Twój przelicznik 40 i 20% to zbyt wiele, moje poropozycje to:
Drewno (85%)
Brąz (7,5%)
Diamenty (2,5%)
Konie (5%)

Niestety wątpie aby były jakiekolwiek szanse na zmiany
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

5

Wednesday, 10.09.2008, 08:31

Trzeba sobie tylko zadac pytanie, czy wazniejsze jest miejsce w drabince, czy rozwoj wiosek na przestrzeni epok.

6

Wednesday, 10.09.2008, 08:37

Oraz rozwój bohatera.
W wyższych epokach można znaleźć lepsze przedmioty i runy.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

7

Wednesday, 10.09.2008, 09:31

Coś za coś. Teraz zdobywasz miejsce w rankingu, on zdobywa przedmioty i runy do kolejnych epok. Tylko się nie zdziw jak ktoś za jakiś czas przejdzie do przyszłości i spuści Nuke'a ;)

PS. Nuke'a jeszcze nie można zrobić :D
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 10.09.2008, 10:19

Coś za coś. Teraz zdobywasz miejsce w rankingu, on zdobywa przedmioty i runy do kolejnych epok. Tylko się nie zdziw jak ktoś za jakiś czas przejdzie do przyszłości i spuści Nuke'a ;)

PS. Nuke'a jeszcze nie można zrobić :D


Bardzo sympatycznie tylko, że za 2 lata najwcześniej :).

Co do wędzarni => wszystko jest ok, ktoś kto pograł trochę wie o co chodzi - problemem racej jest to, że ludzie nie budują wędzarni bo szkoda im surki, a później się dziwią, że ktoś ich łomoce ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

9

Wednesday, 10.09.2008, 10:29

Oczywiście widzę owe minusy pozostawania w kamieniu. Są one jednakże nie dość znaczące moim zdaniem.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

10

Wednesday, 10.09.2008, 10:33

Jeśli chodzi o wędzarnie dla mnie wszystko było zrozumiałe.

Jeśli chodzi o kolejne epoki to hmm jestem zawiedziony gdyż aktywność gry maleje, mam 3 wioski w 2 epoce które mogę atakować w zasięgu do 1 godziny (w jedną stronę).

Wiec jeśli chodzi o ataki (bo farmienie się już skończyło) są mało opłacalne, pozostaje polegać na swojej produkcji.

Lekko mówiąc ugrzęzłem w 2 epoce.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Wednesday, 10.09.2008, 11:02

a ja w tej chili mam gdzieś 14 wiosek ze starożytności w zasięgu szpiegowania, po zmianie epoki spadłem o kilka miejsc, dalej niż 12 miejsce nie spadam, trzeba chyba umieć sobie trochę radzić i być cierpliwym
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

12

Wednesday, 10.09.2008, 11:16

To ja w zasięgu szpiegowania nie mam żadnej :/

13

Wednesday, 10.09.2008, 13:47

Każdy ma lepszą i gorszą lokacje. Ale nie ma co ludzie z wyższej epoki są znacznie silniejsi niż ci z niższej. No i w końcu jest z kim powalczyć porządnie. Są runy, które można użyć. W wyższej epoce jest dużo lepiej.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 11.09.2008, 14:04

współczuję tym, którzy grają w tą grę dla rankingu :rotfl:

podstawa to przechodzic z epoki do epoki i poznawac nowe technologie. cóż mnie to obchodzi ze ktoś jest top 10 jak ciagle siedzi w kamieniu.

jaka to przyjemnośc ? to prawie jak wieczne powtarzanie klasy:P
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

15

Thursday, 11.09.2008, 14:47

współczuję tym, którzy grają w tą grę dla rankingu :rotfl:

podstawa to przechodzic z epoki do epoki i poznawac nowe technologie. cóż mnie to obchodzi ze ktoś jest top 10 jak ciagle siedzi w kamieniu.

jaka to przyjemnośc ? to prawie jak wieczne powtarzanie klasy:P
i jeszcze się tym cieszenie bo lepiej się zna materiał z tej klasy :)

16

Thursday, 11.09.2008, 15:40

Nie ma to jak przenosić życie do internetu, ale co takim ludziom więcej zostało.

17

Saturday, 13.09.2008, 01:24



współczuję tym, którzy grają w tą grę dla rankingu :rotfl:

podstawa to przechodzic z epoki do epoki i poznawac nowe technologie. cóż mnie to obchodzi ze ktoś jest top 10 jak ciagle siedzi w kamieniu.

jaka to przyjemnośc ? to prawie jak wieczne powtarzanie klasy:P
i jeszcze się tym cieszenie bo lepiej się zna materiał z tej klasy :)
i po wybudowaniu 30 lvl oltarza w 2 wioskach, koles praktycznie przeskoczy z 1 do 3-4 epoki z zapasu surowcow z kamienia, jesli bedzie taka potrzeba
edit: co do wedzarni to nie zauwazylem problemu w opisie

18

Saturday, 13.09.2008, 05:06

Problem ze rozumieniem działania Wędzarnia był o tyle ewidentny, że budynki te działają na zupełnie innej zasadzie niż wszystkie spichlerze w innych podobnych grach. Jest to całkowite novum. Nigdzie jeszcze nie było tak, że chronione są nie schowane surowce. Stąd zdanie "Automatycznie chroni xxx każdego surowca" można było rozumieć jako ochronę schowanych surowców. I wiadomo mi, że zwłaszcza gracze, którzy z nie jednego pieca chleb jedli nie od razu załapali.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

19

Saturday, 13.09.2008, 06:34

Co do wedzarek to nie jest to jedyny przyklad 'oczywistej oczywistosci' z tutoriala, ow tak jak i sama gra pozostawia jeszcze wiele do zyczenia:)
Poza tym mamy dwa rankingi, a w niskich epokach expowanie jest znacznie bardziej zmudne.
W tej chwili trudno mi stwierdzic ktory ranking jest wazniejszy z punktu widzenia ogolnej wydjanosci kont na ktorych gramy;)
-

Konstantynopolityczykowianeczka

-

20

Saturday, 13.09.2008, 07:07

LIDERA REFLEKSJI KILKA...

Zgadzam się w całej rozciągłości z Commmanderem,gra jest prosta i polega przedewszystkim na zdobywaniu sórowców i rozbudowie swoich wiosek[ ile byś ich niemiał zasada ta sama].Pomysł z zamianą sórowców uważam za jak najbardziej podstawny, po przejściu do 2 epoki stajemy przed dylematem albo udawać się na wielogodzinne wyprawy albo cierpliwie budowac kopalnie i czekać,czekać czekać.W tym momencie ta gra z przyjemnej zabawy zamienie się w czystą ekonomię [ zostaje handel i produkcja], a chyba nie oto chodziło jej twórcom,tu małe udogodnienie z zamianą sórowców tak aby były bardziej przydatne w każdej epoce to mogło by być to,[ przelicznik procentowy bez większego znaczenia ].Wielu graczy ma ten sam problem i dzielą się tylko na takich którzy się przyznają i na takich co nie.I przy okazji odpowiedż dla panów którzy twierdzą że ranking ich nieobchodzi i czy się jest w Top10 czy nie niema znaczenia,Ci którzy byli i spadli napewno dążą do tego aby tam wrócić, może się dotego nieprzyznają,ja gram w różne gry od wielu lat i jest jedna zasada aby byc najlepszym . Prowadziłem w rankingu jakiś czas póżniej szliśmy z Commanderem łeb w łeb, a po przejściu do 2 epoki wszyscy widzą to jest przepaść w ciągu tygodnia 50000.pkt róznicy jeśli to ma zachęcać do" awnsu" do kolejnych epok to nie wiem.Do przemyślenia dla Moderatorów