Nie jesteś zalogowany.

1

Saturday, 27.09.2008, 22:20

Kilka uwag, spostrzeżeń, pomysłów.

Co prawda gram od kilku dni, ale mam kilka uwag i pomysłów. Doświadczenie zaś swoje wnoszę z kilkunastu podobnych strategii.

SUROWCE
Mozolny przyrost surowców w początkach gry. Oczywiste, że im większa rozbudowa tym większe wydobycie, ale jakoś chronić i bronić się trzeba, a co za tym idzie, rekrutacja, która uzależniona jest od wydobycia. Pomysł dobry. W większości gier jest stosowany limit jednostek ustanowiony przez rozbudowę budynku, np.: zagroda. Pomysł by zwiększyć wydobycie, jest do bani. Proponowałbym raczej stworzenie budynku lub technologii, która dodawałaby jakiś bonus do wydobycia surowców. Przykład: w każdej epoce dodatkowa technologia do opracowania, która dodaje 10% wydobycia. Aby utrudnić nieco, ustanowić bardzo drogi koszt opracowania takiej technologii.
Drugim pomysłem na temat surowców, jest uruchomienie przesyłania surowców pomiędzy graczami. Jeśli nie wszędzie i w każdej sytuacji, to choćby w klanach. Zdażają się sytuacje, kiedy pilnie potrzebujemy jakiegoś surowca. Jest oczywiście handel, ale co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy czym zapłacić. W takiej sytuacji można przecież poprosić kolegę z klanu i problem rozwiązany. Ponieważ co do handlu, to uważam za porażkę. Przebicie niemal 50%. O tym świadczy brak wystawianych ofert.
Bestiae Sumus Ut Non Bestiae Simus

2

Sunday, 28.09.2008, 00:16

Popieram pomysł z handlem bezpośrednim i uważam że dobrze było by móc wspomagać farmione wioski np. wysyłać armie do wioski na pomoc i zostawić ją żeby wróciła po jakiś paru godzinach, utrudniło by to zdobywanie i farmienie wiosek.

3

Sunday, 28.09.2008, 01:17

i ja sie wypowiem w tym temacie
jestem przeciw pomysłowi takiemu gdyż ta gra saciła by cały urok
handel bezposredni tak jak w inych grach sprzyja wszelkim nieuczciwum graczom
obecny handel jest w pożadku i jest wystarczjący wiec nie ma potrzeby szukania innej alternatywy
pozdrawiam maciej

4

Sunday, 28.09.2008, 12:03

Handlu bezpośredniego NIE będzie - system aukcyjny znacznie zmniejsza szanse na oszustwa.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


5

Sunday, 28.09.2008, 16:29

A co z propozycją dodatkowej technologii zwiększającej wydobycie lub z dodatkiem bonusu do wydobycia?
Bestiae Sumus Ut Non Bestiae Simus

6

Sunday, 28.09.2008, 16:59

zapewne tez nie wejdzie, bo ludzie by plakali o jeszcze wiecej, a administratorzy od razu powiedzieli, ze to ma byc gra na 2lata+ a nie, ze placzki beda wymuszac na nich ulatwienia sprawiajace, ze kazdy retard po miesiacu bedzie w ostatnie epoce, bo to sie przeciez nalezy kazdemu co placi za premium;O
Każdy powinien coś sądzić - ja sądzę, że wypiję jeszcze jednego drinka.

7

Sunday, 28.09.2008, 17:04

zapewne tez nie wejdzie, bo ludzie by plakali o jeszcze wiecej, a administratorzy od razu powiedzieli, ze to ma byc gra na 2lata+ a nie, ze placzki beda wymuszac na nich ulatwienia sprawiajace, ze kazdy retard po miesiacu bedzie w ostatnie epoce, bo to sie przeciez nalezy kazdemu co placi za premium;O

Muszę przyznać, że jest w tym trochę racji, ale jednak. Przydałoby się coś takiego.
Bestiae Sumus Ut Non Bestiae Simus

8

Sunday, 28.09.2008, 17:33

Zwracam uwage że ktoś kiedyś powiedział że podstawą rozwoju w tej grze jest farmienie a nie skrupulatne ciułanie surowców. Początek w prehistorii u mnie wyglądał tak że wydałem wszystkie surowce jakie się dało. Potem paru dzikich ludzi, przeszpiegi w zasięgu wioski i znalażłem ze 3 wioski bez obrony. I już były surowce na dalszy rozwój.

A i uwierz mi że ten "mozolny przyrost" surowców na początku ery jest z nami długo :D Dostaje 150 brazu na godzine. To mi daje 13 godzin zbierania surki na wybudoanie kopalni kamieni szlachetnych na 10 poziom i 16 godzin na 11. Wydobycie większa i koszta większe. A uwierz mi to tylko brąz i z nim nie jest tak źle. Przyrost kamieni szlachetnych 30/h to masakra. 20 godzin czekania na surke żeby mieć wyższy lvl kowala.

Reasumując:

Nie narzekamy tylko dzielnie gramy, bonusów nie będzie tak jak i handlu bezpośredniego.
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

9

Sunday, 28.09.2008, 17:45

takimi dopalaczami do wydobycia surówki są pola które zwiększają je dwukrotnie na dany surowiec ;]
wiem, że stolicy to nie dotyczy ale od tego są armie i możliwość przesyłania poprzez nie surówki między wiochami :)

10

Monday, 29.09.2008, 08:38

Jako rzecze SoundkaiL ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

11

Monday, 29.09.2008, 09:41

Zwracam uwage że ktoś kiedyś powiedział że podstawą rozwoju w tej grze jest farmienie a nie skrupulatne ciułanie surowców...

Może i tak, ale to się po prostu nudzi. Ile można wciąż atakować pobliskie wioseczki? Na dalekie wyprawy szkoda po prostu czasu.
A jak już pisałem wcześniej, bronić również się trzeba. Więc co mi z tego, skoro i tak ponad połowa idzie na utrzymanie wojska. Zniszczę wojsko, to mnie ograbią.
I tak źle i tak nie dobrze.
Bestiae Sumus Ut Non Bestiae Simus

12

Monday, 29.09.2008, 10:37

Narzekasz.

W prehistorii miałem wioski naokoło siebie i co 20 minut max miałem dostawy. W starożytności do najbliższej wioski mam 17 minut ale mimo to opłaca się farmić. Prawde mówiąc wydobycie jest tylko po to żeby mieć wojsko xD
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

13

Monday, 29.09.2008, 13:42

Prawde mówiąc wydobycie jest tylko po to żeby mieć wojsko xD


Oj, zmienicie zdanie gdy przejdziecie do Sredniowiecza, zmienicie :D

14

Monday, 29.09.2008, 13:50

co racja to racja ;)

juz w II epoce trza bylo dobrze dobierac wiochy zeby miec i wydobycie (krysztaly) i wojo na farmienie (drewno braz)

15

Monday, 29.09.2008, 14:30

Osobiście jedyne co mnie trzyma jeszcze w starożytności technicznie to Seteh i 2 techy do zbadania. Ale nie przejde dopóki nie uda mi się wbić dobrego lvl bohem. Błędem było przechodzenie na 3 lvl do staro xD bo zrezygnowałem z dobrego i pewnego expa w jaskini. A i musze przyznać ze początki w staro były tragiczne ale szybko udało mi się podnieść i teraz Ci którzy mnie zfrarmili na początku stali się moimi farmami. A jako że mój gniew jest straszliwy to są farmami razem z ich całymi klanami buahahahahah zło.

Co do wiosek racja szukamy bonusów. Ja drugą wioche skasowałem (uwcześniej wysyłając do siebie surke) bo się okazało żę jest to 100% beznadziejne pole dla Starożytności. Teraz mam wioske która pomaga mi farmić a i moze się zdarzyć ze będzie dobra do Średniowiecza.
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Monday, 29.09.2008, 17:28

Osobiście jedyne co mnie trzyma jeszcze w starożytności technicznie to Seteh i 2 techy do zbadania. Ale nie przejde dopóki nie uda mi się wbić dobrego lvl bohem. Błędem było przechodzenie na 3 lvl do staro xD bo zrezygnowałem z dobrego i pewnego expa w jaskini.


Mesmer nie bardzo cię rozumiem. Ja jestem w staro i spokojnie sobie pykam punkty na jaskini. Zaliczyłem wszystkie lokacje w staro wiec mam spokój. A za jaskinię dostaję od 75 do 90 pkt.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

17

Monday, 29.09.2008, 22:40

Ja mam ten problem że na 3 wypady na 3 lvl jaskini 10 hopkami 3 razy pod rząd trafiłem max obstawe gwardzistów i wróciłem tylko ja.
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

18

Tuesday, 30.09.2008, 12:16

Tylko co z tej jaskini przywozisz?

Pamiętajcie, że im trudniejsza lokacja tym fajniejszy drop.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Tuesday, 30.09.2008, 17:10

sushi powiem ci ze robie tez wielką niedzwiedzicę lvl 3 , punktów około 50 a drop mizerny. najlepsze co sie trafiło to jakać kamienna maczuga czy cuś tam. ale w sumie to moze mało lucka miałem ( śmiech ).

jak ktos chce pakowac hiroła to robi jaskinie a jak chce dropa to ryzykuje.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.