Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 02.10.2008, 14:09

upgrade oblegu - propozycja

Witam

Jak niektórzy wiedzą, Istnieje dziwna sytuacja z oblegami i kasacją wioski. Nie powiem, to nie jest złe rozwiązanie, ale czy można wprowadzić pewne poprawki? Chodzi mi o to, że praktycznie jest niemożliwe obronić się przed oblegiem. Fakt, jedną wioskę przy rozwiniętym herosie jako tako jeszcze można utrzymać, ale większej ich ilosci już nie. I jak ktoś się uprze to założy oblega, poczeka do ostatniej chwili z dołaczeniem klanowiczówi po wygranej walce w stosunku 5-6:1 :) niszczy wieś. Samo sedno niech zostanie ale zmiencie proszę czas i ookliczności niszczenia swieżo przejętej wsi.Niech właściiel ma szansą ją odzyskać. Rozwiązaniem mogłoby być np. możliwość zniszczenie wsi dopiero po tym, jak wyzeruje się wszystkie budynki jakie w niej się znajdują. Z drugiej strony ciekawi mnie, po co w ogóle są maszyny oblężnicze??? Skoro można zniszczyć całą wioskę w kilka chwil to po co zawracać sobie gitarę jakimiś taranami??? Naprawdę uważam, że mozliwość niszczenia wioski powinna być dopiero wtedy, kiedy zostanie ona zupełnie ogołocona z infrastruktury. Co Wy na to???

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 02.10.2008, 16:49

Nie rozumiem dlaczego uważasz , ze wiochy nie da się obronić. przecież po to jest klan , żeby pomagał i wysyłał swoje armie wspomagające obleganego.

to pierwsza sprawa.

a druga to zdecydowanie jakaś racja jest w tym, że wiocha powinna być mozliwa do odbicia przynajmniej przez 48h. w koncu człowiek kupe czasu poswieca, żeby ją rozbudować i chce ją odbić.

popieram
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

3

Thursday, 02.10.2008, 22:56

Podaj namiary wioski, rozbuduj misję dyplomatyczną na ile chcesz, poczekaj 18 h i zrozumiesz na czym polega niemożność obrony wioski przed oblegiem :)

4

Friday, 03.10.2008, 07:08

Popieram wątek. Drugą wioskę jest realna szansa obronić bo można tam umieścić dwóch bohaterów z armiami. Trzecia wioska jest tym samym skazana na słabszą obronę z pojedynczym bohaterem i jedną armią. Ataki osłabiające zaś często trafiają na jedną i tę samą armię, która idzie już tylko z samym bohaterem. Stąd teza Estorotha o niemożności obronienia więcej niż jednej wioski wydaje się jak najbardziej słuszna.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

5

Friday, 03.10.2008, 09:04

1. Po to buduje się mury by nie było tak łatwo oblegać wioski.

2. Obronię się zawsze jak oblega będziesz zakładał 1 armią i czekał do końca z dołączaniem klanowiczy. Po prostu zniszę armie oblegającą w kilku atakach i będzie po oblegu.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

6

Saturday, 04.10.2008, 15:59

ale mimo wszystko, powinno byc jakos inaczej rozwiazane kasowanie wioski, przeciez niektorzy oblegaja nie po to zeby miec juz rozbudowany domek, tylko aby zniszczyc go wrogowi

7

Wednesday, 08.10.2008, 12:22

Panie SushiMaker, za chiny ludowe nie zniszczysz w kilku nawet atakach herosa. Przynajmniej nie w drugiej epoce. Idzie sobie golas i ma za sobą 7-8 kapłanów, ponad 100 obrony i ini ponad 300 i nie ma bata, dostanie min. 10 ran w każdym ataku. A na koniec dołacza do niego 6 i robią rzeź. Nawet w kilku podczas rozegrania oblegów nie można zabić takiego, mam na to od cholery dowodów w postaci raportów, gdzie 6 graczy dobrych graczy nie daje rady jednemu herosowi, także dobremu. Fakt, że jest ich niewiele, może kilku na serwerze, ale generalnie idea jest do d... takiego niszczenia wsi. Uważam, że o niebo lepiej nest ja najpierw wyzerować i dopiero spokojnie znisczzyć. Czy w ogóle jest szansa na rozwiązanie tego w inny sposób? Wybijam codziennie jedną wioskę innym graczom i nie przestanę bo po cholerę mam się ciagać z taranami, nie słyszałem, by w ogle były w uzyciu skoro mozna od razu wszystko zniszczyc jednym kliknięciem. Tak czy owak czy mozna coś w tej sprawie zrobić??? Rozwiązanie podałem powyżej, przynajmniej jedno

8

Wednesday, 08.10.2008, 12:35

popieram tez ten temat ze powinno sie dluzej niszczyc czyjas wioske po przejeciu.
albo zerwac pokolei kazdy budynek (tak jak z wyburzaniem) albo jakis czas ze nie mozna nic zrobic.

najlepsze rozsiazanie byloby 48h po obelgu nie mozan nic niszczy a potem dopeiro niszczenie (jak burzenie) budynkow.

9

Wednesday, 08.10.2008, 13:21

Zgadzam się że za łatwo zniszczyć wioskę, mi się podoba rozwiązanie że najpierw trzeba zniszczyć wszystkie budynki a potem "ciach" i po wiosce. Dobrze rozbudowane wioski trzeba by było niszczyć w taki sposób kilka dni.

10

Wednesday, 08.10.2008, 14:17

Dziękuję za poparcie, wrogów bo wrogów ale mimo wszystko cieszę się, że się zgadzamy w tej kwestii :).

11

Wednesday, 08.10.2008, 14:26

Na tym polega wojna, ze po niej nierzadko zostaje tylko goła ziemia...
Po wyprawach Bolesława Chrobrego na Ruś Czerwoną z czerwieńskich grodów zostały tylko pagórki, na których pasą się krowy ;)

Z punktu widzenia systemu gry takie działania - przejmowanie i niszczenie po kolei wiosek - spowalnia tempo rozwoju graczy oraz wprowadza generowanie nowych terenów :)

Gracze prowadzący systematyczne niszczenie spowalniają również tym samym tempo wlasnego rozwoju: wolniejsze tempo rozwoju innych graczy = mniej farm.

Zauważcie, że stolicy stracić nie można, więc nie jest tak, że gracz zostaje ograbiony doszczętnie.
Każdy ma własną wioskę, która jest w 100% bezpieczna.

Dodatkowe wioski to bonus dla graczy, którzy są w stanie je utrzymać.
Dodatkowe wioski to nie jest coś, co należy się każdemu jak psu zupa.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

12

Wednesday, 08.10.2008, 14:27

Z jednej strony jest to problem z drugiej zachęta by awansować do 3 epoki gdzie takie rozwiązania już się nie sprawdzają bo wystarczy silne wsparcie łuczników i po agresorze.

Z drugiej strony podobnie przecież możesz się bronić.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Wednesday, 08.10.2008, 15:03

Ciekawe argumenty, nawet bardzo, ale w takim razie gdzie w tej grze jest miejsce na jednostki oblężnicze? Nie ma sensu ich stawiać, skoro prościej, łatwiej i szybciej, bo już po pierwszym oblegu, można zniszczyć od razu wioskę. Czy remis podczas takiego oblężenia z jakimikolwiek maszynami oblężniczymi spowoduje zniszczenie budynku? Oblężenia nawet podczas wypraw na Ruś (a pewnie takowe były podczas wojny), nie zawsze się kończyły zwycięstwem oblegających, ale i obleganym co nieco się zniszczylo, nawet w przypadku remisu. Choćby i psią budę przypadkiem trafioną kamieniem z katapulty... :) Czy to jest w jakikolwiek sposób uwzględnione? Aha, i dalej nie usłyszałem odpowiedzi, czy jest szansa, by jednak te niszczenie wsi poprawić (obecnie wiem, że atom to robi w sekundę, ale wtedy tak czy owak to zabierało czas, nawet głupie podpalenie, już nie mówiąc o rozbieraniu na części budynków dla surowców...)?

14

Wednesday, 08.10.2008, 15:11

To czemu podobnie się nie bronicie?

Stawiając hero i za nim lekarzy.

PS. Przeczytaj tutorial tam jest o niszczeniu budynków.

PS2. Skoro nigdy nie stawiasz na bronienie wioski to nie wiesz po co są mury.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

15

Wednesday, 08.10.2008, 15:38

Ależ znam tutorial, wiem jak działają mury. Tylko raz jeszcze dodam, że nie chodzi mi o ZDOBYWANIE wiosek (o tym napomknąłem, gdyż jest to związane z jej niszczeniem po prostu) czy też o BRONIENIE wiosek, ale o ich NISZCZENIE, jak już się takową zdobyło, tudzież samemu wybudowało i przestała się podobać. I tylko o to - uważam, że ten element jest niedopracowany i czy istnieje szansa na jego poprawę???

16

Wednesday, 08.10.2008, 15:57

Skoro można skutecznie zdobywać jak i bronić wiosek to czemu zmieniać coś w sposobach ich niszczenia?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Wednesday, 08.10.2008, 17:27

Skoro można skutecznie zdobywać jak i bronić wiosek to czemu zmieniać coś w sposobach ich niszczenia?
możliwość odbicia wioski spowoduje definitywny balans między oblegającym a obleganym, bo chociaż wioskę można obronić to jednak atakujący ma większe szanse na przejście wioski niż obrońca,

24h od końca ochronki po oblegu to byłoby akurat
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

18

Wednesday, 08.10.2008, 19:37

Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Nie jestem twórcą tej gry i moja opinia nie jest jej osądem. Gra mi się bardzo podoba. Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia na element niszczenie wioski z zapytaniem, czy jest możliwa zmiana tego elementu. Gracz rozwija swoją wieś przez miesiące nawet i praktycznie nie ma szans (jeśli straci wioskę) na jej odbicie. To jest dość frustrujące. Nijak ma się do tego ranking, nijak mają się maszyny oblężnicze, pstryk i koniec. Dlatego mam pytanie do twórców, czy jest możliwa zmiana tego elementu, przy czym wielu graczy, jeśli nie większość byłaby za takim rozwiązaniem. Płynność gry nie ulegnie za bardzo zmianie, bo jeśli odzyska się wioskę już ostro podniszczoną to także upłynie sporo czasu na jej odbudowę. Poza tym sam wybór terenu gra rolę, bliskość klanu, innych swoich wiosek. Uważam, że jest wiele elementów które przemawiają na korzyść takiego rozwiązania. Dlatego zapytałem, czy w ogóle jest możliwa taka zmiana i czy nie stanowiłoby to problemu. :)

19

Wednesday, 08.10.2008, 22:11

a ja chcialbym jeszcze zapytac o 1 sprawe.

dlaczego atak na oblegajacego trwa tylko 3 rundy? (czemu nie 10 jak sam obelg - dlaczego obrona jest poszkodowany w tym wypadku? )

mowiesz sushi ze oblegajacego idze zalatwic tak?
ale popatrze

atakuje 7 osob vs 7 atakujacych

ty bedac w III erze musisz zrobic i wojo bitewne i wojo z AA zeby powalic atakujacego. jak ma paru kaplanow to juz musisz miec z 20 lucznikow min zeby mu sciagnac hero w tych powiedzmy 2 rundach (bo w 1 trzeba wojowybic).
dodatkwo mowisz rozwalic kogos na pare atakow. dolaczy 6 mocnych armi wiec ile potrzebujesz atakow zeby rozwalic jak na 1 atak ciezko bedzie ubic i wojo i hero. (a potem trafic odpowiednia konfiguracja na odpowiednia armie to juz tylko farta trzeba miec).

atakuajcy ma pewne 7 osob ktore zawalcza z obronca

ataki na oblegajacego sa juz niepewne bo atakujac i nierozwalajac hero armia dalej biegnie. wiec mozna na nia tracic nawet 6 razy atakujac oblegajacego wojem bez aa.

wiem ze zrobiliscie tak te gre aby wlasnie atakujacy zawsze mial przewage ale bez przesadyzmu ;)

nie marudze, nie narzekam tylko mowie jakie sa odczucia z mojej strony co do tych obelgow.

20

Thursday, 09.10.2008, 09:09

1. Limit dałoby się zrobić, pytanie tylko czy:
- czy jest potrzebny?
- czy nie spowoduje, że ludzie zamiast bronić wioski nastawią się tylko na jej odbijanie?
- czy nie spowoduje jakiegoś innego nieprzewidzianego niezbalansowania.

2. Wiadomo, że wystarczy zabić główną armię oblegającą i obleg się kończy, jest tutaj pewien czynnik losowy ukryty:
- jeżeli wejdzie kilka ataków w armię główną obleg się skończy,
- stosowanie murów zwiększa szanse obrońcy, jeżeli przeciwnik nie weźmie ze sobą odpowiedni dużo maszyn oblężniczych to trudno będzie np. zabić hero z kapłanami,
- dodatkowy bonus do obrony wynikający z murów może być na prawdę potężnym bonusem dla armii broniącej wystarczy zrobić sobie symulację gdzie stoją na przeciwko siebie armie gdzie jedna z nich ma tech +10 def a druga nie.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker