Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 04.10.2008, 08:17

Sprzedaż broni do złomiarza

Dlaczego podczas przedawania broni złomiarzowi surowce idą do głównej wioski niezależnie od tego który bohater jest aktywny ?
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

2

Monday, 06.10.2008, 08:22

Bo zbrojownia jest globalna.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 06.10.2008, 16:48

Bo zbrojownia jest globalna.


Zbrojownia moze i jest globalna, ale wolelibyśmy aby przedmioty znalezione przez wioskę A w formie złomu trafiały w formie surówki na konto wioski A.

Wiesz Thorga ile czasami trzeba się nachodzić armiami i naprzerzucać surówki??

Pytanie mesmera jest całkowicie trafione a ja podpisuję sie za wprowadzeniem .
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

4

Monday, 06.10.2008, 17:22

Nawet pomijam to który hero z jakiej wioski zdobywa dany przedmiot chodzi o to że nie można wybrać gdzie surowce ze sprzedaży mają trafić

Gdyby dało się tak zrobić aby mając zaznaczonego bohatera z wioski A sprzedawać na surke bronie do wioski a a kiedy zaznaczamu boha z wioski b to do wioski b
Zapraszam do oglądania
Wygląd Itemów ze względu na epoki

5

Monday, 06.10.2008, 17:43

Mam takie wrazenie ze to tak wlasnie dzialalo na alfie, a moze sie myle?

6

Tuesday, 07.10.2008, 08:19

Ale wtedy przedmioty musiałyby być przypisane do wiosek, więc nie można byłoby - jak teraz - "teleportacyjnie" wymieniać przedmiotów pomiędzy bohaterami :)
@Durati - mylisz się :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Tuesday, 07.10.2008, 13:34

to może wrzucilibyście pod okienkiem sprzedaży takie małe rozsuwane cuś np gdzie wybierałoby się do której wioski ma trafić sura za sprzedany przedmiot? ;p

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Tuesday, 07.10.2008, 14:36

Ale wtedy przedmioty musiałyby być przypisane do wiosek
a skąd wiedzą do której wioski mają trafić ??
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 07.10.2008, 14:50

Odpowiedź jest prosta dlaczego tak jest: bo tak było najłatwiej :rolleyes: Każda możliwość ingerencji we wrzucenie surki do odpowiedniego miasta spowoduje skomplikowanie kodu
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 07.10.2008, 15:04

a skąd wiedzą do której wioski mają trafić ??
Odpowiedź jest prosta dlaczego tak jest: bo tak było najłatwiej
a nie o to pytałem
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

11

Tuesday, 07.10.2008, 15:20

Ale wtedy przedmioty musiałyby być przypisane do wiosek
a skąd wiedzą do której wioski mają trafić ??


Do wioski, z której pochodzi bohater, który je znalazł.
Wtedy surowce za sprzedany przedmiot trafiały by do tej samej wioski, z której pochodzi bohater, który je znalazł.

Ale żeby wymienić się przemiotami pomiędzy bohaterami, trzeba by wysyłać bohatera z jednego miasta do drugiego.

Tak czy siak noszenie czegoś.

Opcja taka jak jest jest
a) prostsza
b) chyba fajniejsza (można sobie po zakończonej ekspedycji/ataku/obronie lub w czasie oblezenia z jednego bohatera przenieść jego sprzęt na drugiego)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 07.10.2008, 15:54

a skąd wiedzą do której wioski mają trafić ??
Do wioski, z której pochodzi bohater, który je znalazł.
ja pytam skąd teraz wiedzą do której wioski mają trafić, nie o ewentualne kombinacje
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Tuesday, 07.10.2008, 19:55

LaCroix ja się odwołuje do głównego pytania w tym wątku - nie padła taka odpowiedź jaką zasugerowałem ;).

A jeżeli chodzi o twoje pytanie.. na tym polega zabawa,że NIE WIEDZĄ. Thorga tylko gdyba sobie - czytaj wątek ze zrozumieniem. Stwierdza jak to jej zdaniem by musiało wyglądać jakby tak było, ALE tak NIE jest. A GDYBY tak było to skrypt odpowiadałby za to. Przedmioty byłyby przypisane do danego miasta - musiałby być pewnie uprzednio przeniesione do danej wioski, nie byłoby możliwości "teleportacji" przedmiotów itp.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Tuesday, 07.10.2008, 21:25

Thorga tylko gdyba sobie - czytaj wątek ze zrozumieniem.
ja pytam (...) nie o ewentualne kombinacje
?? ja czytam bez zrozumienia ??
A jeżeli chodzi o twoje pytanie.. na tym polega zabawa,że NIE WIEDZĄ.
coś te surowce dodaje do danej wioski, programistą nie jestem, ale to chyba coś na zasadzie "jak sprzedano to dodaj do" gdyby to zamienić na "jak sprzedano i zaznaczony hero z wioski A to dodaj do A"
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 07.10.2008, 22:47

Prześledźmy to jeszcze raz:




(...) przedmioty musiałyby być przypisane do wiosek
a skąd wiedzą do której wioski mają trafić ??
Wow niespodzianka :) A jednak nie czytasz ze zrozumieniem :) Bo jakbyś czytał to napisałbyś "miałyby" zamiast "mają". Zamiast tego przyjąłeś, że tak jest i czegoś nie wiesz.
Nie ma takiej opcji. Możesz jedynie sprzedać złom a surkę dostaniesz w stolicy - nigdzie indziej, bez względu na herosa, ilość wiosek czy kierunek wiatru za oknem. Przedmioty z kolei nie są przypisywane do żadnej wioski. W jaki sposób są zapisywane to możesz się spytać Konrada jak cię głębiej interesuje :)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

16

Tuesday, 07.10.2008, 23:47

W tym topicu jest tyle stwierdzen typu "trafilyby", co by bylo gdyby, ze na prawde ciezko sie polapac w tym wszystkim, po przeczytaniu wszystkiego dalej nie wiem jak jest w rzeczywistosci w chwili obecnej, nie interesuje mnie teraz gdybanie, skoro drazymy temat, czy ktos moze w krotki i czytelny sposob odpowiedziec mi na nastepujace pytanie:

Przedmioty po sprzedaniu trafiaja zawsze do stolicy czy do wioski, z ktorej bohater wykonal lokacje.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Tuesday, 07.10.2008, 23:55

Bo jakbyś czytał to napisałbyś "miałyby" zamiast "mają".
ja się nie pytam o to co ewentualnie miałoby być, nie użyłem trybu przypuszczającego tylko orzekający czasu teraźniejszego bo chciałem poznać obecną zasadę dodawania surowców ze sprzedaży i pytam się dlatego, że nie wiem na jakiej zasadzie to się dzieje i jedyne co przypuszczam, że jest to na zasadzie "jak sprzedano dodaj do stolicy", ale nie wiem dokładnie, wiem tylko jaki jest efekt

wiem, że Thorga pisała o hipotetycznych zmianach (myślisz, że dlaczego pisałem o ewentualnych kombinacjach), wiem, że w tej chwili przedmioty nie są przypisane do wioski ani bohatera,

Jeszcze raz podkreślam, nie pytam się o to jak to zmienić tylko na jakiej zasadzie odbywa się to teraz


Przedmioty po sprzedaniu trafiaja zawsze do stolicy czy do wioski, z ktorej bohater wykonal lokacje.
trafiają do stolicy, taką przynajmniej mam wiedzę z forum i doświadczenia z alfy (tam sporo expiłem drugiego hero nie zauważyłem żeby surka trafiała gdzie indziej)
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (08.10.2008, 00:15)


18

Wednesday, 08.10.2008, 01:31

jak dla mnie sprawa jest prosta, zbrojownia jest jedna i wspolna dla wszystkich wiosek i herosow, dzieki temu mozemy sobie przekladac do woli itemki miedzy herosami, za co w momencie wydropienia slotowanynej bizuterii (kiedys to napewno nastapi) bedziemy dziekowac tworca gry, bo to duze ulatwienie.

Zeby bylo tak zeby surka za sprzedany itemik trafiala nie do stolicy lecz do wioski X lub Y, kazda wioska musialaby miec oddzielna zbrojownie, ktora i tak bysmy musieli zapelnic, a przekazanie itemkow miedzy herosami byloby strasznie czasochlonne.

Surowce miedzy wioskami i tak caly czas przenosimy, bo zadna wioska nie jest samowystarczalna, wiec troche wiecej czy mniej do przeniesienia nie robi roznicy.

Chyba ze by mozna bylo wybierac wioske do ktorej ma trafic surka ze sprzedazy itemkow, ale jak dla mnie to za duze ulatwienie by bylo.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Wednesday, 08.10.2008, 01:40

Zeby bylo tak zeby surka za sprzedany itemik trafiala nie do stolicy lecz do wioski X lub Y, kazda wioska musialaby miec oddzielna zbrojownie, ktora i tak bysmy musieli zapelnic, a przekazanie itemkow miedzy herosami byloby strasznie czasochlonne.
ładne założenie, ale jeżeli zbrojownia jest wspólna dla wszystkich to wszędzie powinny trafiać surowce, i od zmiany ekwipunku jest chyba inny skrypt (część skryptu) niż od sprzedaży za surowce, zmiany mogłyby być wprowadzone jedynie w skrypcie dotyczącym sprzedaży za surkę
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

20

Wednesday, 08.10.2008, 09:35

Po prostu inaczej nie będzie to rozwiązane.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Podobne wątki