Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 31.05.2008, 20:58

Książki aka literatura - czyli co (ew kogo), kto i dlaczego poleca ;)

Natchniony pewną odpowiedzią, postanowiłem stworzyć nowy temat, w którym to zapoczątkuje dysputę (a przynajmniej na to liczę ;p) o szeroko pojętej literaturze - tutaj możecie śmiało pisać o ostatnio przeczytanych manuskryptach, klasykach na papirusie, i innych wartych uwagi książkach (...et cetera).

Zacznę od quot będących inspiracją do tego topicu:
Sek jest w tym: "resources must flown [surowce muszą płynąć]" że tak sparafrazuje mistrza S-F, Franka Herberta.


Wiem ze OT, ale.... KruczoCzarny - czytałeś Herberta ? ^^ Ja przeczytałem całą sagę diuna + preludium "Ród Atrydów" :)


A czytałem, czytałem - zdobycie całej sagi zajęło mi przeszło rok (teraz już z tym łatwiej - ale parę lat temu to było trudniejsze niż niejedna pielgrzymka w nieznane ;p), i gorąco polecam!

Lektura ciężka, wymagająca myślenia i umiejętności kojarzenia faktów - za to diabelsko satysfakcjonująca. Jak sie uda, to planuję przeczytać całość po raz drugi ^^
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Hesperox

Początkujący

Postów: 10

Skąd: Kraków :]

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 31.05.2008, 22:38

Ja tam chętnie sięgam po Pratchetta - książki przyjemne w odbiorze, można się pośmiac do bólu mięśni twarzy i brzucha, a przy okazji są wspaniała ironią na absurwspółczesnego świata.
GRACZ : Ismael
X/Y : 24/86
ID : 1881

3

Sunday, 01.06.2008, 13:19

A nie wiem czy wiecie, że wśród notatek Herberta był również szkic dalszego ciągu sagi. Obecnie oprócz tego co napisał Frank istnieją 3 tomy preludiów ("Ród ..."), 3 tomy opisujące dużo wcześniejsze wydarzenia (na polskim rynku ukazał się właśnie "Butleryjski dżihad") oraz co najważniejsze 2 kolejne części sagi. Ja właśnie jestem w trakcie "Hunters of Dune" a na półce już czeka "Sandworms..."

4

Sunday, 01.06.2008, 13:26

Ja osobiście zacząłem Diunę ale jakoś nie mogłem przez nią przebrnąć. Pratchetta czytałem swego czasu dużo,ma bardzo fajne książki choć po przeczytaniu 5-6 pod rząd styl pisania trochę mnie zmęczył. Osobiście polecam Jacka Piekarę i jego zbiory opowiadań o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Szczególnie polecam czytanie ich od tyłu ( najpierw tom 3 - Miecz Aniołów - potem 2 i 1). Choć nie było to chyba zamierzenie autora ale bardzo fajnie poznajemy w ten sposób wydarzenia z życia głównego bohatera, które w tomie 3 przytaczane są tylko jako swego rodzaju wspomnienia lub anegdoty.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 01.06.2008, 20:35

Ja poleciłbym trochę twórczości niejako niebiańskiej.

"Kłamca" Jakuba Ćwieka, gdzie pokazany jest los 'pogańskich' (bo co możemy uważać za poganizm? dla każdej religii innowierca jest wszakże poganinem) bogów w świecie zdominowanym przez katolicyzm. Ciekawie pokazani są aniołowie - mimo wszystko jako ci dobrzy, ale odkąd Pan "wyszedł i nie powiedział kiedy wróci" grają odrobinę nieczysto ;)
Kolejnym tytułem jest "Siewca Wiatru" i zbiór opowiadań "Obrońcy Królestwa" Mai Lidii Kossakowskiej. Znów Pan odszedł, a Aniołowie muszą radzić sobie sami. Tym razem jednak skrzydlaci mają bardzo ludzkie charaktery i bardziej ludzkie problemy - jak utrzymać w całości Królestwo i nie pozwolić szeregowym aniołom dowiedzieć się, że Boga już nie ma. Aniołowie mimo iż dobrzy, potrafią być chciwi, zawistni, próżni itp. zresztą tak samo jak demony, które od swoich świetlistych braci bardzo często różnią się jedynie ideologią.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

prymus1410

Początkujący

Postów: 7

Skąd: vegetation

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 03.06.2008, 07:10

Chalker Jack L. - Polnoc przy Studni Dusz
ksiazka warta polecenia
nick w grze: Cinek
nick na r5: OblednyCinek (bo mi ukradli)
ps. nie uzywam duzych liter ani polskich znakow diaktrycznych
w szkocji oskarzony jest winny poki nie udowodni swojej niewinnosci
jestem uczciwym graczem nikogo nie "dosiadalem"

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 04.06.2008, 11:35

Ja poleciłbym przeczytanie sagi Dragon Lance ( Smocza Lanca ).
Naprawdę wciągająca saga. Na początek Kuźnia Dusz potem Kroniki (żeby wiedzieć o co chodzi radziłbym zacząć od nich).
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Nadszyszkownik

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Suwalki City

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 04.06.2008, 12:34

Mistrz i Małgorzata
najlepiej w oryginale ale bardzo dobrze brzmi także po niemiecku
wersji angielskiej nie polecam, natomiast czeską dla ciekawskich
"...przyczajony Mastodont ostrożnie wychylił łepek zza porośniętego skąpym listowiem drzewka.
Yes! Yes! Yes! - zakrzyczał w duchu... Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%"

Arwenka

Początkujący

Postów: 0

Skąd: czemu nie pytacie dokąd

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Wednesday, 04.06.2008, 14:06

Ja polecam ksiązki Grahama Mastertona ale to raczej dla miłośników thrillerów. Jak dla mnie "Łowca wapmirow" był super ale inne tez warte sa przeczytania
"A kiedy odjedziesz, podążę twoim śladem. Aż powiesz mi: Zostaw mnie!, a
wtedy odejdę. Ale do końca moich dni nie przestanę Cię kochać."

bng123

Początkujący

Postów: 13

Skąd: Skierniewice

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 04.06.2008, 18:34

Ja również polecam książki Pratchetta. Naprawdę wyśmienita lektura. Co poza tym ciekawego do czytania? "Gwiezdny Pył" oraz "Nigdziebądź" Gaimana, książki R.A.Salvatore (akcja rozgrywa się w Forgotten Realms. Kto grał w Baldurs Gate sie o co chodzi:)). Tak jak pisał ktoś wyżej - Piekara i opowiadania o Mordimerze są świetne. Pozatym Sapkowski i jego pięcioksiąg. Świetna jest też "Achaja" Ziemiańskiego. A jeśli nie interesuje kogoś fantasy, to polecam Forresta Gumpa napisanego przez Winstona Grooma. Filmu nie widziałem (tak, tak są tacy ludzie na świecie;)), ale po przeczytaniu książki chyba muszę nadrobić:)

11

Wednesday, 04.06.2008, 19:14

Też filmu nie widziałem xD

Co do Achai (tylko do tego mogę sie przyczepić - poza tym Panowie macie podobny gust jak ja xD) - próbowałem ją strawić, ale dotarłem do połowy, i już dalej sie nie katowałem. Nie wiem czemu, ale w ogóle nie rozumiem czym sie ludzie zachwycają w tej książce.

Mnie nie przekonała i raczej sie męczyłem niz czytałem z przyjemnością. Jestem jakiś dziwny czy coś? ;p
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


12

Wednesday, 04.06.2008, 20:11

Lovecraft - za paranoiczny klimat niepewności
Prachett - za momentami obłędnie inteligenty humor z wykrokiem i odniesienia do naszej rzeczywistości
Orwell - rok 1984 ku przestrodze ;)
Herbert - popieram przedmówców
... w sumie nazbierałaby się tu niezła lista jakbym się tak głębiej zastanowił :)

13

Wednesday, 04.06.2008, 20:13

Lovecraft - uwielbiam ;d nikt chyba nie będzie potrafił stworzyć takiego nastroju grozy jak on...bo nikt zyjący i piszący w latach '30 nic nowego nie stworzy. A czuć w jego książkach taką nutkę...dawności i międzywojennego niepokoju świata.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


14

Wednesday, 04.06.2008, 21:04

Chalker Jack L. - Polnoc przy Studni Dusz
ksiazka warta polecenia

Też polecam (mam w domu wszystkie już części cyklu)
Chyba Chalkera czytałem jeszcze "Świat Rocannona" polecam ;)
Do tego Andrzej Spakowsk: wszystkie tomy wiedźmina
Ursula K.Le Guin: Czarnoksiężnik z archipelagu (I.Czarnoksiężnik z archipelagu II.Grobowce Atuanu, III. Najdalszy brzeg IV. Tehanu)
Andre Norton: cykl Świata czarownic jest tego kilkadziesiąt książek :P
Mirosław Saski: Saga o ludziach ziemii (polska fantastyka :) )
Maggie Furey: Aurian (muszę zdobyć wersjępo angielsku, tylko 3 tomy są w wersji polskiej, w oryginale wszystko jest w 1 książce)
SImon Clark: Noc Tryfidów
JohnWyndham: Dzień Tryfidów
Julier E. McKenna: Złodziejski Hazard
Polecam również opowiadania z rosyjskiej fantastyki z tomiku "Wilcza Krew". Najlżejsze do przyjęcia: Kononow Warwar (Kononow Barbarzyńca) i Zdrajca.
J.R.R. Tolkien Wszystkie tomy Władcy Pieścieni + Hobbit
Co by tu nie pisać, więcej autorów i tytułów nie przychodzi mi do głowy w tej chwili ;)

15

Wednesday, 04.06.2008, 22:43

Książka w której się zakochałem, a raczej cała trylogia: "Trylogia Kusziela" ("Strzała Kusziela"; "Wybranka Kusziela"; "Wcielenie Kusziela") Jacqueline Carey.
Ponadto:
cykl "Kroniki Amberu" Rogera Zelaznego
"Opowieści z Narnii" C. S.Lewis
"Pierwsze i Drugie Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson
"Wideo z Jezusem" Andreas Eschbach
"Alicja" Jacek Piekara
"I" Michał Orzechowski

Wypisałem tylko te które nie pokrywają się z pozycjami już wymienionymi ;)

16

Friday, 06.06.2008, 23:24


"Wideo z Jezusem" Andreas Eschbach

Pod tym tytułem był w TVP kiedyś film. O niemieckim studencie archeologi, na koniec okazało się, że to on był wysłanym w przeszłość człowiekiem ^^

17

Friday, 06.06.2008, 23:59



"Wideo z Jezusem" Andreas Eschbach

Pod tym tytułem był w TVP kiedyś film. O niemieckim studencie archeologi, na koniec okazało się, że to on był wysłanym w przeszłość człowiekiem ^^
Film, w odróżnieniu od książki, jest wg mnie taki sobie, zwłaszcza, że momentami zbytnio różni się od literackiego pierwowzoru.
Wg filmu tak, książka kończy się inaczej ;)
Pomijam fakt, że w książce główny bohater jest Amerykaninem ;)

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Monday, 08.06.2009, 23:41

Ja polecam Wojnę Pajęczej Królowej. Chwilami może się wydawać trochę dziecinne, ale to chyba najlepsza seria mówiąca o drowach. Czyli dla wszystkich, którym spodobała się jakakolwiek książka R.A. Salvatore, jest to tytuł nie do ominięcia.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Tuesday, 09.06.2009, 13:14

Omg oO Człowieku, czy Ty widzisz kiedy był ostatni post? Nudzi Ci się na chacie i się w archeologa bawisz? Przejdź się na dwór to Ci nie zaszkodzi.

Ode mnie:
-Sapkowski
-Rowling
-Szekspir
-Brown
-Musierowicz (bardzo przyjemne i lekkie)
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Tuesday, 09.06.2009, 15:00

Hobogan... Indiana już jedną nogą w grobie a ty go zmuszasz do takiego wysiłku:P

Nie rób tego więcej..
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)