Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Monday, 12.01.2009, 11:56

Tak wiem, wystarczy ich tylko użyć odpowiednio tak by wszyscy nie zgineli z bohaterem włącznie :)

22

Monday, 12.01.2009, 14:08

no w IV epoce bossowie juz sa bardziej wymagajacy.

ja narazie mam z glowy krola, molocha, shaka.

najgorszy bedzie jadeitowy oraz fenri (chociaz na tupacu tez mozna sie przejechac i ponad 1k ekspa w plecy :) )

23

Monday, 12.01.2009, 20:46

To może byś wrzucił linki z bitew na
Lista lokacji specjalnych

z myślą o potomnych ;]


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

24

Tuesday, 13.01.2009, 12:40

Przecież są dostępne wojska z AA w 4 epoce ;)
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=908075b33c

Tak, są dostępne i nic poza tym. Specjalnie zabrałem tego arkebuza żeby pokazać jaki to wypas na expach. Jedynie aniołowi się może nadadzą jak im doda życia. :thumbdown:

Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy celowo jest to zrobione tak żeby najpierw w czasie bitwy były eliminowane jednostki z AA?? Pamiętam jeszcze z oblegów gdzie było po parę setek obstawy i 20 - 40 łuczników i głownie oni na oblegu padali w pierwszej kolejności. Trochę to jest bezsensem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "dyvid" (13.01.2009, 12:45)


25

Tuesday, 13.01.2009, 12:48

Przecież są dostępne wojska z AA w 4 epoce ;)
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=908075b33c

Tak, są dostępne i nic poza tym. Specjalnie zabrałem tego arkebuza żeby pokazać jaki to wypas na expach. Jedynie aniołowi się może nadadzą jak im doda życia. :thumbdown:

Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy celowo jest to zrobione tak żeby najpierw w czasie bitwy były eliminowane jednostki z AA?? Pamiętam jeszcze z oblegów gdzie było po parę setek obstawy i 20 - 40 łuczników i głownie oni na oblegu padali w pierwszej kolejności. Trochę to jest bezsensem.


Niefart i tyle (hp mają mało).
Akerbuzer to o ile pamiętam najsłabsza jednostka z AA.
Mam screeny z zaliczonych wszystkich lokacji wszystkimi rasami hero, więc da się :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

26

Tuesday, 13.01.2009, 14:07

Niefart i tyle (hp mają mało).
Akerbuzer to o ile pamiętam najsłabsza jednostka z AA.
Mam screeny z zaliczonych wszystkich lokacji wszystkimi rasami hero, więc da się :)
Taa, a najlepsza jednosta z AA ma 40HP więcej i 10 defa więcej. Niesamowita moc w niej drzemie. 8)

Co do zaliczenia bossów każdą rasą to pewnie, że się da. Ale mi tutaj raczej chodziło o przedstawienie beznadziei związanej z jednostkami z AA. Jak dla mnie to powinny mieć zdecydowanie więcej HP i AA, żeby mogły coś znaczyć na expach. Ale może się mylę, może są zwoje, które dają ze 100HP dla jednostek ale jest na nie 0,0000000000001% szans na wydropienie :P
Czekam na pierwszy raport, który pokaże że się mylę.

27

Tuesday, 13.01.2009, 14:46

Ich wypas polega na tym, że z nimi można zaliczyć bossa, bo na hero tyle AA długo nie wyciągniesz :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

28

Sunday, 25.01.2009, 20:32

Jako że mam już wszystkie techy pod jednostki AA to postanowiłem je sprawdzić w boju. I jest to niestety pierwsza i ostatnia wycieczka z jednostkami AA. Dzięki nim można tylko łatwiej herosa stracić. Beznadzieja i tyle.
No chyba, że znowu miałem niefart :thumbdown:

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=94d86f8e09

29

Monday, 26.01.2009, 08:48

Gwardziści i strażnicy się trafili :P
Jakbyś lansjerów wymienił na husarię ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

30

Tuesday, 27.01.2009, 17:18

jakbys zbudowal te 30 lvle kopalni zlota to dalo by rade! tak tak, lajtem

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Tuesday, 27.01.2009, 19:17

To ja sie nie dziwie ze Thorga ma raporty z zaliczonych lokacji kazda rasa ;p 10 husarzow albo 6/4 z czyms z aa i cala naprzod ;p

32

Wednesday, 28.01.2009, 08:06

To ja sie nie dziwie ze Thorga ma raporty z zaliczonych lokacji kazda rasa ;p 10 husarzow albo 6/4 z czyms z aa i cala naprzod ;p


No tak, najlepiej jakby ich zaliczać 2 dni po przeniesieniu do nowej epoki i rozbudowaniu stolicy na 10 poziom :whistling:
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Wednesday, 28.01.2009, 10:27

No tak, najlepiej jakby ich zaliczać 2 dni po przeniesieniu do nowej epoki i rozbudowaniu stolicy na 10 poziom :whistling:
10 poziom miasta, czyli forteca na 45? ;p Ciężko będzie w 2 dni ;p Z tego co rozumiem chodziło Ci o poziom fortecy ;p Spoko, nie należy przeciągać ani w jedną ani w drugą, ale jak do tej pory - w poprzednich epokach - wszystkie lokacje były wykonalne jednostkami, które z mniejszym lub większym bólem dało się utrzymać w stolicy. A teraz - husaria 2x trudniejsza w utrzymaniu niż krzyżowcy w 3e - a tam trzeba było naprawdę się napocić, żeby postawić ich 10. Do tego sensowne jednostki z AA też kosztują 8 złota w upkeepie, czyli porównywalnie więcej od krzyżaków w 3e. Moim zdaniem albo ktoś nie przemyślał dobrze 4e, albo ustawiono ją zaporowo, żeby nie dało jej się przejść bez siedzenia tu pół roku i zanudzenia się na śmierć w procesie.

34

Wednesday, 28.01.2009, 10:36

No tak, najlepiej jakby ich zaliczać 2 dni po przeniesieniu do nowej epoki i rozbudowaniu stolicy na 10 poziom :whistling:
10 poziom miasta, czyli forteca na 45? ;p Ciężko będzie w 2 dni ;p Z tego co rozumiem chodziło Ci o poziom fortecy ;p Spoko, nie należy przeciągać ani w jedną ani w drugą, ale jak do tej pory - w poprzednich epokach - wszystkie lokacje były wykonalne jednostkami, które z mniejszym lub większym bólem dało się utrzymać w stolicy. A teraz - husaria 2x trudniejsza w utrzymaniu niż krzyżowcy w 3e - a tam trzeba było naprawdę się napocić, żeby postawić ich 10. Do tego sensowne jednostki z AA też kosztują 8 złota w upkeepie, czyli porównywalnie więcej od krzyżaków w 3e. Moim zdaniem albo ktoś nie przemyślał dobrze 4e, albo ustawiono ją zaporowo, żeby nie dało jej się przejść bez siedzenia tu pół roku i zanudzenia się na śmierć w procesie.


Tak, chodziło o 10 poziom fortecy i kopalni.

To nie 4 epoka jest za trudna - to poprzednie były zbyt łatwe.
Z marszu zaliczało się wszystkich bossów, kwestia tylko zrobienia wszystkich techów i już można lecieć do następnej.

Cytat

ustawiono ją zaporowo, żeby nie dało jej się przejść bez siedzenia tu pół roku

Tak, przewidzieliśmy na tą epokę minimum pół roku dla graczy.
Chciałbyś tutaj siedzieć 2 miesiące i lecieć dalej?

Za pół roku skończyłaby się cała gra i co wtedy?
Owszem, mamy koncepcje, co dalej - ale wymaga to zaprojektowania, napisania, przetestowania, stworzenia grafiki.
Na co potrzebny jest czas.

Bez sensu byłaby praca 6 ludzi przez 3 miesiące, żeby zrobić coś, co gracz "przeleci" w tydzień, nie sądzisz?

TE jest grą długofalową, w innych tego typu grach czasy budowy budynków na wyższych poziomach są dużo dłuższe i potrafią być liczone w tygodniach.

Poza tym, może można pomyśleć o rozwijaniu nie tylko głównego hero?
W końcu po to właśnie jest taka opcja.
Upkeep da się wyciągnąć dużo łatwiej w innych wioskach.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (28.01.2009, 10:46)


ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

35

Wednesday, 28.01.2009, 14:46

Przesadzasz po kobiecemu ;p
Doceniam wasz trud włożony w tą grę, ale czy to nie idzie w złym kierunku? W końcu wszystko jest dla ludzi. Ciekaw jestem ilu dotrwa do 6e, i ile ta podróż będzie trwała.

Wracając do poziomu trudności. Można się przyzwyczaić, ale lepiej żeby przejścia między epokami były bardziej wyważone - przy każdym jest skok trudności, ale w porównaniu do innych, przy 4e jest moim zdaniem trochę za wysoki. Pierwsze 3 epoki można przejść każdą w powiedzmy 2 miesiące - a tu nagle pół roku. Trochę kupa czasu ;p Myślałem, że skoro TE ma epoki to będzie ciekawsze od innych, ale takie ciułanie pół roku simcity robi się męczące ;p

36

Wednesday, 28.01.2009, 14:57

Przesadzasz po kobiecemu ;p
Doceniam wasz trud włożony w tą grę, ale czy to nie idzie w złym kierunku? W końcu wszystko jest dla ludzi. Ciekaw jestem ilu dotrwa do 6e, i ile ta podróż będzie trwała.


Do pierwszej strefy na BW pierwsza osoba doszła po 2 latach gry :whistling:
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Wednesday, 28.01.2009, 15:01

Z tego co pamiętam z zapowiedzi to pierwotnie przejście do kolejnych epok miało być rozłożone mniej więcej tak:
Ep I - 3-4 tygodnie
EP II - 2-3 miesiące
EPIII - 5-6 miesięcy

Jak widać twórcy się lekko przeliczyli :P

PS W sumie to zróbcie przyjemność twórcom i nie przechodźcie tak szybko do kolejnych epok bo nie mają czasu na dorzucenie np. ekspedycji ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

38

Wednesday, 28.01.2009, 15:02

No cóż ludzkości przejście tych epok zajęło kilkanaście tysiącleci więc i tak jest dobrze :)
Ale prawdą jest że simcity które się zrobiło na wyższych epokach to straszna lipa. Tej grze troszkę chyba brakuje dynamiki i akcji, zwłaszcza w późniejszych epokach. W zasadzie nie ma co robić a zabawa staje się schematyczna i odbywa się na zasadzie: lokacje - budowa - czekanie - lokacje - budowa - czekanie........ Może pomysł eventów wniesie trochę życia. Poczekamy zobaczymy w końcu gra jest jeszcze bardzo młoda i na pewno powstanie tu jeszcze wiele świetnych pomysłów które rozwiną rozrywkę.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

39

Wednesday, 28.01.2009, 15:04

Do pierwszej strefy na BW pierwsza osoba doszła po 2 latach gry :whistling:
łoooo, żebym ja to wiedział to bym za TE nie siadał ;p

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

40

Wednesday, 28.01.2009, 15:04

Poza tym, może można pomyśleć o rozwijaniu nie tylko głównego hero?
W końcu po to właśnie jest taka opcja.
Upkeep da się wyciągnąć dużo łatwiej w innych wioskach.
Thorga, ze wszystkim co napisałaś się zgadzam, oprócz właśnie tego powyżej. Jeśli gra miałaby w założeniu być zrównoważona, to odstawianie na boczny tor głównego i pierwszego hero jest totalnie bez sensu. Po co ludzie go rozwijają przez pierwsze 3 epoki? Żeby w 4 epoce był tylko dodatkiem urozmaicającym okolicę? Większość graczy tak czy inaczej rozwija następnych bohaterów, ale nie może się to odbywać kosztem pierwszego. W takiej sytuacji może powinno się jednak wziąć pod rozwagę możliwość przenoszenia stolicy? Albo może niech np. od 3 epoki w stolicy się pojawiają ustalone odgórnie (żeby dla wszystkich po równo...) bonusy do wydobycia pozwalające graczowi wystawić oddział wysokopoziomowy na lokacje właśnie z głównym bohaterem w terminie krótszym niż pół roku?


PS. Że tak nieśmiało zapytam, co z tym baletem...?