Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 18.11.2008, 13:21

Lokacje specjalne vol. 4 - Kolonizacja

Temat poświęcony Lokacjom Specjalnym epoki Kolonizacji.
W temacie tym dozwolone jest luźne wklejanie raportów, dyskusja, wymiana uwag, opinie oraz pytanie o porady.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (18.11.2008, 13:35)


2

Tuesday, 18.11.2008, 21:14


ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 18.11.2008, 23:10

Jakby defa dopompować może da się tam szaleć na solo ;p

4

Wednesday, 19.11.2008, 00:45

na razie mam 82 defa przy 250 ataku, ale nim przejdę do 4 to może uda się jakiś ciekawy zwój do mojej zbroi znaleźć lub kupić :D wtedy się poszaleje :D

5

Wednesday, 19.11.2008, 07:52

no w ciemno nie szedlem na symulacji obronca mial 59 AA wiec mysle sobie gwardzista to moze max 75 wiec mysle dam rade ;)

pozatym diablo zwroc uwage ze gorejacy lata ;) atak to tu wystarczy tyle zeby powalic skorpiona na hit'a potem AA sie liczy i dff.

6

Wednesday, 19.11.2008, 12:34

nie zwróciłem uwagi na latanie :D trzeba będzie jeszcze podnieś AA bo na razie ze 130 mam tylko, ale nim dojdę do 4 to jeszcze "troszkę" minie :D

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 19.11.2008, 13:08

a ile może być gorejacych maxymalnie?

8

Wednesday, 19.11.2008, 13:11

1-3 go...
12-22 skor

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Thursday, 20.11.2008, 02:39

noo to w sumie troche miales niefart ze trafiles na 3 gorejacych gwardzistow ;D ale dopompowac dff i aa i mozna solo cisnac, ladny exp na skorpionach.

10

Thursday, 20.11.2008, 08:33

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=d99fbc1b00

no zemscilem sie ale narazie tam nie bede chodzic bo nie wiem czy te 97 aa to max moze jest max 105 np a to juz duza roznica ;)

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 01.01.2009, 19:01

//3 następne posty wydzielone z tego tematu.
KC.


Koszty utrzymania jednostek w złocie w 4e to chyba jakiś żart. Całe 3 jednostki nie potrzebują utrzymania w złocie - a złoto jest surowcem, który można wydobywać tylko w wysokich górach, i bazowe wydobycie wynosi 5. Koszt utrzymania jednej jednostki to średnio 8 złota. Takie koszta wykluczają większe armie zbudowane z jednostek potrzebujących złoto. A jak spojrzeć na koszta utrzymania tych 3 jednostek, które nam zostały do wyboru jedyną sensowną opcją są pikinierzy. Trochę to bez sensu, zawsze był jakiś wybór w jednostkach do armii - choćby procarze czy hoplici, itp. Wracając: Tak więc z podstawowymi 2ma kopalniami w stolicy możemy utrzymać jedną średnią jednostkę. Nie mówię o husarii lub działach. Koszt utrzymania husarii - elitarnej jednostki na lokacje - 12 złota - 2,4x podstawowe wydobycie z kopalni. W stolicy 10 husarzy wystawić się po prostu nie da. Dla porównania w innych surowcach koszt proporcjonalny koszt utrzymania wynosiłby: drewna: 72, żelaza: 36, koni: 60 czy 24 saletry.
W starożytności dla porównania elitarna jednostka - rydwan - do utrzymania potrzebowała 4 kamienie szlachetne - których wydobycie jest identyczne jak złota w 4e - i były problemy z wystawieniem 10 rydwanów. Husaria potrzebuje 12 złota. Chyba ktoś 2 razy przemyślał tą czwartą epokę...

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (02.01.2009, 10:39)


12

Thursday, 01.01.2009, 22:32

ptz przerabialem to juz ;)

i wiesz jak to jest nikt ci nie kaze w stolicy postawic 10 husarri, jak czloweik nie olal sobie reszty herosow (jak ja olalem :( ) to stawia na wiosce bez problemu 10 husarri i zalicza bosy ktorych bedzie ciezko ze stolicy. cos za cos, ma byc trudniej wiec robia trudniej na to wyglada. pozatym zauwaz sobie ze nie trzeba husrri na ekspy wystarczy 10 innych jednostek ktore beda lepsze niz krzyzowcy z III epoki z techami.

co do wydobycia to zgadzam sie z toba ze za duzo zlota w upkeepie i wiecej moglobybyc saletry wydobywane jezeli jakies wojo jeszcze ma sie liczyc.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Thursday, 01.01.2009, 22:44

zgadzam się, ale nie chodzi o samą husarię i lokacje. Teraz po prostu mamy 3 jednostki do wyboru do budowy sensownej armii...z czego arkebuzerzy sa za slabi i ciagna saletre na upkeep, pikinierzy sa ok, a lansjerzy maja duzy upkeep w zelazie. Jednostki, ktore maja zloto w upkeepie nie nadaja sie do armii bo ile ich wystawisz maksymalnie? 20?

14

Friday, 02.01.2009, 11:10

no to masz racje. ze tylko 3 armie do wyboru tak naprawde. ale + tego jest taki ze sa to 3 rozne typy. wiesz arka beda nawet niezli bo maja AA gdyby tak bylo wieksze wydobycie saletry to wymiataloby sie nimi na duza ilosc. rajtarzy tez nei sa tacy zli z techami a tylko 4 zlota biora wiec parunastu da rade postawic.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Saturday, 03.01.2009, 11:36

mimo wszystko parunastu to nie paruset zauważ że nie mamy kompletnie szans jak ktoś z 3 epoki wjedzie w nas np 300 piechurami co w 3 epoce jest norma. Zresztą sam koszt przejścia do 4 epoki (chodzi mi o techa) 87 50052 500105 000210 000. Złoto jest nie do osiągnięcia nie wiem ja nawet w 3 epoce gdzie miałem przyzwoite wydobycie nie myślałem o takich sumach

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "ptz" (03.01.2009, 15:47)


16

Saturday, 03.01.2009, 11:55

takie a nie inne wymagania/ wydobycie surki świadczy jedynie o tym że gra nie jest z tych które mają być zakończone po 1 miesiącu. Gdyby obniżyli próg utrzymania jednostek po 2 tygodniach byłbyś królem okolicy a zauważ że ludzie z wcześniejszych epok też chcą pograć a nie być czyjąś farmą, przemyśl to! Co do awansu do następnej epoki to chyba zrozumiałe że koszta muszą być jakieś przyzwoite bo inaczej twórcom gry głowy na wymyślanie epok by zabrakło... gra jest może i momentami monotonna ale to nie gra akcji tylko www

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Saturday, 03.01.2009, 15:52

Przemyśl to, że jeśli przechodzę do następnej epoki, to też nie chcę być czyjąś farmą. Rozumiem, z epoki na epoke jest ciężej, ale nie przesadzajmy ;/ Myślę że dwukrotnie obniżenie kosztów utrzymania jednostek w złocie byłoby dość rozsądne ;p

18

Wednesday, 07.01.2009, 12:31

Przecież kopalnie można rozbudowywać w nieskończoność, im większy lvl tym większe wydobycie.
A że długo się później budują? W innych grach przeglądarkowych też tak jest. Nie chodzi o to, żebyś w 1 dzień pobudował sobie wszystko na 10 poziom, co starczy ci do ownowania całej okolicy.
Z założenia zysk przejścia do kolejnej epoki to nie natychmiastowa dominacja nad resztą graczy, tylko możliwość eksploracji kolejnych lokacji i znajdowania lepszych przedmiotów, run, zwojów.
A militarna dominacja dopiero po porzadnej rozbudowie.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

19

Monday, 12.01.2009, 11:24

Moje próby bardziej lub mniej udane;)
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=0ad95a4e47 Król Artur

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=f1ae1ddbbf Atylla Bis

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=4e5dacde98 Goplana

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=bd932c48a7 Dymiący Cień

Techy zrobione, ale niestety bez wojsk z aa i bohatera bardziej podbudowanego większości lokacji będzie trudna do przejścia.

20

Monday, 12.01.2009, 11:44

Przecież są dostępne wojska z AA w 4 epoce ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny