Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 09.12.2008, 16:53

Symulator Walk

Kiedyś była wzmianka że za kliknięcie w linka referencyjnego mają być punkty symulacji, szkoda że to nie weszło w życie.

Ale chciałem zwrócić uwagę że symulator jest bardzo nie dopracowany gdyż, warto by było móc określić parametry bohatera Atak, Obrona itd.
oraz dodatkowe bonusy z przedmiotów bo jeśli mi ktoś powie że różnica np. +4 inicjatywy wpływa nieznacznie na wynik walki albo +10 do obrony.

Też rażąca w oczy rzeczą jest to że nie ma możliwości wpisania armii powyżej 99 jednostek czyli 3 cyfrowej.

Czuje się mocno nieusatysfakcjonowany wydaniem PLN na to "coś".

Reasumując dajcie jakąś niewielka ale darmową możliwość korzystania z symulatora wszystkim (np. 10x click w referala = 1 PS), naprawdę poprawcie to.

Pozdrawiam i czekam na efekty.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 09.12.2008, 21:22

Popieram

3

Tuesday, 09.12.2008, 23:26

Prosiłbym o niepisanie postów takich jak pana wyżej - które nic nie wnoszą do tematu.

Cytat

Ale chciałem zwrócić uwagę że symulator jest bardzo nie dopracowany gdyż, warto by było móc określić parametry bohatera Atak, Obrona itd.
oraz dodatkowe bonusy z przedmiotów bo jeśli mi ktoś powie że różnica np. +4 inicjatywy wpływa nieznacznie na wynik walki albo +10 do obrony.

Poruszane wielokrotnie na forum - stanęło na tym, że nie będzie (polecam szukajkę).

W sprawie reszty - przychylam się osobiście do pojedynczych pkt symulacji, z ograniczeniem ilości max jakie można w ten sposób zdobyć na dzień. I brak możliwości wpisania liczby 3cyfrowej też fajnie byłoby poprawić.

Czekamy na odpowiedź Administracji :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Tuesday, 09.12.2008, 23:28

ptz liczę na rozwinięcie twojej bujnej myśli w kolejnym poście tego tematu, aby nie potraktować twojego postu jako zwykły spamik :-) Liczę na szeroko zakrojoną współpracę w tym szczytnym celu :D
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

5

Wednesday, 10.12.2008, 00:19

Symulator ma być symulatorem, a nie podawatorem wyników walk ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

6

Wednesday, 10.12.2008, 03:51

I dlatego że jest tak niedopracowany powinien być darmowy :), przynajmniej dla osób posiadających premium.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 10.12.2008, 07:11

ptz liczę na rozwinięcie twojej bujnej myśli w kolejnym poście tego tematu, aby nie potraktować twojego postu jako zwykły spamik :-) Liczę na szeroko zakrojoną współpracę w tym szczytnym celu :D
Według mnie jeśli ktoś mówi, że popiera czyjąś myśl to już same w sobie nie jest spamem, ponieważ mamy więcej osób, które chcą zmiany. (zamotałem)
I dlatego że jest tak niedopracowany powinien być darmowy :), przynajmniej dla osób posiadających premium.
Jedno wyklucza drugie. (Darmowe dla osób z premium)


A co do symulatora to według mnie jest dobrze, wystarczy poprawić ten błąd z liczbą trzycyfrową. Jeśli komuś się nie podoba to może nie korzystać, bo to do gry nie jest potrzebne. (Sam osobiście tak robię choć mam premium)
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

8

Wednesday, 10.12.2008, 09:44

I dlatego że jest tak niedopracowany powinien być darmowy :), przynajmniej dla osób posiadających premium.
Jedno wyklucza drugie. (Darmowe dla osób z premium)


A co do symulatora to według mnie jest dobrze, wystarczy poprawić ten błąd z liczbą trzycyfrową. Jeśli komuś się nie podoba to może nie korzystać, bo to do gry nie jest potrzebne. (Sam osobiście tak robię choć mam premium)
Nie wyklucza, tylko chyba niedokładnie mnie zrozumiałeś, chodziło mi że jeżeli ktoś ma premium to wtedy symulator powinien być bez Punktów Symulacji (które teraz trzeba kupić). Osobiście z symulatora teraz nie korzystam bo nie ma sensu bez tych 100k punktów doświadczenia które w niego wpakowałem :D, a heros zadaje teraz 1/3 wszystkich obrażeń na lokacji specjalnej więc jest istotnym wzmocnieniem :D.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Wednesday, 10.12.2008, 10:07

w zasadzie z symulatora korzystałem tylko na alfie - niestety za ps nie ma to sensu - jest tak niedokładny że w zasadzie służy tylko w tej chwili do zobaczenia jakie jednostki są latające i jak ustawić armię - do niczego więcej na lokacjach specjalnych się nie nadaje. Bohater ma istotną rolę - a co do Thorgi - symulator i tak nigdy nie poda dokładnych wyników - stąd że często zdarza się że ataki idą w jedną jednostkę a nie rozkładają się na wszystkie; a to że boh może zaatakować 2 albo 3 razy; a szarża przy człowieku; a itemki? to wszystko i tak daje dużą dozę błędu.
Więc podsumowując - ja też jestem za tym żeby symulator był darmowy - jak znam życie to większość osób z niego wogóle w tej chwili nie korzysta ;)
No chyba że zrobicie full wypas symulator ;)

10

Wednesday, 10.12.2008, 10:16

Celem istnienia symulatora nie jest pokazywanie, jakie wyniki otrzyma się w konkretnych lokacjach specjalnych.
Czyli "pójdę z 10 samurajami i z takim i takim sprzętem to wygram".

Symulator jest po to, żeby sprawdzić, ile i jakich jednostek dowodzonych przez jakiegoś hero,
jest potrzebne do pokonania innych jednostek dowodzonych przez innego hero;

Czyli że np. na 100 procarzy potrzebujesz 20 hoplitów jak walczysz demon vs anioł, a 25 hoplitów jak walczysz demon vs demon, etc., etc.
I po to, żeby nie było, że armii np 300 procarzy nie da się pokonać niczym.


Więc podsumowując - ja też jestem za tym żeby symulator był darmowy - jak znam życie to większość osób z niego wogóle w tej chwili nie korzysta ;)

Skoro symulator jest niedokładny i nie ma potrzeby z niego korzystać, to można przecież z niego nie korzystać ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

11

Wednesday, 10.12.2008, 10:38

Skoro symulator jest niedokładny i nie ma potrzeby z niego korzystać, to można przecież z niego nie korzystać ;)
I tak też czynimy :D.

12

Wednesday, 10.12.2008, 10:45

Elementy gry pozostawione praktycznie same sobie świadczą o braku dokładności twórców, symulator wygląda jak ver. alfa z wieloma brakami.

Ja osobiście czuje się zawiedziony wydaną gotówką na ten symulator i jak każdy klient mogę złożyć reklamacje na kiepską jakość produktu i mam nadzieje że nie obsługi :)

13

Wednesday, 10.12.2008, 14:20

Odpowiedź brzmieć będzie: Nie da się składać reklamacji jesli nie ma na co.
A nie ma, gdyż: "Konto premium jest Twoją dobrowolną wpłatą na rzecz utrzymania serwera i rozwoju gry."
Z czego jednoznacznie wynika, że nie kupujesz produktu/usługi, także nie masz czego reklamować. Gra jest przecież BEZPŁATNA.

pocieszające jest to, że część propozycji poprawienia rozgrywki zostaje jednak przez twórców uwzględniona.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 10.12.2008, 14:30

Według mnie jeśli ktoś mówi, że popiera czyjąś myśl to już same w sobie nie jest spamem, ponieważ mamy więcej osób, które chcą zmiany. (zamotałem)
A dla mnie jest i będzie spamem - skoro dla mnie jest to od dzisiaj i dla ciebie jest, przynajmniej na tym forum :).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Wednesday, 10.12.2008, 15:18

ptz liczę na rozwinięcie twojej bujnej myśli w kolejnym poście tego tematu, aby nie potraktować twojego postu jako zwykły spamik :-) Liczę na szeroko zakrojoną współpracę w tym szczytnym celu :D
Rozwinąć? Rozwijam.
Zgadzam się kompletnie z wypowiedzią Drastica. Miałem zamiar poprzez słowo 'popieram' wprowadzić w życie jakże prosty zamysł uświadomienia zarówno Administratorom, że głos Drastica nie jest odosobniony, jak również wsparcia samego autora tejże wypowiedzi. Jeśli nie miałem w tym momencie żadnego pomysłu wartego uwagi, uznałem, że mądrzej będzie jeśli nic więcej nie dodam, aby nie robić bałaganu, z którym Moderatorzy - o czym sami wiedzą najlepiej - od dawna prowadzą walkę. Samą myśl, że 'popieram' post kolegi uznałem za wystarczającą, aby napisać post. Przecież od czegoż jest forum, jak nie od wyrażania opinii?
Aby poprzeć ten argument, powołam się na artykuł z Wikipedii:
Forum dyskusyjne – jest przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
Tak więc rodzi się pytanie: Czy słowo popieram, możemy uznać za informację bądź pogląd? Na pierwszy rzut oka nie jest informacją - nie niesie w sobie żadnej treści. Jeśli jednak dokładniej zgłębić tą myśl, możemy indukować, że jest to rodzaj informacji do osób odpowiedzialnych za kształt gry, że osoba pisząca posta powyżej - tj. Drastic - nie jest sam w swojej opinii, a zarazem autor owego 'popieram' nie ma nic do więcej do dodania. Więc trudno jest jednoznacznie okreslić przynależność tego wyrażenia do informacji. Czy z uda mi się sformułować jednoznaczny wniosek dotyczący związku tego słowa z poglądami? Tu znowu poprę się Wikipedią:
Pogląd jest rodzajem idei, wyobrażenia na dany temat. Jest to także pewien sąd o czymś lub punkt widzenia na coś. Każdy pogląd może ulegać zmianie w zależności od prawdziwości podstaw, na których się opiera.
Jak łatwo zauważyć, samo 'popieram' w żadnym wypadku nie jest poglądem, ale za to jak najbardziej kwalifikuje się jako sąd o czymś lub punkt widzenia. Jak widać popierający identyfikuje się z autorem wątku - i to jest właśnie jego punkt widzenia.
Konkludując, trudno jest jednoznacznie określić, czy 'popieram' można zakwalifikować jako pełnowartościowy post na forum dyskusyjnym. Moim zdaniem, nie jest to spam, bo niesie w sobie pewną treść, nawet jeżeli trzeba chwilę pomyśleć aby do niej dojść. Z tym chyba nie mamy problemów? ;) W każdym razie, rozumiem i doceniam chęć utrzymania porządku na forum przez jakże pracowitych administratorów, jednakże chciałbym w puencie zawrzeć mały przekaz do nich: Nie oceniajcie wartości postu po jego długości. Zarówno, jak w tysiącu słów można nic nie wyrazić, tak w jednym słowie można skondensować swój punkt widzenia. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby więcej nie doprowadzić do takiej dwuznacznej wypowiedzi. Mam nadzieję, iż krótko i rzeczowo rozwinąłem swoją jakże bujną myśl, a zarazem dokonałem małej analizy tej wypowiedzi.

Hmm, z drugiej strony myślę, że udało mi się wyłapać w wypowiedziach grupy trzymającej władzę pewną myśl:

Gracz: Wiecie <coś> chyba nie jest tak jak powinno być, nie myśleliście żeby to dopracować/zmienić?
GTW: Działa?
Gracz: No działa, ale...
GTW: Nie zmieniamy.

pozdrawiam ;]

16

Wednesday, 10.12.2008, 15:40

zaraz dostane ale uwazam ze takiego czegos jak symulator walk wogule nie powinno byc.

zostal on zapewnie stworzony zeby nie chodzic na slepo na lokacji i mniejweicej zobaczyc jak wyglada starcie jednostek.

kiedy dostalibysmy na mozliwosc wprowadzenia statow hero podniesc bonusy woja (poporzez itemy jakie mamy oraz lvl hero ) idac na lokacje poprzedzna 100 probami nie bylo by juz tej zabawy.

wtedy ten co ma kase robi sobie po 20 wypraw roznymi ukladami woja i w pare zloty ma gotowe uklady na bossow z danej epoki (np z IV :) ) atak jest ten dreszczyk emocji bo na symulaotrze nie rozwalisz zadnego z bossow.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Wednesday, 10.12.2008, 19:22

Korzystając z okazji wypowiem się na ten temat :). Nie wypowiadałem się aby nie było fali pretensji, ale widzę, że są osoby, które mają podobne zdanie na ten temat:

Moim zdaniem symulator wraz z wejściem bety powinien zostać zlikwidowany, gdyż nie spełnia większości założonych pierwotnie funkcji i może wprowadzać w błąd (gdy ktoś ślepo wierzy wynikom symulacji). W chwili obecnej przydatny jest do przejrzenia co się znajduje w nowej lokacji i to akurat uważam, że jest zbyt marnym powodem aby utrzymywać istnienie tego symulatora.

@ptz tak trzymaj :thumbsup: , lekko offtopic ale rozgrzeszam, bo odkryłem lekką nutkę fantazji ;). Mam nadzieje, że utrzymasz postawę jak z późniejszego posta ^^. Liczę na dalszą współprace ^-^

PS Wyobraź sobie, że takich jak ty jest 500 i każdy napisze, że popiera albo że nie popiera - jaka jest wartość merytoryczna takiego wątku i czy czasem nie utrudnia sensowną dyskusję osób, które mają coś więcej do powiedzenia w wątku? I najważniejsze - co to zmieni? No więc powiem tobie NIC nie zmieni bo nie gracze decydują a twórcy i niestety ale trzeba się pogodzić z tym, że rozpatrywana jest propozycja i ewentualne kombinacje a nie ilość głosów za i przeciw.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 11.12.2008, 03:05

az niemoge sie powstrzymac... POPIERAM SWOICH PRZEDMOWCOW :D
a rozwijajac mysl, zeby vein niemial watpliwosci co do merytorycznej zasadnosci mojej jakze oszczednej w slowach, acz pelnej wymowy i jednoznacznie brzmiacej wypowiedzi, eghm. Z symulatora kozystalem moze ze 2 razy za czasow bety, od momentu wprowadzenia oplaty za symulator w postaci dni wykupionego premium... uznalem za bezuzyteczny, bo i tak podaje losowo wybrany wynik i w miare miarodajne dane mozna otrzymac przy setnych probach jedynie - szkoda czasu na taka zabawe. Od uzyskania niezbednych nam informacji mamy Krowe, ktory przedziera sie na czole stawki podajac dane potrzebne do obmyslenia taktyki w danych lokacjach czy tez przygotowaniu sie na przeskoczenie epoki i nakreslenia strategii rozwoju naszej malej cywilizacji (dzieki ci za to :D)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

19

Thursday, 11.12.2008, 07:24

Moim zdaniem symulator jest dobry do wstepnego określenia jakie wojsko przygotowac na jaka lokacje, czy powinny byc gratisowe punkty za zapraszanie nowych osob do gry, no coz, jak to juz zostalo niejednoktornie stwierdzone:

I najważniejsze - co to zmieni? No więc powiem tobie NIC nie zmieni bo nie gracze decydują a twórcy i niestety ale trzeba się pogodzić z tym ...


Dlatego ja juz dawno temu przestalem wypowiadac sie na forum, podawac pomysly, zglaszac niescislosci zwiazane z gra, etc. etc. etc.

Wrzuciliscie TE na portal Interia i zbieracie nowych graczy, tylko problem w tym ze w chwili obecnej jest taki wybor podobnych gier ze jak komus cos sie nie spodoba to przerzuci sie na inna gre bez zadnych wachan, to nie 2000+ rok gdzie bylo tylko Ogame. Nie chce Was krytykowac, gra mi sie osobiscie podoba, obawiam sie tylko ze nie utrzymacie aktywnych graczy jesli nie bedziecie choc w najmniejszym stopniu sluchac ich propozycji, bo w chwili obecnej sluchacie tylko wtedy jak wylapiemy jakis bug.

Patrzac na wymagania w 4 epoce zastanwia mnie jedno: ile graczy oprócz Krowy dojdzie do 5 epoki ...

20

Thursday, 11.12.2008, 09:59

Sprawa jest prosta.

Symulator NIGDY nie miał być udostępniony publicznie. Jego obecna wersja powstała tylko po to, by uświadomić graczom różne możliwości i rozwiązania (np. wystawienie hoplitów przeciwko procarzom).

Jednocześnie nie chcemy by symulator wyeliminował ryzyko oraz dreszczyk emocji z gry. Dlatego nie planujemy dodawać do niego kolejnych opcji.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker