Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 11.12.2008, 22:27

osady w 3 epoce jakie wybrać?

na co warto zwrócić uwagę przy wyborze osad przed zmiana epoki z 2 na 3 ? tzn na jakie pola i na wydobycie jakiego surowca zwrócić większa uwagę aby sie później nie męczyć się z początkowa rozbudowa i nie być zmuszonym do zmian osad ;/
prosiłbym o wypowiedz osób będących już w 3 epoce i o informacje jakie sa najbardziej poszukiwane na rynku

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 11.12.2008, 22:29

zależy co Tobie jest akurat potrzebne żeby zbalansować braki w surowcach jeżeli chcesz pod wydobycie albo jakie wojo chcesz stawiać jeżeli ma być pod wojsko
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

3

Thursday, 11.12.2008, 22:53

pod wojo planuje dopiero 4 osadę robić stolica i dwie kolonie to pod wydobycie a co wydobywać to nie wiem bo na razie w 2 epoce siedzę :P na bank na stolicy postawie trochę woja do wypadów na lokalizacje specjalne ale typowo ofensywne wojsko to dopiero na 4 osadzie będę stawiał

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 11.12.2008, 23:00

jak pod wydobycie to będziesz wiedział dopiero w 3 erze tak naprawdę
łatwiej teraz wziąć pod wojo i z nią przejść do 3 epoki, jak pod procki to masz pod piechurów, jak pod hopki to masz pod halabardy
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

5

Friday, 12.12.2008, 01:59

Oprócz koni wszystko jest potrzebne więc nie ma uniwersalnej wioski.

6

Saturday, 13.12.2008, 22:49

Odpowiedz jest taka sama jak w 2 erze. Rownie prosta i rownie lakoniczna: to zalezy...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Sunday, 14.12.2008, 09:23

Baldr jakby trafil w sedno problemu... moge tylko doradzic, aby szukac pol z jak najwieksza iloscia bonusow, dla wojska najwieksza ilosc drewna lub zelaza, dla mocnej armii na lokacje zloto/zelazo/koniki i troche drewna, dla ciulaczy - pacyfistow wszystkiego po trochu :)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

8

Monday, 15.12.2008, 00:01

tak się zastanawiam czy ja piszę w jakimś innym niezrozumiałym języku?
1) nie mogę kierować się polami z największa ilością bonusów bo chodzi o dokonanie wyboru jeszcze przed zmianą epoki więc nie wiem gdzie jakie bonusy mi się trafią
2) nie szukam osady pod szkolenie wojska bo na to przeznaczę 4 osadę i zapewne powybieram coś z licznymi bonusikami do drewna dla piechurów w ilości masowej
3) czy w 3 epoce jest jakiś surowiec zdecydowanie deficytowy? tak jak przykładowo kamienie szlachetne i brąz (choć w mniejszym stopniu) w ep2?
4) wojo do spacerowania po lokalizacjach specjalnych i tak planuje szkolić w stolicy a tam nic się nie zmienia

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Monday, 15.12.2008, 00:55

1. zapytaj się sąsiadów co przeszli epokę wyżej - tak trudno na to wpaść?
3. złoto - a że złoto wydobywasz min z pustyń stąd dobry teren dla ciebie z ep2 będzie niezły w ep3 - nie wiem jak z np. marmurem itp. to już "elita" ci podpowiem ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

10

Monday, 15.12.2008, 00:58

Jeśli Ci to w czymś pomoże - złoto jest potrzebne praktycznie do wszystkiego :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


11

Monday, 15.12.2008, 05:13

Wbrew pozorom od nadmiaru nawet zlota mozna sie porzygac :P
Ale przynamniej latwo sie sprzedaje za cokolwiek co jest mi w danej chwili potrzebne. Szkoda tylko ze widelki cenowe sa takie waskie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

12

Monday, 15.12.2008, 12:38

Ja wam dam uniwersalną radę jeśli planujecie przejść do następnej epoki a nie macie jeszcze wszystkich wiosek walcie je gdzie popadnie, bo to nie ma większego znaczenia moim zdaniem...
Chodzi o to że po przejściu epoki bonusy pól znikają. Ja dzięki swojej metodzie szybciej niż w poprzedniej epoce się rozwinąłem i myślę że to skutkuje...
Więc po przejściu do wyższej epoki rozbudowujesz kopalnie tylko na pierwsze poziomy... za resztę surowców w stolicy budujesz budynki potrzebne do osadnika.. zbierasz surowce ze wszystkich wiosek i dajesz do stolicy....gdy już będziesz miał osadnika koniecznie zburz stare wioski i zbuduj nowe na polach z dobrymi bonusami nie opłaca się trzymać zwykłej wioski... wystarczy że i tak mamy stolicę bez bonusów...

13

Monday, 15.12.2008, 13:39

Ja uważam tak samo jak przedmówca. Buduję wioski dobre na epokę w której jestem a nie na siłę ustawiam się już na przyszłą. Zamiast męczyć się w epoce której jestem wolę później i kilka h zmienić wioski na pożądane dla nowej epoki, bo później i tak przeważnie się okazuje że pola po przejściu nie mają bonusów albo jest ich mało.

14

Monday, 15.12.2008, 16:06

A ja w swojej wiosce mam tak:
2 lasy (jeden z 2x)
1 dżungla
2 wzgórza z kowalami
1 wzgórza z drwalem (2x)
1 góry z kowalem
2 pustynie

Teren dobry na ep.2 a w ep.3 będą 3 wysokie góry i 2 pustynie, więc będzie to dobre pole na złoto :)
Tak więc nie każda wioska dobra w ep.2 nie zda egzaminu w ep.3
Taka moja sugestia.

15

Tuesday, 16.12.2008, 09:37

Tak więc nie każda wioska dobra w ep.2 nie zda egzaminu w ep.3
Taka moja sugestia.


A moja jest taka że las 2x to można powiedzieć żaden bonus jest pełno pół gdzie naprawdę są wartościowe bonusy ja np. mam:

Chatka drwala: 4 (1) [Drewno125]
Stajnia: 1 [Konie15]
Kopalnia złota: 7 (1) [Złoto40]
Wyrobisko gliny: 3 [Glina60]
Kopalnia żelaza: 2 [Żelazo20]

Chatka drwala: 7 (2) [Drewno225]
Stajnia: 3 (1) [Konie60]
Kopalnia złota: 6 [Złoto30]
Wyrobisko gliny: 2 [Glina40]
Kopalnia żelaza: 4 (1) [Żelazo50]

Chatka drwala: 6 (3) [Drewno225]
Stajnia: 3 [Konie45]
Kopalnia złota: 3 [Złoto15]
Wyrobisko gliny: 5 [Glina100]
Kopalnia żelaza: 3 (1) [Żelazo40]

no i nieszczęsna stolica
Chatka drwala: 5 [Drewno125]
Stajnia: 2 [Konie30]
Kopalnia złota: 4 [Złoto20]
Wyrobisko gliny: 4 [Glina80]
Kopalnia żelaza: 4 [Żelazo40]

Na twoim miejscu pozbył bym się tej wioski

16

Saturday, 20.12.2008, 05:47

Ja bym ci doradził wybór wiosek ze wszystkim po trochu, ale z przewagą złota i żelaza. I jak najmniejszą ilością pól pod konie. Złoto i żelazo to kluczowe surowce. Poproś sąsiadów o informacje o interesujących cię polach. Na pewno nie odmówią pomocy. Ja tak zrobiłem i znalazłem śliczne poletka :) . Wybór pól to ważna sprawa i dla rozwoju państwa, i dla rankingu. Dobrze planujesz jedną wioskę przeznaczając na wojsko. Ta wioska powinna mieć dużo pól pod drewno. Pola pod drewno w innych wioskach niewiele ci dadzą bo i tak trzeba ostro farmić, ponieważ drewna w trzeciej epoce potrzeba niewyobrażalne ilości.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (20.12.2008, 06:05)