Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 14.12.2008, 11:38

Nieregulaminowy profil, nazim, historia i prawa autorskie.

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…ofile&uid=12575
Profil gracza zawiera treści faszystowskie/nazistowskie. Publikacja tego typu treści jest zabroniona.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (15.12.2008, 00:49)


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 14.12.2008, 12:22

neofaszystom i antysemitom mowimy nie!

przykro sie robi jak niektorzy "ludzie" niewyciagaja wnioskow z historii...
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Sunday, 14.12.2008, 12:37

to ja może coś od siebie
Kodeks Karny

Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (14.12.2008, 12:55)


4

Sunday, 14.12.2008, 17:41

Szczerze?? ja tam nie widzę treści faszystowskich, nawoływania do czegokolwiek itp?? Nie ma nigdzie nawet symbolu swastygi itp. jest jedynie jakiś obrazek "tajemniczego" faszysty i cytat z twórczości A. Hitlera (przyznam się że czytałem i pomijając pewne teorie to facet naprawdę nie głupio pisał).
Niestety, my jako naród jesteśmy strasznie przewrażliwieni - to fakt tylko dlaczego na pierdoły?? Nikt nie mówi o fanaberiach jakie wyczynia T. Rydzyk w swoim radyjku. Na dodatek robi to na masowa skale, i zdecydowanie bardziej wulgarnie niż użytkownik o którym napisaliście.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 14.12.2008, 17:49

obrazek to nic

cytowanie Mein Kampf samo w sobie jest propagowaniem nazizmu, sam cytat, który prawi o traktowaniu Żydów jako wroga jest nawoływaniem do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym i religijnym

a Rydzyk Rydzykiem
jeżeli ktoś zabija ludzi to mi wolno ich kaleczyć ??
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

6

Sunday, 14.12.2008, 17:53

Niestety ale nie mogę się z Tobą zgodzić. jest to cytat z twórczości człowieka o takich a nie innych poglądach. Ty nie musisz się z nimi zgadzać. Traktujmy to dosłownie jako cytat i tyle.
Ja tez nie zgadzam sie z wieloma rzeczami, wiele tez mi sie nie podoba i co z tego?? Tak samo jak A. Hitler miał własne tezy z którymi moge ale nie musze sie zgadzac...i co z tego??

7

Sunday, 14.12.2008, 19:53

Tak się składa, że publikowanie twórczości "tego człowieka", w tym również poglądów zawartych w "Mein Kampf" jest prawnie zabronione. A TE jest grą publiczną :)
Nie ma do tego nic, czy komuś się to podoba czy nie.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Sunday, 14.12.2008, 20:51

Tak się składa, że publikowanie twórczości "tego człowieka", w tym również poglądów zawartych w "Mein Kampf" jest prawnie zabronione.
nie zupełnie Kruczy, prawa autorskie na "twórczość" tego człowieka należą do rządu Bawarii, który ich nie udostępnią, wiec publikowanie stanowi po prostu naruszenie praw autorskich, przy czym cytowanie co do zasady należy do tzw. "dozwolonego użytku"
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

9

Sunday, 14.12.2008, 21:02

czyli cytowanie "Mein Kampf"jest dozwolone tylko kwestia co cytujesz.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Sunday, 14.12.2008, 22:10

cytowanie co do zasady jest dozwolone, jeżeli spojrzymy od strony praw autorskich
jeżeli chodzi o "Mein Kampf" i prawo karne to już co innego
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

11

Sunday, 14.12.2008, 22:33

Wydawanie Mein Kampf dozwolone jest w Australii, Finlandii, Grecji, Indiach, Indonezji, Irlandii, japonii, Kanadzie, Kolumbii, Korei Poł., Macedonii, Nowej Zelandii, Portugalii, Turcji, USA, Włoszech.
Ludzie nie dajcie se zwariować i juz nie bądzcie takimi "swiętoszkami".
W Polsce miała miejsce jedna sprawa przeciwko wydawcy "Mein Kampf" jednak dotyczyła ona własnie naruszenia praw autorskich a nie tresci w niej publikowanych!!
Jako że cytowanie nie jest naruszeniem praw autorskich więc nadal nie rozumiem co wy chcecie od człowieka który zamieścił cytat w swoim opisie.
Zrozumcie że nie macie racji...wiem głupio teraz sie przyznać.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Sunday, 14.12.2008, 23:32

KazMax wszystko dobrze, wolnosc slowa ma swoje prawa, ale zaznaczam, ze w ta gre moga grac nie tylko ludzie juz w pelni uksztaltowani psychicznie i czytajac MeinKampf niewyciagac blednych wnioskow z mysli Hitlera, ktory byl geniuszem, szalonym geniuszem. Byl bardzo charyzmatyczny, a jego przemowienia jak wspominaja naoczni swiadkowie doprowadzaly kobiety do orgazmu. Tyle tylko, ze pomimo tego tez wpedzil caly swiat w 5 letnie otchlanie piekla niemowiac juz o dziesieciu latach przed wojna podczas, ktorych judaizm i wyznajacy go ludzie w niemczek i w zaaneksowanych krajach byli traktowaniu jako podgatunek, gorzej nawet niz wsciekle zwierze. Na mysl tutaj przychodzi mi taki jeden oddcinek southparku, w ktorym Cartman po wizycie u psychiatry chcacego mu pokazac ze faszyzm jest zly zrobil zgola cos przeciwnego. Cartman zobaczyl jedynie wielkiego czlowieka, ktory podporzadkowal sobie caly narod przekonujac ich, ze sa rasa nadludzi. Ergo upraszam autora tego opisu o jego zmiane, a administracje o jednoznaczne stanowisko odnosnie takiego zjawiska.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

13

Sunday, 14.12.2008, 23:41

Cerberis z całym szacunkiem ale ciutkę się zagalopowałeś ;) Wyciągasz zbyt obszerne wnioski (przypominam że dyskusja tyczy sie profilu i zawartego w niej cytatu).
Cytat zawarty w profilu na pewno nie będzie miał najmniejszego wpływu na nawet nie ukształtowany ludzki umysł...co najwyżej taka osoba (zawód: podstawówka) go nie zrozumie.
Kurcze ja tylko chciałbym odrobinę obiektywizmu a nie toczenia piany z ust po usłyszeniu słów - faszyzm, Hitler czy też "Mein Kampf", pomimo iż wiem że jesteśmy narodem skłonnym do popadania w skrajności (niestety).

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Sunday, 14.12.2008, 23:52

KazMax moze wyraze sie jasniej... Hitlera i jego dokonania nalezy zostawic do dyskusji w innych warunkach w bardziej sprzyjajacych do refleksji miejscach, ta gra niech pozostanie wolna od tego typu tresci. I za przeproszeniem nietocze piany z ust, bardzo ciekawia mnie czasy wielkich wojen i wszystkich niuansow rzadzenia w tamtych czasach i coby niemowic Adolfo byl wielkim czlowiekiem z odchylami psychicznymi, a gdyby go tylko przyjeli do akademi sztuk pieknych to bysmy o nim slyszeli jedynie w galeriach sztuki. Ale historii niezmienimy, wiec dokladajmy wszelkich staran, by choc jej najgorsze chwile sie niepowtorzyly nigdy wiecej....
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

15

Sunday, 14.12.2008, 23:58

Zgodzę sie z Tobą w 99%...ale nawiązując do Twojej wypowiedzi czy sądzisz iż cytat z jego dzieła zamieszczony w profilu może mieć jakikolwiek wpływ na dalsze dzieje ludzkości?
Skoro cała książkę można wydawać w wielu zdecydowanie bardziej rozwiniętych nie tylko gospodarczo ale i kulturowo krajach, świadczy to jedynie o zacofaniu naszych poglądów.
Zdaje sobie sprawę iz temat jest nader drażliwy zwłaszcza dla nas, jako narodu, jednak ja osobiście potrafię spojrzeć na to nieco szerzej a nie bezwładnie płynąć z nurtem....

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Monday, 15.12.2008, 00:18

swiat zmieniamy zaczynajac od siebie i od swojego otoczenia, swobodna niczym nieograniczona wymiana pogladow jest kwintesencja wolnego kraju w jakim teraz przyszlo nam sie urodzic i zamieszkiwac, w panstwach totalitarnych niemielibysmy szans (podejzewam, ze bym dzialal w podziemiu i zginal za nasz piekny i wolny kraj...). Ja tutaj niemowie o przemilczaniu takich spraw, o nich nalezy mowic i o nich nalezy dyskutowac, ale poraz kolejny moze sie powtarzam nie w sposob jaki zaprezentowal nam gracz cytujac biblie faszystow, bo odczytac moge z nich jednoznacznie jakie ten ktos ma poglady na zycie (pomijajac fakt, ze ta osoba moze sie zgrywac ;).
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

17

Monday, 15.12.2008, 00:56

Tak się składa, że publikowanie twórczości "tego człowieka", w tym również poglądów zawartych w "Mein Kampf" jest prawnie zabronione.
nie zupełnie Kruczy, prawa autorskie na "twórczość" tego człowieka należą do rządu Bawarii, który ich nie udostępnią, wiec publikowanie stanowi po prostu naruszenie praw autorskich, przy czym cytowanie co do zasady należy do tzw. "dozwolonego użytku"


Fakt, zbytnio uogólniłem. Chodziło mi o te kawałki antysemickie, propagujące niszczenie Żydów - przez jeden z takich kawałków rozpoczęła się cała dyskusja.
Poza tym - jest to gra stworzona przez określone osoby, jest ich własnością - dzięki czemu mogą, wg własnego uznania, zabronić nawet cytowania Bibli, gdyby mieli taki kaprys :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Monday, 15.12.2008, 07:06

Poza tym - jest to gra stworzona przez określone osoby, jest ich własnością - dzięki czemu mogą, wg własnego uznania, zabronić nawet cytowania Bibli, gdyby mieli taki kaprys :)
Właśnie w tym momencie podchodzi mi to pod dyskryminację.

@cerberis - wszystko zalezy od padatności otoczenia na nasze działania. To ze chcemy cos zmieniać wcale nie oznacza że zmienimy.

Poza tym wrócmy do wspomnianego cytatu. Czy ktokolwiek stwierdził w nim nawoływanie do czegokolwiek? Ot jest postawiona pewna teza przez A. Hitlera. To czy jest ona słuszna czy nie, nie jest w stanie stwierdzić żaden żyjący obecnie człowiek (kurde nawet sami admini ;) ).
Nadal uważam iz cała dyskusja to efekt nadmiernego przewrażliwienia społeczeństwa na pewne historyczne zaszłości.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KazMax" (15.12.2008, 07:13)


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Monday, 15.12.2008, 08:28

tak jestesmy przewrazliwieni, bo niemowimy tu o tworczosci byle jakiego szalenca, ten czlowiek nadal wywiera wplyw na ludzi, patrz chociazby na takie komuny spoleczne jak neofaszysci czytajacy MeinKampf do poduszki i wg, rad i zalozonych tez przez Adolfa, kazdego napotkanego zyda traktuja z glana ;) Chociaz antysemityzmu nieodkryl Hitler, a jedynie trafil swoimi slowami na podatny grunt, ludzie od zawsze czuli dziwna niechec i wrecz nienawisc do ludzi, ktorzy umieli co by nieowijac w bawelne zarabiac pieniadze i czerpac zyski duze z pozyczania tych pieniedzy innym ludziom (chyba to podstawowy stereotyp - taki zydek co to od niego pozyczamy kase, a on niedobry jeszcze sie domaga ich zwrotu :P). W jendym filmie Fanatyk padla ciekawe zdanie, ze najgorsze co mozemy zrobic zydom, to zostawic ich w spokoju i w ogole niezwracac na nich uwagi, oni po prostu uwielbiaja cierpiec i umierac za swoja wiare i boga.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

20

Monday, 15.12.2008, 09:33

"Wasze ulice, nasze kamienice" - tak zwracali się żydzi do polaków. Nikt mi nie powie że to jakieś fanaberie ponieważ są to słowa mojej (niestety już nie żyjącej) babci która wiele w życiu przeżyła i potrafiła mnie zawsze zaskoczyć swoją życiową mądrością.