Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

41

Monday, 15.12.2008, 19:08

Co do kwestii biblii...w imie Boga i dla Boga wiecej krwi ziemia wypila niz z powodu jakkiegokolwiek innych powodow razem wzietych...A ze dominujaca religia na swiecie jest wyznanie rzymskokatolickie, to wiadomo kto byl najbardziej agresywny, chciwy i bezwzgledny ;)
jak już o biblii to może podam przykład Adama Darskiego (Nergal), który
gdzieś na początku roku na koncercie podarł biblię i nazywając ją chyba
księgą kłamstw a kościół najbardziej morderczym kultem w historii



dobór słów dość ciekawy, co do morderczego komentarz jest wyżej

a co do księgi kłamstw to prawdy, całej prawdy i tylko prawdy tam nie ma

btw. nie jestem katolikiem (nie licząc otrzymanych sakramentów i spisu wyborców) 8)


KazMax mam wrazenie, ze z Poznanskiego jestes,
to chyba wszędzie, nie tylko w poznańskim
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

42

Monday, 15.12.2008, 19:15

Nie jestem z poznańskiego :P samo centrum :)
Swoją drogą podoba mi sie Twój wywód odnośnie krwi przelanej w imię nawrócenia niewiernych...to jest prawda za która kościół przeprosił przecież całkiem niedawno.

43

Monday, 15.12.2008, 19:31

Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

44

Monday, 15.12.2008, 19:55

Thorga dzieki za linka, pobuszuje w tym gaszczu racjonalizmu jak rekin w wodzie pelnej uszatek :D

KazMax - no to by sie zgadzalo, niemozna cie obwiniac za takie poglady, po prostu wypiles je z mlekiem matki :)

LaCroix - z poznanskim jedynie tak radykalnie mysli wiekszosc obywateli, w innych regionach Polski zdazaja sie ludzie antysemici, ale przewaza tolerancja :)

A odnosnie tolerancji, to faktycznie w czasach sarmacji i sobiepanstwa Polska Rzeczpospolita Obojga Narodow byla najbardziej tolerancyjnym z narodow Europy, ale jeden nasz krol wielki poboznik zaprosil jezuitow i sie zaczelo ksztaltowanie myslenia wsrod mlodziezy szlacheckiej i innych osrodkach kultury, a wiadomo kto dzierzy wladze chce miec ciemnych i bogobojnych obywateli zeby nimi latwiej bylo sterowac ;) Skutkiem dalszym byly rozbiory Polski (moze to zbyt daleko idace wyciaganie wnioskow, ale swoje jezuici dolozyli do tego tepiac wolnomyslicielstwo wsrod narodu).
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

45

Monday, 15.12.2008, 21:18

wiadomość została wysłana...a swoją drogą to jest to prawdopodobnie pierwsza gra ( piszę prawdopodobnie ) w której trzeba prosić gracza o zmianę niedozwolonych treści .W innych grach tego typu, po wysłaniu wiadomości ,GO automatycznie weryfikuje zgłoszenie i gracz zostaje zbanowany (za profil ban czasowy ,za propagowanie treści ban stały ) .
Wyciąg z reg.Ogame :
Treści zabronione
niedozwolone jest umieszczanie treści:
  1. wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej lub innych przejawów dyskryminacji, a także stosowania obraźliwego nazewnictwa w stosunku do osób lub grup społecznych sugerując się ich statusem publicznym, orientacją polityczną i/lub seksualną oraz światopoglądową;
  2. ukazujących hasła, symbole lub ludzi związanych z ustrojami tudzież organizacjami opartymi na dyktaturze, terrorze lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm);
  3. innych kontrowersyjnych, naruszających zasady współżycia społecznego, naruszających czyjąś prywatność, uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe np. prowokowanie, podsycanie wrogiej atmosfery
Rozumiem że jest to młoda gra i w zasadzie reg jest jeszcze na etapie docierania ale może warto skorzystać z reg. wypracowanych w innych grach tego typu...

46

Monday, 15.12.2008, 22:51

KazMax - no to by sie zgadzalo, niemozna cie obwiniac za takie poglady, po prostu wypiles je z mlekiem matki :)


Czy mi się wydaje czy do mnie sapiesz??

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

47

Monday, 15.12.2008, 23:24

No poniekad to tak. Przejawiales checi na przeprowadzenie dyskusji, a ze jestes glownym oponentem, ktory apeluje o wyluzowanie i nietraktowanie MeinKampf i zawartych w niej tresci i ideologii za szkodliwe, zatem tak, pije do Ciebie w probie wyprowadzenia z tego mylnego przeswiadczenia, ze Zydzi zasluzyli sobie na los zgotowany przez poplecznikow Hitlera w takich osrodkach wypoczynkowych jak Auschwitz czy Brzezinka, bo niestety co by niemowic, ale MeinKampf dalo podwaliny do ostatecznego rozwiazania kwestii Zydowskiej. A ze od wydania tej nieszczesnej ksiazeczki do tego przykrego finalu minelo kilka lat nic w moim przekonaniu niezmienia.
Swoja droga naszla mnie taka mysl, ze tworczosc takich szalencow powinna byc jednak omawiana w szkolach (najlepiej w klasach maturalnych badz tez na studiach coby mlodzi ludzie umieli przeanalizowac zagrozenia w niej zawarte). Ale jeszcze raz podkreslam, ze publiczne cytowanie czegos takiego niejest rozsadne, a przyzwalanie na takie dzialanie rowniez nie. Bo KazMax niestety niejestes pierwszy i ostatni, ktory nietraktuje tej lektury jako przestrogi ;).
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

48

Monday, 15.12.2008, 23:44

jeśli tak to używaj w swoich wypowiedziach nieco bardziej stonowanego słownictwa i nie mieszaj do tego mojej matki ponieważ wybacz ale w tej i wielu kwestiach róznię sie pogladami z mamą (poza tym [cenz., warn za wulgaryzm; thorga] możesz wiedzieć co wyssałem z mlekiem matki).
Uważasz że książka dała początek czemukolwiek?? Ten człowiek przelał tylko na kartki podstawy swojej ideologii. To co sie działo po pewnym czasie od jej napisania to bezposrednie działanie (oczywiście uogólniając) samego Hitlera i jemu poddanych (i oddanych zresztą).
Jako przestrogę można traktować pojawienie się w owym czasie takiej osoby jak Hitler oraz jej sposób dojscia do tak dużej władzy a nie fakt napisania przez niego ksiązki (jak i tresci w niej zawartej). Przestroga mają być fakty!! Swoją drogą tak jak napisałem wczesniej czytałem tą książkę mając 17 lat i nie wplynęła na mój światopogląd który uważam za umiarkowany, więc czep się kogos innego bo niestety ale nie trafiłes na podatny grunt.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (16.12.2008, 08:17)


49

Tuesday, 16.12.2008, 07:15

1-gwoli ścisłości-w 1933 roku Hitler tak usprawiedliwiał swój nietolerancyjny stosunek do Żydów " Po prostu kontynuuję politykę , którą Kościół Katolicki zapoczątkował 1500 lat temu "
2-jednym z pierwszych sukcesów na arenie międzynarodowej Hitlera było podpisanie konkordatu z Piusem X! - od tego się zaczęło..
3-dla pewności pytam - wiecie że w 1939 Polskę zaatakowały nie dwa a trzy państwa ?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

50

Tuesday, 16.12.2008, 07:45

add 3 => zaskocz mnie :rotfl: podaj co zajęło to trzecie państwo :-)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

51

Tuesday, 16.12.2008, 07:48

KazMax wybacz mi, ten niefortunny dobor slow, niemialem na mysli niczego zlego pod Twoim lub twej rodzicielki adresem, jedynie niepasuje mi troszke twój swiatopoglad (mimo, ze jak sam zaznaczyles jest on umiarkowany) w tej jednej kwestii. Ale pomijajac wszystko widze, ze pomimo deklarowanej checi polemiki moja niezgoda wzbudza w Tobie niechec i agresje niemowiac już o jakkiejkolwiek checi przemyslenia wlasnego zdania. Zatem jako czlowiek milujacy pokoj wycofuje się z tej dyskuji z Toba….
Wasabi jak juz mowilem kosciol katolicki (mowie tutaj o samej instytucji i ludziach slabego ducha dzialajacych w Jego - Boga imieniu) w niektorych swoich poczynaniach pod przykrywka szerzenia wiary, nadzieji i milosci nieroznil sie zbytnio od nazistow ;). Kosciol przez cala wojne jakos niesprzeciwil sie tej dyktaturze. A slowakami kto by sie tam przejmowal na poczatku tej wojny wyslali jedynie pare dywizji, a ze mieli jakies zadawnione urazy do przygranicznych zaszlosci z Polska, to troche im sie niedziwie, ze wykorzystali sytuacje :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

52

Tuesday, 16.12.2008, 10:12

VeiN-w okolicach Muszyny czy Krynicy Górskiej na około 15-20 km. siły zbrojne Słowacji weszły w głąb kraju kilkoma dywizjami ( cerberis dobrze to wiedział-bo na historii tego nie uczą )--zginęło kilka osób-na drodze do Nowego (może Starego-nie pamiętam ) Targu napotkali niemieckie wojska , a te kazały im się wycofać........Być może ta agresja to za 38 rok za Zaolzie...zapomniałem...Niemniej w czasie wojny nienawiść pozostała , bo Niemcy za bardzo nie musieli pilnować granicy w Tatrach--Słowacy z przyjemnością ją dopilnowali (Marusarz i inni... wiemy o co chodzi )
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

53

Tuesday, 16.12.2008, 10:36

3-dla pewności pytam - wiecie że w 1939 Polskę zaatakowały nie dwa a trzy państwa ?
Hm, może Rzesza, ZSRR i Słowacja

add 3 => zaskocz mnie :rotfl: podaj co zajęło to trzecie państwo :-)
to 3 dostało polski Spisz

Być może ta agresja to za 38 rok za Zaolzie...zapomniałem...
Zaolzie zabraliśmy Czechom, Słowacji właśnie kawałek Spiszu
Umową zawartą 30 listopada 1938 w Zakopanem Polska wymogła na Słowacji cesję części Spisza – Jaworzyny Spiskiej oraz Leśnicy Pienińskiej. Z kolei po zakończeniu kampanii wrześniowej teren polskiego Spisza, łącznie z terenami zajętymi przez Polskę w 1938 r., został przekazany przez III Rzeszę Słowacji, faktycznie 3 września, zaś formalnie 21 września 1939 w wyniku układu Ribbentropp-Černák.
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (16.12.2008, 11:07)


54

Tuesday, 16.12.2008, 11:23

LaCroix - Ty to wiesz tak z głowy, czy posiłkowałeś się przy pisaniu tego posta wiedzą źródłową? :)
Anyway, respect za takie informacje - naprawdę mało osób o tym wie, a ma to większe znaczenie niż można by z początku wnioskować. Podsumuwuje całą polską politykę zagraniczną XXlecia...Ze wszystkimi sąsiadami mieliśmy "zatargi" - jeno Rumunia była wobec nas neutralna (z która granicę dzieliliśmy pod koniec epoki, po Monachium o ile dobrze pamiętam)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

55

Tuesday, 16.12.2008, 11:37

LaCroix - Ty to wiesz tak z głowy, czy posiłkowałeś się przy pisaniu tego posta wiedzą źródłową? :)
jedno i drugie, o najeździe wojsk słowackich wiedziałem, szczegóły z Wikipiedy,

granicę z Rumunią mieliśmy od 1918 do 1939/45, i trochę nas w****ali w 1939 r. kiedy internowali polki rząd
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

56

Tuesday, 16.12.2008, 12:44

szacunek LaCroix - istotnie tak było , przyznaję ---niemniej mogłem o tym zapomnieć chociażby z dwóch powodów - wieku (niedługo grozi mi demencja starcza ) i przygotowań najpierw do eliminacji a póżniej do międzynarodowego turnieju szachowego (branżowy ale zawsze ).......
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jakby kto nie zauważył to gracz zmienił zdjęcie i opis......................
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wASabi" (16.12.2008, 13:58)


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

57

Tuesday, 16.12.2008, 17:23

kruczoczarny trudno niemiec zatargow z sasiadami jak "nagle" po tylu latach niewoli pojawia sie sporych rozmiarow panstwo roszczace sobie prawa do nieswoich ziem (w mniemaniu sasiadow Polski). Bardzo latwo pograniczne ziemie w takiej sytuacji moga zrodzic konflikty zbrojne ;)

O agresji Słowacji malo sie mowilo za czasow PRL, bo to niewypadalo tak nawet myslec o bratnim narodzie, a pozatym niewiele postrzelali mimowszysto w kampanii wrzesniowej i nienagrabili sobie zbytnio u Polakow.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

58

Tuesday, 16.12.2008, 20:10

granicę z Rumunią mieliśmy od 1918 do 1939/45, i trochę nas w****ali w 1939 r. kiedy internowali polki rząd

Fakt, przesadziłem z tym Monachium - ale chyba nie od '18, tylko '21, po Rydze? Kurdę, tak to jest, jak się dawno historii nie uczyło ;d Internowali, ale do Anglii puścili :)

Cerberis - zaprawdę nie wiem po co Polsce było Zaolzie...Z perspektywy czasu (ale dopiero tak) można stwierdzić, że bardziej Polsce opłacałoby się ziemie ukraińskie oddać ukrainie, tak samo litewskie litwie. Polaków co prawda było tam w brud, ale dzięki pomocy dla tamtych państw, nasze stosunki byłyby na tyle dobre, że szło by się dogadać :) Tak to widzę osobiście.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

59

Tuesday, 16.12.2008, 20:39

Fakt, przesadziłem z tym Monachium - ale chyba nie od '18, tylko '21, po Rydze?
Galicji na pewno nie dostaliśmy od Rosji/ZSRR tylko od Austrii, z którą pokój został podpisany w 1919, i to chyba będzie właściwa data, ale formalnie tam jeszcze trochę perypetii było
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

60

Tuesday, 16.12.2008, 20:42

http://www.orchowo.pl/11_listopada_2007/mapa.jpg wreszcie znalazłem jakąś w miarę czytelna mapkę :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0