Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 17.12.2008, 10:49

Think tank - kuźnia pomysłów

Witam,

w tym temacie można dawać propozycje wprowadzenie usprawnień do gry. Pomysły powinny być wcześniej PRZEMYŚLANE!

W tym momencie rozważane są dwa pomysły:

- Forsowny marsz - opcja umożliwiająca armii dotarcie w określonym czasie w dowolne miejsce na mapie.
Koszt - epoka 2-3-4: konie. W zamian za określoną liczbę koni (zależną od składu i wielkości armii) maksymalny czas dotarcia w dowolne miejsce jest skrócony.

- Edykt imperialny - technologia dostępna w epokach od 3. Co epokę można ją opracować 1 raz. Umożliwia przeniesienie stolicy do dowolnej wioski gracza.

Czekamy na wasze opinie.

Z poważaniem
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

2

Wednesday, 17.12.2008, 11:02

Drugi pomysł mnie zastanawia a mianowicie co dalej z bohaterem głównym. Będzie przypisany nowej stolicy?

3

Wednesday, 17.12.2008, 11:14

1 opcja bomba ;)

2 opcja sushi rozwin ja:
- co z hero (jak powyzej)
- co z bonusami jakie beda na danej wiosce w momencie zamiany ?
- czy hero przejdzie odrazu przy zamianie (czy bedzie trzeba go wskrzeszac ? )

jeszcz pomysle nad pytaniami ;)

4

Wednesday, 17.12.2008, 11:54

2.
Bonusy pozostają w nowej stolicy.

Los hero jeszcze nie jest przesądzony, możliwe że będzie trzeba go wskrzeszać.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

xpmx

Początkujący

Postów: 23

Skąd: Śląsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 17.12.2008, 12:28

Oba pomysły są bomba! :)

Ale mi nadal brakuje nawiązywania interakcji z klanowiczami, w formie innej niż oblegi...
Zróbcie coś na kształt ekspedycji! Niech każdy hero chodzi ze swoimi dziesięcioma jednostkami, limit na ilość hero w danej lokacji od 2 wzwyż i jazda!:)
A wystarczającą nagrodą będzie exp i symboliczny drop (im wyżej, tym większa szansa na pref?). No i nareszcie z klanowymi kolegami będzie można nawijać o strategii nie na oblegu, a na ekspie :D

6

Wednesday, 17.12.2008, 12:29

Pomysł z forsownym marszem spoko, jeśli chodzi o drugi pomysł to ja jestem za tym żeby zostawić stolice na swoim miejscy przynajmniej wiadomo że każdy ma taką samą a wprowadził możliwość migracji bohaterów np. za jakąś opłatą albo coś albo że można nim cokolwiek robić po 24h.

Bo zabijanie bohaterów i wskrzeszanie w innych miastach jest trochę "dziwne".

________________
Edit:

Zgadzam się za mało jest interakcji z klanowiczami, wspólne wyprawy na specjalne lokacje było by normalnie extra.

Albo "tuniej rycerski" pojedynki samych bohaterów w jakimś systemie pucharowym solo czy duo.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (17.12.2008, 12:35)


7

Wednesday, 17.12.2008, 12:32

grupowe lokacje specjalne. (mozebyc na wzor z BW)

dojdzie zaniedlugo do czegos takiego ze ataki i wyprawy niestety nie beda dawaly dobra ilosc ekspa bo widelki lvl'owe caly czas rosna a chodzi sie praktycznie na te same lokacje, duzo lokacji z wyzszyche epok nawet nie daje tyle ekspa co te z nizszych. wiec moze jakis dodatek do tego ;)

to tylko zarys i duzo pozostaje to rozwiazania ale napisze jak mogloby to wygladac wg mnie:

1. warunki zalozenia.

- zabicie np pojedynczego bossa w danej lokacji (dostaje sie odznake - moze byc wykorzystane to z techow ze

sie go zaliczylo).

- atak na lokacje specjalna bylyby np atak zbiorczy na pietra ( czyli chodzenie po pietrach 1 potem 2 pietro

itd taki zbior obecnych lokacji (reszta opisana w pkt walki).

- jakies punkty ktore trzeba zdobyc zeby zalozyc lokacje - np wyczyszczenie iles razy danej lokacji ( z bossem

np 12 razy trzeba zabic hero w jaskini zeby zrobic zbiorowo atak na jaskinie).

- w lokacjach gdzie na pietrach jest wiele bossow kwestia dyskusyjna jak zakladac (czy pietrami w zakresie czy

wszystkie pietra).

- zalozenie idzie na sloty armi nie na graczy - wiec gracz moze wypuscic 2 wojska z roznych wiosek.


2. Warunki dolaczenia.

-podobnie jak oblezenie (ale mniejsze czasy)

- ogranioczna liczba osob do dolaczenia (lvl hero np czy cos innego wg jakis pkt'ow)

- +/- 1 epoka w stosunku do zakladajacego (jak obelgi)


3. przebiega walki

- 2 wersje albo idziemy po pietrach i nie odnawia nam sie hp w wojsku i hero lub walczymy na raz z pietrami.

- jezeli wersja 2 to wojo ma bonus jaki daje hero na kazde z pieter - to jeszcze sprawa dyskusyjna.

- algorytm walki jak na obelgu.


4. wynik walki

- eksp dla zakladajacego + pomocnikow

- drop np moze byc sumowany dla lokacji na ktore bysmy poszli pojedynczo + moze jakis bonusik dla dropu z

bossa.
- eksp sumowany za wszystkie zabite potworki i dzielony na czlonkow ( zakladajcy x 2 moze miec). - chociaz to bedzie bardzo malo :( wiec mozna zwiekszych drop np itemow zeby to bylo bardziej zachecajace.





plusy i minusy tego typu:
+ nie trzeba tworzych nowych bossow/lokacji/potworow itd.
+ nie trzeba nowych algorytmow - mozna wykorzystac ten z obelgow.
+ troche szybsze ekspienie heros'ow

- moze byc problem z przetestowaniem/zrownowaznieme lokacji (bo wiem ze nie byly pod to przygotowywane)


REASUMUJAC:

kazdy wybiera komplet pieter na ile sie czuje z silami - wiecej pieter wiecej przeciwnikow wiecej ekspa wieszy % ze hero nie wroci ;), bdzie to jakies urozmaicenie nie powodujace moze az tyle roboty co calkowicie nowy projekt gdyz duzo mechanizmow bedzie wykorzystanych juz.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 17.12.2008, 14:52

Stacjonowanie wojskiem w mieście sojusznika

Czy byłaby możliwość wprowadzenia "stacjonowania" wojskiem ("armią") w mieście swojego sojusznika? Chodzi mi głównie o to, żeby była możliwość wyprowadzenia akcji do lokacji specjalnych z miasta sojuszniczego. Ataki na inne osady, przenoszenie surowców itp. byłby zablokowane. Lokalizacja takiej armii byłaby znana poprzez zakładkę zbliżoną wyglądem do menu wiosek.


Istnieje możliwość, że ktoś zaatakuje wiochę sojusznika gdy będziemy tam stacjonować stąd należałoby się zastanowić czy nasza armia mogłaby ingerować czy też nie. Można również wprowadzić ograniczenie, że armia w mieście sojusznika nie może liczyć więcej niż 10 jednostek :-)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

9

Wednesday, 17.12.2008, 14:55

Ja to bym proponował zrobić coś z tą biżuterią. Zwoje leca jak głupie a biżu wcale. Bez sensu to jest zeby od 1 epoki mieć zwoje a biżu gdzieś pewnie cudem wydropie w 6 epoce. Zrobic słabsze pierścienie i amulety w 1 epoce i coraz lepsze wyżej bo teraz to jest masakra

10

Wednesday, 17.12.2008, 14:59

Ja to bym proponował zrobić coś z tą biżuterią. Zwoje leca jak głupie a biżu wcale. Bez sensu to jest zeby od 1 epoki mieć zwoje a biżu gdzieś pewnie cudem wydropie w 6 epoce. Zrobic słabsze pierścienie i amulety w 1 epoce i coraz lepsze wyżej bo teraz to jest masakra

musi być coś niezwykle rzadkiego i cennego :)
jest biżuteria w grze, tylko nie wszyscy ją posiadający udzielają się na forum, lub też pewnie nie zdają sobie sprawy z jej ceny :)


EDIT: co się dziwicie, że nie możecie znaleźć biżuterii - skoro robicie najłatwiejsze lokacje...
jeśli lokację można wyczyścić samym hero - albo zrobić ją TANIM wojskiem BEZ STRAT - to raczej się tam NIEZWYKLE RZADKICH rzeczy nie znajdzie, nie?

Szansa na drop biżuterii nie jest wcale aż tak mała - po prostu wszyscy czyszczą najłatwiejsze lokacje dla expa lub złomu.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (17.12.2008, 15:18)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Wednesday, 17.12.2008, 15:16

Eventy czasowe

Ehh tak to jest jak się człowiek śpieszy i zapomina o pomyśle :P :

Eventy czasowe na wzór z BW - nie wpływające na wioski (tzn. np. wydobycie surowców), dotyczące bohaterów, rasy czy też jednostek. Przez okres działania eventu np. wzrasta/maleje:

- inicjatywa/atak/aa/HP/obrona itp. wszystkich bohaterów lub też jednej z ras
- inicjatywa/atak/aa/HP/ładowność/czas marszu itp. wszystkich jednostek z wszystkich epok lub z określonej epoki

Tym samym zliczanie wpływu eventów miałoby miejsce jedynie w momencie wykonania akcji typu atak na przeciwnika/ lokacja specjalna/obleg i nie powinno obciążyć serwera.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (17.12.2008, 15:26)


12

Wednesday, 17.12.2008, 16:51

pisze nowy post bo to nowy pomysl:


oblezenia na zasoby:

zakladanie obelga i rozgrywanie jak normalnego obelgu:

po wygraniu obelezenia zajmuje sie wszsytkie surowce + spichlerzowe z danej wioski (stolicy) - oraz te surowce co sie nagromadzily w trakcie obelgu.
podzial wg x2 dla zakladajacego x1 dla czlonkow ( z podzialu).
dolanczacie +/- 1 epoka i przelicznik przejmowanych surowcow wg jakiegos systemu. ( lub bez surowcow ale moze jakos eksp zwiekszony).

nie wiem moze ktos ma inny pomysl ale zeby wprowadzic jakies oblezenie poza zajmowaniem kwadratow.

13

Wednesday, 17.12.2008, 17:41

Niszczenie wiosek:

Aktualnie jest tak:
- Wygrywasz obleg
- Niszczysz wioske w 5 sek.

Lepiej żeby było tak:
- Wygrywasz obleg
- Niszczysz budynki
Np. tak jak w przypadku wyburzenia, poziom = ilość godzin z tym że ostatnie budynki to ołtarz i totem.

14

Wednesday, 17.12.2008, 18:13

Widzę że większość pomysłów zaczerpnięta jest żywcem z BW. W sumie nie głupim jest aby sprawdzone patenty wprowadzać w nowym projekcie.
Padła propozycja zrobienia turnieju bohaterów, już dużo wcześniej o tym pisałem. Teraz praktycznie każdy ma kilka rodzai ekwipunku dla swojego herosa a z czasem bedzie jeszcze wiecej wiec pomysł moze byc naprawdę ciekawy :P

15

Wednesday, 17.12.2008, 18:23

A co myślicie o pomyśle żeby dało sie robić zbiorowe atakie(grabieże surowców) na wrogów silniejszych np jak gosc trzyma wojsko z kilku wiosek w jednej. Wiem ze mozna zrobic mu obleg i po sprawie a jesli ktos po prostu nie chce robic mu oblegow ze wzgledu na to ze ma rozbudowane wioski itd a gosc trzyma armie ze3/4 wiosek tak wiec trudno ja ruszyc armia z jedenj wioski a takim wspolnym atakiem to ze ktos jest rozbudowany bardzo dobrze nie moze przesadzac o tym ze bedzie najlepszym


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Wednesday, 17.12.2008, 19:05

- Forsowny marsz - opcja umożliwiająca armii dotarcie w określonym czasie w dowolne miejsce na mapie.
Koszt - epoka 2-3-4: konie. W zamian za określoną liczbę koni (zależną od składu i wielkości armii) maksymalny czas dotarcia w dowolne miejsce jest skrócony.
pomysł trochę taki sobie, ale większe znaczenia na pewno będzie miał w 5-6 erze gdy zrobi się zbyt daleko do kogokolwiek, na pewno zmniejszy sim city
- Edykt imperialny - technologia dostępna w epokach od 3. Co epokę można ją opracować 1 raz. Umożliwia przeniesienie stolicy do dowolnej wioski gracza.
a dlaczego wszyscy mają w stolicy to samo i stolicy nie można oblegać ??
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

tristan

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Trójmiasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Wednesday, 17.12.2008, 19:28

Sam pomysł z forsownym marszem mi sie podoba- to usprawni ataki na dalsze wioski, gdy ktoś nie ma szczęścia do potencjalnych farm w pobliżu siebie, ale nie powinno być zbyt tanie.
Co do pomysłu z przenoszeniem stolic jestem na nie. Zainteresowałem się tą grą właśnie z zasady, że nawet gdy ktoś zostaje z jedną wioską, to jest ona taka sama dla każdego. Możliwość przenoszenia wiosek zaburzy ten porządek i wprowadzi nierówność - jak ktoś będzie miał szczęście to zrobi sobie stolice na polu z mnóstwem bonusów, a ktoś inny będzie cierpiał. Jak dla mnie powinno zostać jak jest.
Szukanie nie boli, a tutorial nie gryzie.

18

Wednesday, 17.12.2008, 19:42

Dla mnie bomba te dwie propozycje Sushiego. Wreszcie stolica będzie mieć bonusy. Bo obecnie mamy sytuację, że najsilniejszy hero może chodzić z potencjalnie najsłabszą armią. A tak stolicę przenosimy, a starą metropolię raczej się będzie kasować. Ranking klanów zyska dzięki temu większą wiarygodność. Bo silny hero będzie związany z silną stolicą. Przyznam, że bardzo mnie to cieszy. O jedną niedoróbkę mniej.
Drugi pomysł też fajny. Usprawni nieco grę, a i konie będą mieć w końcu zajęcie. Wreszcie jakieś większe niż kosmetyka, zmiany. Bardzo miłe. Swego czasu chciałem zakończyć grę, ale odkryłem, że ciekawi mnie jej dalszy rozwój i dokonywane zmiany. Coś mi się zdaje, że się nie zawiodę :) .
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Wednesday, 17.12.2008, 19:57

Bo obecnie mamy sytuację, że najsilniejszy hero może chodzić z potencjalnie najsłabszą armią.

Po to jest właśnie główny hero, żeby ze "słabej" armii ze stolicy robiła się silna. Zmusza to do rozwoju głównego hero a jak wiadomo punkty dla klanu robi właśnie on. Poza tym oblegów czy grabieży nie robi się raczej ze stolicy tylko z odpowiednio położonych wiosek dających odpowiednie bonusy i wojsko.
Jednym słowem pomysł z zamianą stolicy uważam na niezbyt dobry.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

20

Wednesday, 17.12.2008, 20:09

Również uważam że pomysł z przenoszeniem stolicy jest zły. Teraz jest ciekawiej gdy musisz trochę się postarać i rozbudować stolicę, żeby heros mógł z czymś porządnym chodzić na lokacji. Po możliwości zmiany będzie to zbyt łatwe. Jeżeli gra będzie zbyt prosta stanie się nudna, lepiej pomyślcie nad klanowymi wyprawami. Na BW wprowadziło to duże urozmaicenie to pewnie i tu wprowadzi.