Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

221

Thursday, 12.02.2009, 16:36

i jedni by mieli szczęście a drudzy nie ... np w 4 ep jedni by mogli mieć 2 bonusy do złota i wystawić szybko armię na lokacje a drudzy bonus do drewna...
poroniony pomysł moim zdaniem
Gracze tracą wyrównane szanse które (chyba) były założeniem twórców


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

222

Thursday, 12.02.2009, 16:50

no tak, ale możnaby było założyc,że od 5 do 9lvl bonus do drewna od 10 do 14 bonus do koni od 15 do 19 bonus do zelaza/saletry itd.
wtedy opłacałoby się budowac wyższy poziom totemu/pałacu itd niż 20

DoGi114

Początkujący

Postów: 47

Skąd: Gdynia

  • Wyślij prywatną wiadomość

223

Thursday, 12.02.2009, 17:09

25-29 xD hahaha to ci powodzenia zycze raczej nikomu niebedzie sie chcialo zbierac surki i czekac tyle ;ppp (chodzi mi o 29 xD)

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

224

Thursday, 12.02.2009, 17:10

powinien powstac osobny temat o rzeczach które nie zostana wprowadzone. bo jak czytam niektóre pomysły to scyzoryk sie otwiera.

czy wy w koncu zrozumiecie, ze szukamy pomysłów na urozmaicenie gry a nie na ułatwienie??????????
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

225

Thursday, 12.02.2009, 17:12

jeśli ktoś nie trenował reszty herosów tylko głownego to żadnego bossa nie ubije nawet z wioski z samymi bonusami, a expa tak szybko nie wbije żeby podszkolic resztę wiec to byłoby zbawienie dla tych którzy szkolą tylko głównego hero

226

Thursday, 12.02.2009, 17:14

Nie da się zbudować wyższego poziomu ołtarza niż 20 :)
(przynajmniej w Ep1 ;p)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


227

Thursday, 12.02.2009, 17:34

Kruczy mowa tu o totemie a nie o ołtarzu:P

popieram pomysł Viceroya niektóre podawane propozycje są zupełnie bezsensowne i mają za zadanie tylko ułatwić łatwą już grę :P (według mnie) a chodzi o to żeby urozmaicić rozrywkę a nie ułatwić !
Proponuje aby Panowie Modowie przenosili takie pomysły do osobnego tematu.


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

DoGi114

Początkujący

Postów: 47

Skąd: Gdynia

  • Wyślij prywatną wiadomość

228

Thursday, 12.02.2009, 19:21

jeśli ktoś nie trenował reszty herosów tylko głownego to żadnego bossa nie ubije nawet z wioski z samymi bonusami, a expa tak szybko nie wbije żeby podszkolic resztę wiec to byłoby zbawienie dla tych którzy szkolą tylko głównego hero


Dziwne bo ja jakos na glownej bije bossow ;ppp trzeba tylko dbac o stolice a nie porzucac ja dla bonusow ... ;D

229

Thursday, 12.02.2009, 19:38

jeśli ktoś nie trenował reszty herosów tylko głownego to żadnego bossa nie ubije nawet z wioski z samymi bonusami, a expa tak szybko nie wbije żeby podszkolic resztę wiec to byłoby zbawienie dla tych którzy szkolą tylko głównego hero


Poza tym nikt nikomu nie kazał lvlować tylko głównego hero.
Jakbyśmy teraz zrobili im to "bo są tacy biedni", to byłoby nie fair wobec tych, którzy wykazali się myśleniem przyszłościowym i rozwijali od samego początku kilku herosów.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

230

Friday, 13.02.2009, 00:17


jeśli ktoś nie trenował reszty herosów tylko głownego to żadnego bossa nie ubije nawet z wioski z samymi bonusami, a expa tak szybko nie wbije żeby podszkolic resztę wiec to byłoby zbawienie dla tych którzy szkolą tylko głównego hero


Poza tym nikt nikomu nie kazał lvlować tylko głównego hero.
Jakbyśmy teraz zrobili im to "bo są tacy biedni", to byłoby nie fair wobec tych, którzy wykazali się myśleniem przyszłościowym i rozwijali od samego początku kilku herosów.
absolutnie popieram Thorgę, dlatego też uważam, że rozważany pomysł z możliwością przenoszenia stolicy jest poroniony i służy jedynie tym, którzy obudzili się z ręką w nocniku expiąc przede wszystkim głównego bohatera

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

231

Friday, 13.02.2009, 14:44

Tylko przenoszenie stolicy na inny teren nie zmieni terenów pod tą stolicą - nadal będą to te same pola, bez bonusów itp..

Chodzi jedynie o to aby szybciej rozwijający się gracze mieli możliwość w pełni przenieść wszystko do terenu gdzie roi się od zaawansowanych graczy zamiast czekać kilka mniesięcy aż ktoś z jego otoczenia doczłapie się do jego epoki na jego pierwotnym terenie.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

232

Friday, 13.02.2009, 16:21

Wydaje mi się że założeniem stolicy jest by był to najsłabszy jeśli chodzi o wydobycie obszar,ponieważ ZWYKLE jest połączony z najsilniejszym bohaterem, a chodzi tu o zbalansowanie wystawianej armii. Teoretycznie wydaje mi się że tak mała ilość premiowych surowców nie zaszkodziła by, a ciekawym motywem było by to że pojawiają się wraz z rozbudową Pałacu - prowokowałoby to do budowania go na wyższy poziom. Ale mam przeczucie że ten pomysł odpada z przyczyn technicznych i/lub balansu.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

233

Friday, 13.02.2009, 16:42

Jezeli ma byc tak jak mowisz Vein - ze stolica zachowuje takie same tereny jakie miala, i nie dochodzi do tego podwojne wydobycie - to powinna taka opcja wejsc. Pozostaje jak bylo - tylko polozenie kwadratu sie zmieni. a na pewno znajda sie gracze ktorym towarzystwo moze nieodpowiadac sasiadow. Taka opcja dla niektorych graczy zapewne bylaby dobrodziejstwem.
Ps Vein - jakbym byl szybkim rozwijajacym sie graczem, najlepiej poczatkujacym jeszcze to bym na pewno nie przenosil wioski kolo "zaawansowanych graczy " ;)

234

Friday, 13.02.2009, 21:36

Kwestia surowcow w stolicy nie powinna podlegac dyskusji. Od poczatu bylo wiadomo jak jest i jak bedzie a dodawanie bonusow byloby zbyt daleko idaca zmiana regul w trakcie gry. Jak ktos nie zauwazyl, ze koszt utrzymania jednostek rosnie z eopki na epoe i nie potrafil przewidziec, ze w przyszlosci bez bonusow nie da sie wystawic silnej armii- jego problem! W tej grze duze znaczenie odgrywa strategia a w tej z kolei kluczowe znaczenie ma przewidywanie. Prosta zaleznosc: nie potrafisz przewidywac -> jestes kiepskim strategiem -> trudniej ci sie gra. A jakies wzmocnienia do stolicy bylyby nie fair w stosunku do tych, ktorzy wlasnie dzieki dobremu planowaniu maja wiecej niz jednego silnego bohatera. Trzebabyo pomyslec wczesniej.
Mnie natomiast chodzi po glowie pomysl technologii zwiekszajacej wydobycie konkretnego surowca. Np jakies ulepszone topory zwiekszalyby wydobycie drewna, utwardzone kilofy- dajmy na to zelaza. Nieduzo, jakies 5-10% i oczywiscie bardzo drogie i platne w innych surowcach. Daloby to wiekszy wachlarz mozliwosci jesli o techy chodzi, bo teraz wielu graczy wymysla tylko technologie majace wplyw na jednostki, ktorych uzywa a takie techy jak anatomia czy machiawelizm w e4 opracowuje dopiero przed przejsciem do kolejnej epoki, bo tylko do tego sa mu one potrzebne (nie sadze, zeby ktos trzymal horrendanie drogich w utrzymaniu medykow w swojej armii). W takim przypadku dalibysmy graczowi kolejna mozliwosc wyboru: wzmocnic sie militarnie czy ekonomicznie. Ewentualnie moglby to byc budynek, ktorego rozbudowa podnosi wydobycie o powiedzmy 1% na poziom.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

235

Friday, 13.02.2009, 22:11

tylko oczywiście maksymalny poziom zwiększenia wydobycia byłby ze 5% bo więcej to by już sensu nie miało
lub też przy takich 5% koszt opracowania badania byłby tak wysoki że by trzeba było zbierać na to tygodniami


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

236

Saturday, 14.02.2009, 08:33

MI się podoba :D

// Już nie spamuj tak na każdym kroku - ostrzeżenie w ramach prośby :p
KC.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (14.02.2009, 12:53)


ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

237

Saturday, 14.02.2009, 13:47

KC swego czasu rzucił genialnym pomysłem - żeby w wyższych epokach zrobić jakiś modyfikator expa z wyprawek. Ktoś z grupy trzymającej władzę nad tym myślał?

238

Monday, 16.02.2009, 16:31

:)

jest to temat jak poprawić i urozmaicić grę ....... jak poczytałem to fakt sporo pomysłów jest naprawdę super ,jeden mi jednak spodobał się bardziej niż inne :P przewijarka do złomu :D faktycznie chciałem zmienić zbroję ..... i renta mnie chyba czeka zanim to zrobię :P nawet jeśli ,jak było podpowiedziane będę sobie zamieniał i zmieniał ma hero złom, to co mam zrobić gdy mi się ustawi w końcu 24 włócznie których nie mogę ekwipować ?? taka przewijarka jednak by się bardzo przydała każdemu kto niekoniecznie chce się złomu pozbywać a np. zbiera go na przejście do nowej ery ; proszę to wziąć pod uwagę :P pomysł ze zmianą lokacji stolicy taż jest super (jeśli pola się również na stoliczne zmienią ) fakt ,że może ktoś zechce odpocząć od ciągłych ataków przez jakiś czas nie znaczy że ma zaraz w sim city się zmieniać :P no i w drugą stronę też działa :D jak widzę forsowny marsz już został wprowadzony , brawo !! szkoda że tak póżno :D pozdrowionka i owocnych zmian życzę :) 8)

i jeszcze do przewijarki ...... przy wystawianiu na aukcję też by się przydała :thumbup:

jeśli o zawracanie chodzi, to ta opcja zredukowana do np. 20 sek mogłaby wiele zwykłych pomyłek wyeliminować :)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "qrde" (16.02.2009, 16:45)


239

Monday, 16.02.2009, 18:42

Pomysły na urozmaicenie gry:

1) Coś na kształt lokacji specjalnych, ale atakujemy jakby miasta komputera (pole dostosowuje się do epoki w której jesteśmy to zaoszczędzi miejsce na mapie). Miejsca te cechowały by się.
- walka trwa 10 tur
- za wygranie jej dostajemy surowce,a nie itemy, walka nierozstrzygnięta nic nam nie daje lub połowe udzwigu naszej armi
- Armia jaką wysyłamy nie jest ograniczona poziomem dowodzenia bohatera (atak taki sam jak innego gracza)
- walczymy tak jak z innym graczem (ma on bohatera losowego (człowiek anioł itd) i losową armię jaka jest w danej epoce
- 5 pooziomów trudności (ilość surowców zależna od levelu trudności lub szczęścia)
- jeden atak dziennie (dla Premium 2)

Powód założenia takiego miejsca ... Jest wielu graczy którzy rozwijają się znacznie szybciej od reszty i potem cierpią na brak "farm" i popadają w nudę. Oczywiście armie strzegące mogły by być z poziomu losowego i ktoś mógłby trafić np armię w 2 erze 500 procków 100 hopków i 100 legionistów wiec to nie było by takie dawanie okmuś czegoś za darmo.

2) Żeby wkońcu ruszyła magia... daje to duże możliwości składania hero, i żeby była szans jakaś na pierscień np w 2 erze bo to rozumiem przez magię dla preciętnego gracza. Można to zróżnicować levelami czarów i rodzajami itemów. Np w 2 erze moze wypaść max pierścień z jednym slotem i dać jakieś 3 czary,które by potrzebowały jednej runy. (wiem ze jest to na liście pomysłów które nie będą wprowadzone ale chciałbym zeby jeszcze raz się admini nad tym zstanowil :P )

3)Technologia pól punktowych dla stolicy, lub jakiś item (np Róg obfitości który leci z jakiegos hero). Nie było by to wymagane do zmiany epoki, i dawało by losowemu (urzywanemu w danej epoce chociaż to nie jest konieczne) polu bonus np w pierszej dawał by jednemu polu, w drugiej erze był tech/item dajacy dwóm polom bonusy (przy odrobinie szczęścia w pierszej epoce można by wtedy np mieć 3 pola punktowane w stolicy juz w drugiej epoce ale jak byśmy mieli pecha to bonus w pierwszej by dostał strumień nie używany w 2 erze). Myślę ze znacznie by to podniosło wartość stolicy. Oczwyiście trzeba by to wprowadzić tak by osoby będące teraz w 4 epoce mogły z tego skorzystać.Np można by to połączone z lokacją, którą opisałem w pierwszym punkcie, np wprowadzenie poziomu 6 który by dawał nam walkę z losową epoką niższą lub równą naszej walkę (może być bardzo trudna), która jeśli wygramy zdobywamy ten "róg obfitości" (nazwa zależna od epoki).

Życzę miłego czytania i oczekuję na komentarze.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

240

Monday, 16.02.2009, 18:56

Ad2. i Ad3. Obydwa na liście. Nigdy nie będzie zmiany w polach bądź bonusach dla stolicy a już na pewno za sprawą losowo dostępnego przedmiotu. Poza tym jeszcze rzadziej by się go dropiło niż biżu teraz...
Ad1. Takie wyprawki to raczej pod eventy klanowe podpadają. Tutaj możesz zademonstrować Swoje pomysły na ten temat.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)