Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

421

Tuesday, 14.04.2009, 19:16

Lista zmian, które NIE zostaną wprowadzone
Sparki... tu masz taki użyteczny temat. Przeczytaj, porównaj do Swoich pomysłów i je przemyśl...

@Aliar... to nie gawlinski. On używał pogrubień i kolorków a Sparki dużych ilości wykrzykników :P
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

422

Tuesday, 14.04.2009, 19:29

Oky Dzięki!

Mam pytanie czy np. można by było wprowadzić coś takiego jak wynajem najemników za odpowiednią ilość surowców??? Np. 2 razy wciągu doby można by było z tego korzystać a dla graczy z premium 4!??
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

423

Tuesday, 14.04.2009, 19:32

Młodzi Wilcy - oferta NAJEMNIKÓW
Ktoś już próbował najemnictwa za surowce ale decyzją administracji uznane zostało to za pushing i jako takie karane banem. Gratis jak najbardziej, za surowce już nie.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

424

Tuesday, 14.04.2009, 19:47

Myślałem też o drodze światła lub demonów misje!

Myślałem też o misji specjalnej dla każdej rasy bohatera! Przychodzi wiadomość do gracza np. co 5 lub 10poziomów że nadszedł czas misji i czas pokonać śmiertelnego wroga twojej rasy i wtedy klikamy na linka i nasz bohater idzie do celu aby pokonać wroga z losowej lokacji a więc nie było by wpływu na znaczący wybór!? Przy zaliczaniu tej misji mielibyśmy jednorazowo zwiększoną szanse na zdobycie jakiś przedmiotów? I tam postawić dodatkową jednost-ę/-i uznawaną za wroga danej rasy. Chociaż coś takiego dla tych z premium:)
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

425

Tuesday, 14.04.2009, 19:55

Ustawki!

Np. wprowadzenie ustawek:) Czyli gracz umawia się z innym graczem na walkę i muszą wrzucić do puli od jakiejś ustalonej sumy odpowiednią ilość surowców! I ustalają limit jednostek np. 30 to minimum! I potyczkują się! w połowie drogi do siebie! Zwycięzca bierze wszystko! I np 5% surowców znika bezpowrotnie!

Wygład:
Bohater vs Bohater
30jednostek 30jednostek
10rund!

Ginie tylko 30% jednostek po walce zabitych!
Walka o 2000drewna 1500złota thor2x asuz1X
Czyli gracz do puli wkłada taką samą wartość!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "sparki20003" (15.04.2009, 11:26)


426

Tuesday, 14.04.2009, 20:01

RE: Ustawki!

Za multi jest ost?

Jest już coś typu ustawki nazywa się "Demoniczny Atak Nocnego Marka", robi się to o 3:00 w nocy poprzez kliknięcie "Grabież surowców", na wiosce w której stacjonuje wojsko i nic się nie traci.

EDIT:

Cytat

Przy zaliczaniu tej misji mielibyśmy jednorazowo zwiększoną szanse na zdobycie jakiś przedmiotów?
Stwierdzasz czy pytasz?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

427

Tuesday, 14.04.2009, 20:24

Post1: Ja tam wolę zadania klanowe;) Będzie radość ze wspólnego lania potworów przynajmniej:D
Post2: Michoxx już to bardzo dokładnie opisał:)

+1 dla Sparkiego za multi. Lomnas
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

428

Tuesday, 14.04.2009, 21:55

Ten pomysł "Myślałem też o drodze światła lub demonów misje!". Bardo mi się spodobał dużo expa by na tym nie było, nie zmieniło by to w znaczący sposób gry, ale stała by się bardziej klimatyczna ;). Inne rozwiązanie to jeśli nasz np Necromanta chce się zmienić w Zombie to musi stoczyć ta walkę (czyli misja co 11 leveli). Nagrodą za zwycięstwo była by zmiana nazwy i "bonusowe punkty levelowe (w przypadku necro +0,75 ataku, +0,75 deffa). Taka misja rodem z RPG na zmianę klasową ;) Dodało by to dużo klimatu ;)
Co do ustawek hmmm Michoxx dobrze je opisał, ale sam pomysł w innym wykonaniu ... Zrobić "arenę chwały". Takie coś w rodzaju turnieju, który trwa dajmy na to 1 dzień i odbywała by się co 2 tygodnie. Można by tam zrobić parę stopni trudności. Ludzie się ,zapisują mozna zrobić podział ze względu na nagrodrę i ze względu na erę. A poza turniejem ludzie by tam walczyli, bez expa i bez strat jednostek!!. Taki symulowany przebieg walki.
Powody:
1) Człowiek od czasu do czasu lubi puścić swoją armię "bezpiecznie" i potrenować nowe sposoby walki lub pokazać się przed innymi jaki to on jest "kozak", moze to sie wydawać dziwne, ale jak się gra w gry mmorpg to takie miejsca odwiedza wielu graczy by potrenować bezpiecznie swoje sztuki walki lub "zniszczyć kogoś i się wyżyć pokazać swoją dominację 8) ". Myślę ze poprawiło by to grywalność i przyjemność, a nie zmieniło wogólę rogrywki.
2) Sam turniej byłby dość ciekawą rozgrywką dla "singli" i ten kto wygra turniej do czasu następnego turnieju ma przyjemnośc zobaczenia swojego nicku w polu turniejowym (lub na stronie chociaż na planszy w wyświetlanym oknie zobaczyć swój nick przy napisie "Obecny Champion" dało by dużo radość :P ). Można zrobić takie tylko jedno pole (np lokacja 1:1 lub 2:2). Co do tego napisu to można by zrobić 3 stopnie trudności dla każdej ery "i stosowne nagrody do nich". I teraz zwycięzca turnieju z najlepszą nagrodą dla danej ery to "champion" (np item prefiksowany ze slotami) drugiego "sredniego"(item prefiksowany) turnieju to "mistrz", a najsłabszego z najsłabszą nagrodą "młody wojownik"(item ze slotami). Itemy moga być losowe.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

429

Tuesday, 14.04.2009, 23:36

@ Sparky

Ja mam taką propozycję: najpierw doczytaj co nie będzie zmieniane. Później usiądź i zastanów się nad swoimi pomysłami i zbierz je do kupy. Bo na razie to poprostu bombardujesz pomysłami co pół godziny. Lepiej opracować jeden pomysł a dobry niż 100 bezurzytecznych. Zastanów się jak wpłyną twoje pomysły na MECHANIKĘ gry, czy przypadkiem ich wprowadzenie nie pociągnie za sobą konieczności zmian w innych elementach gry.

np.
- wprowadzenie możliwości noszenia dwóch broni 1h na raz = osłabienie bohaterów korzystających z broni 2h
- wprowadzenie przywołańców - ułatwienie wykonywania lokacji specjalny (wiążąc się z całym rebalansem wszystkich jednostek), zmniejszenie atrakcyjności biżuterii z taką możliwością

Druga kwestia: daruj sobie hasło "dla graczy z premium". To nie jest gra dla dzieci, którzy za premium mogą dostać wszystko i skopać każdego co nie ma premium.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

430

Wednesday, 15.04.2009, 01:27

Vein ja zawsze myślałem, że wy robicie sobie listę fajnych pomysłów i potem jest posiedzenie i mówicie sobie ok teraz wprowadzamy te pomysły potem dajecie nam listę i patrzymy jak je wypełniacie :D
Co do walki 2 broni to jeśli ktoś będzie musiał np zainwestować +3 punkty we władanie niż wymaga tego broń jedno ręczna to nie stanie się nagle super herosem i bronie 2h nie stracą na przydatności:
Walka 2 mieczami (wymagane 9 punktów w. b. białej):
Daje nam +10 do ataku.. odpowiednik z broni dwu ręcznych to lanca która daje nam +25 do ataku +10 do obrony +10 do inicjatywy.
Dwa miecze prefiksowane atak +20 +4 aa ... i gdzie im do lancy i to nie prefiksowanej ....
Walka dwoma pistoletami skałkowymi: (wymagane w. b. palną 12 )
Dwa pistolety +6 ataku +4 aa +20 inicjatywa
Muszkiet (12 w białej) +10 atak + 8 aa + 20 inicjatywa
Dwie szable (12 punktów w broni palnej):
Atak +40
kosa: atak +45 obrona +20 inicjatywa +20

Sam widzisz jedyne co da władanie 2 brońmi na raz to klimatyczność... Ludzie oglądają filmy i chcą by ich bohaterowie byli jak ninja (2 miecze) albo palladyn (miecz + tarcza). Można dac im możliwość wyboru przeciez nie zawsze wybiera się item lepsze czasem ludzie wolą bardziej klimatyczne.
Jak już będą zmiany przy broniach to można np zrobić władanie bronią 1h dwoma rękami (mogło by to np zwiększać inicjatywę i atak o połowę, a żeby to osiągnąć nie możemy zakładać tarczy więc takiego wielkiego kopa się nie dostaje, też by to była dość ciekawa kombinacja)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Urbi" (15.04.2009, 01:32)


431

Wednesday, 15.04.2009, 08:50

16. Zmiana przydziału broni (1h i 2h). Nie będzie również wprowadzonej walki dwoma broniami.

Zgadnijcie gdzie to znalazłem :rotfl: .

432

Wednesday, 15.04.2009, 10:14

Michoxx wiem że jest to w regulaminie, ale pokazałem że twierdzenie iż ta zmiana zaburzy grę jest nieuzasadniona.
A tłum chce mieć hero co będą władać dwoma brońmi ;). Na pewno jak się gra w miarę jest jakaś identyfikacja ze swoim hero, i daje to nam duże możliwości ;). A pomysł wprowadzenia duali i władania jedną bronią (bez tarczy) zwiększa możliwości gry ;). To co ludzii głównie zacheca do gry to różne ataki jednostek różne staty różni hero co wpływają na przebieg bitwy różne ułożenia armii (czy hero z przodu czy zrobić procków i legio czy procków i mieczników, czy troche wszystkiego). Ludzie kochają różnorodność jednym słowem :)
A czy to taki brak sensu... Przykład miecz (opcje dual już opisałem).
Ale teraz jeśli władasz samym mieczem dostajesz bonus (+1/2 siły miecza + 10 inicjatywy).
Na zwykłym mieczu sytuacja nie jest zbyt zachwycająca (+8 atak +10 inicjatywy). Ale sytuacja z mieczem prefiksowanym (+15 do ataku + 3 do aa + 10 do inicjatywy) To już jest zupełnie inna bajka :D Czy stracą bronie dwuręczne hmmm w przypadku halabardy to fakt lepiej nosić miecz prefiksowany niż ją ( strata 5 punktów ataku na rzecz 10 inicjatywy) ale lanca już wygrywa z korbaczem... Trzeba by kombinować szukać złotego środka :D

433

Wednesday, 15.04.2009, 11:16

Moje zdanie jest takie że jeśli 2 bronie jednoręczne mają mieć np. o 2 ataku więcej od jednej broni 2h to po co? Poza tym nie podobają mi się żadne pomysły mające na celu ulepszenie hero, bo według mnie ma on być taką dobrze wyszkoloną jednostką (coś jak Leonidas w 300 ;) ) a nie Terminatorem który jednym kopnięciem odrywa głowy dziesięciu piechurom.

W średniowieczu naprawdę mamy wybór, i chyba będę musiał założyć temat bo nie wiem co wybrać czy lepiej zrobić piechurów czy piechurów ?( . Lepiej żeby Thorga zrobiła balans upkeep'u lepszych jednostek w średniowieczu wtedy będziemy mieli wybór, bo co mi z hero jak mam do wyboru 2 rodzaje jednostek?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

434

Wednesday, 15.04.2009, 11:19

Co do urywania głowy 10ciu piechty to ci hero z wyższą inicjatywą się powoli do tego zbliżają;) Mój jest w stanie załatwić 5ciu jednym ciosem:)

Co do zmiany to przynajmniej rycerzy "okraść" trochę ze złota. W poprzednich epokach dało się wystawić przyzwoitą armię jednostek z siecznym atakiem a w Średniowieczu się nie da.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

435

Wednesday, 15.04.2009, 16:48

Marsz Zagłady!

Nie wiem czy coś takiego było!
Ale polegałby on na wybraniu jednej ze swoich armii
która kolejno zaznaczone wioski by atakowała, ale nie wracała by do wioski głównej a więc nie mogła by uzupełnić oddziałów nowymi jednostkami góra 5 wiosek dla premium 3 dla normalnych graczy:) Więc jeśli armia mu się nie rozsypie to zarobi trochę exp!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

436

Wednesday, 15.04.2009, 16:50

"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

437

Wednesday, 15.04.2009, 17:00

Kontratak - rewanż!

Wprowadzić przycisk który nakazywałby zaatakowanej armii która zdołała się obronić, zaatakować w tym momencie i ruszyć w kierunku wioski przeciwnika zrewanżować się wiosce za atak?
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

438

Wednesday, 15.04.2009, 17:04

Zbytnia automatyzacja gry;) Nawet jeżeli by to wprowadzić to armia, która ruszy z kontratakiem i tak dojdzie do wioski przeciwnika już po powrocie jego armii i zostanie skasowana do reszty...

A nie lepiej przygotować się i z pełną siłą ruszyć na wroga?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

439

Wednesday, 15.04.2009, 18:33

Kontratak - rewanż!... trochę bezsensu czasem jak łapiesz kogoś on line to bawisz się w takie zabawy... Ty wysyłasz jedną jednostkę on przenosi surowce z atakowanej wiochy i wysyła armię w odwecie. Ty w tym czasie czekasz na niego swoimi wszystkimi armiami :D Poza tym to jak ktoś Cię zaatakuje i przygotujesz się do tego to raczej krzywdy Ci nie zrobi (zależy jak się rozbudowałeś) a kontratak można bardzo łatwo puścić klikając w link z walki ...

A wracając do pomysłu bronii ;) To różnie można na to patrzeć... Np na aukcji nie można kupić kosy, ale za to szable już można było łączysz dwie szable i masz atak 40 przebija lance poza tym możesz mieć dwie szable prefiksowane wtedy jeszcze runy można powkładać... To by raczej zachęciło ludzie do expienia na trudniejszych lokacjach żeby był lepszy drop... moze było by więcej magii na serwerze...poza tym dało by wybór, a to dzięki niemu gra się podoba, jakby ludzie chcieli grać w grę ja mam 20 jednostek Ty 15 ja wygrałem to by nie grali w TE. Tutaj liczy się jakaś strategia ;) A co do leonidasa to hmmm nie no super realna postać pochodząca z komiksu, która dwoma ruchami zabijała do 3 przeciwników... bardziej juz realne walki były w gladiatorze gdzie jednym ruchem on nie zabijał 5 przeciwników a walka 1 :1 nawet z niewyszkoloną jednostka zajmowała trochę czasu... poza tym tutaj ludzie nie szukają realności (bo jej brak:P) szukają rozrywki :D
Czy aż tak dużo z tym roboty... dodać do pola tarcza możliwość założenia bronii ale w wymogach był by dopisek że level broni +3 po kłopocie (o ile w miarę się orientuje przekopiowanie możliwości z prawej ręki i dodanie do nich komendy lub do każdego itemu oddzielnie +3 do wymagań, jedynie trzeba zwrócić uwagę na bronie dwuręczne w sumie broni jednoręcznych jest 6... może jeszcze są jakieś nie odkryte strasznie dużo pracy :P )

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

440

Wednesday, 15.04.2009, 18:41

Przydział broni
Jednoznaczna wypowiedź Sushi'ego na ten temat...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)