Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

461

Sunday, 31.05.2009, 16:12

Dowodzenie

Może rozszeżylibyśmy opcje dowodzenia?

Np! Do dowodzenie dodać opcje

Tak aby możne było łącznie dać maks 10 poziomów, czyli 1poziom dowodzenia pozwala wprowadzić jeden poziom umiejętności dowodzenia!

1.umiejętność prowadzenia ataku -> +2ataku/poz wybrana lub losowa jednostka lub grupa danej jednostki)

2.umiejętność przeprowadzenia obrony +2obrony/poz wybrana lub losowa jednostka lub grupa danej jed.

3.umiejętność przeprowadzenia szybkiego ataku +5inicjatywy/poz wybrana lub losowa jed. lub gr danej jed

4.umiejętność obleganie -> podczas oblegania +1ataku/poz i + 3inicjatywy/poz -II-

5. umiejętność ostrzeliwania -> + 1 ataku przeciwlotniczego/poz -II-

6.odpieranie oblegania -> +1ataku/poz i +1obrony podczas oblegania/poz -II-

Za doświadczenie można nabyć np. jedną z umiejętnośi podwarunkiem że mamy odpowiednią ilość doświadczenia i odpowiedni poziom dowodzenia(1poz=1poz)
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

462

Tuesday, 02.06.2009, 20:20

Co Wy na to, by bohaterowi wprowadzić dodatkową statystykę (imo powinna być najdroższa) unik. Analogicznie 5% następny poziome 10% itd. max 50% np.
Według mnie uatrakcyjniłoby to trochę grę i nigdy nie byłoby się pewnym, czy na ubicie tamtego herosa wystarczy 20 łuków, czy może wziąć 30.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

463

Wednesday, 03.06.2009, 13:57

Tak, ale nie do 50%. Chyba że procent wzrastałby bardzo wolno, np o 2%. No i koszty takie, bo dalej nie miało to sensu. Ale i tak NIE przejdzie, bo takie uniki dałyby możliwość expienia bohaterem solo prawie wszędzie. No i oczywiście zbyt duże ułatwienie.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

464

Friday, 05.06.2009, 19:27

Do reputacji!

Wprowadzenie za punkty reputacji nowych cech u bohatera!

Np.

Strach 1poziom = 10pkt reputacji, a jedna z jednostek wrogich boi się zaatakować i nie atakuje przeciwnika!

Poświęcenie 1poziom = 10pkt reputacji, a jedna z jednostek atakuje z podwójną siła ale traci wzamian 10pkt życia!

Odwaga 1poziom =20pkt reputacji, a jedna z jednostek otrzymuje pierwszy atak mimo że ma mniejszą inicjatywę od innej jednostki lecz zgodnie z zależnością mniejsza inic = góra jeden atak

Każdy poziom daje kojejnej jednostce taką zdolność!

Jednostka losowa podczas ataku ew. bohater mógłby dostawać takie bonusy!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "sparki20003" (05.06.2009, 19:40)


AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

465

Friday, 05.06.2009, 19:35

a jak ktoś ma powiedzmy 800 piechoty? (przykład Bleecha )? ;)

chyba, że to tylko dla lokacji...

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

466

Friday, 05.06.2009, 20:20

bylo gzdies ze repa bedzie do jakis specjalnych zadan to zostawmy ja w spokoju ;D
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

467

Saturday, 06.06.2009, 09:18

bylo gzdies ze repa bedzie do jakis specjalnych zadan to zostawmy ja w spokoju ;D
rep miał być dla ekspedycji, nad którymi to ponoć BW Team pracuje ;)

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

468

Saturday, 06.06.2009, 10:38

czepiasz sie tylko slow pojedynczych a to pewnie bd polegalo na zasadzie ekspedycji z bloodwars
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

469

Saturday, 06.06.2009, 11:26

zapewne tak - ekspedycje klanowe jak w BW

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

470

Sunday, 07.06.2009, 12:34

Dla jednostek z wyższych epok aby miały większe szanse!

Można wprowadzić że jednostki z wyższej epoki dostają 5% więcej ataku przeciw jednostkom z niższej epoki, a jednostki z epoki niższej o 5% gorzej się bronią przed jednostkami z wyższej epoki!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

471

Sunday, 07.06.2009, 12:35

nie tylko popsuje szyk obroncom ^^
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

472

Monday, 08.06.2009, 13:45

Zmiana Klasy wraz ze Zmianą Umiejętności:

Polegałoby to na całkowitej metamorfozie gracza. Załóżmy, że osoba grająca Aniołem - mam na mysli tylko opcje ze stolicy - ma ochote pograc inną postacią ponieważ uważa ją za silniejszą od swojego Anioła. Robi to dzieki wykupieniu opcji w PREMIUM za określoną liczbędni premium. Oczywiście zmiana bedzie jednorazowa żeby nie było przesady :)

Kolejny pomysł dotyczy resetu 1 wybranego skilla ze zwrotem wszystkich PTK ROZWOJU - również jako opcja z PREMIUM za określoną liczbędni premium. To również byłoby jednorazowym zabiegiem. Dzieki temu możnaby było cofnąć latanie albo umiejętność leczenia jeżeli ktoś podpakował kiedyś przez przypadek - albo jakikolwiek inny skill.

Pomysł powstał w głowie ponieważ uważam, że niestety są lepsze i gorsze postacie. Wyboru dokonujemy tylko raz na poczatku - a przeciez potem wszystko od tego będzie zależało - myślę, że w przyszłości zdaży sie sytuacja kiedy komuś zostanie 1h... i własnie dlatego, że odpowiednio dokonał wyboru na samym poczatku gry- często przypadkiem :)

473

Monday, 08.06.2009, 14:06

Zmiana Klasy wraz ze Zmianą Umiejętności:

Polegałoby to na całkowitej metamorfozie gracza. Załóżmy, że osoba grająca Aniołem - mam na mysli tylko opcje ze stolicy - ma ochote pograc inną postacią ponieważ uważa ją za silniejszą od swojego Anioła. Robi to dzieki wykupieniu opcji w PREMIUM za określoną liczbędni premium. Oczywiście zmiana bedzie jednorazowa żeby nie było przesady :)

Kolejny pomysł dotyczy resetu 1 wybranego skilla ze zwrotem wszystkich PTK ROZWOJU - również jako opcja z PREMIUM za określoną liczbędni premium. To również byłoby jednorazowym zabiegiem. Dzieki temu możnaby było cofnąć latanie albo umiejętność leczenia jeżeli ktoś podpakował kiedyś przez przypadek - albo jakikolwiek inny skill.

Pomysł powstał w głowie ponieważ uważam, że niestety są lepsze i gorsze postacie. Wyboru dokonujemy tylko raz na poczatku - a przeciez potem wszystko od tego będzie zależało - myślę, że w przyszłości zdaży sie sytuacja kiedy komuś zostanie 1h... i własnie dlatego, że odpowiednio dokonał wyboru na samym poczatku gry- często przypadkiem :)


Przez pomyłkę, to można sobie wioskę skasować, a nie lvlować bohatera przez rok (zwłaszcza, że dostępny jest symulator, gdzie już w kamieniu można sobie sprawdzić, jak walczą jedni hero przeciwko innym). Od samego początku gry wałkowane jest, że dobrze jest rozwijać sobie również innych bohaterów niż główny. Chcesz grać inną rasą? W każdej wiosce możesz sobie wystawić innego hero. Przy możliwości resetowania poszkodowani byliby gracze, którzy myślą, planują i rozwijają kilku bohaterów na raz, kosztem głównego.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

474

Monday, 08.06.2009, 14:30

Zmiana Klasy wraz ze Zmianą Umiejętności:

Polegałoby to na całkowitej metamorfozie gracza. Załóżmy, że osoba grająca Aniołem - mam na mysli tylko opcje ze stolicy - ma ochote pograc inną postacią ponieważ uważa ją za silniejszą od swojego Anioła. Robi to dzieki wykupieniu opcji w PREMIUM za określoną liczbędni premium. Oczywiście zmiana bedzie jednorazowa żeby nie było przesady :)

Kolejny pomysł dotyczy resetu 1 wybranego skilla ze zwrotem wszystkich PTK ROZWOJU - również jako opcja z PREMIUM za określoną liczbędni premium. To również byłoby jednorazowym zabiegiem. Dzieki temu możnaby było cofnąć latanie albo umiejętność leczenia jeżeli ktoś podpakował kiedyś przez przypadek - albo jakikolwiek inny skill.

Pomysł powstał w głowie ponieważ uważam, że niestety są lepsze i gorsze postacie. Wyboru dokonujemy tylko raz na poczatku - a przeciez potem wszystko od tego będzie zależało - myślę, że w przyszłości zdaży sie sytuacja kiedy komuś zostanie 1h... i własnie dlatego, że odpowiednio dokonał wyboru na samym poczatku gry- często przypadkiem :)


Przez pomyłkę, to można sobie wioskę skasować, a nie lvlować bohatera przez rok (zwłaszcza, że dostępny jest symulator, gdzie już w kamieniu można sobie sprawdzić, jak walczą jedni hero przeciwko innym). Od samego początku gry wałkowane jest, że dobrze jest rozwijać sobie również innych bohaterów niż główny. Chcesz grać inną rasą? W każdej wiosce możesz sobie wystawić innego hero. Przy możliwości resetowania poszkodowani byliby gracze, którzy myślą, planują i rozwijają kilku bohaterów na raz, kosztem głównego.
Nie każdy od samego początku był zaangażowany w te gre- poza tym duża ilość nas nawet po paru miesiącach nie zdawała sobie sprawy co przyniesie 2-3-4-5 epoka przez co często pakowało się dużo do ataku i niewiele do AA- nie mówię, że tak akurat było- to tylko przykład. Rozsądnym jest dać taką opcję graczom. Ja sie mało angażowałem na początku gry. Klikałem dla zabicia czasu. Teraz kiedy doszedłem już do 4 epoki dopiero mogę się wypowiedzieć na jakiś temat ponieważ nie jedno już widziałem. Poza tym na poczatku chyba najważniejsze żeby najszybciej podlvlować bohatera i resetowanie go po kilka razy mija sie z celem tak samo jak wasz symulator. Limit jednostek i brak skilli bohaterów - equip... co ja sobie tam moge sprawdzić boha na 1 lvlu raptem i to jeszcze nie dokładnie.

A co do poszkodowania - to ja właśnie uważam tych, którzy nieświadomie dokonali takiego wyboru.
Expiących wszystkich bohaterów szanuje za wytrwałość ale taktyka chyba mija się z celem... Jak bedziecie mieli 6 wiosek to fizycznie się nie da tego osiągnąć. Niestety. Dlatego nie mów mi takich bzdur, że taktyka tych ludzi runie w gruzach i zaburzy ich system...

Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI - np. ile bedzie kosztował następny poziom SKILLA- zamiast cofnij dajemy OK- i po kłopocie.

Dlatego nie przekonały mnie wyjaśnienia Pani powyżej.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

475

Monday, 08.06.2009, 14:43

Nie każdy od samego początku był zaangażowany w te gre- poza tym duża ilość nas nawet po paru miesiącach nie zdawała sobie sprawy co przyniesie 2-3-4-5 epoka przez co często pakowało się dużo do ataku i niewiele do AA- nie mówię, że tak akurat było- to tylko przykład. Rozsądnym jest dać taką opcję graczom. Ja sie mało angażowałem na początku gry. Klikałem dla zabicia czasu. Teraz kiedy doszedłem już do 4 epoki dopiero mogę się wypowiedzieć na jakiś temat ponieważ nie jedno już widziałem. Poza tym na poczatku chyba najważniejsze żeby najszybciej podlvlować bohatera i resetowanie go po kilka razy mija sie z celem tak samo jak wasz symulator. Limit jednostek i brak skilli bohaterów - equip... co ja sobie tam moge sprawdzić boha na 1 lvlu raptem i to jeszcze nie dokładnie.

A co do poszkodowania - to ja właśnie uważam tych, którzy nieświadomie dokonali takiego wyboru.
Expiących wszystkich bohaterów szanuje za wytrwałość ale taktyka chyba mija się z celem... Jak bedziecie mieli 6 wiosek to fizycznie się nie da tego osiągnąć. Niestety. Dlatego nie mów mi takich bzdur, że taktyka tych ludzi runie w gruzach i zaburzy ich system...

Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI - np. ile bedzie kosztował następny poziom SKILLA- zamiast cofnij dajemy OK- i po kłopocie.

Dlatego nie przekonały mnie wyjaśnienia Pani powyżej.

wiesz kilka rzeczy
,,poza tym duża ilość nas nawet po paru miesiącach nie zdawała sobie sprawy co przyniesie 2-3-4-5 epoka "
sr ze to mowie ale sie mija z celem walkowanie miesiacami 1 epoki
,,Expiących wszystkich bohaterów szanuje za wytrwałość ale taktyka chyba mija się z celem..."
nie znasz sie juz w 2 epoce ukazuje sie ze reszta bohow bez 10 nie jest w stanie sie bronic nawet przed 1 dobrze zorganizowana armia 15 lv bo tu jest juz duza roznica
,,Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI" w symulatorze mozna wprowadzac poziom bohatera mozna ustawic czy lata i w jakiej jest lini
reszte mozna doliczyc samemu z 1 lepszego raportu a w symulatorze liczy sie bardziej jednostki
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

476

Monday, 08.06.2009, 14:53

Nie każdy od samego początku był zaangażowany w te gre- poza tym duża ilość nas nawet po paru miesiącach nie zdawała sobie sprawy co przyniesie 2-3-4-5 epoka przez co często pakowało się dużo do ataku i niewiele do AA- nie mówię, że tak akurat było- to tylko przykład. Rozsądnym jest dać taką opcję graczom. Ja sie mało angażowałem na początku gry. Klikałem dla zabicia czasu. Teraz kiedy doszedłem już do 4 epoki dopiero mogę się wypowiedzieć na jakiś temat ponieważ nie jedno już widziałem. Poza tym na poczatku chyba najważniejsze żeby najszybciej podlvlować bohatera i resetowanie go po kilka razy mija sie z celem tak samo jak wasz symulator. Limit jednostek i brak skilli bohaterów - equip... co ja sobie tam moge sprawdzić boha na 1 lvlu raptem i to jeszcze nie dokładnie.

A co do poszkodowania - to ja właśnie uważam tych, którzy nieświadomie dokonali takiego wyboru.
Expiących wszystkich bohaterów szanuje za wytrwałość ale taktyka chyba mija się z celem... Jak bedziecie mieli 6 wiosek to fizycznie się nie da tego osiągnąć. Niestety. Dlatego nie mów mi takich bzdur, że taktyka tych ludzi runie w gruzach i zaburzy ich system...

Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI - np. ile bedzie kosztował następny poziom SKILLA- zamiast cofnij dajemy OK- i po kłopocie.

Dlatego nie przekonały mnie wyjaśnienia Pani powyżej.

wiesz kilka rzeczy
,,poza tym duża ilość nas nawet po paru miesiącach nie zdawała sobie sprawy co przyniesie 2-3-4-5 epoka "
sr ze to mowie ale sie mija z celem walkowanie miesiacami 1 epoki
,,Expiących wszystkich bohaterów szanuje za wytrwałość ale taktyka chyba mija się z celem..."
nie znasz sie juz w 2 epoce ukazuje sie ze reszta bohow bez 10 nie jest w stanie sie bronic nawet przed 1 dobrze zorganizowana armia 15 lv bo tu jest juz duza roznica
,,Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI" w symulatorze mozna wprowadzac poziom bohatera mozna ustawic czy lata i w jakiej jest lini
reszte mozna doliczyc samemu z 1 lepszego raportu a w symulatorze liczy sie bardziej jednostki
ad.1 No wiesz Commaner1 siedział w 1 epoce dłużej niż ty grasz w te gre :)

ad.2 Jeżeli grasz długo to powinieneś też wiedzieć, że expienie bohatera do 10 poziomu to nie expienie.. Sami mi sie do 10 podexpili z ataków. mam 3 - 30-24-20-10-1 - takze nie jest chyba tak żle - ale ja myśle o przyszłości, nie bede w stanie mieć 3 pierwszych na 50 załóżmy bo to jest TRUDNE.

ad. 3 Po co mi piszesz oczywiste rzeczy - wole poczytac tutorial :) ja wiem co można ustalić w symulatorze, ale uważam, że skoro płace za dokładną symu;lacje powinna byc dokładna i koniec. Jakby kilka statystyk nie robiło mi różnicy chodziłbym na wszystkie lokacje specjalne jedna ekipą- czasami kilka inki albo defa wioecej robi kolosalna różnicę i nie mów mi że sobie to sam liczysz:)

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

477

Monday, 08.06.2009, 14:58

Cytat

sr ze to mowie ale sie mija z celem walkowanie miesiacami 1 epoki
chodziło mu przecież o to, że był jednym z pierwszych graczy.

Cytat

nie znasz sie juz w 2 epoce ukazuje sie ze reszta bohow bez 10 nie jest w stanie sie bronic nawet przed 1 dobrze zorganizowana armia 15 lv bo tu jest juz duza roznica
wtf?

Cytat

Ktosz to kasuje wioske przez przypadek :P To jest dopiero REWELKA. Wydaje mi się, że wioskom poświecamy wiele więcej uwagi przez większą ilość czynności z nimi związanymi i o wiele łatwiej jest sie pomylić podczas nawet WŁASNYCH SYMULACJI" w symulatorze mozna wprowadzac poziom bohatera mozna ustawic czy lata i w jakiej jest lini
reszte mozna doliczyc samemu z 1 lepszego raportu a w symulatorze liczy sie bardziej jednostki
co za nonsens po co to napisałeś?
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

478

Monday, 08.06.2009, 17:00

Ja tez jestem jednym z pierwszych graczy a jednak staralem sie nie pozostawiac nic przypadkowi. No i chyba dobrze na tym wyszedlem, bo mam dwoch solidnych hero (jeden specjalista od walki wrecz, drugi od AA). I nie marudze, ze jest trudno, bo z zalozenia MA BYC trudno, tylko staram siebie dopasowac do realiow tej gry a nie odwrotnie. Taka taktyka sie sprawdza, radze sobie na tyle dobrze, ze pomimo tego, ze zamykam osma dziesiatke rankingu w najblizszych dniach mam zamiar przejsc do e5.
A jesli klimales byle co dla zabicia czasu, to sam jestes sobie winny, teraz musisz poniesc tego konsekwencje.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

479

Monday, 08.06.2009, 20:46

Na pewno lepszymi graczami są ci, którzy grają i awansują, a nie ci, co siedzą w prehistorii, budują dziennie 50 mastodontów, zabijają je, dostaję punkty i bawią się w simsy do rana, by znów móc je wyszkolić. Nie gram w tą grę maniakalnie i zacząłem wtedy, jak pierwsi gracze zdobywali kolonializm, ale jednak nie straciłem czasu. Ja z kolei mam trzech bohaterów. Jeden pod obronę (na oblegi), drugi z samym atk, ini i aa, a trzeci pod jednostki.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

480

Monday, 08.06.2009, 21:14

Ja z kolei mam trzech bohaterów. Jeden pod obronę (na oblegi), drugi z samym atk, ini i aa, a trzeci pod jednostki.
W jaki sposób udało Ci się przewidzieć, która wieś będą Ci oblegać, że tak proroczo właśnie w niej zrobiłeś specjalistę od obrony oblegów? I wyjaśnij mi uczącemu się dopiero gry co to jest Bohater pod jednostki?