You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

41

Saturday, December 20th 2008, 7:43pm

Nawiązując do obrony złożonej z 3-4 armii i wynikających z tego problemów.
Takie dwa pomysły:

1. Opcja o nazwie np. ''mobilizacja'' albo ''krucjata''?
Polegałaby to na zgrupowaniu kilku armii na czas ataku.
Połączenie podniosłoby dwu lub trzykrotnie koszt utrzymania takiej armii.
Kwota, zliczona na dodatkowe utrzymanie, byłaby pobierana z chwilą ataku.
Brak odpowiedniej sumy surowców nie pozwoliłby na atak łączony.
(Armie zachowałyby odrębność w raporcie walki).

2. Grabienie przez oddziały schowane za plecami bohatera.
(także obrona przeprowadzona w ten sam sposób).
Gdyby oddziały z pierwszego szeregu gracza A, mogły podtrzymać walkę tylko z 2x więcej(z murami 5x) oddziałów gracza B.
Pozostałe jednostki gracza B przebijałyby się przez szeregi A i atakowały jego odwody.

Drugi punkt nieco skomplikowany, ale chyba nie zmienia podstawowych zasad gry.

LaCroix

Intermediate

Posts: 403

Location: sarkofag

  • Send private message

42

Saturday, December 20th 2008, 7:50pm

Połączenie podniosłoby dwu lub trzykrotnie koszt utrzymania tej armii.
Kwota, zliczona na dodatkowe utrzymanie, byłaby pobierana z chwilą ataku.
rozumiem, że trzeba bym mieć dość wolnej surki na podwyższony upkeep jednostek na czas ataku, wtedy ataki mijałyby się z celem, stały by się za drogie, szczególnie jeżeli armia nic nie przyniesie
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Aliar

Intermediate

Posts: 388

Location: Mezopotamia

  • Send private message

43

Saturday, December 20th 2008, 8:03pm

Może na czas takiego ataku można by było mieć surówkę na minusie... Choć osobiście jestem za zwykłym łączeniem armii z kilku wiosek.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

44

Saturday, December 20th 2008, 8:19pm

ad.
LaCroix

-Połączona armia wprowadza równowagę sił między atakiem i obroną.
-Podwójny koszt utrzymania, aby nie opłacało się atakować w ten sposób przez
cały czas.

ad.
Aliar

-Połączenie armii na stałe, to zamieszanie w zasadach gry (połączenie kosztów utrzymania).
-Jedna osada mogłaby dostarczać surowce, których nie ma na innych.

LaCroix

Intermediate

Posts: 403

Location: sarkofag

  • Send private message

45

Saturday, December 20th 2008, 8:31pm

Połączona armia wprowadza równowagę sił między atakiem i obroną.
prawda, to wymaga balansu,
Choć osobiście jestem za zwykłym łączeniem armii z kilku wiosek.
raczej za wysyłaniem kilku armii w jednym ataku, bez ich łączenia, idą jednym tempem, walczą razem, ale każda jest oddzielną armią, będzie tak jak w obronie i nie miesza za bardzo w systemie gry
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

czarny syn

Intermediate

Posts: 184

Location: skar kam

  • Send private message

46

Saturday, December 20th 2008, 11:08pm

raczej za wysyłaniem kilku armii w jednym ataku, bez ich łączenia, idą jednym tempem, walczą razem, ale każda jest oddzielną armią, będzie tak jak w obronie i nie miesza za bardzo w systemie gry
nie bardzo - jeżeli na oblegach da się ustawić wojo tak że nie można go pokonać - to wtedy wyszłoby na drugą stronę.
I wtedy balansu nie byłoby wogóle - bo balans jest robiony - ale pod obronę ;) czyli łatwiej się bronic niż atakować - i to chyba bardziej mi odpowiada ;)

LaCroix

Intermediate

Posts: 403

Location: sarkofag

  • Send private message

47

Saturday, December 20th 2008, 11:14pm

czyli łatwiej się bronic niż atakować - i to chyba bardziej mi odpowiada ;)
ale tu chyba nie chodzi o to co komu odpowiada, tylko o ogólny balans
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

48

Sunday, December 21st 2008, 2:04am

A ja samych oblegów się nie czepiam :).
Dotychczas tylko oblężenie daje szanse na bitwy z równą ilością armii po obu stronach.
Bitwa połączonych armii -''Krucjata'', pozwoli zbadać taktyczne przygotowanie przeciwników.
Większe koszty ''Krucjaty'' skłaniałyby do korzystania z tej opcji tylko na pewny cel.
Nawet w formie porozumienia listownego z wrogiem, w sprawie dokładnego ustalenia czasu spotkania :).
Klasyczne bitwy starożytności lub średniowiecza, to jest coś o czym warto pomyśleć.

cerberis

Intermediate

Posts: 206

Location: z innego swiata

  • Send private message

49

Sunday, December 21st 2008, 9:24am

ta a moze turniej zrobic - mano a mano, podzial na kategorie wg. epok, zastanawiam sie czy samym hero czy tez z obstawa wojska - wygrywajacy dostaje prefixowany pierscionek sponsorowany przez adminow :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

50

Sunday, December 21st 2008, 1:39pm

Albo z 10 wojami tak jak na lokacje. Duże pole manewru dla taktyki na daną walkę. Ale do tego raczej nie trzeba ingerencji administracji. Wystarczy się umówić w drabinkę turniejową albo jakąś tabelę zrobić i się można pojedynkować. Co do nagród to np. wygrywający ma 1 darmowy atak na wioskę przegranego i możliwość zabrania ustalonej ilości zasobów. Bo na przedmioty to raczej zgody i pomocy ze strony twórców nie będzie. Chyba że jakiś ewent się trafi i dobry humor wyżej wymienionych:)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

51

Sunday, December 21st 2008, 9:51pm

A może by tak zacząć od czegoś mniejszego ale poprawiającego rozgrywkę. Myślę tutaj przede wszystkim o:
1. Możliwości uzupełniania strat oraz modyfikacji armii w innej osadzie niż ta z której pochodzi wojo. ( Chodzi mi o to że w innej osadzie niż pochodzenie armii możesz uzupełnić straty podsyłając wojsko z wioski pochodzenia danej armii). Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi :)
2. Możliwość przeniesienia herosa do innej wioski bez konieczności jego zabijania. (Myślę tez o głównym bohaterze)

Co do możliwości przeniesienia stolicy też jestem za.

Mam jeszcze jeden pomysł który pewnie się nie spotka z aprobatą CREW. Wprowadził bym jednostkę sticte transportową. Poza ładownoscią i tempem marszu nie miała by żadnch innych statystyk. Wprowadził bym ją od 2 ery i wykorzystał do jej utrzymania konie. Jednostka ta miala by male wymagania do powołania i utrzymania. Bardzo potrzebna jest taka jednostka w początkach nowej ery.

This post has been edited 1 times, last edit by "dyvid" (Dec 22nd 2008, 10:28am)


Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

52

Monday, December 22nd 2008, 9:34am

ad1. Wchodzi wtedy ujemny upkeep i jak to rozwiążesz?

ad2. Główny bohater, jak nazwa wskazuje, jest główny. Skoro stolica to główne miasto... I po co go przenosić? Co do reszty bohaterów to faktycznie by się przydało. Trochę niewygodne to ubijanie i wskrzeszanie...

ad. dopiska1. Zauważyłem dziwną rzecz. Zdecydowaną większość osób popierających pomysł z przenoszeniem stolicy są gracze albo najmocniejsi albo z najsilniejszych klanów. Bycie mocnym nie wystarcza?

ad dopiska2. W 2 epoce by się coś takiego przydało bo procek nosi tyle jakby zaraz miał się pożegnać z naszym światem (co zresztą czyni przy każdej większej bitwie). A jak nie jednostka transportowa to przynajmniej im trochę więcej tego noszenia dać. W 3 epoce jest piechota i z nią jest już lepiej.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

53

Monday, December 22nd 2008, 5:41pm

Propozycja ode mnie - obowiązkowe przeklikanie Dema dla każdego od razu po rejestracji :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

54

Monday, December 22nd 2008, 11:09pm

Nie klikniesz - nie grasz? Dobre. Ja nie kliknąłem ale miałem kumpla, który wspomógł na początku dobrą radą. Tutoriala też można by dać do przekliknięcia, chociaż to się może spotkać z mniejszym entuzjazmem u nowych bo jak wiadomo szlachetna umiejętność czytania zanika i większość filmy woli:(
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

55

Tuesday, December 23rd 2008, 12:41am

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale z listami do przeciwnika to był mały :).
A na razie mamy impas, obrona czeka cierpliwie i ewentualnie przemieszcza się na inna osadę. Maksymalne zmylenie przeciwnika to puszczenie dwóch ataków z tym samym czasem dojścia. Można zaangażować cały Klan, co i tak skończy się przegraną jednego z napastników. Zamiast tego lepiej wykonać oblężenie, daje gwarancję sukcesu.
Im wyżej, tym ta różnica między obroną a atakiem będzie większa.
Jednak lepiej złapać za słówko i się pośmiać, taki krytyk polski. Nie ważne, czy cel słuszny, aby tylko komuś dociąć.
Bym prosił o zastanowienie i rzetelna krytykę od teraz.
Słówko o możliwości wprowadzenia także by się przydało, tu czekam na znak z Niebios :D.



56

Tuesday, December 23rd 2008, 3:15am

Witam
Ja mam propozycję która nie wprowadzi nic nowego i konkretnego poza świadomością i wyborem odkrywania techów .
Myślę że po odkryciu "Magia Plemienia" Powinna być możliwość rekrutowania nowej jednostki jaką byłby "Szpieg" , szaman kojarzy mi się z leczeniem i czarami i bardzo dobrze zostało wprowadzone "Szamańskie zaklęcia" do którego on pasuje ale Szaman szpieg ?

Wiem że nic to nie zmieni poza zrozumieniem nowych graczy [nawet tych najmłodszych] ale podniesie łatwość wyboru odkrywania technologi szpiegowskiej a to chyba jeden krok w celu uproszczenia i zachęty dla nowych graczy .

Pozdrawiam Diabel

57

Tuesday, December 23rd 2008, 11:06am

mi pasuje inni szamana biorą za wędrownego wróżbitę :P i przyjmują do siebie. wraca i daje nam informacje

58

Tuesday, December 23rd 2008, 12:14pm

Quoted

Tutoriala też można by dać do przekliknięcia, chociaż to się może spotkać z mniejszym entuzjazmem u nowych bo jak wiadomo szlachetna umiejętność czytania zanika i większość filmy woli

to może zrobić tutaka w postaci filmu?
Co do szamana to też nie widzę w nim nic złego
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
że ta studnia jednak nie ma dna. - Stephen King

Aliar

Intermediate

Posts: 388

Location: Mezopotamia

  • Send private message

59

Tuesday, December 23rd 2008, 6:46pm

Mam taki mały pomysł, aby zrobić coś w stylu BW. Mianowicie chodzi mi o
zwiększenie liczby wymagań dotyczących przejścia do kolejnej epoki.
Można by dodać cuśe w stylu, rozbuduj w stolicy totem na 20, wyrekrutuj
dziesięć władców tygrysów, znajdź sandały itp. Myślę, że urozmaiciło by
to grę.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

60

Tuesday, December 23rd 2008, 6:49pm

a jak by to była do znalezienia jakaś rzadka rzecz to kogos by mogla krew zalac zanim by znalazl :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?