Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Saturday, 20.12.2008, 19:43

Nawiązując do obrony złożonej z 3-4 armii i wynikających z tego problemów.
Takie dwa pomysły:

1. Opcja o nazwie np. ''mobilizacja'' albo ''krucjata''?
Polegałaby to na zgrupowaniu kilku armii na czas ataku.
Połączenie podniosłoby dwu lub trzykrotnie koszt utrzymania takiej armii.
Kwota, zliczona na dodatkowe utrzymanie, byłaby pobierana z chwilą ataku.
Brak odpowiedniej sumy surowców nie pozwoliłby na atak łączony.
(Armie zachowałyby odrębność w raporcie walki).

2. Grabienie przez oddziały schowane za plecami bohatera.
(także obrona przeprowadzona w ten sam sposób).
Gdyby oddziały z pierwszego szeregu gracza A, mogły podtrzymać walkę tylko z 2x więcej(z murami 5x) oddziałów gracza B.
Pozostałe jednostki gracza B przebijałyby się przez szeregi A i atakowały jego odwody.

Drugi punkt nieco skomplikowany, ale chyba nie zmienia podstawowych zasad gry.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Saturday, 20.12.2008, 19:50

Połączenie podniosłoby dwu lub trzykrotnie koszt utrzymania tej armii.
Kwota, zliczona na dodatkowe utrzymanie, byłaby pobierana z chwilą ataku.
rozumiem, że trzeba bym mieć dość wolnej surki na podwyższony upkeep jednostek na czas ataku, wtedy ataki mijałyby się z celem, stały by się za drogie, szczególnie jeżeli armia nic nie przyniesie
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

43

Saturday, 20.12.2008, 20:03

Może na czas takiego ataku można by było mieć surówkę na minusie... Choć osobiście jestem za zwykłym łączeniem armii z kilku wiosek.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

44

Saturday, 20.12.2008, 20:19

ad.
LaCroix

-Połączona armia wprowadza równowagę sił między atakiem i obroną.
-Podwójny koszt utrzymania, aby nie opłacało się atakować w ten sposób przez
cały czas.

ad.
Aliar

-Połączenie armii na stałe, to zamieszanie w zasadach gry (połączenie kosztów utrzymania).
-Jedna osada mogłaby dostarczać surowce, których nie ma na innych.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

45

Saturday, 20.12.2008, 20:31

Połączona armia wprowadza równowagę sił między atakiem i obroną.
prawda, to wymaga balansu,
Choć osobiście jestem za zwykłym łączeniem armii z kilku wiosek.
raczej za wysyłaniem kilku armii w jednym ataku, bez ich łączenia, idą jednym tempem, walczą razem, ale każda jest oddzielną armią, będzie tak jak w obronie i nie miesza za bardzo w systemie gry
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

46

Saturday, 20.12.2008, 23:08

raczej za wysyłaniem kilku armii w jednym ataku, bez ich łączenia, idą jednym tempem, walczą razem, ale każda jest oddzielną armią, będzie tak jak w obronie i nie miesza za bardzo w systemie gry
nie bardzo - jeżeli na oblegach da się ustawić wojo tak że nie można go pokonać - to wtedy wyszłoby na drugą stronę.
I wtedy balansu nie byłoby wogóle - bo balans jest robiony - ale pod obronę ;) czyli łatwiej się bronic niż atakować - i to chyba bardziej mi odpowiada ;)

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

47

Saturday, 20.12.2008, 23:14

czyli łatwiej się bronic niż atakować - i to chyba bardziej mi odpowiada ;)
ale tu chyba nie chodzi o to co komu odpowiada, tylko o ogólny balans
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

48

Sunday, 21.12.2008, 02:04

A ja samych oblegów się nie czepiam :).
Dotychczas tylko oblężenie daje szanse na bitwy z równą ilością armii po obu stronach.
Bitwa połączonych armii -''Krucjata'', pozwoli zbadać taktyczne przygotowanie przeciwników.
Większe koszty ''Krucjaty'' skłaniałyby do korzystania z tej opcji tylko na pewny cel.
Nawet w formie porozumienia listownego z wrogiem, w sprawie dokładnego ustalenia czasu spotkania :).
Klasyczne bitwy starożytności lub średniowiecza, to jest coś o czym warto pomyśleć.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

49

Sunday, 21.12.2008, 09:24

ta a moze turniej zrobic - mano a mano, podzial na kategorie wg. epok, zastanawiam sie czy samym hero czy tez z obstawa wojska - wygrywajacy dostaje prefixowany pierscionek sponsorowany przez adminow :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

50

Sunday, 21.12.2008, 13:39

Albo z 10 wojami tak jak na lokacje. Duże pole manewru dla taktyki na daną walkę. Ale do tego raczej nie trzeba ingerencji administracji. Wystarczy się umówić w drabinkę turniejową albo jakąś tabelę zrobić i się można pojedynkować. Co do nagród to np. wygrywający ma 1 darmowy atak na wioskę przegranego i możliwość zabrania ustalonej ilości zasobów. Bo na przedmioty to raczej zgody i pomocy ze strony twórców nie będzie. Chyba że jakiś ewent się trafi i dobry humor wyżej wymienionych:)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

51

Sunday, 21.12.2008, 21:51

A może by tak zacząć od czegoś mniejszego ale poprawiającego rozgrywkę. Myślę tutaj przede wszystkim o:
1. Możliwości uzupełniania strat oraz modyfikacji armii w innej osadzie niż ta z której pochodzi wojo. ( Chodzi mi o to że w innej osadzie niż pochodzenie armii możesz uzupełnić straty podsyłając wojsko z wioski pochodzenia danej armii). Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi :)
2. Możliwość przeniesienia herosa do innej wioski bez konieczności jego zabijania. (Myślę tez o głównym bohaterze)

Co do możliwości przeniesienia stolicy też jestem za.

Mam jeszcze jeden pomysł który pewnie się nie spotka z aprobatą CREW. Wprowadził bym jednostkę sticte transportową. Poza ładownoscią i tempem marszu nie miała by żadnch innych statystyk. Wprowadził bym ją od 2 ery i wykorzystał do jej utrzymania konie. Jednostka ta miala by male wymagania do powołania i utrzymania. Bardzo potrzebna jest taka jednostka w początkach nowej ery.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "dyvid" (22.12.2008, 10:28)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

52

Monday, 22.12.2008, 09:34

ad1. Wchodzi wtedy ujemny upkeep i jak to rozwiążesz?

ad2. Główny bohater, jak nazwa wskazuje, jest główny. Skoro stolica to główne miasto... I po co go przenosić? Co do reszty bohaterów to faktycznie by się przydało. Trochę niewygodne to ubijanie i wskrzeszanie...

ad. dopiska1. Zauważyłem dziwną rzecz. Zdecydowaną większość osób popierających pomysł z przenoszeniem stolicy są gracze albo najmocniejsi albo z najsilniejszych klanów. Bycie mocnym nie wystarcza?

ad dopiska2. W 2 epoce by się coś takiego przydało bo procek nosi tyle jakby zaraz miał się pożegnać z naszym światem (co zresztą czyni przy każdej większej bitwie). A jak nie jednostka transportowa to przynajmniej im trochę więcej tego noszenia dać. W 3 epoce jest piechota i z nią jest już lepiej.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

53

Monday, 22.12.2008, 17:41

Propozycja ode mnie - obowiązkowe przeklikanie Dema dla każdego od razu po rejestracji :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

54

Monday, 22.12.2008, 23:09

Nie klikniesz - nie grasz? Dobre. Ja nie kliknąłem ale miałem kumpla, który wspomógł na początku dobrą radą. Tutoriala też można by dać do przekliknięcia, chociaż to się może spotkać z mniejszym entuzjazmem u nowych bo jak wiadomo szlachetna umiejętność czytania zanika i większość filmy woli:(
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

55

Tuesday, 23.12.2008, 00:41

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale z listami do przeciwnika to był mały :).
A na razie mamy impas, obrona czeka cierpliwie i ewentualnie przemieszcza się na inna osadę. Maksymalne zmylenie przeciwnika to puszczenie dwóch ataków z tym samym czasem dojścia. Można zaangażować cały Klan, co i tak skończy się przegraną jednego z napastników. Zamiast tego lepiej wykonać oblężenie, daje gwarancję sukcesu.
Im wyżej, tym ta różnica między obroną a atakiem będzie większa.
Jednak lepiej złapać za słówko i się pośmiać, taki krytyk polski. Nie ważne, czy cel słuszny, aby tylko komuś dociąć.
Bym prosił o zastanowienie i rzetelna krytykę od teraz.
Słówko o możliwości wprowadzenia także by się przydało, tu czekam na znak z Niebios :D.



56

Tuesday, 23.12.2008, 03:15

Witam
Ja mam propozycję która nie wprowadzi nic nowego i konkretnego poza świadomością i wyborem odkrywania techów .
Myślę że po odkryciu "Magia Plemienia" Powinna być możliwość rekrutowania nowej jednostki jaką byłby "Szpieg" , szaman kojarzy mi się z leczeniem i czarami i bardzo dobrze zostało wprowadzone "Szamańskie zaklęcia" do którego on pasuje ale Szaman szpieg ?

Wiem że nic to nie zmieni poza zrozumieniem nowych graczy [nawet tych najmłodszych] ale podniesie łatwość wyboru odkrywania technologi szpiegowskiej a to chyba jeden krok w celu uproszczenia i zachęty dla nowych graczy .

Pozdrawiam Diabel

57

Tuesday, 23.12.2008, 11:06

mi pasuje inni szamana biorą za wędrownego wróżbitę :P i przyjmują do siebie. wraca i daje nam informacje

58

Tuesday, 23.12.2008, 12:14

Cytat

Tutoriala też można by dać do przekliknięcia, chociaż to się może spotkać z mniejszym entuzjazmem u nowych bo jak wiadomo szlachetna umiejętność czytania zanika i większość filmy woli

to może zrobić tutaka w postaci filmu?
Co do szamana to też nie widzę w nim nic złego
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
że ta studnia jednak nie ma dna. - Stephen King

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

59

Tuesday, 23.12.2008, 18:46

Mam taki mały pomysł, aby zrobić coś w stylu BW. Mianowicie chodzi mi o
zwiększenie liczby wymagań dotyczących przejścia do kolejnej epoki.
Można by dodać cuśe w stylu, rozbuduj w stolicy totem na 20, wyrekrutuj
dziesięć władców tygrysów, znajdź sandały itp. Myślę, że urozmaiciło by
to grę.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

60

Tuesday, 23.12.2008, 18:49

a jak by to była do znalezienia jakaś rzadka rzecz to kogos by mogla krew zalac zanim by znalazl :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?