Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

761

Sunday, 27.04.2014, 12:22

1.
nowy serwer


2.
zmiana zasady "kosztu" utrzymania jednostek
tzn. teraz koszt utrzymania jednostek nie zależy od ich ilości
A co gdyby taka cena była tylko za pierwsze 100 jednostek danego typu ?
kolejne 100 kosztowały by 2x więcej (w utrzymaniu)
3 setka kosztowała by 3x więcej w utrzymaniu?

bo teraz strategia znikła, liczy się ilość YRD, szarża, ini i ilość jednostek
przestały by biegać armie po 1500 jednostek
krócej by trwała odbudowa (nie bano by się tak bardzo utraty armii)

pojawiłyby się armie składające się z wielu różnych jednostek

3
teraz niektórzy siedzą nieaktywnie i tylko kumulują surowce (np. w ustroju DG, jak ja) i tylko czekają na boba lub event
jak jest to się uaktywniają i budują na maksa i robią lokacje
często są to konta na których właściciel już nie gra ale ktoś się opiekuje takim kontem i zagląda na niego od eventu do eventu

to patologia która niszczy te grę
te konta są wykorzystywane do przechowywania wsi, rezerwa armii, do dropienia run zamienianych na PH i potem te PH wraca do opiekuna podbijając cenę jego przedmiotów
tak jest, nie ma sensu wskazywać graczy bo nie chodzi mi o bany dla kogoś tylko o systemową zmianę tej patologii

a co by było gdyby system losowo wysyłał wiadomości z informacją (do danego użytkownika) że np. trzeba zaatakować jakąś konkretną lokacje
i byłoby to aktywne tylko przez jakiś czas od otrzymania wiadomości
za wykonanie zadania nagroda jeden punt czegoś tam pozwalający np. na przyspieszenie budowy
promowana by była aktywna gra a nie trwanie

można by do tego wykorzystać punkty reputacji tzn. nagradzać nimi i pozwolić jakoś je wydawać (częstsze ekspedycje, przyspieszanie budowy)


4
całkowita likwidacja handlu
wiem, handel to podstawa gry dla niektórych
ale to niszczy te grę i jest okazją do zbyt wielu przekrętów

zamiast tego:
- możliwość wymiany przedmiotu na inny tego samego typu / klasy / poziomu (np. miękkie buty (1) na lekkie buty (1)) za opłatą w PH
- możliwość bezpośredniej zamiany przedmiotów na PH
- likwidacja możliwości zamiany przedmiotów na surowce
- możliwość zamiany PH na surowce (limit dzienny, kumulujący się do tygodniowego) np. 10 ph dziennie można zamienić na surowce, jak nie skorzystam to się składa do maks np. 70 (tak jak lokacje składają się do maks 12)

5
systemowy sklep z podstawowymi przedmiotami

6
ponieważ niektórzy mają za dużo PH musi być jakiś mechanizm likwidacji nadwyżek
np. za PH mogłaby być możliwość kupienia losu (jak w lotto)
np. admini wystawiają na losowanie fajny przedmiot i można kupić losy, potem z kupionych losów losowany jest jeden i on wygrywa ten przedmiot

przedmiot atrakcyjny wiec niektórzy by wydali np. całe PH na losy ...
1. Nie mam zdania.
2. Ciekawe, jestem na tak.
3. Jestem na tak.
4. Jestem przeciwny. Jak ktoś ma fart, to ma przedmioty, jak nie to zostawałby mocno w tyle.
5. Zdecydowanie tak.
6. Może być.

Co do oblegu. Przy wygranym tracenie 1 lvl głównego budynku (i obniżenie o 1 budynków na tym samym lvl co budynek główny oczywiście), ale przy przegranym oblegu, nie obniżałbym budynku z wioski atakującej, tylko dodał możliwość kontrataku. Gracz po zakończeniu oblężenia przez najbliższą godzinę mógłby wykonać kontratak w celu grabieży surowców na wioskę oblegającą, gdzie mógłby zabrać 2x więcej surowców niż nośność armii (morale zwycięzców pozwala im nieść więcej) i nie powodowałoby to obniżenia ilości ataku na wioskę w danej dobie.

Ja byłbym jeszcze za wprowadzeniem jednostek transportowych. Miałyby większą nośność od innych jednostek. Znikome HP, brak ataków, inicjatywy i obrony. Dostępne byłyby od 2 epoki (po wynalezieniu koła) Znikome HP, żeby nie służyły do wymiany expa.

jerzys

Nierejestrowany

762

Sunday, 27.04.2014, 14:26

jednostki transportowe, super pomysł
powiedzmy utrzymanie jak osadnik, długi czas budowy, ale nośność jednej jednoski np. 100 000

763

Sunday, 27.04.2014, 17:24

Albo trochę taniej, a mniejsza nośność. Ja bym proponował surowce dla 2,3,4 epoki: Konie i drewno. Wyżej się nie znam. Koszt utrzymania powiedzmy 20 koni i 50 drewna. Ale to tylko propozycja.

jerzys

Nierejestrowany

764

Tuesday, 29.04.2014, 08:50

Mam jeszcze jeden super pomysł :-)

wydobycie we wszystkich wioskach działa TYLKO przez 10 godzin (np.) od puszczenia lokacji :-)

Teraz są sytuacje, że ktoś ustawia konto w DG, poł roku nie gra (DG to ustrój w 6 epoce = nikt nie może Ciebie atakować , oblegać, itp. = i ma swiety spokoj) i dopiero wraca jak mu cynk dadzą że jest bob

szybko zmienia ustrój na techno i w dzien wydaje zapasy z pol roku

chore , prawda?

jerzys

Nierejestrowany

765

Wednesday, 30.04.2014, 12:21

Jeszcze jeden pomysł.

Ponieważ na serwerach są gracze którzy zaczeli 6 lat temu oraz gracze którzy zaczeli 6 miesięcy temu MUSI BYĆ mechanizm pozwalający na "zacieranie różnic", zwłaszcza w 6 epoce.

i jest: ustroje.
Ale one robią to za słabo
tak naprawdę pomagają dwóm grupom graczy:
- najsilniejszym w najsilniejszym klanie - Ci wybierają Techno
- mającym wszystko w dupie - Ci wybierają DG

Obecnie najsilniejszy klan na serwerze = wszyscy mogą mieć TECHNO i maksymalną liczbę fajnych wsi a drugi w kolejności najsilniejszy klan WSZYSCY muszą mieć BIO lub DG lub ewentualnie Techno ale wtedy tylko stolica
nie mają szansy obrony jakiejkolwiek wsi
nie mają szansy na dogonienie czołówki choćby nie wiadomo co robili
przepaść rośnie

Dlatego proponuje zmiany:
dla DG 6 epoka:
- całkowity zakaz atakowania i szpiegowania
- jeszcze większy exp, jeszcze lepsze dropy
- brak "kary" w postaci wolniejszej i droższej budowy
- więcej wiosek (3, 4, maks ?)
niech ktoś kto wybiera DG, wie, że da mu to szanse "dogonić" innych graczy ale w zamian nie może być aktywnym, bojowym graczem
UWAGA to wszystko TYLKO dla aktywnych graczy, po 10 godzinach od ostatniej akcji (expa, lokacja) surowce przestają się wydobywać a budowy "zamierają".
żeby nie było tak że ktoś puszcza kopalnie, loguje się za 2 tygodnie i widzi, że kopalnia się zabudowała a surowce się zgromadziły na nowy poziom.

Dlaczego zakaz atakowania i szpiegowania ?
Teraz jak komuś nie zależy już na koncie (nudy, albo nowy właściciel i ma 3 takie) to wystawia herosa komuś z DG i za taki atak DG dostaje dużo expa.
Teraz konta z DG są wykorzystywane do blokowania słabszych graczy
stawia się osadnika i wysyła z misją szpiegowską, co blokuje słabszego gracza (niemożność skasowania wioski lvl 1 nawet przez 70-80 godzin



dla TECHNO:
jeszcze większe przyspieszenie budowy armii (budowa 4 x szybciej niż normalnie, możliwość kolejkowania 500 zamiast 80 jednostek)
budynki 2x droższe i 2x wolniej się budujące (jak teraz jest w DG)
Zmiany w ilościach wsi:
o poziomie większym niż 1...............tylko 2-3
o poziomie = 1...............................maksymalna ilość
możliwość przenoszenia stolicy więcej niż 1 raz w epoce

po takich zmianach ustrój DG pozwalałby na dogonienie super silnych graczy siedzących w Techno
a Techno mogło by fajnie walczyć i pozwalałoby innym graczom na nadrobienie przepaści

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

766

Friday, 02.05.2014, 17:21

Ja bym proponował tez zmienić te eventy bo zawsze sa takie same .

Mógł by byc event jak wspomniał wyzej Jerzys z mozliwoscia przeniesienia stolicy co dało by podczas eventu lekkie rozruszenie gry.
Bo kazdy by sie koło kogos przeniósł i miał blizej do ataku.
Teraz jest tez tak ze jak ktos ustawi sobie kumulke to nic takich mutantów nie pokona jedna armia wiec mozna by było zrobic tak ze jak sie atakuje kumulke to automatycznie by wybierało z tych armii jedna co by walczyła z atakujacym .
No i było by mozna zrobic tak ze ataki czy szpiegi trwały by tylko 5 minut.
Odbudowa jednostek np.10sekund.

Oczywiscie to wszystko pisze nie zeby wprowadzic do gry tylko zrobic taki event zamiast tylko tych co dotej pory na drop.

767

Monday, 05.05.2014, 14:36

Mam też taką propozycję zmiany opisów jednostek. Przyjmijmy taka 4 epoka. Mamy Jednostki: Muszkieter, Lansjer, ale daje już Dragoni, Kirasjerzy, Husaria. Albo trzymajmy się liczby pojedynczej, albo mnogiej. Może nie dużo, ale razi w oczy. Przynajmniej mnie:)

768

Tuesday, 06.05.2014, 07:17

i tak gówno z tego będzie nie jesteście pierwsi co tak prawili :(

jerzys

Nierejestrowany

769

Thursday, 08.05.2014, 13:44

ja jeszcze mam nadzieje ze admini wezną się za TE
mimo że wygląda jakby nas mieli w miescu ciemnym i smierdzącym

i w związku z tym nowy pomysł.

Jak powstanie nowy serwer, niech od razu powstanie większa mapa a na niej niech od razu powstanie iluśtam "komputerowych" graczy
np. po 100 z każdej epoki

i niech każdy gracz ma 2 wsie (w każdej epoce) i ustroje zapobiegające obleganiu / nalotom
można ich atakować i łupić
niech te wsie będą na 20 poziomie wszystko i wydobycie niech leci non stop
i niech się sama armia odbudowuje

kto chce niech ich atakuje dla expa i surowców

taka wisienka dla najaktywniejszych a jednocześnie Ci silni mniej będą mieli czasu na gnebienie słabszych

takie "stworzenie" kilkuset kont zajmie adminom kilka minut a zabawy z tym bedzie przez lata

zwłaszcza jak najpierw powstanie 100 graczy z pierwszej epoki a kolejne epoki dopiero jak co najmniej 10 osob do niej przejdzie
czyli gdy 10 "prawdziwych" osob awansuje do 2 epoki to nagle pojawia się 100 "fałszywych" graczy z 2 epoki (czyli 200 wiosek w losowych miejscach)
z armią jak na wies 20 lvl

oj byłoby z tym zabawy po uszy :):):)
zresztą armia mogłaby być losowa i pojawiać się w momencie gdy ktos posci atak
czasami słaba czasami silna

czasami wracamy z pełnym workiem a czasami w worku....

super pomysł, nie?

770

Saturday, 10.05.2014, 08:22

ja jeszcze mam nadzieje ze admini wezną się za TE
mimo że wygląda jakby nas mieli w miescu ciemnym i smierdzącym

i w związku z tym nowy pomysł.

Jak powstanie nowy serwer, niech od razu powstanie większa mapa a na niej niech od razu powstanie iluśtam "komputerowych" graczy
np. po 100 z każdej epoki

i niech każdy gracz ma 2 wsie (w każdej epoce) i ustroje zapobiegające obleganiu / nalotom
można ich atakować i łupić
niech te wsie będą na 20 poziomie wszystko i wydobycie niech leci non stop
i niech się sama armia odbudowuje

kto chce niech ich atakuje dla expa i surowców

taka wisienka dla najaktywniejszych a jednocześnie Ci silni mniej będą mieli czasu na gnebienie słabszych

takie "stworzenie" kilkuset kont zajmie adminom kilka minut a zabawy z tym bedzie przez lata

zwłaszcza jak najpierw powstanie 100 graczy z pierwszej epoki a kolejne epoki dopiero jak co najmniej 10 osob do niej przejdzie
czyli gdy 10 "prawdziwych" osob awansuje do 2 epoki to nagle pojawia się 100 "fałszywych" graczy z 2 epoki (czyli 200 wiosek w losowych miejscach)
z armią jak na wies 20 lvl

oj byłoby z tym zabawy po uszy :):):)
zresztą armia mogłaby być losowa i pojawiać się w momencie gdy ktos posci atak
czasami słaba czasami silna

czasami wracamy z pełnym workiem a czasami w worku....

super pomysł, nie?
Dobrze prawi, dać mu wódki:)

jerzys

Nierejestrowany

771

Tuesday, 13.05.2014, 08:47

Mam kolejny pomysł ;-)
nieskromnie przyznam że jeszcze lepszy niz poprzednie.

Otóż pomysł jest taki, żeby ZAWSZE można było atakować graczy którzy mają taki sam ustrój.
Czyli np. gracz 6 epoka DG może normalnie atakować innego gracza 6epoka DG
mimo ze normalnie nie jest to możliwe :):):)

:-)))))))))

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

772

Tuesday, 13.05.2014, 18:35

A najlepiej to zmienic ten ustrój DG tak ze jak ktos go sobie wybierze to zeby nie można było juz go zmienić na inny jak to jest robione podczas Eventu budowlanego.
I poza tym ten gracz nie moze oblegac innych graczy przynajmniej co nie maja takiego samego ustroju :))))))) Bo tak własnie tez oddaja wioski z surką innym graczą oczywiście tez podczas tego eventu tak zwane konta Duch :))) do którego nikt sie przez rok nie loguje do tego momentu gdy trzeba wioske z surka oddać :)

jerzys

Nierejestrowany

773

Tuesday, 13.05.2014, 20:24

lepszy pomysł: gracz nieaktywny = zero wydobycia :-)



EDIT:
pamietacie mój pomysł żeby zdobyta oblegiem wies traciła 1 poziom budynku głównego?
mały dodatek: wies zdobyta oblegiem traci wszystkie surowce

i problem pompowania przez DG znika

znika tez powód do banowania graczy którzy ulegli pokusie...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (13.05.2014, 21:08)


774

Wednesday, 14.05.2014, 07:16

a adminy i tak mają to gdzieś 0 odzewu :)

jerzys

Nierejestrowany

775

Wednesday, 14.05.2014, 08:19

admini nie mogą mieć tego wszystkiego w du.ie. Nikt takiej dużej nie ma ....

pozdrowienia dla zapracowanych adminów :-)
jeśli jednak jakiś admin to przeczyta to wielka prośba: wyznaczcie termin powstania nowego serwera.
i potem go dotrzymajcie.

776

Thursday, 15.05.2014, 14:03

czytamy czytamy

i nawet sobie notujemy

PS. Co do dupy to:
1. mam dużą, ALE

2!!!!! Dupa służy do srania!!!!
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

777

Thursday, 15.05.2014, 14:37

:-)

a co zostalo zanotowane w punkcie "start nowego serwera?"

778

Thursday, 15.05.2014, 15:52

no to macie dużą wkładacie nasze pomysły i sracie nimi :)
a tak na serio to czekam i czekam i czekam już z 2/3 lata i czekam i czekam :)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

779

Thursday, 15.05.2014, 18:50

Aby powstał nowy serwer to naprawde trzeba by było najpierw pozmienia nieco w tej grze tak zeby znowu nastepny swiat nie był jak te dwa pozostałe co gramy.

Te ustroje w niektórych epokach to na mus trzeba pozmieniać zaczynajac od 2 epoki skończywszy w ostatniej .
Bez bobów oczywiście i niech troszke zostana zmniejszone czasy budowy budynków i niektórych budynków napradwe obnizyc czas budowy bo jak to moze byc zeby stajnie w 3 epoce budowały sie dokładnie nie pamietam ale chyba na 20 poziom to bedzie 10 dni co przy budowie innych kopalń jest zaledwie od 1 dnia do 2 dni .

jerzys

Nierejestrowany

780

Thursday, 15.05.2014, 21:52

apropo listy pomysłów

co powiecie na ograniczenie maksymalnego poziomu budynku, powiedzmy do 40 ?


bo teraz o sile gracza w 6epoce decyduje staż
najsilniejsza jest stolica, nie da sie jej zabrac, a nalotami zniszczyć nie sposob...

i jeszcze zwiększyłbym liczbę lokacji z 12 do np. 24
i albo bym ustawil obligatoryjny czas 15 minut w obie strony dla ALL albo bym zlikwidował wszystkie lokacje z mapy i dał wybór z listy (podobnie jak ekspedycje)

jak startują serwery to ludzie zakladali nowe konta tak dlugo az wyladowali obok jaskini...
chore trochę...


do wykonania 24 lokacji 1 herosem potrzeba 6 h aktywnej gry
dla mnie to zaleta, nie będę sie nudził ... :-)