Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

781

Friday, 16.05.2014, 16:17

ma to tyle strony i ciągle się powtarzacie i tak

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

782

Friday, 16.05.2014, 17:28

My sie powtarzamy a Ty ciagle gdzie sie nie spojrzy marudzisz na ta gre . Przecież jak Ci nie odpowiada to zrezygnuj z niej .
Ja nawet moge sto razy to samo pisac bo to dla mnie najepsza gierka i tak bede w nia grał a nóz moze cos sie wreszcie ruszy.


jak by był max budynków 40 poziom to potem tak mówiac wiało by nudą a tak to przynajmniej cały czas rozbudowywanie wiosek zeby miec lepsze woja od innych .
A bez bobów i tak budowa bedzie sie ciagła dość długo więć takich mutantów nie bedzie jak sa teraz .

A przy okazji to jeszcze coś z tymi nalotami by mozna było zrobić zlikwidowac całkowicie na 4 epoke i niech tylko można robic 5v5 i 6v6 .Z ograniczeniem do 10 sztuk tylko lub w ogóle zlikwidować bo to niszczy tez ta gre .

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

783

Saturday, 17.05.2014, 18:38

Ustroje

2 Epoka

Nomadyzm
Koszt utrzymania jednostek zostaje zmniejszony o połowę, ale możesz mieć tylko jedną dodatkową wioskę oprócz stolicy.

Tutaj można było dać normalnie koszt zmniejszony o połowe ale tylko w stolicy i mieć dwie wioski .


Monoteizm
Możesz wybrać dodatkową wioskę oprócz stolicy, która nie będzie mogła być oblegana.

W tak niskiej epoce co sa tylko dwie wioski dodatkowe przez ten ustrój gra normalnie zamiera bo tak mówiac tylko jedna wioske bedzie się budowało i zero oblężeń .Normalnie epoka simowania i nic wiecej.

3 epoka

Despotyzm

Twój główny bohater nie dostaje ujemnego doświadczenia. Wszyscy bohaterowie mogą być ożywieni za darmo.

To jeszcze ujdzie bo dobre dla graczy co sobie tylko pykaja w tą gre to znaczy robia lokacje i buduja .

Agrokracja

Twoja stolica wydobywa dwukrotnie więcej surowców.
Możesz wybrać dodatkową wioskę oprócz stolicy, która nie będzie mogła być okupowana.

Ten ustrój jest przesadzony dość ze stolica ma teraz X4 wydobycie to jeszcze do tego wioska chroniona co powinno być w osobnym ustroju.Zapomniał bym tym ustrojem to już całkiem 4 epoke zniszczyliście bo teraz juz z nikim nie powalczy .Jak z 3 epoka tak i 5 epoką .

4 epoka

Renesans da Vinci

Wszystkie jednostki otrzymują +10 ataku przeciwlotniczego.

moze byc ale i tak to nic nie daje przed nalotami bo nikt nie siedzi 24h przed grą .Ale dobre na lokacje :)

Złota flota

Wydobycie złota we wszystkich wioskach zwiększone o 50%.

Tego już nie rozumie co to daje 4 epoce .Poinnien byc taki ustrój jak w 3 epoce że Twoja stolica wydobywa dwukrotnie więcej surowców i ma jedna wioske chronioną.Co dało by lekkiego kopa tej epoce i podjecie jakiejś walki z innymi epokami.

Inkwizycja

Żadna z Twoich wiosek nie może być oblegana.

A tym ustrojem normalnie 4 epoka zamarła bo nawet nie mozna normalnie powalczyć czyli założyć oblężenia .Ten ustrój powinien zostać zlikwidowany.Lepiej dajcie czas budowy zmniejszony o połowe .

w pozostałych epokach za bardzo nie pamietam ustrojów więc nie piszę nic :)

Powinno sie we wszystkich epokach dac przenosić stolice nie raz na epoke ale tak przynajmniej raz na 2 miechy co by troszkę rozruszało ta grę .Np za te punkty reputacji ...

Narazie to tyle ..........

784

Sunday, 18.05.2014, 14:21

lubie narzekać i nadal bd hmmm tło jest za kolorowe

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

785

Monday, 19.05.2014, 21:27

A ja tak z zaskoczenia sie zapytam kiedy jakies zmiany bedą wprowadzane w TE ? Bo o nowy serwer nie pytam po co nam jeszcze czwarty jak pod koniec roku został założony trzeci :thumbsup:

Ale tak powaznie skończyliscie już to Bw czy nastepne juz coś u nich robicie i o nas zapomnieliście ;(

Bo tak w weekend bym jeszcze przypomniał troszke tych pomysłów co gracze podrzucili tylko nie wiem czy nie bedzie już zapóźno ?(

786

Wednesday, 21.05.2014, 18:22

meh meh mhe meh musze ponarzekać

jerzys

Nierejestrowany

787

Friday, 23.05.2014, 14:13

kolejny pomysł: zorganizowanie boba, który będzie działal TYLKO na budynki o poziomie <20 lvl
lub <30 lvl

i zeby taki bob oznaczał również mniejsze ceny budynków (10 % ceny)

to pozwoli słabszym graczom dogonić tych silniejszych


EDIT:
i kolejny pomysł.
hero lvl 20+ (nawet z armią) może zalozyć z marszu wieś, bez osadnika
wies taka nie jest chroniona przed atakiem, i można z niej atakować tylko przez godzinę, potem trzeba ją oposcic i skasować
jednocześnie można mieć tylko jedną taką wieś

to by dodało trochę dynamiki; idzie się na drugi koniec mapy, robi atak i chodu :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (23.05.2014, 15:32)


788

Sunday, 25.05.2014, 08:50

w sumie to dobry pomysł bo i tak powyżej 30 lev są te gigantyczne czasy budowy

jerzys

Nierejestrowany

789

Wednesday, 28.05.2014, 12:23

kolejne pomysły:

Czy Administracja mogła powiedzieć kiedy +- wystartuje nowy serwer ? dokładność +- 1 rok wystarczy...


reszta pomysłów:
czy w opcji przemieszczania armii pola "forsowny marsz" i "zabierz surowce" mogłbyby być domyślnie zaznaczone?
czy w raporcie z lokacji do zwojów mogłby być dodany jakiś komentarz (jak dla przedmiotów) ? przynajmniej z jakich run zwój korzysta (pozwoli to oszacować epokę)

Likwidacja linków do lokacji i ekspedycji na mapie, zamiast tego dwa guziki w menu:
idź na lokacje (i wybór z listy)
idź na ekspedycje (i wybór z listy) (teraz jest podobnie)

ujednolicenie czasu robienia lokacji do np. 10 minut dla wszystkich (chyba że znowu chcecie mieć na nowym serwerze setki martwch kont na starcie)
ludzie zakładają konto tak długo aż wylosują miejsce obok jaksini ....
zwiększenie liczby lokacji (z 12 do 24)
teraz jak się gra to nie ma za bardzo co robić


bohater; przy rozdziale punktów żeby była możliwość zejscia na minus (bez zapisu)
np. chce zobaczyć ile muszę mieć punktów żeby wymaksować sobie jakiś parametr

bohater; jeśli padnie i złapie minus to NIE MOŻE atakować (z wyjątkiem kontrowania oblegu) zanim ten minus nie zostanie usunięty
możliwość usunięcia minusu poprzez obniżenie jakiegoś parametru herosa (np. ataku)



Powtórzenie najważniejszego pomysłu:
konto nie aktywne NIE WYDOBYWA SUROWCOW
wydobycie ustaje np. w ciągu 10h od ostatniego wykonania lokacji (lokacja musi być z epoki w jakiej jest konto lub 1 niżej, z wykluczeniem okresu po zmianie epoki)
lub cokolwiek łatwego do zaprogramowania

czyli nie będzie tak jak jest teraz ze gracze ustawiają DG i konto "lezy" nieaktywne przez pol roku i wracają na BOBa wydać zapasy
bo to jest chore ....

790

Thursday, 29.05.2014, 09:36

Witam,

dzięki za bardzo konkretne przemyślenia.

1. Nowy serwer - nie jest to w ogóle zaplanowane. Na chwilę obecna otwieranie kolejnego mija się z celem. Jak uprzątniemy BW zajmiemy się TE i zależnie od WASZEJ opinii nt poprawionego TE będzie podjęta decyzja czy otwierać nowy serwer, resetować stare itp.

2. Przemieszczanie armii - nie ma problemu, można to dodać w każdej chwili, kwestia czy inni gracze nie będą się skarżyć z tego powodu. Nie zawsze to co chce jedna osoba i wydaje jej się sensowne jest globalnie ok.

3. Lokacje - do zrobienia w dużym patchu.

4. Czas i ilość - do zrobienia.

5. Rozdawanie do minus - zasadniczo będzie prowadziło do błędów wśród nowych graczy - jestem na nie. Po takich zmianach mamy non stop zawalone PW zgłoszeniami i "błędach gry"

6. Bohater - to jak miałby wyjść z tych minusów?

7. Blokowanie wydobycia - to jest do zrobienia.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

791

Thursday, 29.05.2014, 10:23

Dzieki za odpowiedź, już myslalem ze na darmo piszę :)
Wcześniej jest kilkanaście innych moich pomysłów - jeśli te zerknięcie na forum miałoby się powtórzyć :)
a te drobne rzeczy (2, 4, 7) to ewentualnie kiedy ... ? dopiero duży patch ? Szkoda .....


i jeszcze punkt 8:
był pomysł z BOBem działającym TYLKO dla budynków mniejszych niż 30 poziom i tylko dla stolic
dajcie szanse dogonić czołówkę.....
np. taki Bob raz w miesiącu, np. zawsze 1wszego, o 20:00, przez godzinę
przez godzinę: tym co mają 2 i więcej kont ciezko bedzie przez godzinę wszystkie obskoczyć ;))


ad 2
zaznaczenie opcji "zabierz surowce" jest obojetne (może iść bez surowców, jeden pies)
zaznaczenie opcji "forsowny marsz" - myślę że 99% idzie tylko w ten sposób i płacze jak posci bez tego
zresztą można to zrobić w opcjach konta:
ZAZNACZ DOMYŚLNIE:
forsowny marsz tak / nie
zabierz surowce tak / nie
wróc do wioski tak / nie
itd.
i każdy będzie zadowolony (z wyjątkiem adminów ;) )


ad 5
jak mam nowego herosa to mam 1000 pkt do podzialu na start
chodzi o to zebym mogł mu popodnosić cechy ponad te posiadane 1000 pkt (bez zapisu)
przy próbie zapisu pojawi się komunikat "aby zapisać herosa ustaw cechy tak żeby nie było minusa!"

super dla nowych graczy i nie tylko
moj ma 56 poziom a ja nadal nie wiem czy logistyka ma maksimu i jakie ono jest ? czy nie ma maksimum ...

a W TE są trudniejsze rzeczy (runy, zwoje) i gracze sobie radzą :)

ad 6
cel zmiany: żeby nie było tak jak jest teraz ze jak ktoś kończy gre to czasami decyduje o pompowaniu swoich przyjaciół w zdobywaniu expa
(np. na zasadzie wymiany, ja Tobie na T1 a ty mi na T2)

zasilanie polega na budowaniu armi i puszczaniu ataku aniolem z wymaksowanym zyciem
atakowany gracz rozwala to bez strat i dostaje duzo expa
atakujący aniol ma coraz wiekszy minus - co graczowi wisi bo juz aktywnie nie gra
jest to nagminne

czyli jak heros ma minus: nie można ani atakować, ani dołączać do oblegów
można:
- kontrować
- robić ekspy
- robić lokacje

lub można "obniżyć" poziom herosa i w ten sposób zdjąć mu minus

np. moj demon ma 20 poziom i ma minus 5000 - nie może atakować
chce zeby atakował natychmiast, wiec klikam "obniż poziom" i:
- heros ma już 19 poziom (jeden mniej)
- muszę wybrać 1 lub więcej cech do obniżenia
"odzyskane" w ten sposób punkty zasilają exp ujemny i heros wychodzi z minusa ale ma niższy poziom i gorsze staty

to duża i kłopotliwa zmiana dla Was i nie proponowałbym tego gdybym nie widział dużych korzysci


I jeszcze lepsza opcja: NICZYM nie można atakować jeśli jakikolwiek ŻYWY heros ma minus

to by spowodowało, że gra bardziej by była grą a nie cwaniakowaniem

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (29.05.2014, 10:29)


792

Sunday, 01.06.2014, 16:43

dla mnie główny problem to te czasy powyżej 30 lev budynku naprawde są przesadzone :thumbdown:

jerzys

Nierejestrowany

793

Sunday, 01.06.2014, 18:36

a moim zdaniem powinien być ustalony maksymalny poziom budynku
np. 50

inaczej nigdy nie dogoni sie czołówki i najsilniejszy = najdłużej grający

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

794

Sunday, 01.06.2014, 18:47

atakowac by nie mógł jak ma minus ale bronić by mógł oczywiście więc minus by odrobił szybko bo jak każdy wiem sa ustawki .Więc nie wiem czy to ma sens bo chyba w takiej grze nie zabroni sie obrony wioski przed atakiem .A mówiąc jeszcze to w 3 epoce masz ustrój co żaden główny bohater nie dostaje minusu .

To ja mam pytanie do adminów .Kiedy skończycie z Bw bo tą odpowiedz słyszałem i jak sie nie myle chodź moge było to już rok temu !!!
Mozecie podać normalna datę skończenia z BW nie wiem za 5 lat bo takie cos ze jak skończycie w BW to zajmiecie sie tutaj się powtarza .Ileż można wysłuchiwac jednej i tej samej odpowiedzi od Was .Konkrety dajcie !!!

max poziom budynków by zabił ta gre jeszcze bardziej.Nie było by tej rywalizacji żeby dogonic silniejszych i kazdy by budował sie po woli bo by wiedział ze dogoni czołówkę i bedzie miał taka samą armie w stolicy jak przeciwnik więc ja tutaj sensu nie widze z mojego punktu widzenia zeby ograniczyc tak mówiac zabawę :)

795

Sunday, 01.06.2014, 20:40

a mówiłeś że ja narzekam

796

Monday, 02.06.2014, 11:55

Data- nie możemy jej podać, bo sami nie wiemy kiedy. Taką samą odpowiedź uzyskali gracze na BW, bo oni też chcieli by zobaczyć runy finalnie skończone.

Ad2. Takie "zaznaczenie" jest obciążające dla serwera. O ile robi to dla Ciebie apka, np. greese monkey (na BW jeden z graczy coś takiego napisał) to nie obciąża to serwera, gdy masz to zapisywać po stronie serwera to za każdym razem serwer musi przetworzyć dodatkowo wiele danych przy każdej takiej "zapisanej" opcji.

Dodanie tego domyślnie dla wszystkich nie powoduje obciążenia.

Ad5. rozważę to przy patchu ale nie chcę mówić tak lub nie, bo to Konrad oceni ile będzie z tym roboty i na podstawie tego ocenimy czy warto to dodawać

Ad6. poniżej ktoś już znalazł sposób obejścia tego

Ad8. nie jestem pewien, pamiętasz ostatniego boba i głosowanie? Gracze stwierdzili, że nie chcą takiego "ograniczonego" boba.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

797

Monday, 02.06.2014, 13:48

Ad2

faktycznie byl kiedys taki dodatek do TE
sie to instalowalo, pokazywal czasy z rozbiciem na dni, byl guzik w spichlerzu bodajrze wyjmij wszystko ...
moze ktos by takie cos znowu napisal ? albo odkopal stare ?
szkoda obciazac serwer ...

ad 6
w moim pomysle chodzi tylko o jedno:
nie mozna atakowac innych jesli ma sie żywego herosa z minusem
mozna kontrowac, bronic się, robic expy i lokacje


ad 8

raz w roku może być "bob nieograniczony"
a co miesiąc mógłby być "ograniczony", przez godzinę chociaż

a moze by mozna by zrobić tak, żeby BOB można było wydropić na lokacjach ?
dodałoby się nowe przemioty klasy "bob"
np.:
bob; 30 minut; <30 lvl; bez stolicy
bob; 30 minut; <40 lvl; bez stolicy
bob; 30 minut; <30 lvl; stolica
bob; 30 minut; <40 lvl; stolica
itd.
im lepszy tym rzadszy

przemiot taki by lezal obok innych, można go by było "aktywować" w oknie gdzie sie runy zamienia na ph
nie można by go było sprzedać

w taki sam sposob można by zrobić przedmioty "extra lokacja", "extra expedycja", lub nawet "losowy przedmiot 6 epoka z prefixem"
byloby ciekawiej :)

takie nagrody promowały by aktywną grę a nie czekanie rok na boba i nic nie robienia

bo teraz w 6 epoce zakonserwował się układ: najsilnieszy jest ten kto najdawniej awansował do 6
i nie da sie tego zmienić , chocby nie wiem jak inni byli aktywni, itp.



PS
nie wszystkie moje pomysly są dobre ale mimo to nadal mi się chce je płodzić :)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

798

Monday, 02.06.2014, 20:20

Jak cos to ja nie narzekam tylko grzecznie zapytałem nie obrażając nikogo :)

ale ja tak powiem jeszcze zeby przpatrzyc sie jednostka w 4 epoce taki pikinier nie wspominam o Kirasjerach

Typ ataku : rozrywajacy, typ pancerza : lekki

utrzymanie to 4 zelaza i 8 drzewa

2 epoka Procki : 4 drzewa
3 epoka piechur: 4 drzewa
4 epoka Pikinier: 4 zelaza i 8 drzewa
5 epoka -nie pamietam bo zawsze tam krótko siedziałem hehe ale chyba tez pszesadzone bo 3 surowce trzeba
6 epoka ......-4 zelaza i 2 krzemy

jak popatrzec po kazdej epoce od 1 do ostatniej na jednostki tego samego pokroju to w 4 epoce jest ona najdrozszą jednostka do utrzymania bo nawet w 6 epoce jest tańsza .Tylko nie mówcie ze tam jest mniejsze wydobycie bazowe bo przy takim wydobyciu zrobisz 5 laserów a tutaj zrobisz 3 pików .

Jeszcze te czasy budowy np. Servo 6epo. v Rajtar 4epo. 5min. v 5:50 min.jaka tu sprawiedliwośc zeby jednostki o dwie epoki niżej budowały sie dłuzej !!!

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Spiryt35" (02.06.2014, 20:54)


799

Wednesday, 04.06.2014, 11:17

Zamiast przedmiotu może by np dać opcję wykupienia sobie takiego bonusu za PH?

To by ładnie rozwiązało kłopot z nadwyżkami punktów itp
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

800

Wednesday, 04.06.2014, 12:00

Oczywiście !
Genialne :-)

Zwłaszcza patrząc na to w większym pakiecie:
- likwidacja handlu miedzy graczami (koniec przekrętów i pilnowania - Admini mają więcej czasu na inne rzeczy)
- brak możliwości zamiany przedmiotów na surowce
- możliwość bezpośredniej zamiany przedmiotów na PH
- możliwość bezpośredniej zamiany PH na surowce (limit dzienny lub tygodniowy z tych samych powodów dla jakich nie można zamienić run powyżej KEN na surowce)
- możliwość kupna za PH np. jednorazowych bobów, dodatkowych lokacji, ekspedycji
- możliwość kupna za PH np. jednorazowego "zakazu atakowania" mojej osoby: maks raz w miesiącu, na 48 h (mam ślub i nie chce się martwić o TE w czasie nocy poslubnej, itp.)
- możliwość kupna za PH jakiś przedmiotów w sklepie dostępnym dla wszystkich
- możliwość kupna za PH przedmiotów wystawianych przez administracje (jakieś przedmioty, lepszy bob, itp.) takie aukcje mogłyby być raz na tydzień w sobotę np.

są jeszcze punkty reputacji. może być tak, że koszt będzie zawierał oba typu punktów ("cena 100 ph + 100 p reputacji)
są jeszcze punkty premium, też można je do niektórych cen wykorzystać (zakaz atakowania: 100 ph + 100 pr + 10 pp)
to nie popsuje gry, nie zrobi z niej p4w a da co niektórym trochę oddechu jak trzeba