Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

81

Friday, 26.12.2008, 22:21

wiadomo ze ta gra stracila sens bo po co grac i marnowac swoj czas na zdobycie czegos skoro mozna zrobic skromny przelew i miec wszytsko z takiej gry by sie satysfakcji nie mialo ;]
tez znam gralem w taka gre ze 2/3 dni i mi sie odechcialo to byl priv server gry Mu(nie wiem czy mozna wymieniac nazwe xD)tam moznalo wszytsko kupic za kase i 90% servera wlasnie tak zrobilo....
A tu tylko byla propozycja reska pkt :P ale za dobry pomysl to nie byl :thumbdown:


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

xpmx

Początkujący

Postów: 23

Skąd: Śląsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

82

Friday, 26.12.2008, 23:41

Temat resetu odhaczony, a czy mógłby jakiś ADMIN przybliżyć TERMIN wdrażania pierwszych zmian? Mam nadzieję, że będą one dotyczyły wykorzystania koni (czas dojścia), zmiany stolicy i oczywiście wprowadzenia lokacji w których mógłby udzielać się cały klan. Przypadła mi do gustu propozycja z poziomowym zaliczaniem każdej lokacji i mam nadzieję, że została (zostanie?) ona rozpatrzona pozytywnie! :)

Pewnie nie ja jeden ucieszyłbym się po przeczytaniu newsa, w którym będzie napisane np. "nowe zmiany wprowadzimy już za miesiąc" [sic!] ^^

83

Saturday, 27.12.2008, 03:25

A skoro już o opcjach premium mowa to czekamy na możliwość zmiany imienia w grze tak jak to jest w BW. Wiadomo mi, że sporo osób na to czeka. Wiele było przekazań kont innemu graczowi itd. Ja też gram teraz jako "fraczek" bo od niego przejąłem konto miesiąc temu. ( był na 94 miejscu w rankingu graczy, a teraz jestem na 22. Siedemdziesiąt dwa miejsca w miesiąc. Nieźle co ? :) ) Tylko dlaczego rozsławiam imię "fraczek" to ja nie wiem :) . Chyba dlatego bo mam nadzieję na powrót własnego Commandera1. Albo zgłaszanie rekordów do działu rekordów Mezopotamii. Jako "fraczek" byłbym zapisywany. To nie do przyjęcia jest raczej.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

xpmx

Początkujący

Postów: 23

Skąd: Śląsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

84

Wednesday, 31.12.2008, 17:58

Hmm może po nowym roku ktoś da odpowiedź na moje pytanie ?(
Hehe zostało tylko 6h2m! :thumbsup:

I żeby spamu nie było... można by do aukcji wprowadzić wszukiwanie zwojów wg ich przynależności do przedmiotów? Bo teraz coś znaleźć do hełmu, to ok, przejadę te dwie strony z aukcjami i po kolei będę sprawdzał cóż to za zwój mam pod kursorem myszy. No ale jak tych stron będzie za niedługo 5 albo 10?

@Jak zacząłem pisać, to było 6h5m

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

85

Thursday, 01.01.2009, 19:01

Możliwość przeniesienia stolicy / głównego bohatera BARDZO by się przydała w 3 i 4tej epoce, gdzie trzeba długo ciułać kopalnie aby wyrobić 10 dobrych jednostek do expienia...

A tak swoją drogą:
Koszty utrzymania jednostek w złocie w 4e to chyba jakiś żart. Całe 3 jednostki nie potrzebują utrzymania w złocie - a złoto jest surowcem, który można wydobywać tylko w wysokich górach, i bazowe wydobycie wynosi 5. Koszt utrzymania jednej jednostki to średnio 8 złota. Takie koszta wykluczają większe armie zbudowane z jednostek potrzebujących złoto. A jak spojrzeć na koszta utrzymania tych 3 jednostek, które nam zostały do wyboru jedyną sensowną opcją są pikinierzy. Trochę to bez sensu, zawsze był jakiś wybór w jednostkach do armii - choćby procarze czy hoplici, itp. Wracając: Tak więc z podstawowymi 2ma kopalniami w stolicy możemy utrzymać jedną średnią jednostkę. Nie mówię o husarii lub działach. Koszt utrzymania husarii - elitarnej jednostki na lokacje - 12 złota - 2,4x podstawowe wydobycie z kopalni. W stolicy 10 husarzy wystawić się po prostu nie da. Dla porównania w innych surowcach koszt proporcjonalny koszt utrzymania wynosiłby: drewna: 72, żelaza: 36, koni: 60 czy 24 saletry.
W starożytności dla porównania elitarna jednostka - rydwan - do utrzymania potrzebowała 4 kamienie szlachetne - których wydobycie jest identyczne jak złota w 4e - i były problemy z wystawieniem 10 rydwanów. Husaria potrzebuje 12 złota. Chyba ktoś 2 razy przemyślał tą czwartą epokę...

86

Friday, 02.01.2009, 10:40

Posty na temat wydobycia i jednostek w 4 epoce przeniosłem do tego tematu.
Trzymajcie się głównego wątku, inaczej tak go rozmyjecie, że dobre pomysły przepadną wśród "spamu"...
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


87

Friday, 02.01.2009, 20:05

Mi się to też rzuciło w oczy, że z kosztami utrzymania również w trzeciej epoce jest coś nie halo. Balans między pierwszą epoką a drugą uważam za prawidłowy. Siła armii w drugiej epoce jest większa niż w pierwszej. Da się przecież postawić mnóstwo procarzy a także swobodnie hoplitów ponad sto. Byłem w agresywnym klanie to wiem, że moje 50 mastodontów było wyraźnie słabsze od armii jaką wystawiał Gandalf w drugiej epoce. I tak powinno być, że wyższa epoka to lepsze wojsko. Nie rozumiem dlaczego potencjał wojskowy w epoce trzeciej i chyba też w czwartej jest coraz słabszy zamiast coraz silniejszy. Jest to poza wszystkim innym nielogiczne. Wyższa epoka to wyższa technika i wiedza, która przekładała się na siłę militarną przecież. Ale cóż, temat był już poruszany. Kilka razy wnioskowano o wzmocnienie halabardzisty, żeby dał się chociaż porównać do hoplity.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

88

Saturday, 03.01.2009, 11:54

ja chciałbym jeszcze poruszyc i przypomniec jeden pomysł który swojego czasu sie przewijał na forum a mianowicie ZBROJOWNIA KLANOWA.

nie będę tu przytaczał za i przeciw ponieważ 99% graczy głosowałoby na tak.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

89

Saturday, 03.01.2009, 15:54

Ogólnie interakcje w klanie leżą i kwiczą. Nie można wymieniać się w żaden sposób itemami/surowcami. Już prościej jest kooperować z osobami spoza klanu i wymieniać się surką przez kontrolowane ataki.

Przydałaby się jakaś opcja wymian w klanie, ew. można narzucić na to jakieś limity, aby zapobiec pushowaniu.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

90

Saturday, 03.01.2009, 16:59

Już prościej jest kooperować z osobami spoza klanu i wymieniać się surką przez kontrolowane ataki.
Tylko to jest push i można dostać parę dni przerwy jak Thorga wyniucha ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

91

Saturday, 03.01.2009, 17:09

Hmmm nie chciało mi sie czytać całego tematu;p

1. Troche zbalansowanie ras. Nieumarli mają przerąbane względem ludzi czy demonów, broni tylko 3 rodzaje jak narazie, do tego słabe, z jak narazie jednym prefixem i do tego dwuręczne. Inne rasy maja znacznie wiekszy wybor.

2. Więcej przedmiotów. W bw (wiem ze sa to dwie rozne gry bla bla) jest znacznie wiecej ekwipunku.

3. Więcej zwoji. Jak wypadł mi Tańczący cesarz masakry bo się ucieszyłem że są losowane dwa wyrazy. Okazało się dosyć smutno że zwojów jest jak na lekarstwo, żeby nie powiedzieć że bieda. Losowanie byłoby bardzo ale to bardzo na miejscu.

4. Jakieś większe możliwości w klanach. Wiem że to sie administracji nie podoba, bo prowadzi do nadużyć, ale może by tak od jakiegoś poziomu pozwolić przekazywac surowce? Albo wspólna zbrojownia klanowa? Takto trzeba robić na siebie ataki zeby cos przekazac a w klanie sie tego nie da robic, no i tylko 2 razy na jednego gracza na dzien.

5. Coś unikatowego dla ras. Już to kiedyś pisałem odgórnie odrzucone. Fajnie by było jakby kazda rasa miala wlasna specjalna jednostke ewoluujaca z czasem epok.

6. Eventy ogólno serwerowe. Takie co działają na wszystkich, albo określoną rase. Albo może jakieś pory roku? W wiosne anioły mają bonusa, w lato demony, w jesień ludzie, w zime nieumarli albo cos w tym stylu?

7. Skórki. Ale to wiadomo ze z czasem będzie;)

8. Możliwość zmiany stolicy. Tylko jakoś sensownie rozwiązane żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, najlepiej jakieś referendum do tego.

9. Te szybsze poruszanie sie za konie. Bo koni ciągle jest nadmiar a są dziwnie drogie w handlu, moze wreszcie na cos by sie przydaly.

10. Cos jeszcze by sie znalazlo;)

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

92

Saturday, 03.01.2009, 19:31


Już prościej jest kooperować z osobami spoza klanu i wymieniać się surką przez kontrolowane ataki.
Tylko to jest push i można dostać parę dni przerwy jak Thorga wyniucha ;)
Czyli każda WYMIANA surowców inaczej niż przez targ jest pushem?
Hmmm nie chciało mi sie czytać całego tematu;p

1. Troche zbalansowanie ras. Nieumarli mają przerąbane względem ludzi czy demonów, broni tylko 3 rodzaje jak narazie, do tego słabe, z jak narazie jednym prefixem i do tego dwuręczne. Inne rasy maja znacznie wiekszy wybor.

2. Więcej przedmiotów. W bw (wiem ze sa to dwie rozne gry bla bla) jest znacznie wiecej ekwipunku.

3. Więcej zwoji. Jak wypadł mi Tańczący cesarz masakry bo się ucieszyłem że są losowane dwa wyrazy. Okazało się dosyć smutno że zwojów jest jak na lekarstwo, żeby nie powiedzieć że bieda. Losowanie byłoby bardzo ale to bardzo na miejscu.

4. Jakieś większe możliwości w klanach. Wiem że to sie administracji nie podoba, bo prowadzi do nadużyć, ale może by tak od jakiegoś poziomu pozwolić przekazywac surowce? Albo wspólna zbrojownia klanowa? Takto trzeba robić na siebie ataki zeby cos przekazac a w klanie sie tego nie da robic, no i tylko 2 razy na jednego gracza na dzien.

5. Coś unikatowego dla ras. Już to kiedyś pisałem odgórnie odrzucone. Fajnie by było jakby kazda rasa miala wlasna specjalna jednostke ewoluujaca z czasem epok.

6. Eventy ogólno serwerowe. Takie co działają na wszystkich, albo określoną rase. Albo może jakieś pory roku? W wiosne anioły mają bonusa, w lato demony, w jesień ludzie, w zime nieumarli albo cos w tym stylu?

7. Skórki. Ale to wiadomo ze z czasem będzie;)

8. Możliwość zmiany stolicy. Tylko jakoś sensownie rozwiązane żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, najlepiej jakieś referendum do tego.

9. Te szybsze poruszanie sie za konie. Bo koni ciągle jest nadmiar a są dziwnie drogie w handlu, moze wreszcie na cos by sie przydaly.

10. Cos jeszcze by sie znalazlo;)
1. Za to umarlaki mają chyba najlepsze bonusy rasowe ;p
2. POPIERAM! głupia sprawa że od kamienia łupanego do średniowiecza nie wynaleziono żadnych sensownych łapci ;p
4. POPIERAM! ;D pisałem o tym wyżej
5. Bardzo fajny pomysł. Fajnie też żeby były np zbroje czy hełmy tylko dla odpowiednich ras.
6. Brakuje czegoś takiego. Choćby zwiększać dropy czy expa na lokacjach przez jakiś czas;], albo skracać koszt i czas produkcji określonych jednostek (np. tydzień mastodonta czy coś).
8 i 9: POPIERAM!

93

Saturday, 03.01.2009, 19:37

Hmmm nie chciało mi sie czytać całego tematu;p

3. Więcej zwoji. Jak wypadł mi Tańczący cesarz masakry bo się ucieszyłem że są losowane dwa wyrazy. Okazało się dosyć smutno że zwojów jest jak na lekarstwo, żeby nie powiedzieć że bieda. Losowanie byłoby bardzo ale to bardzo na miejscu.


było więcej zwoji na lokacjach ale na prośbe graczy zmniejszono ich ilość ponieważ najwiekszy problemem jest znalezienie biżuteri do której można by Tych zwoi użyć...

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

94

Saturday, 03.01.2009, 20:04

Czyli każda WYMIANA surowców inaczej niż przez targ jest pushem?
NIe mam pojęcia, myślę, że ciężko byłoby udowodnić i czy to był typowy push czy też wymiana - trza będzie poczekać na odpowiedź thorgi
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (03.01.2009, 20:09)


TomekS

Początkujący

Postów: 3

Skąd: Polska

  • Wyślij prywatną wiadomość

95

Saturday, 03.01.2009, 23:51

A co powiecie na to, żeby z każdym poziomem miasteczka, bazowe wydobycie wzrastało o jakomś ilość... Niekoniecznie wszystkich, ale naprzykład wybranego, albo tego co ma najmniejsze...

Fajnie by było, może to i mało ale zawsze to może byc ta 1 jednostka więcej... (przynajmniej w kamieniu) Co wy na to? ;)

96

Sunday, 04.01.2009, 11:46

Chodzi mi o zwoje do przedmiotów, żeby było więcej rodzajów, ale tylko do pancerzy, zbroi, hełmów, bo do amuletów jest naprawde za dużo i to głupota bo powinno być odwrotnie

97

Monday, 05.01.2009, 09:02

Czyli każda WYMIANA surowców inaczej niż przez targ jest pushem?
NIe mam pojęcia, myślę, że ciężko byłoby udowodnić i czy to był typowy push czy też wymiana - trza będzie poczekać na odpowiedź thorgi


W razie wątpliwości przy multikontach / pushingu / zasiadaniu jest to brane pod uwagę na niekorzyść gracza, więc lepiej tego nie robić (zwłaszcza w jednym klanie / na jednym IP etc).
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

98

Monday, 05.01.2009, 09:42

Wszystkich zwoi jest podobna ilość, po prostu niektórzy nie mają farta do biżu i nie zużywają tych zwoi.

Co do interakcji w klanie pomyślimy o tym po odblokowaniu epoki 6 oraz forsownego marszu.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

99

Monday, 05.01.2009, 11:06

Co do interakcji w klanie pomyślimy o tym po odblokowaniu epoki 6 oraz forsownego marszu.
A co z przenosinami stolicy? Bo nie ukrywam że najbardziej na to czekam. :D

100

Tuesday, 06.01.2009, 01:47

Nie ty jeden najbardziej na to czekasz. Obawiam się o ten pomysł. Może być problem z herosem przypisanym do stolicy.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (06.01.2009, 08:16)