Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

101

Tuesday, 06.01.2009, 06:11

A co z przenosinami stolicy? Bo nie ukrywam że najbardziej na to czekam. :D
A ja nie ukrywam mam nadzieję, że ten pomysł nie wejdzie w życie bo zbytnio uprości grę. :D

102

Tuesday, 06.01.2009, 06:42

Zgadzam się z przedmówcą. Uważam że możliwość przenoszenia stolicy to akurat zły pomysł. Chyba że zrezygnowano by z opcji że stolicy nie można zająć.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

103

Tuesday, 06.01.2009, 14:25


A co z przenosinami stolicy? Bo nie ukrywam że najbardziej na to czekam. :D
A ja nie ukrywam mam nadzieję, że ten pomysł nie wejdzie w życie bo zbytnio uprości grę. :D
Ja bym raczej postulował o możliwość przenoszenia głównego bohatera, a sama stolica niech zostanie nieruszana ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

104

Tuesday, 06.01.2009, 14:38


A co z przenosinami stolicy? Bo nie ukrywam że najbardziej na to czekam. :D
A ja nie ukrywam mam nadzieję, że ten pomysł nie wejdzie w życie bo zbytnio uprości grę. :D
Ja bym raczej postulował o możliwość przenoszenia głównego bohatera, a sama stolica niech zostanie nieruszana ;)


Ideą przenoszenia stolicy nie jest ułatwianie wam gry (czyli lepsze wojo pod hero i lokacje itp), tylko jej komfortu ( blizej do innych graczy )
Będę lobbować za przenoszeniem stolicy takiej jak jest - z polami itp - czyli taka sama tylko inne wspolrzedne :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

105

Tuesday, 06.01.2009, 15:22

I tak było by idealnie. Żadnych polowań na kwadraciki a bliżej klanu można się przenieść...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

106

Tuesday, 06.01.2009, 15:23

Ideą przenoszenia stolicy nie jest ułatwianie wam gry (czyli lepsze wojo pod hero i lokacje itp), tylko jej komfortu ( blizej do innych graczy )
Będę lobbować za przenoszeniem stolicy takiej jak jest - z polami itp - czyli taka sama tylko inne wspolrzedne :)
Bardzo się cieszę z Twojego podejścia do sprawy :), zresztą nie tylko tej ;) .

107

Tuesday, 06.01.2009, 17:28

Może to prowadzić do ciekawych efektów - np na środku mapy sami najlepsi gracze, a po bokach Ci słabsi, którzy od nich uciekają :P I wielkie połacie pustych terenów...
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

108

Tuesday, 06.01.2009, 18:48

A niech sobie uciekaja. Jak sie wprowadzi forsowny marsz na konikach, to nikt nieuniknie najazdu :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

DoGi114

Początkujący

Postów: 47

Skąd: Gdynia

  • Wyślij prywatną wiadomość

109

Tuesday, 06.01.2009, 19:26

hehe cichhoooo bo jeszcze niewprowadza ;p
mysle ze ten marsz to dobry pomysl ;)

110

Tuesday, 06.01.2009, 20:36






Ideą przenoszenia stolicy nie jest ułatwianie wam gry (czyli lepsze wojo pod hero i lokacje itp), tylko jej komfortu ( blizej do innych graczy )
Będę lobbować za przenoszeniem stolicy takiej jak jest - z polami itp - czyli taka sama tylko inne wspolrzedne :)

O rany. Czyli swoją stolicę przeniesiesz gdzieś daleko na przykład bliżej niektórych klanowiczów? A resztę swoich miast zostawisz hen hen? Z fajnego pomysłu robi się nonsens powoli. Przydatność takiego przeniesienia wydaje się znikoma, a także nieopłacalna, bo to wynależć jeszcze trzeba. Szkoda pracy zespołu.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

111

Tuesday, 06.01.2009, 20:41

No to sobie przeniesiesz stolicę a resztę wiosek zburzysz i odbudujesz. Masz mocny klan więc kto by Cię atakował. A słabszych nie ma po co bo ani surówki ani doświadczenia z nich nie ma...
Zaraz powiesz, że takie odbudowanie to strata czasu i zasobów ale czymże jest ta gra jeżeli nie jednym wielkim budowaniem? Poza tym przeniesiesz raz i potem już nie trzeba będzie tego robić.
Jak do najbliższego klanowicza masz 5 godzin w jedną stronę to robi się istotny problem...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

112

Tuesday, 06.01.2009, 23:54

Muszę przyznać Lomnas, że pięknie uwydatniłeś nonsens takiego przeniesienia stolicy. "Stolicę przeniesiesz, a resztę wiosek zburzysz i wybudujesz od nowa". Loool :).
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

113

Wednesday, 07.01.2009, 07:34

Nonsensem jest możliwość budowania stolicy na polach z bonusami.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

114

Wednesday, 07.01.2009, 07:43

Muszę przyznać Lomnas, że pięknie uwydatniłeś nonsens takiego przeniesienia stolicy. "Stolicę przeniesiesz, a resztę wiosek zburzysz i wybudujesz od nowa". Loool :).

Nie nonsens tylko konieczność, jak chcesz być w koło klanowiczów a nie w na drugim końcu mapy.

Nonsensem jest możliwość budowania stolicy na polach z bonusami.

Właśnie. Stolica powinna być jednakowa dla wszystkich i dla tego teraz ma takie same pola na starcie dla wszystkich.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

115

Wednesday, 07.01.2009, 07:48

Fakt, w wersji Thorgi to jednak ma sens. :) Popieram przenoszenie stolicy "w stanie niezmienionym" jeśli chodzi o surowce.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

116

Wednesday, 07.01.2009, 10:27

Muszę przyznać Lomnas, że pięknie uwydatniłeś nonsens takiego przeniesienia stolicy. "Stolicę przeniesiesz, a resztę wiosek zburzysz i wybudujesz od nowa". Loool :).


Niektórzy tak robią przy przechodzeniu do nowej epoki (np. Krowa) - żeby założyć nowe miasta w danej epoce z jak najlepszymi bonusami (których w poprzedniej epoce nie widać).
I tak po starcie w nowej epoce nic w tych wiochach nie masz, oprócz surowców, które możesz przewalić sobie do stolicy.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

xpmx

Początkujący

Postów: 23

Skąd: Śląsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

117

Wednesday, 07.01.2009, 12:23

Ja też tak zrobiłem po przejściu do trzeciej epoki i uważam, że ma to sens... po co mi pole ubogie w bonusy, skoro kawałek dalej może stać 7(2) wysokich gór? Przechodząc do czwórki zrobię to jeszcze raz! Surowce zyskane dzięki ołtarzom przerzucę do stolicy najtańszym wojem, a nieciekawe wiochy wyburzę. Poszkodowani będą Ci, którzy nie kombinują :thumbdown:

PS. Takie grupowanie klanowych wiosek wokół siebie może doprowadzić do powstania swoistych gett... wara z mojej dzielnicy, bo w ryj 8|

118

Wednesday, 07.01.2009, 12:24

No dobra, przyjrzyjmy się jak to działa w praktyce. Przechodzę do następnej epoki hm, to gdzie rozglądam się za ładnymi poletkami? Wokół dotychczasowej siedziby przecież, bo tylko tu widzę bonusy pól. Zawsze gdzieś blisko znajdzie się coś do czego oczka nam się śmieją :) . I widząc blisko piękne poletko ktoś będzie w ciemno przenosił całe państwo gdzieś daleko dalej? Hm, mało realne, ale również z logistycznego punktu widzenia taka operacja przeniesienia całego państwa jest co najmniej problematyczna. Oczywiście zdarzy się, że ktoś będzie tego potrzebował i podejmie ten trud, ale uważam, że byłoby to stosowane incydentalnie. Miałoby więc charakter dość marginalny. I nie jest tak, że cały klan mieści się w ściśle określonym miejscu. To mit. Zwykle blisko siebie są pierwsi klanowicze, którzy zakładając klan byli sąsiadami. Reszta klanu jest już porozrzucana.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

119

Wednesday, 07.01.2009, 12:33

Przecież jeśli ci to nie będzie się opłacało, to nie musisz przenosić stolicy. Zrobią to tylko ci, którzy będą chcieli i widzieli w tym wymierny zysk.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

120

Wednesday, 07.01.2009, 12:47

Tylko, że mi najbardziej chodzi o podniesienie grywalności czyli o wprowadzanie do gry rzeczy naprawdę potrzebnych i celowych. Możliwość zmiany stolicy w pierwotnym kształcie pozwoli dłużej grać wielu osobom, które zniechęciły się po utracie najpiękniejszego poletka w swoim państwie. Jest mnóstwo takich osób, którym gra się spodobała, ale po przejściu do drugiej epoki i stracie ulubionego poletka zostawili grę. Wiele razy to obserwowałem, jak osoba przegrywająca obleg zostawiała grę albo włączała bezterminowy urlop. Ja również zostawiłem grę po takiej utracie. A wróciłem tylko dlatego, że gra podoba mi się BARDZO. Owo "bardzo" przyciągnęło mnie z powrotem. Natmiast wielu osobam TE podoba się zwyczjnie. I owo "zwyczajnie" nie pozwala z zasady na powrót do gry. Zależy mi żeby Time Edge zajęła należne sobie miejsce w ścisłej czołówce najlepszych gier w sieci. Ucieczka graczy od gry oddala przecież tę wizję. Zastopować to zjawisko może wprowadzenie zmiany stolicy na dowolne poletko i to już od drugiej epoki. Wtedy najlepsze poletko będzie można chronić przenosząc tam stolicę.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (07.01.2009, 12:57)