Nie jesteś zalogowany.

1

Wednesday, 17.12.2008, 21:11

Zmienny wygląd gry wraz z epoką

Wygląd gry zależny od epoki

Nie wydaje się Wam czasem, że gra z każdą następną epoką wygląda identycznie pod względem "prezencji"?
Nie macie czasami wrażenia, że gra mogła by być jeszcze lepsza i jeszcze lepiej się prezentować... Jeszcze mocniej wciągać, zaś po miesiącach czy po roku gry, by przywoływała bardzo miłe wspomnienia? Czy zmieniający się w trakcie rozgrywki wygląd, nie byłby dodatkowym atutem, pozwalającym nam jeszcze bardziej poczuć się jak w danych realiach? Nie od dziś wiemy, że BW Team jest doskonałą ekipą, która robi gry "z ikrą", które mają to coś. Twórcy w przeciwieństwie do konkurencji nie robią dziesięciu gier, które są klonami siebie na wzajem ze zmienionymi realiami. BWT potrafią zrobić grę porządnie i dbają o to, by nie miały one błędów.

Tak czy inaczej, jest jedna rzecz, którą można by zmienić na jeszcze lepszą, a nie jest to wcale takie trudne.
O co chodzi konkretnie?

Mianowicie o zmianę wyglądu gry, w zależności od tego jaką epokę mamy. Nie oszukujmy się - Time Edge: Czas Wojny zupełnie nie zachwyca swoim wygladem. Z każdym etapem gry widzimy to samo, zmienia się jedynie tło pod miastem, budynki, ikonki jednostek i technologii. To w moim odczuciu nieco za mało by zachwycało (aktualnie jedynie jest ładne :P ) potencjalnego gracza.
Jak wiadomo, dziś w wielu grach online tego typu dużą rolę "magnesującą" na graczy działa wygląd oraz jego zmienność w zależności od stadia gry. Czemu więc, w Time Edge nie mogłoby być tak samo? Wraz z kolejnymi epokami mogłyby zmieniać się przyciski, tło, ramki podkład mapy. Z pewnością każda zmiana epoki byłaby dodatkowo zmianą czysto prezentacyjną. Jestem niemal pewien, że twórcy "chomikują" rendery użytych w grze postaci, więc co za problem, nieco pogłówkować i taką rzecz dorobić? Odrobina kodu, odrobina CSS, jak dla profesjonalistów, którzy zdołali zrobić taką grę - taki dodatek kosmetyczny nie powinien być żadnym problemem :)

Dla przykładu, wszystko poniżej w jakiejś łączącej się w całość oprawie, to tylko sugestie:

Prehistoria
Z prawej i z lewej, jakby "zza ekranu" wystaje np. mamut oraz lowca tygrysów.
Tło pod mapę przypominające rozpostartą skórę, leżące na niej jakieś przedmioty
Tło pod menu przedstawia głównie kamienie lub wygląda podobnie, jak to, które mamy teraz.
Jakaś stopka, przykładowo niewielki prostokątny obrazek łączący się z tłem, przedstawiający widok na dolinę z okolic totemu.
Sloty do armii z jakimś przypominającym prehistorię malowidłem
Sloty przedmiotów, jakby lekko wypukłe o "kamiennym" wyglądzie
Ramki w profilu zamiast żółte, jakiekolwiek inne pasujące do reszty

Starożytność
Z prawej i z lewej, podobnie jak wyżej - tylko, że legionista i rydwan
Tło pod mapę, jest starym papierem, na którym leży gladius oraz jest położony np. rzymski hełm
Tło pod menu również przypomina stary papier, z poczerniałymi zakończeniami
W stopce widzimy łączący się z tłem obrazek np. widoku na morze z przedsionku jakiejś świątyni
Sloty do armii przypominają te co mamy aktualnie
Sloty przedmiotów przypominają nieco kawałek marmuru
Ramki w profilu przypominają rogi starych dokumentów

Średniowiecze
Po bokach jak wyżej, widzimy rycerza oraz łucznika
Tło pod mapę, przypomina starą otwartą księgę
Tło pod menu, trochę przypomina kamienisty mur (tutaj akurat nie miałem pomysłu)
W stopce widzimy podobnie jak wyżej, tylko np. widok z wierzy zamku
Sloty armii przypominają te z starożytności, jednak z tła wyłania się np. tarcza z mieczem
Sloty przedmiotów mają w tle wyłaniający się np. puklerz
Ramki są wyraźnie kamienne

Kolonializm
Po bokach widzimy gościa z muszkietem, po lewej kogoś innego
Tło pod mapę, przypomina okrętową mapę - z cyrklem i takie tam
Tło pod menu, przypomina np. płachtę (jakby żagiel)
W stopce widzimy widok na zatokę, statek z okolicy np. stanowiska dział
Sloty armii mają w tle wyłaniający się symbol "czapki napoleońskiej"
Sloty przedmiotów mają w tle wyłaniające się skrzyżowane muszkiety

Współczesność
Po bokach widzimy żołnierza piechoty oraz np. jakiś pojazd lub inną jednostkę
Tło pod mapę przypomina tą z II WŚ, poplamiona z leżącymi pociskami
Tło pod menu (tutaj niestety brak idei)
W stopce widzimy widok na współczesne miasto
Sloty armii mają wyłaniający się z tła hełm z dzisiejszych czasów
Sloty przedmiotów (tutaj niestety brak idei)

Przyszłość
W tle widzimy np. stację kosmiczną wyłaniającą się z jednej strony, zaś z drugiej np. jakiś przyszłościowy pojazd lub samolot
Tlo pod mapę może przypominać ekran dotykowy z różnymi "świecidełkami"
Tło pod menu raczej jakieś wyłaniające się układy cyfrowe, coś w ten deseń
W stopce, przykładowo jakieś kosmiczne miasto
I dalej raczej jakiegoś konkretnego pomysłu nie mam ;)

Cóż... więc... "co mówi lud"? :)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 17.12.2008, 21:15

Pewnie coś takiego powstanie w przyszłości. Ale najpierw lepiej by było gdyby ekipa skupiła się na wprowadzeniu dwóch ostatnich epok;) A pomysł sam w sobie całkiem, całkiem... ale zdecydowanie na później. A na razie (przynajmniej mi) wygląd się nie znudził:)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Wednesday, 17.12.2008, 21:20

genialny pomysł .... mam nadzieje że też przypadnie do gustu adminom i programistą...

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 17.12.2008, 22:41

programistom..

no wg mnie grajac w te gre juz od kilku miechow, jakos niezaobserwowalem znudzenia grafika, jedynie mechanika gry troche :D

ale takie dopalacze graficzne pewnie tez potrzebuja lepszego sprzetu itp., a NASA podobno odmowila TE udostepniania kompow
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

5

Thursday, 18.12.2008, 08:59

RE: Zmienny wygląd gry wraz z epoką


Tak czy inaczej, jest jedna rzecz, którą można by zmienić na jeszcze lepszą, a nie jest to wcale takie trudne.
O co chodzi konkretnie?

Mianowicie o zmianę wyglądu gry, w zależności od tego jaką epokę mamy.


Powiem tak - jak zrobisz to będzie :P

Nie wiem, wam sie wydaje, że to kwestia 2-3 dni roboty?
Sama zbrojownia (projekt, cięcie tego, robienie szablonów) to były 2 tygodnie pracy.

@cerberis - projekt layoutu (wszystkich okien, ramek, dopasowanie kolorów napisów, wszystkie przyciski, ikonki) itp. - hmm... 2 miesiące pracy grafika. Pomnóż przez ilość epok.
Pomnóż przez pensję grafika brutto. (Jak chcesz grafikę na poziomie np. Wiedźmina, to graficy tego kalibru (w cd projekcie) z tego co słyszałam zarabiają 10k PLN na rękę.)
Cięcie layoutu, dopasowanie szablonów Smarty (szablony HTML dla PHP) - kolejne 2-3 tygodnie roboty dla programisty. Pomnóż przez ilość epok. Pomnóż przez pensję programisty.

Grafika w TE może nie jest rewelacyjna, ale była tworzona przez 2 grafików (layout, mapy, budynki, jednostki, obrazki mobów itp) przez kilka miesięcy.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (18.12.2008, 09:12)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 18.12.2008, 10:24

Ja szczerze mówiąc myślę, że to biedny pomysł. Ludzie przyzwyczajają się do layoutów, a ty byś chciał im narzucić nowy za każdym razem gdy awansują do następnej epoki. Dużo sensowniejszym rozwiązaniem byłoby utworzenie kilku skinów, które przypuszczam, że wcześniej czy później pojawią się w grze i będziesz mógł sobie wybrać, który ci odpowiada.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Thursday, 18.12.2008, 18:49

eh Thorga przeciez z mojego postu jasno wynika, ze jestem laik ;) A pozatym jasno zaznaczylem, ze grafika po kilku miechach grania po prostu ...no niezwraca sie na nia uwagi, jedynie irytuje, gdy sie za dlugo wczytuje :D

A te porownania do wiedźmina sa nienamiejscu, inna gra, inny kaliber. A doceniam prace grafikow TE, bo ciagle gram i jakos niezamierzam skonczyc pomimo wystepowania kilku, niektorych wiekszych czy mniejszych w moim mniemaniu niedociagniec w mechanice gry, a nad grafika widac ze pracujecie na bierzaco, bo caly czas cos nowego dochodzilo i sie zmienialo, raczej na lepsze ;)

Co do wypowiedzi Vein, sadze ze to bedzie najlepsze rozwiazanie (znow BW :)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

tristan

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Trójmiasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 18.12.2008, 19:39

Jak dla mnie - grafa nie ma zbytniego znaczenia, nie zwracam na to uwagi, liczy się grywalność. W browserowkach dla mnie liczy się też szybkość działania, a wiadomo, że im bardziej skoplikowana grafika to obrazki ładują się dłużej, więc i spada szybkość obsługi gry. Dobrze jest jak teraz.
Szukanie nie boli, a tutorial nie gryzie.

9

Saturday, 10.10.2009, 23:48

a ja znów chyba gram 4 raz odnowa =/ :rotfl:

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 15.10.2009, 19:42

Archeologom mówimy NIE !

tristan



Thursday, 18.12.2008, 19:39

Jak dla mnie - grafa nie ma zbytniego znaczenia, nie zwracam na to uwagi, liczy się grywalność. W browserowkach dla mnie liczy się też szybkość działania, a wiadomo, że im bardziej skoplikowana grafika to obrazki ładują się dłużej, więc i spada szybkość obsługi gry. Dobrze jest jak teraz.

Spójrz na datę posta tristana ...

Po za tym twoja wypowiedź o niczym nie świadczy, co najwyżej chęci nabicia nowego posta (tak jak ja nabijam sobie je teraz by zobaczyć czy na 150 poście nie mają nowej rangi :D)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Podobne wątki