Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 26.12.2008, 16:50

odwody padają pierwsze?

Czemu w obronie odwody padają pierwsze?

"Jednostki zgrupowane na tyłach nie otrzymują obrażeń tak długo jak walczą jednostki frontu. "
A jednak nie, chodzi o tego biednego szamana, który padł.


Edit: Przepraszam, podczas sprzątania skrzynek skasowałem wiadomość.
Krótkie info zamiast obrazka. Dwie armie w obronie, Pierwsza armia to kika jednostek w pierwszej lini tylko. Druga armia to samotny szaman stojący w odwodach, który padł jako pierwszy. Dyskusja dotyczyła tego szamana właśnie.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "hmmm" (27.12.2008, 16:36)


2

Friday, 26.12.2008, 16:58

Szaman byl w drugiej armii, ktora nie miala frontu, wiec od razu przeszedl na front, bo w jego armii nie bylo nikogo przed nim
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

3

Friday, 26.12.2008, 17:06

no i trzymanie szamanow, kiedy nie ma sie opracowanego leczenia rowniez mija sie z celem ;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 26.12.2008, 18:21

Ale z tego co wiem trzeba ubić front ze wszystkich armii, żeby odwody przeszły, a poza tym nie miał ikonki przejścia na front ?(
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Friday, 26.12.2008, 18:23

Nie. Wystarczy ubić front z danej armii. Armie liczą się osobno pod tym względem.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 26.12.2008, 18:47

Nie dawno była o tym rozmowa i trzeba ubić wszystkie fronty...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 26.12.2008, 18:49

Dla mnie to trochę dziwne... musiałem ją przeoczyć. Ale jeżeli tak to spoko.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Friday, 26.12.2008, 19:29

Niezbyt spoko, bo nie wiadomo o co chodzi w tej walce oO
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 26.12.2008, 19:38

Nie dawno była o tym rozmowa i trzeba ubić wszystkie fronty...


A jakiegoś linka możesz zapodać?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 26.12.2008, 19:59

Może ten szaman zginął bo w tej jego armii były same obwody? Z tego linka powyżej są armie z frontami.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

12

Friday, 26.12.2008, 23:38

RE: odwody padają pierwsze?

Czemu w obronie odwody padają pierwsze?

"Jednostki zgrupowane na tyłach nie otrzymują obrażeń tak długo jak walczą jednostki frontu. "
A jednak nie, chodzi o tego biednego szamana, który padł.

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=26847217cc
Skoro szaman był sam w odwodach a na czele nikogo to co dziwnego w tym że padł w 2 rundzie ? Nielogicznym by było gdyby nie padł do czasu aż w innych jednostkach polegną przody .
Normalna akcja w/g mnie .

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Saturday, 27.12.2008, 01:27

Dla mnie tez to nielogiczne jest. Dlatego napisalem posta ostatnio, o ktorym tutaj juz nadmieniono. W moim przypadku ubilem fronty danych armii, a obwody nieprzeszly na front, bo z tlumaczen odczytalem, ze tak jak przy oblegu niepadl front drugiej armii. To jak armia ma tylko tyly, a na froncie jest inna armia, to albo tak samo powinno sie zachowac, albo w obydwu przypadkach tyly z kazdej armii osobno powinny przechodzic na front...
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

14

Saturday, 27.12.2008, 04:44

Tak naprawdę nie jest istotne czy dane zachowanie to jest błąd czy nie. Chodzi raczej o kwestię niedopracowania instrukcji.
Wygląda tak jak by algorytm walki nie był tajemnicą, bo są podawane nawet wzory. Ale tak nie jest do końca. Bo nie ma tam wcale informacji o walkach wielu armi, czyli jak będą się zachowywać jednostki w nietypowym ustawieniu, bo skoro fronty armi muszą paść wszystkie by odwody przeszły na front, to czemu mi posłało odwody w samotnej armi na pierwszą linię, niekonsekwencja.

Dalej czepiając się szamanów i manuala, jest tam wspomniane, że szamani leczą, ale nigdzie nie jest dopisane, że leczą dopiero po wynalezieniu odpowiedniej technologii. Tego mogę się dowiedzieć dopiero po pierwszej walce z udziałem szamanów. Chodzi mi o to, że informacje są niepełne.


I odpowiadając na przyszłe zarzuty, to podaj sam poprawki do instrukcji. Nie znając mechaniki i algorytmów wprowadził bym większy zamęt.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Saturday, 27.12.2008, 10:32

Podaj mi fragment z tutorialu gdzie jest wyraźnie napisane, że szamani leczą od początku gry bo ja takiego nie znalazłem. (najlepiej linka)

Fakt nie wszystko w instrukcji podane jest jak w instrukcjach amerykańskich, ale tutorial jest naprawdę sensownie opracowany, pozostawiając sporo drobniejszych rzeczy do rozwiązania samemu. Z szamanami to już ci mogę powiedzieć, że w koszarach jakbyś najechał na ich umiejętność leczenia to dowiedziałbyś się o jej wydajności - bez techa wynosi 0, z techem 10. Tak więc sama gra cię o tym informuje i naprawdę nie trzeba być alfą i omegą, żęby na to wpaść, a w tutorialu z tego co widzę, to jest wspomniane, że istnieją jednostki lecznicze - no i niespodzianka - istnieją! :)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Saturday, 27.12.2008, 10:45

Ta.. tylko może w końcu się dowiemy czemu ten szaman padł :whistling: Ja już sam nie wiem kto ma rację...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Saturday, 27.12.2008, 10:52

Skoro tutaj: [nie bug] zachowanie obwodow armii podczas grabiezy jak przy oblegu nie było buga to tutaj chyba jest. Chociaż sytuacja jest trochę inna. W tym wypadku w armii z szamanem nie było frontu (w jego armii, ogólnie to był w tej drugiej). W tym drugim przypadku z linka po ubiciu herosa piechota zachowywała się tak jakby front był (ale był ten z innych armii). Moim zdaniem coś tu jest nie tak...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

18

Saturday, 27.12.2008, 12:56

Sprawa wygląda tak: Szaman bez frontu został potraktowany jakby od początku walki na tym froncie był (spróbujcie przenieść całą swoją armie do odwodów i zaatakować - efekt będzie ten sam, będzie ona walczyć "na froncie" od 1 rundy). Z kolei w tej drugiej walce był front, przez co tyły nie przeszły do frontu do czasu nie wybicia go w całości (tzn ze wszystkich frontów w armii), i zaprogramowane działanie się nie właczyło. Mam nadzieje, że zrozumiale to napisałem?

Tak jest napisany skrypt :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


19

Saturday, 27.12.2008, 15:23

No i teraz wszystko jasne. Dziekuje.

20

Sunday, 28.12.2008, 07:26

W takim razie skrypt jest lekko niedopracowany. Bo albo fronty sa laczone albo kazda armia jest liczona oddzielnie, ale zasada powinna obowiazywac od poczatku do konca i nie powinno to byc zaleznione od tego, gdzie dana jednostka znajdowala sie na poczatku walki, tylko gdzie sie znajduje w danym momencie tejze walki.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.