Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 02.06.2008, 11:47

TUTORIAL - pytania, sugestie, braki, nieścisłości, błędy, literówki...

Proszę o wrzucanie w tym wątku wszystkich niedopatrzeń z TUTORIALA gry.
Umożliwi to najszybsze zaktualizowanie zawartych w nim wiadomości.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

2

Tuesday, 10.06.2008, 07:24

Rozumiem że, cytuję "handel zasranymi przedmiotami", to tylko chwilowy wyraz frustracji autora tutoriala ;p ?

edit: oj, nie wiedziałem, że będą tak poważne sankcje

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Primosz" (10.06.2008, 09:46)


3

Tuesday, 10.06.2008, 08:54

No to autor pożegnał się z kontem.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

4

Thursday, 12.06.2008, 08:58

Jeszcze jedna uwaga a propos tutoriala, w dziale "bohater" jest coś takiego:
Ludzie
Bonus podstawowy:
+20 Inicjatywa, 5% Szansa na szarżę, Atak x1,5
Kolejne poziomy:
+0,5 Inicjatywa / poziom
+0,5% Szansa na szarżę / poziom
+0,05 modyfikator Ataku / poziom

Pytanie pierwsze - czy to sa dane aktualne bo w innym temacie na forum widziałem inne
Druga sprawa - ten opis sugeruje że atak jednostek ludzki ma modyfikator 1.5, natomiast z tego co mi sie wydaje to tylko atak krytyczny ( szarża ) ma modyfikator 1,5. Moznaby to doprecyzowac.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 19.06.2008, 21:30

Cytat

Armia może zaatakować oblegających twoją wioskę jedynie wtedy, kiedy:

* jest armią gracza oblegającego,
* jest armią gracza należącego do tego samego klanu, co oblegający, a gracz ten przebywa w klanie co najmniej 24 godziny (por. status Nowicjusza),
* we wiosce, która jest oblegana, znajduje się przynajmniej 1 poziom odpowiedniego budynku (w pierwszej epoce jest to Namiot Zmysłów),
* czas marszu tej armii do obleganej wioski jest krótszy o co najmniej 30 minut niż czas pozostały do czasu rozegrania oblężenia.


Taka malutka literówka. Widnieje "we wiosce" a powinno być "w wiosce" ;)

EDIT: I tak jak przeglądałem tutka to zabrakło mi jednej rzeczy - wzoru na ilość PD wymaganą oby osiągnąć poziom x. Jest wzór wyrażający zależność PD -> poziom, czyli który poziom ma bohater o takiej a nie innej wartości doświadczenia, ale miło było by wiedzieć i ustalić jakie są progi punktowe każdego z poziomów doświadczenia. Jakby ktoś biegły w wynajdywaniu wzorów miał trochę czasu to na pewno można to zrobić, bo powiem szczerze, że ja się na tym nie znam (a może autorzy spojrzą łaskawym wzrokiem i ten wzór udostępnią).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Raziel" (19.06.2008, 23:29)


6

Saturday, 21.06.2008, 00:15

Co do postu primosza. Moj bohater ma +30 do inicjatywy na 1 levelu. Wiec albo blad tutka albo gry.

7

Monday, 14.07.2008, 15:18

Cytat z tutoriala dotyczący premii rasowej anioła:

Cytat

Anioły:

Bonus podstawowy:
+60 Punktów Życia.
Kolejne poziomy:
+3 Punkty Życia / poziom
+1,5 regeneracja Punktów Życia / poziom



A teraz screen mojego anioła na 3 poziomie:

http://img165.imageshack.us/img165/3673/tebdnr2lw9.png

jak widać bonus na poziom wynosi +4 punkty życia :D chyba że to bug
Cytat wszechczasów: :thumbsup:
taak... wysoki sądzie, on wszedł do kuchni, potknął się i upadł na nóż...

i tak 28 razy!

Nie wchodź tu! :rotfl: :
http://www.cwaniak.rembertow.net/

8

Monday, 14.07.2008, 15:55

Tutorialista nie został poinformowany o zmianie :]
Poprawione w tutorialu.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Drek

Nierejestrowany

9

Saturday, 19.07.2008, 14:21

Propozycja

Miłym dla graczy był by ranking of i def Można by też dodać Top 10 w każdym tygodniu w jakiejś dziedzinie

DotA-owned

Początkujący

Postów: 39

Skąd: Warszawa - Marki

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 23.07.2008, 20:18

RE: Propozycja

Miłym dla graczy był by ranking of i def Można by też dodać Top 10 w każdym tygodniu w jakiejś dziedzinie
1. pomysl jest jak najbardziej fajny
2. nie ten dzial
CYTAT(ProRocK @ Jun 16 2008, 00:25)
Prosimy wiec aby nie zgałaszali sie do nas "ProPlayersi" którzy potrafia grac... ale tacy umieja grac bo potrafić to może każdy
ale umieć to już niektórym chyba nie wychodzi...





Nie wiem co bierzesz, ale daj namiary na dilera! Inni tez chcieliby miec takie jazdy...

11

Saturday, 16.08.2008, 18:24

Tutorial - Przebieg walki

Chyba tu, bo nie widzę innej możliwości

W Dziale "Przebieg walki" wyszczególniono trzy możliwości rozstrzygnięcia.
Można założyć, nie wiem czy hipotetycznie, czy realnie, sytuację, w której atakowana wioska nie ma żadnego obrońcy. Co w takiej sytuacji się dzieje?

Do posta poniżej
Mowa o jakiejkolwiek akcji przeciw jakiejkolwiek wiosce (stolicy czy nie).

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Ksantypa" (16.08.2008, 19:28)


12

Saturday, 16.08.2008, 19:02

Mowa oczywiście o oblężeniu ? Według mnie wynik takiej walki będzie jak przy grabieży w którym brak wojsk obrony ale mogę się mylić .Ciekawe pytanie?

13

Sunday, 17.08.2008, 08:54

przepraszam za pytanie---- pożegnał się z kontem za głupią zabawę w psychologa ?- chodzi o Primosza- pytam bo nie jestem chyba w temacie
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wASabi" (17.08.2008, 13:25)


14

Monday, 18.08.2008, 08:26

Nie Primosz - ale osoba która wprowadziła wspomnianą zmianę w tutorialu.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

15

Monday, 18.08.2008, 12:47

Ustawienia - Urlop

sugerowałabym zmianę szyku w zdaniu - będzie zdecydowanie bardziej zgodnie z regułami polskiej pisowni:



Jest: "...przez co nie wydobywane są..."

powinno być: "przez co nie są wydobywane"

// Poprawione.

16

Friday, 29.08.2008, 11:19

Tutorial wprowadzający w błąd !!!

Dołączanie do oblężeń
Do armii oblegającej miasto mogą dołączyć inne armie.
Armia może dołączyć do oblężenia można jedynie wtedy, kiedy:
jest armią gracza oblegającego,
jest armią gracza należącego do tego samego klanu, co oblegający, a gracz ten przebywa w klanie co najmniej 24 godziny (por. status Nowicjusza),
w wiosce, z której pochodzi armia oblegająca, znajduje się przynajmniej 1 poziom odpowiedniego budynku (w pierwszej epoce jest to Namiot Zmysłów),
czas marszu tej armii do obleganej wioski jest krótszy, niż czas pozostały do końca oblężenia.

Nigdzie nie wspomniano o tym , iż mogą dołanczyć tylko klanowicze z epoki tego który zakłada oblężenie :((.
Szkoda że uzupełnienie tej informacji obyło się moim kosztem

17

Friday, 29.08.2008, 12:44

Dodana informacja w tutorialu, a także wprowadzona zmiana w kodzie gry.

Cytat

gracz, który chce dołączyć do oblężenia, musi być w tej samej lub o 1 wyższej lub niższej epoce, co gracze oblegający i oblegany.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

18

Friday, 12.09.2008, 01:06

Koniecznie trzeba dodac ze budynki majace wplyw na oblezenie trzeba zbudowac PRZED tym oblezeniem, bo z tego co wiem w odwrotnej kolejnosci nie mozna podlaczyc dodtakowych armii do oblezenia...niby drobiazg a slono mozna za to zaplacic i wcale nie jest to takie oczywiste.
poprawcie mnie jesli sie myle.
-

Konstantynopolityczykowianeczka

-

19

Friday, 12.09.2008, 09:37

Dla mnie to sie wydawało od zawsze być oczywistym.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

20

Friday, 12.09.2008, 13:11

A ja zgadzam sie z marheva, dlugo myslalem tak jak on, dopiero Szef wyprowadzil mnie z bledu i kazal rozbudowac misje na wysoki poziom.