Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 04.01.2009, 06:41

Druga wioska

Po pierwsze, chciałbym sie przywitać jako nowa osoba na forum. :)

Po drugie: zbieram się powoli do budowy wioski nr 2. Ale tu pojawia się problem. Przeglądam okolicę, i nigdzie nie mam wymarzonego miejsca pod nią - czyli takiego jak tu w licznych tematach było sugerowane. Problemem są przede wszystkim pustynie, bo tam gdzie mam więcej niż dwie, to z kolei brakuje wzgórz albo połowa pozostałych lokacji to rzeki i wysokie góry. W takim razie:

Czy warto budować na niedoskonałym terenie drugą wioskę, czy też raczej szukać gdzieś dalej (niż promień ok 8 pół od mojej wioski)? Czy nie będę miał wtedy problemów z ochroną swojej nowej posiadłości? Wiadomo, na początek musi raczej liczyć na armię ze stolicy niż własną. Iprzy okazji - jeśli moja druga wioska będzie oblężona, namiot zmysłów w stolicy coś daje? Czy ważny jest tylko ten w oblężonej wiosce? A może właśnie ten w oblężonej jest niepotrzebny, a należy rozbudowywać go tam,skąd wsparcie będzie iść?

Z góry dziękuję za pomoc. :)
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 04.01.2009, 09:44

Ja drugą wioskę założyłem właśnie tak daleko i żadnych problemów z tego powodu nie miałem. No ale to zależy od okolicy. Poza tym zanim się skończy ochronka to coś już zdążysz postawić i potrenować jednostek więc nie będzie tak źle (w połączeniu z armią ze stolicy).
Namiot w stolicy nic nie daje. Liczy się ten co masz w obleganej wiosce. Zresztą jak będziesz wszystko trzymał w tej wiosce to czym zaatakujesz tyły oblegających? No chyba, że w klanie jesteś to ok.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Sunday, 04.01.2009, 12:00

czyli w teorii nie trzeba w stolicy mieć namiotu zmysłów?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Sunday, 04.01.2009, 12:11

Nie. Stolicy nie oblegniesz a co do ataków na oblegających to liczy się ten z obleganej wioski.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 04.01.2009, 15:23

Jeżeli nie masz zamiaru zakładać oblężenia bohaterem ze stolicy to nie stawiaj namiotu zmysłów w stolicy.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych