Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Tuesday, 06.01.2009, 15:55

lanca - złe zaszeregowanie broni

lanca to w tej chwili broń biała dwuręczna.

i zastanawiam się dlaczego dwuręczna

o ile wiem lance i piki trzymało się w jednej ręce. jadąc na koniu i próbująć uderzyć przeciwnika tak aby go przeszyć lub zrzucić z konia. z zasady lance i piki używane były przez jaZdę. dopiero gdy jezdziec był pozbawiony swojego konika walczył lancą trzymając ją oburącz. ale zdarzało się to tylko wtedy gdy przeciwnik wytracił mu z ręki tarczę. ponad to , gdy jezdziec spadał z konia i pozostawał z lancą, to ją odrzucał i walczył mieczem lub toporem.

tak więc wg mnie lanca powinna być bronią białą jednoręczną.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 06.01.2009, 15:59

Ale zauważ, że lanca dodaje bardzo dużo do statystyk. Gdyby była jednoręczna zmniejszał by się bonus do ataku (w jednej łapie masz mniej pary niż w dwóch). A bonus do obrony równoważy brak tarczy.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 06.01.2009, 16:01

piki przez jazdę? ciekawe gdzie to przeczytałeś ;p
piki była używane przez piechotę przeciwko jeździe, w zasadzie były to długie nawet na 5 m. zaostrzone pale. Wbijano jeden koniec w ziemię, a drugim się celowało w takiego szarżującego przeciwnika czy w jego konia, i to na pewno trzymając toto oburącz;p
lanca to co innego;p tyle że lancą za dużo walki też nie było, w zasadzie jak się ją chwyciło to można było nią wykonać 1 atak, po którym zazwyczaj szła w drzazgi. Był nawet przypadek na turnieju rycerskim, że jakiś król dostał taką drzazgą w oko i na wskutek tego mu się umarło.
Lanca czy pika to trochę nietrafiona broń dla bohatera, ale niech już zostanie jak jest, w końcu to jakieśtam fanstasy ;p

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Tuesday, 06.01.2009, 16:10

viceroy a wyobrażasz sobie kolesia na koniu strzelającego z łuku? Bo ja nie. Więc pewnie koleś strzela nie posiadając konia ;)
Więc możesz np. przyjąć, że skoro koleś jest na koniu z lancą to jedną ręką trzyma lejce konia a drugą lancę. I niespodzianka obie ręce ma zajęte korzystając z lancy!
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Serafin

Początkujący

Postów: 1

Skąd: UNIA LITEVSKA

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Tuesday, 06.01.2009, 16:25

Ja sobie wyobrazam lucznika na koniu. O ile sie nie myle to tak walczyli np. arabowi ;P A co do lancy mysle ze powinna bys jednareczne, ale moze powinna miec lekko zmniejszone statystyki ;d

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 06.01.2009, 16:56

viceroy a wyobrażasz sobie kolesia na koniu strzelającego z łuku? Bo ja nie. Więc pewnie koleś strzela nie posiadając konia ;)
Więc możesz np. przyjąć, że skoro koleś jest na koniu z lancą to jedną ręką trzyma lejce konia a drugą lancę. I niespodzianka obie ręce ma zajęte korzystając z lancy!


tak. wyobraz sobie ze jezdziec trzymał tarcze i lejce w jednej ręce a lancę w drugiej.

lanca jest bronia jednoreczną . no ale to fantasy więc tak tylko proforma zapytałem
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

7

Tuesday, 06.01.2009, 17:19

viceroy a wyobrażasz sobie kolesia na koniu strzelającego z łuku? Bo ja nie.


To mało widziałeś ;)
Lekka jazda tatarska, mongolska, arabska były słynne ze swoich konnych łuczników :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

8

Tuesday, 06.01.2009, 17:23

zawsze można zrobić zeby była to broń jednorazowego użytku ;P po 1 atak znika a co do tego króla PTZ ;] to przepowiedział z tego co pamietam to Nostradamus że zginie w turnieju rycerskim i rzeczywiście wbiła się mu w oko to był chyba król Francji ;]


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 06.01.2009, 17:28

Tak czy siak w realiach lanca nie zwiększałaby twojej obrony, a w tej grze ją zwiększa, więc możesz przyjąć, że bonus jest związany z tym, że bohater nosi tarczę w jednej ręce a w drugiej lancę, happy?
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 06.01.2009, 18:45

Tu sie prosi o rozroznienie dmg ze wzgledu na bron dystansowa/tarcze/bron biala. Przeciw broni bialej lanca jako bron dluga daje bonus do obrony, bo przeciwnik niepodejdzie, przeciw broni dystansowej czlowiek jedynie z lanca jest jak tarcza strzelnicza. Ale jest kolosalna roznica pomiedzy pikinierami - piechota, a lansjerami - konnica. Pozostaje tylko pytanie jak sie ma do tego umiejetnosc latania boha ;)

Ale Vein z tymi konnymi lucznikami, to mnie zastrzeliles :D.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Tuesday, 06.01.2009, 19:26

Ale Vein z tymi konnymi lucznikami, to mnie zastrzeliles :D.
Oj skróciłem maksymalnie myśl i przy okazji wielkim znawcą nie jestem. Chodziło mi o sytuację w galopie (bo to jedyna możliwość porównania ataku jeźdźca z lancą kontra łuk). Siłą rzeczy łucznik na koniu musi mieć dwie ręce wolne aby skorzystać z łuku, a galop chyba mu nie daje takich możliwości ;). Mało istotne na ten moment bo faktycznie pominąłem sposób trzymania tarczy u jazdy konnej ;).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 06.01.2009, 19:32

łucznicy tatarscy w galopie strzelali z łuku nie trzymając wodzy.

co do rycerzy: mając przeciwnika po swojej lewej rece lancę trzymał w prawej i kierował ją w stronę przeciwnika. w lewej trzymal tarczę i wodze. wystarczy poczytac i znać troszkę historię armii.

tak więc podtrzymuję swoje stanowisko ze lanca to broń jednoręczna, która nie wpływa na korzystanie jednoczesnie z tarczy.

i nie powiem, że jestem zdegustowany tym ze lanca jest w grze dwuręczna. po prostu nie pasuje mi to do opisu historycznego tej broni.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Tuesday, 06.01.2009, 19:35

Opis historyczny a gra to dwie różne rzeczy... szybkości ataku lanca w rzeczywistości też nie podwyższała a tu masz bonus do inicjatywy ;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Tuesday, 06.01.2009, 19:45

Ja po prostu na wszelki sposób starałem się ominąć to co teraz napiszę:

W skrócie: wątpię aby się to zmieniło - nie będzie zmian

Rozwinięcie:
Wątpię aby cokolwiek było zmienione z tego względu, że na obecną chwilę jest to mało istotny szczegół. System przedmiotów miał być dość ubogi po to aby utrzymać balans między grą strategiczną a RPG stąd właściwie na każdą epokę można znaleźć tylko jedną nową broń z każdego typu. Tym samym jedyną możliwością zmiany byłoby usunięcie lancy będącej bronią 1h a wprowadzenie zupełnie innej broni 2h, ponieważ istnieje już broń biała 1h na tym poziomie. Z kolei usunięcie lancy wiązałoby się pewnie albo ze znalezieniem broni odpowiadającej bonusom lancy albo wprowadzeniem innej i rebalansem wszystkich pozostałych.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

15

Wednesday, 07.01.2009, 07:44

A jakie bonusy daje lanca? :) Bo może faktycznie trzeba inną broń na jej miejsce wprowadzić. ;] De facto lanca powinna dawać jakieś premie tylko w szarży, potem albo zmienia się broń albo ma się pod górkę. ;] Chociaż w przypadku rycerstwa normalną taktyką była szarża, przebicie się przez szeregi wroga, nawróceni,ponowna szarża, i tak do skutku. Oczywiście nie zawsze się to udawało np z racji tego że Ci przeklęci pikinierzy stali w miejscu zamiast grzecznie uciec przed potęgą rycerstwa i dać się przy okazji stratować. ;]

W historii mamy tyle różnych broni że na pewno coś lepiej niż lance dopasujemy do premii. :) Słyszę że premia do ataku, obrony i szybkości ataku. No jak dla mnie to idealnie pasuje do "bękarta" - miecz jednoręczny z rękojeścią przedłużoną do chwytu oburącz - trzymany w dwóch rękach, wbrew temu co się ubzdurało niektórym twórcom gier, taki miecz jest dużo szybszy od jednoręcznego, przy okazji łatwiej się nim zastawić, nie mówiąc o sile zadanego ciosu.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Wednesday, 07.01.2009, 08:29

żebyście wiedzieli o co się kłócicie:
statystyki lancy:
lanca
broń biała dwuręczna
atak bohatera: +25
obrona bohatera: +10
inicjatywa bohatera: +10
wymagana umiejętność władania bronią białą: 9

17

Wednesday, 07.01.2009, 12:43

Tak, sama lanca jest bronią 1h, chociaż nigdzie nie widziałem opracowań czy walczono nią używając 1 czy 2 rąk.

Zresztą z wypowiedzi tutaj obecnych to mamy raczej do czynienia z dyskusją na temat Kopii a nie Lancy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lanca

Dla potrzeb gry zakładamy iż postać musi mieć 1 rękę wolną bo sprawnie i skutecznie prowadzić konia.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

18

Wednesday, 07.01.2009, 13:42

Tak, sama lanca jest bronią 1h, chociaż nigdzie nie widziałem opracowań czy walczono nią używając 1 czy 2 rąk.

Zresztą z wypowiedzi tutaj obecnych to mamy raczej do czynienia z dyskusją na temat Kopii a nie Lancy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lanca

Dla potrzeb gry zakładamy iż postać musi mieć 1 rękę wolną bo sprawnie i skutecznie prowadzić konia.
Tylko dajcie jeszcze konia dla herosa bo mój na piechotę lata cały czas :D, dobrze że ma buty (i skrzydła) :D.

Kalwin

Początkujący

Postów: 22

Skąd: Stare Miasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Wednesday, 07.01.2009, 17:42

A może po prostu chodzi o to że pod uwage została wzięta sytuacja gdzie bohater leci...
Tu rodzi się pytanie: czy lecąc da się trzymać lance w jednej rence ?? :p
BTW:Moim skromnym zdaniem lanca jest bronią 1h,i nic tu nie zmieniają jej staty itd...w realu.Jednak już widziałem pare przykładów w tej grze i jak to w grach bywa,nijak się mają one do rzeczywistości...to tylko gra ;)
:D :P ...Warn up my life... :P:D
F..k Op :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kalwin" (07.01.2009, 17:48)


20

Friday, 09.01.2009, 16:19

Jak się upieracie na jednoręczną lance to zrobimy jak jest naprawdę, czyli jednorazowego użytku :)

Wyobrażacie sobie piechura z lancą w jednej ręce, mało praktyczne? - no to biega z nią w obu rękach.